Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IDOS bookmarks

MilaCzeque (109)|10.4.2008 18:22
Už mě nebavilo klikat si v jízdních řádech pořád to samé dokolečka, tak jsem si na to udělal jednoduchou utilitku.

používá se jednoduše, spustíte aplikaci z příkazové řádky s parametry:
[CODE]idos_bookmark.exe (číslo jízdního řádu) "začáteční stanice" "koncová stanice" (počet přestupů)
[/CODE]

Kde:
  • (číslo jízdního řádu) je pořadí jízdního řádu na úvodní obrazovce mínus 1, tedy číslováno od 0.
  • "začáteční stanice" a "koncová stanice" je jasná, sem přijde to, co vyplňujete ve výběru, s diakritikou nebo bez, občas stačí zadat jen část, víceslovné názvy do uvozovek, jednoslovné nemusí.
  • (počet přestupů) je pak maximální počet přestupů který se má použít.

Byla docela alchymie odladit čekání na otevření jednotlivých oken a tak se může stát, že to nebude na pomalejších strojích fungovat, kdyžtak pište co vám to dělá a nedělá, případně jak dlouho trvá v sekundách načtení toho kterého jízdního řádu a vyhledání.

Je možné, že na zařízeních s jiným rozlišením, než 640x480 to bude vybírat špatně(nebo vůbec). To odladím až podle ohlasu.

A nakonec tip jak aplikaci vůbec spouštět pohodlně, v Total Commanderovi/CE si vytvořte zástupce(File / >>>> / Create shortcut) a pak ho zeditujte na požadované hodnoty.

Příklad obsahu souboru .lnk:
[CODE]0#"\SD Card\idos_bookmark.exe" 1 "Brno" "Praha" 2 [/CODE]

bude hledat cestu z Brno do Praha s maximálně dvěma přestupy v jízdním řádu, který je na 2. pozici na úvodní obrazovce.

Pokud si tento .lnk hodíte do /Windows/Start Menu/Programs můžete ho asociovat přímo na některou hardwareovou klávesu.
osch (1330)|10.4.2008 18:44
Paráda. Funguje dobře i na QVGA. Dík. :yes:
honza-l (74)|15.4.2008 17:24
Skvělý program jen jsem narazil na dva problémy ?
1) Nefunguje pokud není zástupce aplikace IDOS v "Nabídka start-Programy"
2)Nefungje pokud mám víc než 6 jízdních rádů
osch (1330)|15.4.2008 17:37
Nevim nevim.
ad1. Schválně jsem zástupce z programů smazal a funguje to bez problémů.
ad2. Mám sedm jízdních řádů (vlaky, bus morava, bus čechy, bus mezinárod., Brno/IDS JMK, Ostrava, Praha/PID) a funguje to bez problémů.
MilaCzeque (109)|15.4.2008 19:09
Honza-L:
1) hledá se idos.lnk ve "windows\start menu" a "windows\start menu\programs" tyto dva adresáře tam nejsou napevno napsané, ale pomocí api se zjišťují(tím předcházím problémům s lokalizací), jestli však tam soubor idos.lnk fyzicky není, tak to samozřejmě fungovat nebude(jak proboha idos spouštíte?)

2) Ano, pokud jich je víc a je třeba kliknout na scrollbar nepoběží to. Zkusím s tím něco udělat.
honza-l (74)|15.4.2008 19:12
To je zvláštní já jakmile dám číslo jízdního řádu větší než 5, tak program skončí chybou č.3 a jakmile odstraním zástupce, tak program skončí chybou č.1
DD_ (331)|16.4.2008 10:00
To by mne teda zajimalo jako to osch dela ze mu to funguje kdyz sam autor priznava ze to nechodi.
MilaCzeque (109)|16.4.2008 10:49
V prvním příspěvku je nová verze.

Změnil jsem postup selectování jízdního řádu; teď posílám klávesu dolů a mezerník, funguje to líp, než simulace myši. Tím se program stává naprosto nezávislý na rozlišení zařízení.

Nově se program ukončí chybovou hláškou, když nenajde požadovanou stanici.

ad chodí, nechodí: Kde se hledá jaký link na původní idos jsem napsal, pokud si ho smáznete tak to nepoběží.

:-( Ptal jsem se kde jinde ho má podle Honzy-L hledat a odpověď zatím nedostal.

MilaCzeque
honza-l (74)|16.4.2008 12:29
[QUOTE="MilaCzeque"]Honza-L:
jak proboha idos spouštíte?[/QUOTE]
Používám "iLauncher" takže to v "strartmenu" nepotřebuju. Teď jsem si tam toho zástupce vytvořil a skryl.
[QUOTE="MilaCzeque"]
:-( Ptal jsem se kde jinde ho má podle Honzy-L hledat a odpověď zatím nedostal.
[/QUOTE]
Program by si mohl najít cestu ke spuštění v registrech (nejsem programátor takže netuším jak náročné by to bylo).
V zásadě to ale určitě nevadí, já jsem to psal jen pro info kdyby někdo neměl zástupce jako já, tak aby věděl co s tím
[QUOTE="DD"]
To by mne teda zajimalo jako to osch dela ze mu to funguje kdyz sam autor priznava ze to nechodi.[/QUOTE]
Určitě má sice 7 jízdních řádů, ale .lnk soubory má na max 6
DD_ (331)|16.4.2008 12:55
Taky si myslim ze registry jsou nejvhodnejsi misto:

[QUOTE]HKLM\Software\Apps\IDOS PPC - Prohle jzdnch d\InstallDir\[/QUOTE]
Konkretne na mem zarizeni. ocividne tam chybi lokalizovane znaky, ale ty nevim jestli je vubec moznost aby se do registru zapisovaly tyto znaky.
Zdenek Malinsky (9781)|16.4.2008 13:34
Dík Milačkovi za jeho apps, ale míček je pořád na straně kurtu firmy Chaps, která se stále chová jako správný moloch s monopolem - viz "kauza se smartrady", hospodaření programu s pamětí, kde pokud chcete kombinaci 2 větších nebo více JŘ musíte udělat SR a leckdy ani to nestačí (a zařízení s RAM 128 MB je tak málo) a naposledy toto, co řeší tato aplikace, by měl zvládat přímo program.
Co myslíte, stačí Chaps udělat řádně fungující program dřív než peklo zamrzne?


EDIT:
Ono ani hledání on-line na IDOSu není žádná lahůdka. Od doby, co přešlo pod všeobjímající náruč iDnes je šnek proti tomu Buggatti Veyron a najít spojení vlakem do sousední stanice trvá i na 4 mega ADSL skoro věčnost.
osch (1330)|17.4.2008 01:49
[QUOTE="DD"]To by mne teda zajimalo jako to osch dela ze mu to funguje kdyz sam autor priznava ze to nechodi.
[/QUOTE]Taky nevim, ale prostě to šlo. Vyzkouším to ještě jednou. A k těm sedmi řádům. Je fakt, že v zástupci mám řád 0, tedy vlaky a napsat tam 6 jsem nezkusil. :oops:
burticek (211)|17.4.2008 21:58
Napad je to super, ale pokud je nainstalovany jen jeden jizdni rad, tak to nefunguje :-(
MilaCzeque (109)|21.4.2008 23:04
V prvním příspěvku je nová verze.
burticek: už funguje i s právě jedním jízdním řádem.
Zdenek Malinsky: Právě proto, že s chaps není rozumná řeč, jsem napsal tohle, holt když nejde Mohamed k hoře… :-)
burticek (211)|22.4.2008 22:40
Díky moc. Funguje skvěle :)
jval (453)|24.4.2008 06:58
[QUOTE="DD"]Taky si myslim ze registry jsou nejvhodnejsi misto:

[QUOTE]HKLM\Software\Apps\IDOS PPC - Prohle jzdnch d\InstallDir\[/QUOTE]
Konkretne na mem zarizeni. ocividne tam chybi lokalizovane znaky, ale ty nevim jestli je vubec moznost aby se do registru zapisovaly tyto znaky.
[/QUOTE]

No tak ja treba nemam zapis ani v registrech, protoze pokud jsem jednou nainstaloval na kartu, tak po HR IDOS jede i bez instalace a to me naprosto vyhovuje.

Podle me nejlepsi by bylo kdyby si kazdy cestu ke spoustecimu souboru idosu zadal jako dalsi parametr prikazove radky.

A jeste by me zajimalo, zdali jde pro hledani zadat vice radu najednou, napriklad autobusy cechy a autobusy mezinarodni dohromady.
MilaCzeque (109)|24.4.2008 19:32
[QUOTE="jval"]
No tak ja treba nemam zapis ani v registrech, protoze pokud jsem jednou nainstaloval na kartu, tak po HR IDOS jede i bez instalace a to me naprosto vyhovuje.

Podle me nejlepsi by bylo kdyby si kazdy cestu ke spoustecimu souboru idosu zadal jako dalsi parametr prikazove radky.

A jeste by me zajimalo, zdali jde pro hledani zadat vice radu najednou, napriklad autobusy cechy a autobusy mezinarodni dohromady.[/QUOTE]

jval: Stejná otázka: A jak teda proboha tu aplikaci pouštíš?
Zatím jsem to udělal jen pro jeden jízdní řád, to abych ale pomalu začal přemýšlet o jednom jediné paramatru a to odkazu na .ini soubor se všemi parametry.