Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA1 hlasity odposlech a kratke vypadky hovoru

RichardM (4)|28.5.2004 21:41
Zdravim,
rad bych se zeptal zda ma (nebo mel) nekdo jiny nasledujici problemy u MDA1:

1)
U zapnuteho hlasiteho odposlechu ma druha strana problem - silne se slysi.
Tzn co druha strana rekne se s kratkym zpozdenim vrati, ve slabsi intenzite nez mluvim ja, ale v dostatecne sile aby ten druhy rekl, ze takhle se mluvit neda :-(
Po vypnuti hlasiteho odposlechu je to uz pouzitelne. Problem se nevyskytuje uplne vzdy, ale ve vetsine pripadu. Hlasitost na to nema vliv.

2)
Behem hovoru dochazi k obcasnym vypadkum prenosu zvuku, priblizne 1-3 sekundy dlouhym. Potom hovor pokracuje. Neprojevi se to vzdy, ale je to hodne neprijemny.

Asi pred mesicem byl pristroj v zarucni oprave (GSMobil), kde ho promerili, rekli ze vsechno je OK, MDAcko predtim meli v oprave jen jedno, takova chyba se jeste nevyskytla. Ze je to Oskarem, at si sezenu novejsi SIM, ze uz je zastaraly. Udelal jsem to - zadna zmena.
Muzu tam pristroj nechat na delsi dobu a umoznit technikovi pouzivat ho. Je to prijemna nabidka, ale pristroj bych postradal a tak radeji bych se poradil (tady).

Navic se mi zda ze kvalita zvuku je u obycejnych mobilu jako treba N3310 lepsi nez u tohoto MDA.

Mate s tim nekdo zkusenost? Co se s tim da delat?

ROM: 3.14.02 ENG
Radio: T310
Operator: Oskar

Dekuji
Wuffi (1599)|28.5.2004 22:45
1. To je proste problem se zpetnou vazbou - zvuk z reproduktoru je natolik hlasity a mikrofon natolik citlivy ze dochazi k jevu podobnemu ozvene. Zkus snizit hlasitost hlasiteho handsfree - bud pres ikonku reproduktoru ci pres bocni tlacitko.

2. Pochybuju ze by na tom mela vinu SIM, ale ze to muze byt siti - Oskarem - s tim bych souhlasil. Mozna vypadky signalu ci prodleva pri prechodu mezi bunkami, nevim. Kazdopadne bych upgradoval firmware radiove casti (predtim projistotu zazalohovat pro pripad reklamace). Kvalita zvuku - nemohu posoudit, me se vsak kvalita zvuku na mem zarizeni zamlouva. Jde volajicimu rozumet - jde! Zadny sum... Zadny problem. Co dela konkretne to Tvoje MDA za pazvuky...? :)



Miloš Strouhal (3997)|28.5.2004 23:51
wuffi napsal:
Kazdopadne bych upgradoval firmware radiove casti (predtim projistotu zazalohovat pro pripad reklamace).

Ty umíš zálohovat rádio pro pozdější reklamaci přístroje ?.. A jak se to dělá? Nikdy jsem na to nepřišel..
Wuffi (1599)|29.5.2004 09:14
Mno jestli jsem pochopil tak ma puvodni MDA. Tam se da v bootloaderu udelat nasledujici:

- zazalohovat system na SD
- zazalohovat FW telefonni casti na SD
- zazalohovat bootloader na SD
- zazalohovat system + bootloader na SD
- (ted si nejsem jisty ale mozna i vse najednou)

Dela se to tak ze se vleze do bootloaderu (restart + zapinaci tlacitko) a zmackne se leve horni tlacitko (vlevo vedle repraku - ted nevim co je presne zac, pred minutou jsem se vzbudil) a objevi se to menu pro zalohovani.
Miloš Strouhal (3997)|29.5.2004 10:29
wuffi napsal:
- zazalohovat FW telefonni casti na SD
- zazalohovat system + bootloader na SD


A už jsi to někdy zmačknul?:D Ja ano, takže vím že tudy cesta nevede... ;)
Wuffi (1599)|29.5.2004 11:13
Hm zatim jsem zkousel jen bootloader protoze original EuroTel FW radiove casti mam na disku. Ale se zalohou bootloaderu se priznam ze vysledkem byla karta necitelna ve ctecce karet:(
RichardM (4)|29.5.2004 20:41
[QUOTE="Wuffi"]1. To je proste problem se zpetnou vazbou - zvuk z reproduktoru je natolik hlasity a mikrofon natolik citlivy ze dochazi k jevu podobnemu ozvene. Zkus snizit hlasitost hlasiteho handsfree - bud pres ikonku reproduktoru ci pres bocni tlacitko.
[/QUOTE]

Zpetna vazba ne, protoze se to neprojevuje vzdy, prave jsem chtel vyzkouset si pohrat s hlasitosti, ale smula, ted je to OK. Myslim, ze uz jsem to s hlasitosti kdysi zkousel, ale nema to na to vliv (nebo minimalni? Uz si napamatuju).

Vy co tohle ctete a nebudete mit nic proti - zkuste nekolik dnu pouzivat hlasity odposlech u MDA1. Kdyz ta chyba tam bude, druha strana Vam rekne ze neco neni v poradku, ze se slysi. Dejte vedet.
Dik.
RichardM (4)|29.5.2004 21:04
[QUOTE="xp"]wuffi napsal:
- zazalohovat FW telefonni casti na SD
- zazalohovat system + bootloader na SD

A už jsi to někdy zmačknul?:D Ja ano, takže vím že tudy cesta nevede... ;) [/QUOTE]

Ahoj xp, Wuffi ma pravdu, je to tlacitko Contacts, objevilo se menu FlashTools, polozky:
CE ROM TO SD
BOOT TO SD
CE+BOOT TO SD
GSM ROM TO SD
CE+GSM TO SD
Otazkou zustava, zda po upgradu GSM tohle lze ze SD vratit zpatky. Podle diskuse tady to nejak nejde...

Dale, po zmacknuti tlacitka vpravo nahore (Calendar) se objevi menu Utilities,
prvni polozka je DEBUG/CAL I.
Co to dela?
RichardM (4)|29.5.2004 21:42
[QUOTE="Wuffi"]
Kazdopadne bych upgradoval firmware radiove casti (predtim projistotu zazalohovat pro pripad reklamace).
[/QUOTE]

Zkusil jsem GSM TO SD, chtel RS232 a PC Monitor. Co je PC monitor? Kabel na RS232 nemam, tak jsem to restartnul.
Ale po restartu chtel formatoval kartu, dal jsem No, ale karta byla stejne prazdna... Tak jsem to naformatoval a z backupu vratil do puvodniho stavu. Potom napsal, ze je tam approx 59Mb volneho. Karta je 64Mb, proc tedy jenom 59? Jak se to tedy dela (ta zaloha na SD)?
Wuffi (1599)|29.5.2004 22:39
Kdyztak na to kasli mam to zalohovane u sebe kdyby neco. Proved jen ten upgrade radiove casti na verzi 4.21. Uvidime jestli to pomuze. Jestli potrebujes poradit ozvi se mi pres soukromou zpravu nebo na mail.
Miloš Strouhal (3997)|30.5.2004 01:41
Zkusil jsem GSM TO SD, chtel RS232 a PC Monitor. Co je PC monitor? Kabel na RS232 nemam, tak jsem to restartnul.


..no ja kabel mel,pc pripojil,a stejně jsem to nikdy nerozchodil..
..a ani na xda-developers jsem nenašel člověka,jež to dokáže rozchodit..:?
..jediná možnost mne napadá,vytáhnout tuto informaci z některého z techniků GSMobil servisu...:D
PavelR. (2184)|30.5.2004 07:46
[QUOTE="RichardM"]
Dale, po zmacknuti tlacitka vpravo nahore (Calendar) se objevi menu Utilities,
prvni polozka je DEBUG/CAL
Co to dela?
[/QUOTE]

... citace z xda-developers:

... we strongly advise against trying "DEBUG/CALI.", "GSM RFCAL" and possibly even "GSM RESET", unless you really don't care about the device

... více viz zde ...

PavelR.