Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - Tak se mi zblaznilo PDA...

Tom07 (56)|9.4.2008 07:46
Ahoj,
pred par dny jsem zacal mit problemy s PDA ASUS P535. Nemohl jsem sesynchronizovat kontakty. Po trose zkoumani jsem zjistil, ze to neni jediny problem. Nemuzu instalovat nove programy, nemuzu ani nic odinstalovat, protoze zmizl seznam programu, ktere mam nainstalovane, nemuzu v PDA kopirovat zadne soubory (z/na pametovou kartu/interni pamet), apod.
Volal jsem i do ASUSe kde mi clovek, ktery podle mne PDA nevidel ani z letadla poradil sofistikovanou metodu HARD RESET.
Klidne jej udelam, ale potrebuju z nej dostat sve veci, tj. kontakty, kalendar, data z interni pameti, apod.
Nemel jste nekdo stejny problem?
Diky
vj007 (13)|9.4.2008 08:14
jestli se uspesne pripojis pre activesync tak se tam pokus nacpat cab nejakyho backupu, treba Spb BackUp, ten je docela dobrej, pokus se ho nainstalovat v PDA a snad se chytis...ale pak ten zalohovaci soubor musis pres activesync nacpat do pocitace kdyz rikas ze nemuzes kopirovat v PDA, zkus se taky podivat jestli nemas nainstalovany veci na pametovku a zamknul jsis pametovku... (nvm jakou mas kartu a obcas ty zamky mivaj i miniSD)
Tom07 (56)|9.4.2008 08:42
Diky, ale do/z PDA nedostanu vubec nic.
Nemuzu kopirovat soubory ani v ramci interni pameti nebo pametove karty. Nemuzu ani vytvaret nove ci mazat stavajici.
Karta zamek nema.

Uz fakt nevim co s tim :-(
Honza Kulíšek (73)|9.4.2008 08:57
Kartu do ctecky (lepsi vyzkouset vice - mam doma jednu a ta odmita zapisovat/formatovat vsechny mozny druhy SD karet :? ), nahodit nejaky zalohovaci soft /za sebe doporucim PIMbackup/ a ten pak spustit (neni potreba ho instalovat, staci do masiny dostat jeho spousteci soubor) a vyexportovat vse podstatny, co potrebujes z cihly zachranit - i kdyz me ted napadlo, jestli bude schopen na tu kartu zapisovat on.

Nicmene vez, ze kdyz se cihla dostane uz do takovehohle stadia "rozkladu", tak bejva HR opravdu jedinym vychodiskem.
TomF_ce4you (0)|4.1.2009 22:23
Mám PDA ASUS P696 s Win Mobile 6 a stalo se mi neco podobneho. Pres ActiveSync se sice pripojim, ale pouze jako "u_ivatel" (na PC muzu soubory v PDA prohlizet ale ne kopirovat ani nemuzu provadet synchronizaci), obrazovka pro odinstalaci programu je prazdna (i kdyz programy v PDA jsou a normalne funguji), nelze nic noveho nainstalovat.
Mne to prijde jako jakesi chybne nastaveni prav ve Win 6, ktere mi dava pouze omezeny pristup. Bud se smazal, pripadne poskodil nejaky soubor ve Win nebo se mi podarilo zamenit ID zarizeni (nevim jak zjistit puvodni zadane pri instalaci).
Chtel bych se tedy zeptat na radu, jestli je nejaka moznost najit treba v registrech puvodni ID zarizeni a druha vec - je nejaka moznost nekde zjistit vsechny kriticke soubory, ktere musi obsahovat spravna instalace Win Mobile 6 Classic?
Koumes_ce4you (93)|4.1.2009 23:42
Tak po pročtení mi napadlo,skus PimBackUP,ale jestli pojede,to zjistíš ty.Je to *.exe apl a zálohuje kontakty eml kal atd.Jinak toto vše je v cemail.vol a pim.vol
Ale jinak se mi párkrát stalo,že po instalaci nějakého prog nebo apl sem mel ten samý částečný problém.Jestliže ti nenačte PC správné porty přes AS,tak ještě skus toto:
Instalační cd Win nech spustit,po naběhnutí okna dej konec a do příkazového řádku napiš: sfc /scannow Ten příkaz načte původní instal.soubory a "opravíý" je.
Někdy to není chyba WM,ale Win.
TomF_ce4you (0)|6.1.2009 00:27
Dik za tip, ale do PDA opravdu nic nenainstaluju, pouze muzu pres kartu kopirovat soubory (oboustranne PDA - karta - PC).
Myslim ze s porty neni problem. ActiveSync, který se spusti, napise hlasku: Synchronizaci nelze uspesne dokoncit.Pripojte zarizeni znovu a opakujte akci. (Pozn.: To samozrejme nepomaha)
Problem s WIN XP to taky nebude, zacalo mi to takto blbnout najednou jak na PC doma tak na PC v praci.
Shanim tedy seznam souboru WIN CE 6, abych je mohl odkontrolovat. Je zvlastni, ze se zobrazuje prazdny vypis "Programy v pameti uloziste" (Start / Nastaveni / System / Odebrat programy), takze nemuzu nic odinstalovat.
Koumes_ce4you (93)|6.1.2009 08:53
Tim PimBackupem sem myslel,že se neinstaluje a je to pouze exe aplikace.Stahni si jí,ulož na kartu třeba do Prog.Files a pak v pda spusť.Hlavně si zadej správnou cestu na kartu a uvidíš,jestli to pojede nebo vyhodí nějakou chybu.A jinak si zkopíruj ty dva soubory (pim a cemail.vol) na kartu.
Stim špatnym zobrazením "žádných" nainstalovaných programů se mi stalo po inst.nějakého programu.Taky se mi to stalo párkrát a jedině HR.
Ještě mi napadlo, ve WIN ve službách se podívej na Klient DHCP,je to častá chyba nemožnosti synch.Dál mi nic moc nenapadá.
locomachine (51)|21.1.2009 20:17
Zduř, seznam nainstalovaných programů zmizí, když jich je nainstalováno víc než padesát. Pokud máš nějaký soft pro správu paměti (na SP třeba SKTools) zkus odebrat programy přes něj. Což takhle zálohovat ručně? :-D A pak HR.