Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS s kompasem ukazujici primku ve smeru chuze

bubamara (3)|8.4.2008 20:44
Ahoj,
hledam nejakou aplikaci(PC,PDA), ktera by mi ukazovala moji pozici na mape a poloprimku ve smeru kam jsem prave natoceny. Jde mi o to, ze bych casto rad zjistil, ktery kopec je zrovna na obzoru, pripadne co to je za vesnici v dalce. GPS nevlastnim a z obrazku na google jsem si udelal predstavu, ze nektere pristroje delaji u soucasne pozice malinkou sipku. Chtel bych neco presnejsiho. Preci jenom poloprimka, ktera prochazi pres kopec o par kilometru dal je presvedcivejsi dukaz, ze to je prave ten, ktery si myslim. Poradi nekdo?
tortoise (546)|8.4.2008 21:06
Nevím, jak je tomu jinde, ale všechny GPSky, co jsem měl v ruce (od interních v Aceru n35 či Looxu N560 přes modrozubé externí kousky apod.) nedisponovaly elektronickým kompasem, takže byly schopny určit pouze směr, kterým se GPSka pohybovala. Ve chvíli, kdy jsem se zastavil, tak začala šipka skákat sem, tam dle toho, jak se počítala každou chvíli nová pozice. Ta se o pár decimetrů/metrů lišila od předchozího výpočtu a GPSka usoudila, že se pohybuje.

Navíc i v případě, že pohybuju, mi určení směru přijde dost nepřesné. Zvláště u geocachingu je to docela znát. Šipka ukazuje, že směr mé chůze je třeba o 20-30 stupňů mimo a přesto jdu přímo na cíl.

Obávám se, beruško, že tvůj problém bude s pomocí běžných GPS přístrojů jen těžko řešitelný.