Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vzdalene synchro s PIM

Condor_ce4you (19)|28.5.2004 19:04
Obracim se na vas s prosbou ( treba to uz nekomu uspesne chodi a ja si tady lamu hlavu zbytecne)
V zamestnani mame W2003 Server (SBS2003) to vse za firewallem (Kerio), na lokalnim PC mam ActiveSync 3.7.1 (zatrhly RAS)
Doma mam pres Wifi Pripojene PC k internetu (W98SE), i na tomto PC mam ActiveSync 3.7.1 a pres nej se pripojuji s PDA na net (WM2003).
No a ted to klicove, na net se dostanu, ale nejde mi synchronizovat PIM (hlavne se mi jedna o postu) s PDA... a nejak tapu a nevim proc.
Muze mi nekdo poradit funkcni nastaveni ? Mozna mam jen chybu na tom Firewallu (mam nastavene prichozi pozadavek z domaciho PC presmerovat na lokalni PC v praci a stejne to nejde PDA mi hlasi chybu INTERNET _26 nedostupna sit ??? Internetove stranky ale jdou ...
Tak nevim ...
poradi nekdo ?
Condor2
Wuffi (1599)|28.5.2004 19:17
Uh chapu - li to dobre - chces zarizeni co mas doma v kolibce na dalku sesyncit pres ActiveSync doma na PC a ActiveSync v praci s Exchange serverem v praci...? Uh... Blby dotaz, ale nebylo by jednodussi syncovat rovnou s Exchange serverem ci se k Exchange pripojit z domaciho PC a pak to sesyncnout do PDA?
Condor_ce4you (19)|29.5.2004 15:43
Jo asi to zni divne, ale nechci na domacim PC plest firemni postu s moji soukromou (vim mohl bych ty ucty rozdeli atd.) Stejne si postu ctu vetsinou v terenu (autobus, tramvaj atd.)
Uz jsem se dostal trochu dal... uz mi to nehlasi ze sit neni k dispozici (mel jsem zaskrtle sifrovani SSL) ale hlasi mi to ted ze muj ucet nema opravneni k synchronizaci ... coz je divny mam administratorsky prava, ale asi mam nekde neco blbe nastavene na W2003 Serveru uvidim ... az prijdu do prace...
Presto za jakejkoliv napad dik :o)
Condor2
skyvlado (72)|5.11.2004 10:01
U nas pouzivame WS2003 s Exchange 2003 a synchronizacia je nastavena tak, ze ked som v praci synchronizujem cez kolisku s PC vsetko, ked somm v terene tak cez GPRS pripojenie na internet s Exchange (posta, kontakty, kalendar) a ked som doma tak cez WiFi pripojenie na internet (doma mam WiFi siet s aDSL) opat s Exchange (posta, kontakty, kalendar). Pri prvej synchronizacii v praci sa ActivSync pyta s cim sa ma synchronizovat a tam mu zadas ze a Exchange Serverom. Toto pripojenie je v PDA nastavene ako "v praci", pretoze je vo vnutri siete. Z vonku sa pripaja standardne cez internet zabezpecenym SSL pripojenim s menom a heslom na server, tak aby presiel cez firewall. S ohladom na to, ze som len uzivatel Ti viac asi neporadim.
skyvlado (72)|5.11.2004 10:10
Ja mám zase iný problém. Používate nejakú PIM nadstvabu?
Používame vo firme Exchange server 2003 a mám problé so vzdialenou synchronizáciou a vyzerá to tak, že na vine je Pocekt Informant, ktorý už používam 1 a 1/2 roku ...no a som asi skončil. Všetko ide ako má aj cez GPRS synchronizácia so serverom (kontakty, kalendár, pošta) ale stáve sa mi že sa nepripojím a iPAQ hlási chybu: "Synchronizace selhala. Zskuste to později znovu.Kód chyby: DEV_4"

Riešenie je síce jednoduché:
If you receive an error DEV_4 this means that your calendar, contacts or inbox are corrupt on the Pocket PC. You can fix this by unchecking the option to sync calendar, contacts or inbox, sync and then re-check the option and sync. This will reestablish the data on the Pocket PC from Exchange and you may lose any data that was not synchronized
ale treba sa dostať ku kolíske a desktopu - takže končí mobilita.:no:

Už asi dva mesiace mám odinštalovaný PI a všetko funguje ako má... Neodolal som a naištaloval som novšiu verziu PI a bol som v momente ta, kde pred tým - teda nemobilný. Takže som musel absolvovať hard reset, lebo po odinštalovaní PI sa situácia nezmenila...
Nestretol sa niekto s podobným problémom?:?: :?: :?: