Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

QTEK 8310 - Windows Mobile 6.1 Professional

vodopadek (274)|7.4.2008 09:37
Tak jsem zalozil nove tema... vcera jsem si flashnul tu alfa verzi WM6.1 prof. Uz jsem se v tom celkem rozkoukal ovladani neni tak hrozny jak jsem si myslel.. Kurzor az v tak mnoha pripadech neni potreba a da se to ovladat jen joystickem a tlacitky... co bych ale potreboval je kompeltni seznam tlacitek, neb v nich mam trosku hokej kvuli tomu ze tlacitkum se v telefonu daj priradit funkce.. takze potrebuju seznam:
Long Start
Long Voplup
AP1
AP2
AP3
AP4
POC
Camera
Short Power

a k tomu dopsat napr. AP1 tlacitko na pravem boku...

Ja vim ze ptam jako trubka, ale mam v tom trosku hokej:D
jinak uz jsem rozchodil datove prenosy, emaily, total comandera, audionotes, pocasi na today obrazovce.. dalsi veci budu muset dohledat a testovat postupne... no a tady nejake obrazky ze systemu:







vpx (529)|7.4.2008 10:01
to jsi nekde stahnul build primo pro Qtek 8310 ?
vodopadek (274)|7.4.2008 10:04
jj... nekde na xda-developers.. nevim uz presne kde to bylo tak ho sem postnu na zkouseni.. je to jen samotna romka bez souboru romupdateutility...
vpx (529)|7.4.2008 10:07
aha, diky, ja to jeste budu muset nechat byt, potrebuju z toho telefonovat :)
vpx (529)|7.4.2008 10:08
pujdou na tom veci pro PPC ? Nebo se to tvari jako WM for smartphone ?
vodopadek (274)|7.4.2008 10:14
jj.. jedna se o ranou alfa verzi... ale celkem uz pomerne funkcni... najdete zde.. odkaz
vodopadek (274)|7.4.2008 10:15
[QUOTE="VP"]pujdou na tom veci pro PPC ? Nebo se to tvari jako WM for smartphone ?[/QUOTE]

je to PPC.. veci pro smartphony jsem na tom zatim nezkousel.. ale napr. total commander mam nainstalovanou verzi pro PPC, audionotes taky verzi pro PPC, SPB weather taky PPC.. takze PPC fungujou v pohode.. jen to musi byt pro AMR procesory...:D
vpx (529)|7.4.2008 10:18
To vypada dobre, znamena to tedy urcite pro vsechny TI OMAP 850, takze MDA Compact, II, III, HTC Touch apod... ?
Kyle (279)|7.4.2008 10:24
Bohuzel na tom zatim nechodi ani TomTom 6.0 a ani iGO. Doufal sem, ze bych diky tomu, mel vetsi vyber z navigacnich programu, ale zatim je to spis krok zpatky. FakeCursor bohuzel nechce moc pracovat v plne grafickem rezimu.

Nicmene me ale fascinuje rychlost. Cekal sem, ze to bude hrozne pomaly, a ono je to rychlejsi nez jakakoliv smartphone verze... nechapu... :)
vpx (529)|7.4.2008 10:30
aha, nechodi to proc ? nejakej napad ? :mad:
vodopadek (274)|7.4.2008 10:53
no ohledne tomtoma psali ze je problem s gafickym rozlisenim.. ale myslim si ze je tato verze v plenkach tak az na tom soudruzi maknout tak by to mohlo fungovat... no me by se na Qteku libil garmin XT vyzkousel jsem ho na nokii n95 a docela se mi zalibil.. kdyby to pak slo i na Qteku bylo by to super...:))

EDIT: zatim jsem nezkousel ale tohle by mohlo pomoct na toho tomtoma.. odkaz

EDIT2: no tak na XDA je to celkem rozepsany o tomtomovi bude chtit trosku laborovat ale pisou ze by to snad melo fungovat.. po zmene rozliseni...
Kyle (279)|7.4.2008 11:15
Jenze tam taky pisou, ze pak zase prestane fungovat spousta jinejch veci... :?
vodopadek (274)|7.4.2008 11:29
jj.. ja vim.. no zatim nehazim flintu do zita uvidime co prinese cas a tlak komunity na kuchare romek... :)) jinak me tak potesila rychlost romky... jeste prosim mam dotaz jak jsi i namapoval tlacitka? jde mi hlavne o tlacitko o potvrzovani/ukoncovani.. to maly ok nebo krizek v pravem rohu.. zatim to vzdy musim setrelit fakekurzorem.. jinak mi to nejde.. idealni by bylo zamacknuti joysticku .. poresils to nejak Kyle?
Kyle (279)|7.4.2008 12:02
Tlacitko OK je standardne namapovany na tlacitko Comm Manageru (to nad hlasitosti).

Ja ted spis resim ceskou xT9... uz ji mam sice funkcni, ale s jinym rozlozenim klavesnice, takze misto "a" to pise "r" a tak dale... :sarcastic:
vodopadek (274)|7.4.2008 15:14
tak garmina jsem tam natlacil a kupodivu spustil.. jen je problem v tom ze to nenajde externi GPS v mem pripade Nokia LD3W a porad to hleda a kdyz nenajde soupne to tam GPS intermediate driver... nastaveni a sparovani GPS jsem udelal stejne jako na WM6 smartphone tzn. pojmenovat GPS, nezaskrtavat seriovy port a vytvorit odchozi port COM6 bez sifrovani... ma nekdo nejaky napad?

EDIT: stacilo zapnout a vypnout GPS a uz si ji to naslo v pohode...:yes: jeste tam loupnout nejakou pouzitelnou mapu a muzu vyrazit do terenu na testovani...
Kyle (279)|7.4.2008 15:23
A to je nekde volne ke stazeni?

EDIT: Aha... aplikace jo, mapy samozrejme ne....
vpx (529)|7.4.2008 15:36
ten Garmin XT delaji i na Smartphone, ne ?
vodopadek (274)|7.4.2008 15:53
[QUOTE="VP"]ten Garmin XT delaji i na Smartphone, ne ?
[/QUOTE]

asi jo.. kdyz jsem to nainstaloval na kartu tak tam mam dva spousteci soubory jeden pro SM a druhej PPC.. takze teoreticky jo..

To KYLE: mapy se valej vsude po netu:) staci hledat... ja uz je mam v compu kdyz jsem instaloval tu N95 tak je tam ted soupnu taky...
jo a pokud to budete instalovat.. instaluje se to na kartu, pak se spusti samoinstalace v mobilu ale u me to neslo... a kdyz pak dam rucne pustit soubor primo z adresare garmina tak to jede v pohode..:yes:

EDIT: tak potvrzuji.. garmina jsem rozchodil vcetne mapy, naviguje ukazuje mluvi cesky... jen je to pomerne pomaly.. prepocet trasy je zdlouhavy, prekreslovani map taky.. jet jsem podle toho nezkousel jen jsem si nasel svoji polohu a naprogramoval cestu.. a zadavani trasy jen a pouze pres fakekurzor coz je pomerne naprdlacku.. az bude moznost vyzkousim v aute pokud to pojede tak jako chaba nahrada za tomtoma to staci.. mapa Teleatlas 7 CZ je pry nejpodrobnejsi pro CR.. jsou tam treba obchvaty ktere jsou nedavno dokoncene.. konkretne kolem Straze nad nezarkou... ten v tomovi neni a v teleatlasu jedu po silnici.. :yes:
Kyle (279)|7.4.2008 16:29
A da se to kloudne pouzivat na navigaci v aute?

Zatim pouzivam TomTom, ale od jisty doby, uz mu moc neverim. V zime me v Krkonosich zaved na neprotahovany silnicky, pomalu stredem sjezdovky, kde sem malem zustal viset, a pak vratil zase na uplne suchou silnici, po ktery jsem moh jet celou dobu. Usetril jsem tak asi 2km na vzdalenosti a noapak pribral asi 45 minut na case + nekolik sedivejch vlasu z ty hruzy, ze nekde skoncim v noci v lese. A to jsem mel samozrejme vybranou nejrychlejsi cestu. Malem sem ten telefon rozslapal... :)
vodopadek (274)|7.4.2008 16:35
jo clovek nesmi pana Miroslava poslouchat bezmezne.. me jednou tlacil v praze primo do zdi:D neb na mape byla silnice a v soucasnosti tam stalo nakupni centrum.. ale je to jen o aktualnosti podkladu...
Kyle (279)|7.4.2008 16:55
To je mi samozrejme jasny... :)

Nicmene moznost uprednostnit silnice 1.tridy, mi tam teda hodne chybi. Bojuju s tim pokazdy, kdyz nejedu po dalnici...
vpx (529)|7.4.2008 18:06
vodopadek: muzes zkusit, jestli na tom jede iGo ?
Kyle (279)|7.4.2008 18:14
Nejede. Zkousel sem iGO 2006 i iGO 8. Oboji se zrejme prepne do grafickyho rezimu ve kterym nefunguje Fake Cursor a klavesama to ovladat nejde... :(
vodopadek (274)|7.4.2008 20:56
tak jsem garmina vyzkousel v praxi:D jeli sme ke skoro tchyni do takovy maly vesnicky par chalup kousek od budejic.. dovedlo nas to naprosto spolehlive.. behem navigace zadny problem, jelo to plynule zomoovalo to plynule spokojenost.. jen to zadavani cile je horsi kdyz neni dotykovy displej ale s fakekurzorem se s tim da poprat.. kazdopadne jako nahrada za toma po CR je to v pohode.. takze doporucuju vyzkouset...
TheMelin (1642)|8.4.2008 09:39
Nevím proč rvete professionaly na smartphone. Vždy tambude nějaké omezení, které nepůjde obejít, třeba dotyková vrstva :) Na smartphone je pno zajímavých programů a určitě i ten Garmin se bude lépe ovladat ve verzi smartphone ;)
Kyle (279)|8.4.2008 10:09
Ze zvedavosti... :) Ale uz sem se vratil zpatky ke smartphone verzi.

Ten Garmin se mi vcera podarilo rozchodit na smartphone, ale zatim sem ho nemel prilezitost moc vyzkouset.Ale vypada to docela dobre.

Vodopadek> Podarilo se ti najit celou mapu CR? Ja nasel jen mapu Evropy, kde CR je, ale jen asi 5 mest... pritom na strankach Garminu tvrdej, ze by tahle verze mela mit kompletni pokryti....
vpx (529)|8.4.2008 10:16
Kyle: jdou do toho Garmina nacpat i normalni topograficky mapy, nebo jenom ty garminacky automapy ?
TheMelin (1642)|8.4.2008 10:24
vodopadek (274)|8.4.2008 10:34
[QUOTE="Kyle"]
Vodopadek> Podarilo se ti najit celou mapu CR? Ja nasel jen mapu Evropy, kde CR je, ale jen asi 5 mest... pritom na strankach Garminu tvrdej, ze by tahle verze mela mit kompletni pokryti....[/QUOTE]

jasne.. hledej po netu tuto mapu...odkaz
ta je velice podrobna vcera jsem se podle toho zkousel navigovat do obce ktera ma asi 5 chalup a s prehledem a treba v Cb ma pokryti vsech ulic a ulicek.. s Cisly popisnymi nic moc ale i tak je to super..

Proc Profesionaly? treba pro SPB mobile shell, super grafika a ovladani v pohode.. a hlavne se mi libi ta rychlost.. ikdyz to co jsem flashnul je alfa verze tak se to da bez problemu pouzivat a ovladat.. takze bych to nezatracoval...
TheMelin (1642)|8.4.2008 10:42
Jasně je to věc priorit. Já třeba na Samsungu vše spouštím díky klávesovým zkratkám (mám qwerty klávesnici). Sice to nemá grafickej kabátek jako SPB Mobile Shell, ale je to rychlé. Ale pořád budeš mít nějaká ty omezení, něco půjde, ale ne korektně a nebo se tto bude krkolomně ovládat ;) Určitě se dá ke každému programu pro Pocket PC najít alternativa pro Smartphone ;)
Ale jen si hraj, vsadím se, že kdyby byla ROMka professional pro Samsung, tak jí tam také nacpu a vyzkouším :D

EDIT: Jinak zdravím dalšího Budějičáka ;) Alespoň tu nejsem sám :)
vodopadek (274)|8.4.2008 11:04
jj vo tom to je:D kdyz je nekdo hracicka tak ma potrebu zkouset porad neco noveho..:D a aspon udivuji zname kolem sebe co ze se to do toho meho telefunku da vsechno nacpat.. kdyz na me machrujou s N95 apod.:D
Kyle (279)|8.4.2008 11:17
Tak ta mapa CR se da stahnout primo u Garminu. Tomu rikam komfort... :D
UserN1 (172)|8.4.2008 15:30
Koukám, že jste se do testování pustili s vervou to je dobře :) Ja zatím vyčkám na případné odladěnější verze, teď nějak není čas na testování a WM6.1 mě zatím uspokojuje :). Jen mě láká ta všude zmiňovaná rychlost proti SP romkam. Jak je to stím ovládáním?Není to spíše na obtíž zatím?
vpx (529)|8.4.2008 15:46
nezkousel jste nekdo na WM61PRO spustit SPHelper ? To bylo neco jako fakecursor, ale nevim, jestli by se to podarilo spustit jakoby na PPC platforme.
VP
vodopadek (274)|8.4.2008 17:36
ovladani je celkem v pohode... zakladni system se sa ovladat jen klavesama, no a nektery programy doinstalovane holt ten fakekurzor potrebujou kdyto vsuse pise tap sem tap tam..:D ale jinak se s tim da uplne bez problemu fungovat.. jen clovek co byl na smartphonu tak trosku kouka a hleda kde se co nastavuje... ale jinak fajn. Sphelper jsem nezkousel ale co me vylozene nadchlo je spb mobile shell graficka nadstavba pro PPC a ovladani joystickem a klavesama uplne v poho... vypada to jako point UI... ale mnohem promaklejsi a hlavne plne funkcni...
UserN1 (172)|9.4.2008 13:24
Ty jo Spb Mobile Shell vypada fakt dobre, jedna z aplikaci ktere musim mit :)No tak se zacinam cimdal vic tesit na PPC Romku :))
vodopadek (274)|10.4.2008 16:55
nova verze romky.. RC1.. odkaz:yes:

nebo tady na rapidu odkaz
vpx (529)|10.4.2008 21:11
uz tu romku nekdo zkousel ? Bohuzel neumim cinsky :(
vodopadek (274)|10.4.2008 21:18
[QUOTE="VP"]uz tu romku nekdo zkousel ? Bohuzel neumim cinsky :([/QUOTE]
no mela by byt anglicky.. jeste jsem ji nezkousel.. cinani to jen nahrali na server neb kamikadze psal cosi o tom ze mu nekdo hacknul FTP a ze to nema kam nahrat:) Jestli bude cas tak ji zase testnu.. myslel jsem ze z toho vyhazeli kravoviny aby bylo vice mista v telefonu a on ten image je jeste o 0,5 MB vetsi:sarcastic: no uvidime.. treba by mohli vyhodit office.. zabiraji zbytecne moc mista a ja je nepotrebuju a pokud jo tak si je muzu nainstalovat na kartu... kdyz bude nekdo rychlejsi s tim zkousenim.. tak doufam ze sem da poznatky..:))
vpx (529)|13.4.2008 21:20
asi to jeste nikdo nezkousel, ze ? :sarcastic:
vpx (529)|5.5.2008 14:01
Na Xda developers se objevila nova verze WM 6.1 Prof. Nevyzkousi nekdo ? Jinak ohledne TomToma, nevim, jestli jste to uz cetli, ale problemum s DPI se da vyhnout tim, ze nainstalujete verzi TomToma, ktera tim neduhem netrpi ( 6.207 nebo tak nejak, je to na xda dev)

VP

Kyle (279)|5.5.2008 14:36
Chtel sem ji zkusit, ale zatim me odrazujou ty screenshoty, kde je v sys infu jen 2,5 MB volnyho mista v telefonu....

Ptal sem se na xda, jestli to tak je hned po naflashovani nebo jestli si to uz ten clovek tak zaplnil, ale zatim sem nedostal odpoved....:?
vpx (529)|5.5.2008 14:39
rikal jsem jsem si, ze to budes ty :)
Kyle (279)|5.5.2008 15:31
Kyle uz tam byl tenkrat obsazenej, tak sem musel improvizovat... :))
UserN1 (172)|5.5.2008 16:36
Taky jsem tam na to koukal a zhrozil se ze tam je tak malo volneho mista :)Ze se tam na to nejaky kyle ptal ale necvaklo mi, ze to je kyle odsud :))
vodopadek (274)|5.5.2008 20:45
taky uz bych zkousel ale cekam jak se vyvrbi odpoved s tou volnou pameti:)) no vzhledem k tomu ze ta romka ma 41 MB coz je stejny jako byla uplne ta prvni tak by melo byti cca 12MB volny pameti hned po naflashovani.. takze predpokladam ze tam ten dotycny uz navalil programy ktery mu to misto zabiraj.. ale uvidime co k tomu napise.. :))
Kyle (279)|6.5.2008 11:22
Po naflashovani je tam 12.71 MB volnyho mista, takze stejne jako u predchozich verzi. Uz to mam v telefonu... ;)

Ta funkcni verze TomToma je 6.204.
vodopadek (274)|6.5.2008 21:47
a uz nejak lepe poresili ovladani? nebo je potreba fakekurzor? na nektery veci...
Kyle (279)|6.5.2008 22:52
Nejakejch vyraznejsich zmen v ovladani sem si zatim nevsim. Akorat PIN uz jde zadat i pres klavesnici, coz se mi v ty prvni verzi nedarilo.
vpx (529)|7.5.2008 08:12
no jsem uplne napnutej. jeste uvidim jestli zkusim WM Professional, nebo koupim Touch Cruise, nebo pockam nejaky cas na HTC Diamond.