Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eten M700 a geocaching

jardadr (3)|6.4.2008 20:49
Zdravím všechny příznivce.
bohužel nemohu rozchodit na M700 žádný soft na geocaching, nikdy se totiž nenajde interní GPS na COM2. Avšak TT6 zde jede úplně v pohodě.
Uvítám jakýkoliv nápad, jak to tam rozchodit. Pro jistotu přikládám můj dopis:


Dobrý den, stáhl jsem si vaši aplikaci HGC, bohužel nejde rozchodit, i když jsem stáhl vše co jsem měl.
Mám aparát Eten M700 s integrovanou GPS, WM 6.
GPS Gate také nenalezlo GPS.
Přitom TomTom 6 zde běží naprosto bez problémů.

. Stáhněte si tento software zde: Soubor:HandyGeocachingPorter.cab - OK . Program potřebuje .NET Compact Framework 2.0. Novější PDA už ho mají, pokud ho nemáte tak stáhněte a nainstalujte. - OK . Spojte se s vaší Bluetooth GPS a přiřaďte jí nějaký odchozí port - port
COM2
. Pusťte aplikaci Handy Geocaching Porter, běžte do nastavení . nastavte COM port(odchozí), na kterém je vaše GPS, baudrate je obvykle 9600. Číslo aplikace je pořadí aplikace v midlet manageru, obvykle tedy 0 . z aplikace můžete rovnou HG spustit, pokud to nejde nastavte Číslo aplikace v nastavení na jiné číslo (a nebo nemáte nainstalovaný JEODEK midlet manager) - Jeodek nainstalovaný, nastaveno vše jak je psáno - ale midlet hlásí chybu . V HG zadejte mód 'PDA GPS', povolte připojení a mělo by to běžet - tak toto už není možné.

Asi jsem lama, ale bodne mi někdo?
:oops:
Nallim (99)|6.4.2008 22:18
Zkus COM4.
jardadr (3)|7.4.2008 10:28
Ahoj, tak COM4 je nastaven jako hardwarový, tudíž prý nejde nastavit pro další programy.
GPS Gate nic nenajde. ???:oops: :oops: :oops:
Pořád věřím, že se to podaří rozchodit. A neví někdo jaký soft kromě Handy Geocaching? Ten se prostě nerozchodí ani kdybych se rozkrájel, nejede mi totiž ´ten Jeodek Java emulátor.
Ondřej Doležel (0)|7.4.2008 13:06
Pouzivam Beeline GPS - http://www.visualgps.net/BeeLineGPS/
luco (16)|7.4.2008 20:03
[QUOTE="Ondřej Doležel"]Pouzivam Beeline GPS - http://www.visualgps.net/BeeLineGPS/ [/QUOTE]

Ano ja taky, zda se mi nejlepsi. Ma i autodetekci GPS portu. Standartne pokud si nic nemenil tak by mely programy komunikovat pres COM2/4800. Na tomto portu komunikuje i nekolik aplikaci zaroven. Hardwarovy port je COM4/57600 na nem jede treba TT6.
Lukas.Manak (169)|7.4.2008 20:44
používám RichesseGPS a mám to nastavené jak TT a běhá to perfektně
jardadr (3)|9.4.2008 13:38
Zdar, tak jsem stáhl a nainstaloval Beeline a vypadá to, že to snad pojede, aspoň se to tak tváří. A ještě poprosím, jak tam dostanu mapy a kde je sehnat, a .... Berte mně prosím jako totální lamu, která o tom ví totálně ... málo. A na Beeline nemáte někdo medicínku na trial?
Lukas.Manak (169)|9.4.2008 13:43
[QUOTE="jardadr"]A na Beeline nemáte někdo medicínku na trial?[/QUOTE]

přečti si pravidla fóra.!!!!!!!!!!!!!!ŽÁDNÝ WAREZ!!!!!!!!!!!!!!:evil: :evil: :evil:
Kal_Kal (64)|10.4.2008 15:41
[QUOTE="jardadr"]Zdar, tak jsem stáhl a nainstaloval Beeline a vypadá to, že to snad pojede, aspoň se to tak tváří. A ještě poprosím, jak tam dostanu mapy a kde je sehnat, a .... Berte mně prosím jako totální lamu, která o tom ví totálně ... málo. A na Beeline nemáte někdo medicínku na trial?[/QUOTE]

Mapy do toho neseženeš.:)
Ale o to zajímavější je s tim hledat, zvláště u řek, nebo u dálnice.:)
doldik32 (1)|11.10.2009 21:40
Zdar lidi jake máte zkušenosti s ryhlosti zameření stavá se mi dost často ze pri chuzi když hledam keš tak neprobíha aktualizace na mapě a to i když mam všechny satelitymusim zrychlit krok nebo se rozbehnout aby gs zareagovala jake stim máte zkušenosti?
Kal_Kal (64)|25.10.2009 10:11
Ahoj.
Máš zapnutou statickou navigaci na GPS čipu.
Doporučuji aplikaci SirfTech ve které se to dá vypnout, ale bacha na množství nastavení. Můžeš si ten čip ještě víc rozhodit.:)
Druhou možností je Geocachingová aplikace GCzII . V ní je rovnou v nastavení GPS zaškrtávatko pro zapnutí/vypnutí statické navigace.
Pak už ti to bude fungovat, jen si musíš zvyknout, že ti pozice pak bude hodně skákat, i když budeš stát na místě.