Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Widcomm Bluetooth tajemství zbavený

Pavel Koza (4761)|28.5.2004 13:52
Podle posledního vývoje se zdá, že na Pocket PC se s jinou aplikací pro Bluetooth než od firmy Widcomm budeme setkávat čím dál tím méně. Takže je ten správný čas povědět si o tomto bezesporu vynikajícím programu něco víc a pomoci uživatelům, kteří si s ním neví moc rady. Umí toho totiž skutečně hodně a osobně si myslím, že byla by škoda nevyužívat všech jeho schopností. Vždyť kdo by se chtěllv 21. století obtěžovat s kabely, že?

Přečtěte si celý článek
PavelR. (2184)|28.5.2004 17:44
... jako vždy velmi dobře napsaný článek. Pavle, žasnu nad tvou sbírkou motýlů ... ehm ... vlastně bluetooth zařízení :)

PavelR.
Arkobad (134)|31.5.2004 08:16
Jen bych jeste ocenil popis instalace na zarizenich s Microsoftim BT stackem, resp. jak se MS BT zbavit a rozchodit Widcomm tak, aby clovek neprisel o zadnou funkcnost.
Pavel Koza (4761)|31.5.2004 08:58
[QUOTE="Arkobad"]Jen bych jeste ocenil popis instalace na zarizenich s Microsoftim BT stackem, resp. jak se MS BT zbavit a rozchodit Widcomm tak, aby clovek neprisel o zadnou funkcnost.[/QUOTE]

Jelikoz Widcomm BT je komercni aplikace, jeji dohravani na MDA II je bohuzel tak trochu za hranici... Je mi lito...
Arkobad (134)|31.5.2004 09:39
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Arkobad"]Jen bych jeste ocenil popis instalace na zarizenich s Microsoftim BT stackem, resp. jak se MS BT zbavit a rozchodit Widcomm tak, aby clovek neprisel o zadnou funkcnost.[/QUOTE]

Jelikoz Widcomm BT je komercni aplikace, jeji dohravani na MDA II je bohuzel tak trochu za hranici... Je mi lito...[/QUOTE]

Ja nechci, abyste tu uvadeli adresu, odkud to stahnout. Ale nejakou teoretickou informaci snad zadny zakon neporusite, ne? Proste jen popis rizik a jejich reseni. To je podobne, jako s drive uvedenym navodem na vytvoreni vlastniho ROM upgrade, kde asi take dochazi v realite k ne zcela legalnim postupum: lide pouzivaji OS-ROMky od cizich operatoru a obsah ExtROM si mixuji z obsahu ruznych ExtROMs od ruznych operatoru - podle toho, kdo jake aplikace potrebauje. A take se jedna o copyrightovany software (KSE TrueFax, atd..), ktery treba T-MobileCZ do ExtROM nedava, ale treba O2 ano a plno uzivatelu si proste tu ExtROM namixuje podle svych potreb. Ano, presne takovy navod k nelegalnimu pocinani jste tu jiz uverejnili! Ale jelikoz jste nerekli, kde stahnout OS-ROM od O2 a kde stahnout obsah ExtROM od vsech moznych operatoru, tak jste vlastne nic spatneho neudelali, ne?
Pavel Koza (4761)|31.5.2004 13:27
Nema smysl se hadat, jelikoz krome jistych moralnich zabran (OK, dalo by se o tom polemizovat) je tu i zabrana ciste prakticka, a sice ze zadne MDA II nevlastnim, a po zkusenostech s nim a s Phone edition celkove ani vlastnit nehodlam.

Nicmene mate pravdu v tom, ze ono toho ohledne MDA II je na hrane vic (i kdyz to neni omluva, tak co maji uzivatele delat, kdyz na ne operatori pecou), takze pokud nekdo na toto tema neco sepise, rad to tedy opublikuji.

Jen bych si dovolil upozornit na jeden dost podstatny detail, ktery ve svem prispevku opomijite. "Uvarenim" nove ROMky se jedinec explicitne zadneho prestupku nedopousti, je jen na nem, jestli pouzije veci free nebo ne. Licenci k operacnimu systemu ma take, takze v tom nevidim zadny problem. Ovsem instalaci Widcomm Bluetooth se tak trochu nekaleho jednani dopousti na 100%.
yasmeene2 (794)|2.6.2004 18:15
Nějak tomu stále nerozumím. Mám tedy bt s msi to znamená, že mám ovládací program blututu od microsoftu. A kdybych si zakoupil ten od widcommu tak by to šlo přeinstalovat?? Dá se vůbec samostatně koupit? Bude fungovat s mym bt? Co je na tom nelegálního? :oops:
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 18:31
[QUOTE="yasmeene2"]Nějak tomu stále nerozumím. Mám tedy bt s msi to znamená, že mám ovládací program blututu od microsoftu. A kdybych si zakoupil ten od widcommu tak by to šlo přeinstalovat?? Dá se vůbec samostatně koupit? Bude fungovat s mym bt? Co je na tom nelegálního? :oops: [/QUOTE]

Spolecnost Widcomm ke svym BT modulum nabizi vyrobcum HW vlastni ovladaci software. MDA II ma pravdepodobne BT od nekoho jineho, takze tenhle pekne vypadajici program nema (nebo ho nechteli, aby to bylo levnejsi, nevim). Samostatne koupit nejde.

To, co lidi kolem XDA-developers udelali je, ze vykuchali ROM ugrade pro nejakeho iPAQa a udelali z toho instalaci pro MDA II. Coz sice funguje, ale jelikoz nemas Widcomm BT jaksi v cene, nemas k nemu licenci.
carbik_ce4you (132)|13.12.2004 10:27
Myslim, ze nic neporusim, kdyz napisu, ze se toto tema take resi tady:http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=32&PN=1
kiklhorn_ce4you (15)|29.12.2004 16:37
Mám hx4700 a u stolního PC myš Logitech MX900 (ta má bluetooth vestavěný v dobíjecí kolébce). Stáhnul jsem si z webu logitechu novou verzi SW k myši (SetPoint - cca 50MB). Pres MSCONFIG jsem zakazal spousteni LogitechEasySync. V tray je klasická BT ikona, hlásí se jako WIDCOM Bluetooth Software 3.0.1.913. Hardware jako Bluetooth wireless hub. Bluetooth jsem zprovoznil během pár minut. (Konfigurace v záložce Local Services a poté restart) Spuštěné služby Serial port - pro ActiveSync, Network Access pro přístup k síti a na net, Headset - zvuky namísto z iPaqu se ozívají z PC (ekvalizér u hx4700 nepoužitelný - funguje jen když zastrčím sluchátka :-0 ) Nadetekoval i PIM item transfer a PIM synchonizaci, nezkoušel jsem - zatím mi stačí activesync. První tři uvedené mám spuštěné bez problémů současně. Stalo se mi že v okamžiku kdy jsem měl zaplý BT network access a dal jsem ipaq do cradle (v AS mám také povolen přístup na síť) a poté jej vyndal a zkusil znovu zapnout network access tak se ipaq snažil navázat spojení s BT, trvalo to doost dlouho a pak nahlásil abych si zkontroloval zda mám zařízení zapnuté a v dosahu. Přitom headset jel nornálně. Pomohl až reset iPaqu.null
Lewis_ce4you (3)|3.1.2005 11:50
Děkuji za pěkný článek, jenom nerozumím situaci kdy popisujete připojení pocket PC pomocí BT k telefonu za účelem připojení k internetu. Vždyť by to mělo být naopak pocket PC by měl sloužit jako bezdrátový modem pro ostatní zařízení např. PC. Jirka
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2005 15:04
[QUOTE="Lewis"]... jenom nerozumím situaci kdy popisujete připojení pocket PC pomocí BT k telefonu za účelem připojení k internetu. Vždyť by to mělo být naopak pocket PC by měl sloužit jako bezdrátový modem pro ostatní zařízení např. PC. Jirka[/QUOTE] A kde by se to v PDA vzalo? Pokud nejde o MDA, XDA, DP souhrne Phone Edition, ktere v sobe maji GSM a GPRS modul, musis se nejak k siti pripojit. A prave mobil s GPRS spojeny pomoci BT s PDA je jednou z moznosti.
Lewis_ce4you (3)|3.1.2005 18:05
Jasně díky, pletu si dojmy s pojmy v tomto případě pocket PC s mda. Mám mda III a proto mám pocit, že všechna tato zařízení se nějak připojují.
TAU (2)|23.7.2005 23:41
Mam též jeden dotazek, zajimalo by mě co musim nastavit ve WinXP na PC popr. jakou aplikaci spusti abych mohl vyuzit zminovanou funkci: "Prohlížet si soubory na vzdáleném zařízení (Browse files on a remote device)". Nejak nejsem schopen se pripojit k PC natoz se probirat nasdilenymi adresari na PC. Diks
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2005 00:15
PC a PDA spolu spojíš pomocí ActiveSync (kabel, kolébka, IR, BT, WiFi). Dále pomůžou třeba pluginy do Total Commandera v PC - více zde.
Blondak_s.r.o. (78)|29.10.2005 20:04
Ten článek je fakt super.
Jen tak dál.
Ale přesto mam problém.:dead:
Potřeboval bych nějaký pluing který umí integrovat třeba průzkůmníka tak aby šlo rovnou z něj odesílat soubory jako to jde přes IR port.
Protože když chci něco odeslat normálně tak musim přes Bluetooh manažera.
Jestli jste něco našli tak mi to prosím pošlete.;)
beecher (9270)|30.10.2005 06:17
Resco Explorer... A neposlu... ;)
kuky969 (1)|5.11.2005 10:26
Ahoj
prave pasaz ktora bola v clenku preskocena ACCES NETWORK mi robi problem --poprosim o info.... je to niekde rozobrate v neskorsich clankoch ..??? ...neviem to najst vdaka
PeZ_ce4you (130)|5.1.2006 15:39
Dá se tento program, který je integrovaný v pda, aktualizovat? Jestli ano, kde.
Treba Nevo, které mám aktualizovat nelze.
Díky za odpovědi.
kevin19_ce4you (136)|28.1.2007 18:13
ako zistim, ake BT mam v mobile? mam ASUS A639..myslim, ze mam microsoft bluetooth, CI NIE??
Mr.Pohoda (134)|28.1.2007 19:56
Podivej se do registru do HKLM -> SOFTWARE. Jestli tam mas slozku Widcomm, tak mas Widcomm stack :yes:
mypal (9)|6.5.2007 12:17
Když už se tu rozebírá toto téma ohledně bluetooth od Windcomu, už půl roku bádám jak z PDA udělat handsfree, neboli přidat do toho ořezávátka PDA Asus A632N profil opačný tomu, který v něm je. Naprosto neužitečné a kničemu je v něm požnost připojit handsfree k pda, to smysl nemá, protože v něm přece není mobil, ale smysluplné by byl právě opak, který tam naopak v profilech chybí, Mio ho má a TOMTOM navigátory také. Když jsem tu jednou toto téma popisoval, byl jsem za blbce, k čemu by to vlastně bylo :? Myslím že jde jen o softwarový doplněk, který za boha nikde nejde pořídit a nikdo poradit nechce. Určitě je většina uživatelů vybavena jen mobilem a PDA, které občas používají jako navigaci, a třeba by rádi ušetřili za nesmyslné ušní handsfree, což je třetí věc, kterou ssebou nosit, nebo musejí kupovat dražší autorádio s bluetooth handsfree. Tedy stručně řečeno, víte někdo jak nato? A nebo si také myslíte že jsem upadl na hlavu a chci nesmysl :D .
PrAvDíK (20)|6.5.2007 14:14
Taky mě štve že musim mit dvě zařízení v kapse (mobil+pda), rad bych uvital program kterej by dokazal primat hovory pres PDA. SMSky jsme mi už podařili zprovoznit, tedka hovory.
milos797 (259)|9.5.2007 19:24
Pripajam sa, a dokonca by som za taky program bol ochotny aj zaplatiť rozumnú sumu, ak by sa k tomu niekto chcel postaviť zo strany vývojára
GuruM (1)|11.5.2007 17:11
Neviem, ci to sem postujem spravne, ale snad ano. Takze mam nesledovny problem. V PC mam BT adapter s widcomm. Dalej mam PDA Asus MyPal632. Po pripojeni PDA k PC pomocou BT (genericky seriovy port) sa spojenie nadviaze, ale toto trva cca 2 min. a potom padne. Taktiez sa mi to stane, ak spojim PC s PDA, v tomto spustim softwarovu aplikaciu, ktora komunikuje cez COM. Tieto pracuju OK, ale po cca 10 min. opat pride k padnutiu BT spojenia medzi PC a PDA. Data su zasielane z PC na PDA.

Pri BT spojeni cez ActiveSync je spojenie OK.

Potreboval by som udrzat spojenie prostrednictvom generickeho serioveho portu medzi PC a PDA trvale, az kym ho ja neodpojim.
ondras_ce4you (5)|18.9.2007 15:09
Ahoj, mam problem s mou FS N560tkou ,
protoze mi neslel spojit muj bluetooth na PC s PDA (ma pac mam BT od MSI )
po precteni spousty for jsem naslel Widcomm/Broadcom pro N560 a nainstaloval.
No ted mi nejde ani orig BT ani novy broadcom (nesparuje zarizeni)
a dokonce mam na plose 2 ikonky BT s tim ze po restartu mi to napise ze BTTtrayCE.exe se nmuze spustit protoze neni dost pameti.
Napadlo me jestli by neslo ten orig ovladac (BTTtray.exe nejak vymazat s aplikaci ktere se spousteji bootem systemu ) ?Bohuzel neprisel jsem na to kde je nejake po spusteni (jako v XP ) kde se da editovat co se ma boot ovat a co ne .
Nevite nahodou nekdo jak na to aby mi to ukazalo jen jednu BT (upozornuji ze i po odinstalovani Wind. BT tam sou stale 2 ikony a hlasi to tu hlasku)
Pripadne co by mohlo byt jeste za trouble ?


dekuji ondras


paolo667 (1)|13.11.2007 10:27
Lidicky prosím poraďte mi, hodlám koupit taky nějaké to pocket PC, ale mám problém, chtěl bych ho rovněž používat jako BT hands free ke svému mobilnímu telefonu. Nechci kupovat pocket pc s telefonem. Na internetu hledám, ale nikde se k tomuto tématu nic pořádného nepíše. Jste schopni mi pomoci s výběrem takového zařízení, užíváte jej někdo? Děkuji.
Kaa_cz (3)|12.1.2008 14:17
[QUOTE="ondras"]
(upozornuji ze i po odinstalovani Wind. BT tam sou stale 2 ikony a hlasi to tu hlasku)
[/QUOTE]
No a to byla prave ta chyba, i kdyz novy BT stack nabizi odinstalaci, nestane se tak. Je treba provest FACTORY RESET.
vilik010 (1)|12.4.2008 22:59
:D nic už jsem na to přišel sám...:D :D :D ;)