Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár otázek kolem M700

Honzad_ce4you (1)|5.4.2008 21:03
Zdravím všechny, mám několik otázek kolem tohoto zařízení. Nějak se mi nedaří pochopit, proč se tento telefon nedá VYPNOUT. Nechápu záměr výrobce. Každý večer vyhazovat baterku je velká haluz...Je tohle zvykem aby PDA nešlo vypnout? Ruku v ruce je s tím spojen další problém a to je výdrž telefonu. Zatím na něm nesleduju žádný filmy ale 1 den výdrže se mi zdá opravdu málo. Opravdu neexistuje žádný způsob jak telefon vypnout? Třeba je nějaká utilitka která to umí. Děkuji předem za případné reakce...Honza
Tomáš Kubec (749)|5.4.2008 21:23
U PPC není nic neobvyklého, že nejde vypnout. Vypínej tel. modul. M700 při mírném používání vydrží v pohodě 3 dni.
Lukas.Manak (169)|6.4.2008 07:15
výdrž u PPC jeden den je celkem normlní,baterka vyživuje velký display a další části PDA.Vzhledem k tomu že se zařizení nechavá každý den synchronizovat tak se ti také dobíjí.A pozor na vytahování baterky se t vymaže cely přístroj tzv. hard reset.
Zdenek Malinsky (9781)|6.4.2008 09:28
[QUOTE="MaNi"]A pozor na vytahování baterky se t vymaže cely přístroj tzv. hard reset.[/QUOTE]Brepto :D , dneska není 1.duben. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|6.4.2008 17:11
Protože přišlo několik SZ s dotazy na výše zmíněný hardreset, upřesňuji:
"trik" s vytažením baterie, po kterém došlo k hardrestu, fungoval u zařízení se starším OS (2003 SE, 2003, 2002....) a to se ještě muselo počkat na vybití i záložní baterie. Na novějších OS (WM 5 a 6) po vyndání baterie dojde po jejím vložení pouze k soft resetu.

Dobře je to popsánu v tomto článku.
speed-komi (278)|6.4.2008 19:40
To, co popisuješ, je normální vlastnost všech pda. Já vím, je to ze začátku nepochopitelné, ale zvykneš si. A jestli ne, tak se hold budeš muset vrátit k telefonu bez OS (možná symbian vydrží o něco déle, ale ten nepovažuji jako OS:D - ber s rezervou). Dříve bylo uplně normální, že si lidé k pda/mda kupovali rovnou náhradní baterii, teď už jich je myslím méně, ale určitě ti tu někdo poví, že jí má. Když na noc přepneš zařízení do flight módu, všechno povypínáš/pozavíráš, tak ti baterie sežere málo - nemusíš ani nic vypínat. Přes den nemusíš mít vždy podsvícení naplno, mít pořád zaplé BT a WIFI, nemusíš nachat hrát mp3, když nemáš sluchátka v uších a jen ti visí na krku....... Nechá se ušetřit na spoustě místech a ono se kolikrát ani nezdá kolik.