Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - problém s ozvěnou při telefonování (GSM modul)

som_ce4you (6)|5.4.2008 13:35
Zdravim vsechny,
jsem cerstvym majitelem ASUSU P535.

Pred koupi tohoto modelu jsem si peclive procital dostupne informace ohledne tohoto modelu (predevsim na tomto serveru - za coz timto dekuji vsem prispevatelum)

Od koupe me odrazovaly zminovane problemy s GSM modulem a to:
1. "vypadavani signalu" - PDA se tvari, ze je vse OK a pritom se vam nikdo
nedovala.

2. Ozvena kterou slysi volajici "na druhe strane"

Vzhledem k tomu, ze si na tyto problemy stezovala pouze cast majitelu a zbytek tvrdil, ze se s timto nikdy nesetkali, rozhodl jsem se nakonec pro koupi tohoto modelu.

Bohuzel, se u me projevuje zavada cislo 2. ECHO (OZVENA) KTEROU SLYSI TELEFONUJICI NA DRUHE STRANE - slysi opozdene, sam sebe. cca 50% lidi s kterymi jsem telefonoval si na to uz stezovalo. GSM modul je pro me v PDA rozhodujici, telefonuji hodne, hlavne pracovne a nemuzu si dovolit, aby kazdeho s kym mluvim obtezovala jeho vlastni ozvena. Nosit telefon + PDA je pro me nepredstavitelne.

(zavada cislo 1. "vypadavani signalu" se zatim neprojevila a nebo jsem na ni zatim neprisel - mam zarizeni opravdu kratce)

Vim, ze se tyto problemy resili jiz v jinych vlaknech, ale nikde jsem nenasel PORADNE reseni. A informaci jestli to nekdo uspesne vyresil.

Jeden z nazoru jak to vyresit je -upravovanim hlasitosti: hlasitost na dispeji versus HW tlacitko - zkousel jsem a nepomohlo to.
Dale jsem cetl nazor, ze si nekteri uzivatele mysli, ze to zpusobuje stará karta SIM od T-mobile - tim to taky neni, ja pouzivam O2.

Proto si myslim, ze je dobre k tomuto tematu zalozit novy topic a resit tu zde pouze tento problem, mozna se k necemu dobereme.

samozrejme muzu zkusit pristroj reklamovat, ale mam obavy abych nedostal novy se stejnym problemem.

*************************************************************
TAKZE, TEMA K DISKUZI ZNI: VYRESIL NEKDO PROBLEM S OZVENOU U P535 ???
*************************************************************

PS: pokud ma nekdo problem cislo jedna, "vypadavani GSM" tak jsem tu nekde cetl, ze tu nekdo psal, ze je to o tom nastavit natvrdo sit operatora, protoze k vypadku snad dochazi pri vyhledavani site (automaticky). Kdyz tak to pak zkusím pohledat a hodil bych to sem.

Dekuji
som
Zdenek Malinsky (9781)|5.4.2008 13:59
ad echo
Tím trpěly např. některé starší levnější Ericssony - pokud je na jedné straně hlasitost sluchátka příliš velká a uživatel má telefon přiložen v určité poloze (polohách), zachytí tento zvuk i citlivý mikrofon, takže druhá strana slyší sebe sama a se zpožděním, takže to hrozně rozptyluje a poak člověk zapomene o čem mluví a co chtěl říci.
Mohlo by pomoci:
1. Zkusit jinou polohu přiložení mobilu/PDA k uchu
2. Snížit hlasitost
3. Používat HF a to buď přiložené drátové nebo BT

Možná (ale spíše ne) by pomohla jiná ROM, ale podle mě je toto i problém se signálem spíše hw problém.

Sorry, nemám tento model, takže je to spíše všeobecný pohled, než praktická zkušenost.
som_ce4you (6)|5.4.2008 14:13
Dekuji za reakci,

stále doufám, ze to neni HW problem, vede me k tomu to, ze ne vsichni majitele si na tento problem stezuji, nekteri tvrdi, ze se s podobnym problemem nikdy nesetkali (predpokladam , ze nedrzi PDA vzdy stejne)
martin_g (81)|7.4.2008 08:36
Add: Ozvena kterou slysi volajici "na druhe strane"

Niekde sa to uzavrelo s tym, ze tento problem sa vyskytuje len s niektorymi telefonmi. Skus sa pozriet na to s tejto strany. Mne osobne sa nikto nestazoval.
som_ce4you (6)|7.4.2008 15:44
Ano, mas pravdu.
Delaji to pouze nektere telefony "na druhé strane" jde mi prave o to, zda se to dá odstranit práve u techto telefonů. Jsem presvedcen, ze ano. Protoze asi vsichni uzivatele P535 volaji na ruzne (i starsi telefony) a ne vsichni uzivatele si stezuji ze se jim toto stava ...
xaries (195)|8.4.2008 14:54
K bodu 1:Jsem tem tento problem take s tim ze mi vypadava signal a to u verze radia 4.8.0 s tim mi zajimave kolisal i dost na jednom miste signal wifi.Proto jsem zmenil verzi radia na 4.8.1 sice neni urcen pro Cesky region myslim ze je pro chorvaty nejsem si ale jist.Dost to pomohlo tedy alespon me.

Bod2:Taky jsem mel tento zminovany problem a to jsem jednoduse zas jak rikam u sebe na svem P535 udelal tak ze jsem odskrtnul policko u nastaveni MIC.A dal manualne na mensi citlivost.Pak jedine jeste jak se tu psalo zmirnit hlasitost.
Snad ti to pomuze.
som_ce4you (6)|17.5.2008 14:27
Takze problem jsem zatim nevyresil.
Prehral jsem radio na verzi 4.9.0 - coz castecne pomohlo, ale stale to nebylo ono (nekteri si stale stezovali, ze slysi echo) Takze jsem prehral radio zpet na puvodni verzi a ASUS jsem reklamoval - ted cekam na vysledek.

PS: Dekuji PERMARROVI za poskytnuti radia a cenne rady.
Skipy (110)|20.5.2008 07:03
Na stránkách Asusu je od března verze radia 4.9.1. Píše se u ní že řeší problém s echem. Nezkoušel to náhodou někdo. Je to sice pro maďarskou verzi, ale když na češtině jede chorvatská 4.9.0 bez problémů tak by to snad mělo fungovat.
matess99 (19)|20.5.2008 20:48
Zdravím,
mám také problém s ozvěnou,upozorňuje mě na to skoro každý s kým volám.A také mi nechodí sms zprávy,přijdou mi třeba tři najednou nebo se jen rozsvítí displej a nic víc.Tak nevím taky co s tím.Stěmi esemeskami se mi to stává čím dál tím víc,tak to asi budu reklamovat,ale nevím zda to uznají.
som_ce4you (6)|20.5.2008 22:04
S tema SMSkama se neukvapuj, myslim ze to nekdo v jinem vlaknu resil a vyresil - myslim, ze je to pouze o nastaveni, ale nejsem si jist, zkus pohledat v diskuzich o Asusu.

To Echo (a celkove kvalita zvuku pri telefonovani) me dost stve. Chapu, ze na to ma asi vliv i konstrukce (velikost, "odrazeni" zvuku....???), ale snad se to da vyresit.

matess99 pise, ze ho na to upozornuje skoro kazdy, me na to upozornuji pouze lide s urcitymi typy telefonů a nekteri uzivatele P535 si na to nestezuji vubec.....???


Zkousel nekdo to radio 4.9.1. ???



PS: reklamace neni stale vyresena
matess99 (19)|26.5.2008 20:41
Tak potom dej vědět jak to dopadlo s tou reklamací.S těma nepřicházejícíma esemeskama to nikdo nikde nevyřešil,alespoň jsem to nenašel.
PETRMOB (29)|26.5.2008 21:37
Nevím,jestli se to řešilo tady a nebo někde jinde,ale to je jedno.S tou ozvěnou to není až takový problém a podle mých zkušeností to ani nesouvisí s typem mobilu na druhé straně.U mě stačilo snížit citlivost mikrofonu.Tj. Nastavení/Systém/Zvuk/MIC a zrušit zatržení u Aktivovat automatické řízení zesílení a Hlasitost MIC mám na třetí čárce zleva.
Mě to pomohlo.Samozřejmě mám Asus P535.
Abrandecky_ce4you (102)|27.5.2008 21:45
Na třetí čárce zleva??? Já jsem ho musel dát naplno doprava, jinak mě špatně slyšeli
matess99 (19)|28.5.2008 07:44
Taky si myslím,že to echo nesouvisí s typem telefonu na druhé straně.A to s tím nastavením mikrofonu už jsem před časem udělal a je to pořád stejné.
kesu (548)|3.6.2008 12:07
Na stránkách Asusu vysla nová verze ovladače pro telefoní modul. Je sice určen pro Madarsko,ale i v našich sítích šlape bezvadne. Výrobce zde píše,že tato verze odstranuje problém ozvěny u Madarských operatoru. Tak třeba to pouze i u nas.tak testujte ;)
Barbados (189)|7.6.2008 22:14

Ahoj , jak tak na to koukam , tak PDA jsou zatim ve vyvoji , jak to tu procitam tak jedine pda neni zcela funkcni , u kazdeho je potreba neco dostelovat ,dohrat, preinstalovat . Mel jsem acera a ten mel nemale problemy s BT , porad vypadavalo . Nakonec jsem ho prodal , nemel jsem na to nervy a v aceru nebrali na zavadu zretel , pri tom tuto zavadu melo snad kazde . Az po nekolika urgencich , kdo vi az kde ,reklamaci prijmuli a pda menili za jiny typ , pochopitelne horsi . Uvazoval jsem ze bych si poridil asus 535 ale jak to tu ctu , tak je lepsi ty prachy vrazit do neceho spolehlivejsiho nez je MDA .
kesu (548)|7.6.2008 22:32
Myslím si že v dnešní době nic lepšího než PDA koupit nemužeš...je to vrchol techniky mezi přonosnýma zařízeníma. Určitá daň za multifunkčnost je tu v tom že sem tam neco nefunguje. Ale s trochou snahy se to dá poladit a všechno pak jede jak má. A napřiklad Asus ma jeden z nejlepších servisů v ČR
JoU81_ce4you (116)|9.6.2008 17:29
kesu: Tak by si majitelům mohl doladit ty SMSky. Mě už ale ne, já P535 hodil o vánocích do šuplíku, koupil iPhone, v dubnu si na něj vzpoměl a už ho mám potřetí na reklamaci - tyhle "daně" jak píšeš už nehodlám společnosti Asus platit ;-)
kesu (548)|9.6.2008 17:35
No zatím jedu na ROM s WM6.1 a radio verze a.4.9.1. a zatím všechno přišlo,budu testovat dál a dam vedět,uvidíme jak to dopadne. Jinak v servisu ti nepomužou,vymení ti jen desku...uz sem ho tam mel 2x....jedine to zkusit uhrat na tři reklamace a pak vracení penez
rocky33_ce4you (0)|20.9.2008 13:57
tak nevím mě zatím funguje všechno jak má koupil jsem ho starší asi rok,sms jsou v pohodě a telefonování taky ale pár lidí si stěžovalo že slyší sami sebe ještě jednou tak jsem stáhnul v nastavení mikrofon a je to v pohodě verze rádia je 4.8.0
dalid (56)|22.9.2008 10:01
ja mam verziu radia 4.5.0. Asus kupeny v r 2007. Nikto sa nestazoval na echo.. Zeby stare verzie radia problem s echom nemali?
kesu (548)|6.10.2008 19:51
To echo vážně asi způsobuje špatně nastavený mikrofon...zkuste trochu ubrat z maximalních hodnot a pak testujte...zas tolik nevolam tak že není jak to testnout
jaman (2)|22.11.2008 22:53
Mam nainstalovanou novou verzi radia a4.9.1 a echo tam je stale. Vyreseno nastavenim microfonu na 2 carku z leva, nutno vypnout automaticke nastaveni. Hlasitost sluchatka mam skoro max (asi jsem nahluchlej) a echo zmizlo, pritom druha strana si nestezuje na hlasitost (citlivost meho Mic na 2).