Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Procházení disků - adresářů stolního PC ze zařízení MDA2/DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.5.2004 12:09
Může tu někdo napsat co všechno a kde je potřeba nastavit na stolním PC a na zařízení MDA2/DATAPHONE2 , tak aby bylo možno na PDA procházet pevné disky ( adresáře ) stolního PC s WIN2000 za pomoci Bluetooth.


Příklad : Pokud potřebuji zkopírovat soubor ze stolního PC do přístroje PDA - DATAPHONE2 musim to udělat na stolním PC.

Ale já bych chtěl, abych si tento soubor mohl najít na PDA a sám si ho do PDA ze stolního PC zkopíroval.

A jelikož už se pomocí Bluetooth spojuji se stolním PC k procházení Internetem na PDA ( a to funguje zcela bez problémů ), tak by to snad mohlo jít. Nebo se pletu ???
Pavel Koza (4761)|28.5.2004 12:21
...a dat si root toho disku jako root BT File transfer profilu a pak to z MDA II tahat pres ten samej profil?

S faktickym sdilenim a mapovanim jsem si hral, ale bez uspechu...
Miloš Strouhal (3997)|29.5.2004 00:38
..tohle mne také velice zajímá. Navíc se mi nedaři rozchodit FILE TRANSFER,hlásí mi to při pokusu o spojení: SERVICE FILE TRANSFER IS NOT FOUND ON YOUR MOBILE DEVICE.
Hraju si stále s nastavením,ale nedaří se mi... Je tam snad nějaký fígl,o kterém nevím?..
Pavel Koza (4761)|29.5.2004 12:34
...hloupy dotaz - a mas ji povolenou?
Miloš Strouhal (3997)|29.5.2004 13:00
...no ještě hloupější odpověď: jak a kde se to dělá?:) Na MDA,nebo na PC?
..s modrým zubem jsem uplnej začátečník...
Pavel Koza (4761)|29.5.2004 13:14
Na obou koncich:) Take by mela byt nastavena shodna politika overeni a sifrovani.
Ale priznam se, ze si MDA II nepamatuju, takze bude lepsi pokat na nekoho, kdo te provede takrikajic "za rucicku":)
Miloš Strouhal (3997)|29.5.2004 14:16
..ok,děkuji a budu netrpělivě čekat na dalšího on-line rádce..;)
Jiří Graz (180)|29.5.2004 21:41
[QUOTE="xp"]..tohle mne také velice zajímá. Navíc se mi nedaři rozchodit FILE TRANSFER,hlásí mi to při pokusu o spojení: SERVICE FILE TRANSFER IS NOT FOUND ON YOUR MOBILE DEVICE.
Hraju si stále s nastavením,ale nedaří se mi... Je tam snad nějaký fígl,o kterém nevím?..[/QUOTE]
V nastavení povolit příjem i IR přenos (platí i pro BT) a file transfer PC -> MDA2 jede FTP profil
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.5.2004 07:24
[QUOTE="Jiří Graz"] V nastavení povolit příjem i IR přenos (platí i pro BT) a file transfer PC -> MDA2 jede FTP profil[/QUOTE]

Z této nápovědy nejsem o moc chytřejší než předtím. Nešlo by to napsat podrobněji, kde je co potřeba nastavit jak na stolním PC tak i na MDA2/DATAPHONE2.

Určitě se to bude hodit více uživatelům těchto zařízení.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.5.2004 13:56
To fakt nikdo neví jak nastavit MDA2/DATAPHONE2 a stolní PC, aby bylo možno na tomto přístroji ( MDA2/DATAPHONE2) procházet pevné disky ( adresáře ) stolního PC s WIN2000 za pomoci Bluetooth.

Sice se mi podařilo úspěšně zprovoznit FTP server na stolním PC s WIN 2000 a pomocí FTP klienta v MDA2/DATAPHONE2 se k tomuto FTP serveru připojit ( pomocí Bluetooth ) a procházet určené adresáře-disky, které jsem nastavil na FTP serveru.
Ale to podle mne je jako : Jít na komára s kanónem.

Snad existuje nějaké jednoduší řešení ?? Nebo se mýlím ???
eXEden_ce4you (811)|1.6.2004 11:40
Stačí si jenom rozchodit na MDA1/2 Network Access s PC, na PC si nastavit jako sdílenou složku celý disk např. C a pak už jen ve File Exploreru na MDA1/2 můžete vesele procházet ... ;)
Miloš Strouhal (3997)|1.6.2004 11:59
..a mohl bych tě poprosit o podrobnější návod?..
..vůbec se v tomhle neorientuji...:sarcastic: ..dík
Miloš Strouhal (3997)|1.6.2004 12:01
..ps:to jako třeba kde ten Network Acces seženu..jestli ho normálně nainstaluju...co a jak nastavím...díky
eXEden_ce4you (811)|1.6.2004 12:09
[QUOTE="xp"]..ps:to jako třeba kde ten Network Acces seženu..jestli ho normálně nainstaluju...co a jak nastavím...díky[/QUOTE]
Pokud bude ředitel souhlasit, tak sem napíšu návod ;) Už jsem si nafotil obrazovky...
PavelR. (2184)|1.6.2004 12:09
[QUOTE="xp"]..ps:to jako třeba kde ten Network Acces seženu..jestli ho normálně nainstaluju..[/QUOTE]

... Network Access je jeden z profilů definovaných pro Bluetooth verze 1.1; pokud jej tvůj BT adaptér na PC nepodporuje, tak sdílení bohužel nerozchodíš. O profilech více zde ...

... návod určitě dodá eXEden :)

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.6.2004 13:32
Na návod se už teď těším.

Hlavně, aby ten návod byl napsán pro přístroje MDA2/DATAPHONE2.
A né pro IPAQy s Widcommem - to je podle mne jiná polévka.