Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 a WM6.1

xaries (195)|3.4.2008 17:34
Zdarec lidi uz jste nekdo dal do p535 wm6.1?Muzete i popripade napsat rozdil mezi wm6 i wm 6.1
permar (552)|3.4.2008 18:24
Přečti si příspěvek od Proview ve vlákně pro majitele P535ky , tam to stručně popisuje .
tomik999 (17)|4.4.2008 07:55
Nic proti Proviewu, ale videl jsem slapat wm6.1 na etenu x500+. Bylo to fakt rychle! Kolega ho v praci ma a porad jsem se mu smal, ze si koupil pomalou plecku :-) - to mel jeste nainstalovany wm6. Po preinstalovani na wm6.1 se tato rychlost opravdu viditelne zvysila! Take na jinem foru (odkazy, ktere jsou ve vlakne ''Pro majitele p535'') jsem cetl, ze na P535 po nainstalovani wm6.1 se rychlost vyrazne zvysila. Takze bude fajn, pokud nam jeste nekdo jiny napise sve poznatky ohledne wm6.1. Diky.
Xerxes Artifex (56)|4.4.2008 14:34
Oficiální WM 6.1 pro P535 nebude, tak praví výrobce...
Ales11 (39)|4.4.2008 17:21
Ahoj tak jsem psal do Asusu 30.3.2008.a odpoved je....
Dobry den,
novy FW bude k dispozici pravdepodobne na prelomu cerven/cervenec - bude k dispozici
novy WM 6.1. Momentalne neni bohuzel zadny patch resici tento problem... jednalo se o fotak ....
permar (552)|4.4.2008 17:29
Pro Ales11-No tak to je zvláštní, já posílal včera email do Asusu a dnes mi poslali odpověď v tomto znění - Bohužel s WM 6.1 pro P535 se nepočítá, bude vydán jen pro P750,P527,M930 a novější modely. :?
Xerxes Artifex (56)|4.4.2008 18:30
Treba si to za těch pár dní rozmysleli :sarcastic:
Ales11 (39)|4.4.2008 18:59
[QUOTE="permar"]Pro Ales11-No tak to je zvláštní, já posílal včera email do Asusu a dnes mi poslali odpověď v tomto znění - Bohužel s WM 6.1 pro P535 se nepočítá, bude vydán jen pro P750,P527,M930 a novější modely. :? [/QUOTE]

Tak to je zvláštní asi vtom mají pěkný bordel:)) :))
proview (112)|5.4.2008 00:14
Malinko bych to uved na pravou míru s tou wm 6.1.Je samozřejmě dobrá.....neřekl jsem že je špatná..... ale můj názor je že nepřináší nic podstatnýho a nebo převratnýho-za co by se to vyplatilo flešnout(můj soukromej názor ale)...jedná se jen o malé vylepšení.V rychlosti jsem taky nezaznamenal nic převratnýho ..ale to asi záleží na tom co kdo má ve svym asusovi nainstalovanýho.A zatim je jen anglická koneckonců.To by třeba tolik nevadilo, ale jak jsem již podotkl -natveekování lze provést podstatně líp než způsobem flešnutím na 6.1:-)...U toho ETENA je to jasná věc-ETENI zrovna nevynikají nějakýma převratnýma nebo excelentníma výkonama, co se spouštění aplikací týká až třeba v běhu různých prográmků... a to myslim bez nějakých špatných úmyslů... sám jsem je měl .
Ale tvrdim že nad dobře vyladěnou 535 má málokterý zařízení.Opravný patch na kamerku je sice vynikající oprava -to samozřejmě -ale i bez patche jde bez problémů kamerka nastavit jednoduše a prostě tak, že nebliká a nemění úroveň vyvážení bílé.S rozlišením bych si dovolil malinko polemizovat taky ...640x480 je určitě přínos ale na 2,8 '' velký obrazovce ještě ne ... možná tak na 3,5'' ..tam bych viděl mnohem větší zlepšení.Jinak jsou již písmenka docela i malá :-)))) A třeba TOMTOM v autě je dost k nekoukání...tak na stole -to ano .A zase to nemyslím špatně aby si to někdo nevykládal nějak.Spíš si myslim, že třeba ve velikosti paměti a možnosti pustit pxa na 520 (což ale nutný vůbec neni) je mnohem příjemnější.Osmistovka se uvedla s velkou pompézou na trh taky a dost záhy se zjistilo že má víc nedostatků než kladů..a přitom je to krasavec k pohledání- s různejma vychytávkama....ale docela dost nespolehlivých v provozu.
Tolik jen jednoduše když tu srovnáváme lehce :-)))
Počkejme na WM7 jestli utečou od Microsoftu malinko dřív na testování.A co j e důležitý ..už i v microsoftu došlo že je asi cesta dopředu když se mezi vývojáře něco pustí než ztrácet spoustu času a přiznat si že i po světě je jich docela -těch lepších dost .Ale myslim pořád ten pohled na celou věc z pozice cena/výkon .
vj007 (13)|5.4.2008 15:10
Mail ze 4.4.2008:

Dobry den,
bohuzel novejsi FW neni k dispozici a je potreba vyckat az bude vydan. Vime o tom ze
existuji rozdily v jednotlivych lokalizaci, snad bude toto obsazeno v novem cervnovem vydani WM 6.1.

Takze s WM6.1 pro P535 asi pocitaj...
permar (552)|5.4.2008 19:50
No chlapci na podpoře Asusu píšou odpovědi ohledně WM 6.1 asi podle počasí :D , jak už jsem uvedl výše ,tak mě přišla jejich odpověď na můj email taky v pátek , ale bohužel se zamítavým stanoviskem , no nic počkáme a snad v červnu budeme chytřejší .
xaries (195)|7.4.2008 17:12
Tak teda nevim podarilo se mi flashnout na wm 6.1 a mam z toho docela dobry pocit tim myslim rychlost nabihani programku respektive odezva na tuknuti na obrazovku samozrejme nevim jestli to je tim ze tam blikaji ty okna.Ale co mi je divne stahl jsem romku od pda mobiz (club535)a rekl bych ze to je nejaka nadstavba wm6 a ne zbrusu nova romka 6.1 co jsem videl u microsoftu na jejich strankach.
Dale by me zajimalo v jakem programku se dela uprava romek drive to byl ROMEDITOR

Zde je stranka pro rychlejsi pohled na WM6.1

http://www.microsoft.com/windowsmobile/6-1/default.mspx
Rom4n (340)|15.6.2008 18:46
včera jsem si to flashnul na 6.1 Professional a musim říct, že to vypadá velice pěkně. Nové ikonky, maj roztříděné složky, zajímavé prográmky jako hlasové vytáčení a plno dalších.. Velice praktická je utilitka WkTask, zobrazující spuštěné programy v horním panelu vedle nabídky start. Navíc po ukončení programů křížkem nezůstávají v RAM, takže se to neshromažďuje.. Škoda, že je to v angličtině, snad vyjde v CZ - měl by, údajně.. Bohužel ze zdrojů tvrdí každý něco jiného
Rom4n (340)|15.6.2008 18:49
ovšem foťáček se nezlepšil.. pořád mi tam lítaj ty příšerný barevný nádechy a už mam chuť s tim hodit:evil:
kerberos891 (5)|16.6.2008 11:22
Uz dlouho jsou na strankach vyrobce oficialni WM 6 v CZ.Ale pokud jste si koupili P535 treba v unoru,tak uz jsou predinstalovane...Zatim jsem nemel zadne potize se spoustenim programu.Vse beha tak jak ma :)
martin_g (81)|16.6.2008 11:40
kerberos891
WM 6 su na asuse uz dlho, tot pravda, ale tu sa jedna o WM 6.1 a to je trochu rozdiel.
Rom4n (340)|16.6.2008 17:11
tak tak, neni to trochu ale docela dost rozdíl :-) řekl bych, že 6.1 jsou o mnoho vychytanější:yes:
Tom07 (56)|17.6.2008 21:10
Ahoj, dnes jsem volal na infolinku ASUSe s dotazem jak to vypada s WM 6.1 pro P535 a k memu velkemu prekvapeni mi bylo receno, ze se pro tento typ update na WM 6.1 vubec neplanuje. Pokud je to pravda tak je to posledni kapka. Chyby, ktere jsem s nimi resil slibovali opravit updatem na WM 6.1 a ted jej zrusi.
ASUS uz NIKDY VICE! :-(
permar (552)|17.6.2008 22:20
Asi tak - pokud nebude oficiální upgrade na WM 6.1 tak to bude škoda - ale je tu anglická verze , která - podle zkušenosti těch co ji už mají - je dosti vydařená . Jenom k tvé poznámce" Asus už nikdy více "- zkus se podívat do vlákna majitelů HTC jaké ti mají problémy se svými stálými upgrady na snad už xté verze ROM , děkuji ale nechci . Asus vydal jednu verzi české WM 6 a myslím že se povedla - samozřejmě se najdou nějaké ty mouchy,ale které PDA je nemá ... Jak se říká - Naděje umírá poslední - snad se české WM 6.1 dočkáme .
Rom4n (340)|17.6.2008 22:22
to nemyslíš vážně :-/ v tom příůadě si taky protiřečej.. Kolikrát byla řešena i vada kamery a přišla odpověď, že ten problém už řešej.. Trvá to rok, jestli neplánují na P535, tak jsou to pěkný lemry
Rom4n (340)|17.6.2008 22:24
pokud nebude 6.1, chci zpět pětky, byly mnohem stabilnější, než celý slavný nepovedený šestky... co se mi to začalo srát, tak uvažuji (pokud nebude 6.1 CZ )o návratu na pětky - ale jsou tvrzení, že na nižší verzi to nepujde.. podle mě všechno jde - když se chce. Ale kde stáhnout ofiko WM5 CZ na P535?
kevin19_ce4you (136)|15.8.2008 13:59
da mi niekto navod ako dat do P535 WM6.1 ?

uz som robil update z 5.0 na 6.0 cez oficial strankym ale pytam sa ako tam dam 6.1 ?

je potom moznost jednoducho to vratit spat?
Tom07 (56)|16.8.2008 00:32
Obecny postup je napr. zde:
http://www.wmmania.cz/content.php?id=1003

Zpet to jde taky, viz. zde:
http://www.wmmania.cz/content.php?id=1005

Vyber ROMky je uz vec jina
Tom07 (56)|16.8.2008 01:43
A jeste jen pro uplnost posledni info od ASUSu ohledne oficialni ROMky s WM 6.1:

Pokud jste dostal neuplnou informaci, za a to se Vám jmenem firmy omlouvám, ale P535 nebude mít upgrade na WM6.1.
Případne opravy se budou týkat stavajícího OS WM6.

Od ASUSu uz nikdy zadne PDA nekoupim. Servis, resp. jeho naprosta absence maze vsechny pripadne vyhody. Od vydani WM 6 jen slibuji a nic se nedeje. Smutne!
kevin19_ce4you (136)|16.8.2008 12:36
a ten subor.. : ASUS.UNLOCKLANGID.exe

on ked sa napr vratim spat na WM6,0czech, tak nebude po nom stopy? teda ked to napr budem reklamovat, tak sa to nezisti?
kevin19_ce4you (136)|16.8.2008 12:36
a dik velmi pekne za odpoved, super je to tam popisane :ň
kesu (548)|1.9.2008 16:34
[quote=Tom07]A jeste jen pro uplnost posledni info od ASUSu ohledne oficialni ROMky s WM 6.1:

Pokud jste dostal neuplnou informaci, za a to se Vám jmenem firmy omlouvám, ale P535 nebude mít upgrade na WM6.1.
Případne opravy se budou týkat stavajícího OS WM6.

Od ASUSu uz nikdy zadne PDA nekoupim. Servis, resp. jeho naprosta absence maze vsechny pripadne vyhody. Od vydani WM 6 jen slibuji a nic se nedeje. Smutne![/quote]


Ted tě vubec nechapu....Asus vydal vyborně poladenou ROM s WM 6.0 ve všech lokalizacích.....Oproti konkurenci je to hodně dobře poladěný..jasně ma to nějaký svý mouchy,ale myslím si že jinde mají i větší...

A co se týče ASUS servisu....tak jediný co jim mužete mit za zlý je to, že slibovali a nesplnili. Ale snad není problém si stahnout neofitko 6.1....A snad každy kdo ma PDA trochu angličtinu ovladá, a na použití mu to bude bohatě stačit. Ale ted k tomu hlavnímu...Už si nekdy svuj přístroj do servisu posílal s nejakou vadou? Takle dobrej servis sem ještě nezažil....Vyplníš formulař,oni ti zavolaj kdy si to vyzvednou...prijedou odvezou a třeba do tydne to máš zpatky. nejstojí tě poštový ani korunu.

Co se týče problémům s camerou a wifi, tak na internetu už na oba tito problémy kolují opravné patche.

Jinak neofitko WM 6.1 jsou taky vyborně poladěný a důležitá je integrace všemožnejch dalších funkcí,který potěší...Kterou konkretní ROM vybrat je trošku složitější, ale planuju udělat v dohledné době nějaky mensí přehled....Ale až budu mít čas.....Všechno pak najdete vč. návodů které už zde byli zmíněny na WMmanii