Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jakou jednoduchou navigaci po Praze?

Dreix (56)|3.4.2008 16:36
Ahoj:)

Ohledne navigaci jsem naprosty laik, ktery by mel jedno prani. Existuje nejaka navigace, ci jiny software, ktery by mel zmapovanou Prahu s nazvy ulic? Jde mi o to, kdyz se chci nekam dostat, ze bych napr zadal jmeno ulice a ono by mi to vybranou oblast zobrazilo a ja se mohl zorientovat podle okoli, kudy tam:oops:

Dulezite je pro me, aby se jednalo o offline aplikaci - mam tim na mysli, aby mi to nestahovalo vybrany pozadavek z netu pres gprs.

Nemam externi gps modul, takze jedina moznost je nejaka aplikace obsahujici mapu prahy v sobe s prislusnymi zakladnimi funkcemi....KDysi jsem mel symbian a na nej byla presne takovato aplikace, bohudik uz sem na WM a toto je jedina vec co mi chybi...


Moje PDA je HTC Herald s WM6.

Diky moc za jakekoli info!:)
IkE Blaster_ce4you (0)|3.4.2008 21:52
Tak ulice v Praze zvlada snad kazdy navigacni soft. S popisnymi cisly to uz je horsi, ale ty jsi nezminoval. Za sebe na offline navigaci doporucim Sygic Drive a MapFactor PocketPC Navigator.
Dreix (56)|3.4.2008 23:03
Koukal jsem na to a vypada to zajimave, ale bojim se ze se jedna o aplikace pracujici pouze s gps...

Mozna jsem to v tom mem prispevku nenapsal tak jak jsem chtel.

Mel jsem na mysli nejakou aplikaci, ktera by obsahovala mapu prahy vcetne ulic. Ja bych pote, kdyz bych toto chtel vyuzit aplikaci spustil a bez jakekoli synchronizace s cimkoli bych si prohlizel tu mapu prahy, potazmo vyhledal ulici v te mape, co bych mel offline na karte....:oops:


A pokud by to slo, chtel bych jen mapu Prahy, potazmo CR. Jine bych vubec nevyuzil...:)
sikula05 (272)|3.4.2008 23:22
V takovém případě je asi nejlepší si ofotit papírovou mapu;)
Dreix (56)|3.4.2008 23:24
Mno takhle, jde u Tomtoma (nap) pracovat a prohlizet mapu bez gps?
-alf- (112)|3.4.2008 23:53
Ano, lze to, například právě Tomtom ti je schopen naplánovat trasu, ukázat ji na mapě, předvést ukázku jízdy - vše bez nutnosti mít GPS.
Podívej se ještě příp. na Google Maps, umí i lokalizaci čistě ze sítě (samozřejmě méně přesnou než přes GPS), mapy se pak stahují dle potřeby přes GPRS.

// edit - koukám, že Google Maps nebudou řešením, přehlédl jsem požadavek na offline aplikaci...
Peko_ce4you (12)|4.4.2008 12:02
Odporúčam SMARTMAPS s mapou Prahy. Dokáže vyhladávať podľa ulíc. Aj bez GPS.
sikula05 (272)|4.4.2008 12:32
[QUOTE="dreIx"][QUOTE="sikula05"]V takovém případě je asi nejlepší si ofotit papírovou mapu;) [/QUOTE]

Mno takhle, jde u Tomtoma (nap) pracovat a prohlizet mapu bez gps?[/QUOTE]¨

Pokud se pohybujeme na legální rovině použití softu...tak moje ironická poznámka o fotce měla jen ukázat na zvláštní přání autora-poptávka po navigačním softu, bez použití GPS modulu.To je jako koupit si auto a dát si podmínku,že nikdy nekoupím benzín;)
Dreix (56)|4.4.2008 13:27
[QUOTE="sikula05"][QUOTE="dreIx"][QUOTE="sikula05"]V takovém případě je asi nejlepší si ofotit papírovou mapu;) [/QUOTE]

Mno takhle, jde u Tomtoma (nap) pracovat a prohlizet mapu bez gps?[/QUOTE]¨

Pokud se pohybujeme na legální rovině použití softu...tak moje ironická poznámka o fotce měla jen ukázat na zvláštní přání autora-poptávka po navigačním softu, bez použití GPS modulu.To je jako koupit si auto a dát si podmínku,že nikdy nekoupím benzín;) [/QUOTE]

Timto jsem popsal to, ze hledam soft, ktery nebude na tomto principu pracovat :) Jelikoz gps modul nemam, hledam tak offline aplikaci :D
sikula05 (272)|4.4.2008 13:56
A ještě porušujete pravidla fóra;)
icecat (156)|12.6.2008 08:50
Ahoj, ja souhlasim s dreixem, take hledam neco takoveho. V centru Prahy se vzdycky zamotam, tak by se hodila nejaka mapka s vyhledavanim ulic, coz nascanovana fotka moc neumi:)

Nejde mi o navigaci, nebot gps nemam a moc me ani nelaka myslenka tahat s sebou po meste dalsi krabicku, ale spis o vyssi rozliseni te mapy a cestu si pak uz naplanuji sam. Uvedu priklad: chci se dostat pesky z Kaprovy ulice do Stepansky a kudy jit. Na tohle gps modul nepotrebuju. Videl jsem u kamose smartmaps, ze tohle umi, ale planovani cesty umely jen s gps. A jestli uz mam zaplatit celkem vysokou castku, tak pokud tvrdite, ze tom tom umi planovat trasu (ne ze by to bylo nutnosti, ale kdyz uz jste to zminil...) i bez gps, tak bych spise uvazoval o nem.

Jeste jedna otazka k tomu Tom Tomu - daji se zakoupit i klasicke rastrove mapy, jake nabizi Smartmaps, kde jsou znazorneny i domy, body zajmu atd..., anebo jen rastrove, jak je zname z autonavigaci?