Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

S2U2 - Slide2unlock - aplikace na zamykání PPC

Martin Ráž Hoch (1832)|3.4.2008 16:20
S2U2 1.0

Jedná se o aplikaci, která slouží k uzamknutí dotekového displaye ve styly iPhone. Tahle šikovná věc už prodělala dlouhý vývoj, včetně dvou souběžně existujících vývojů. Nakonec se ale asi nejvíce uchytil právě tento. Navíc nabízí širokou škálu přizpůsobění a out-of-the-box integraci s dalšími aplikacemi Windows Mobile.

Aplikace nejen že umí zamknout zařízení a vypadá dobře, ale dokonce má i vlastní identifikaci volajícího (pokud je puštěna) a navíc skvělou integraci s nadstavbou Windows Media Player - Slide2Play (S2P).

Pro český language pack a další styly a tipy sem.
sikula05 (272)|3.4.2008 16:58
Zdravím,umíte někdo přinutit tento soft, aby ukazoval víc jak jednu nadcházející schůzku?
Martin Ráž Hoch (1832)|3.4.2008 17:06
Ne, bohužel neumím, resp. jsem se tím nezabýval... ono to je asi z hlediska místa, protože když tam pak přibudou nepřijaté hovory atp. tak by se to tam nemuselo vejít, protože on blbě zalamuje řádky - tzn. že kolikrát jednu událost s místem schůzky tam mám na 4 řádky.
papik.i (171)|3.4.2008 23:52
Tento výborný soft používám již delší dobu a jsem s ním maximálně spokojen i když používám Shell, tak jeho úvodní obrazovka musela ustoupit tomuhle:cool:
Martin Ráž Hoch (1832)|4.4.2008 00:14
Přesně tak, až na to, že u mě abstolutně plně nahradila potřebu SPB Shellu, protože s dalšími HTC vychytávkami jako Home atp. to plně Shell nahrazuje. A míra customizace je opravdu obrovská....
sejra (115)|4.4.2008 17:44
To se zas nekdo opicil po PointUI, nebo ze by se PointUI opicilo po tomhle. Pouzivam pui a jevi se mi daleko lepsi, nez spb shell (je neprehledny), jinak je tam velmi podobne reseno odemykani displaye. Btw ma tohle v sobe zabudovany pocasi?
Zdeno_ce4you (291)|5.4.2008 13:46
jak to tak selduju, Slide 2 unlock tu bylo dřív než PointUI.

S2U je super záležitost a splňuje mé požadavky.
PointUI bude k použití až tehdy, co bude schopná zobrazit české znaky.
Jinak se mi to dost líbí.
Martin Ráž Hoch (1832)|5.4.2008 13:59
Pocket UI je spíš shell, než vyloženě aplikace na zamknutí obrazovky. A přesně tak, do té doby, než bude umět PocketUI zobrazit diakritiku, tak je k ničemu. A je i správná teze, že S2U2 zde bylo dřív... navíc nutno rozlišovat Slide2Unlock a S2U2... protože se jedná o podobnou aplikaci, ale od různých autorů. Prosadila se více však S2U2.
JabbaBes (43)|6.4.2008 22:50
Zdravim.

Prosim, nechapejte me v zadnem pripade spatne - coz se ale stejne stane a snazim se byt na to pripraveny... takze..

Muzete mi nekdo na par konkretnich prikladech vysvetlit, k cemu je to dobre? PDAcka a posleze komunikatory pouzivam uz opravdu dlouho (od uvedeni Palm Vx) a mozna je to tim ze jsem to nikdy nezkusil, ale nejak mi nedochazi benefit toho mit zamknutej display. Prece pokud mam nejaky slusnejsi pluginy a poradne nakonfigurovanou uvodni screenu (nemyslim aby vypadala super, ale abych na ni na prvni pohled videl vsechno potrebne), staci mi jen vyndat telefon, probudit ho power cudlikem, preletet ocima a zase vypnout. K cemu mi bude ze kdyz ho vylovim z pouzda a zapnu, musim ho jeste unlocknout abych na nem mohl delat?

A znova opakuji ze se nesnazim vyvolat vasne nebo tenhle soft hanet! Vubec ne.. Jen by me opravdu zajimalo v jakejch situacich je to potreba. Sam jsem experimentoval s ruznejma lockama a vzdycky me to jen zdrzovalo.

Diky ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|6.4.2008 23:08
V pohodě, osobně jsem se nad tímhle také zamýšlel, než jsem se rozhodl používat zamykání, protože mě to věčné odemykání taky prostě šíleně štve;)

Já mám skvěle nakonfigurovaný Today (podle mě:) samozřejmě), všechny využívané funkce mám na dosah jednoho, maximálně dvou tapnutí, tak proč zamykat a ubírat si reaktivitu, se kterou mohu jen zapnout a jet?

Hodně používám kalendář a komunikaci poměrně v širokém spektru - synchronizace AS prakticky pořád + stahování IMAP účtů atp. To vede k jedné nemilé věci, kterou prostě nemohu vyloučit - notifikace o události. No a taková notifikace PPC spolehlivě odemkne (a spolehlivě se to kolikrát sejde několikrát za minutu), a když je PPC hezky v kapse s odemčeným displayem, tak se divím co se to vlastně dělo:) (pomiňme diskuze o drahém přístroji po kapsách). Zamknutý display a tlačítka mne prostě ochraňují do svévolného vytáčení kontaktů a že se mi to stávalo poměrně často... + od jiných ne tak závažných nepřístojností. I když ono když zapneš PPC a ono se minutu jenom rozkoukává, protože prostě funkční tlačítka dostala pořádnou masáž a RAMka je plná spuštěných hovadin, tak to mě taky štvalo.

Ano, zdržuje to, ale je to asi to nejmenší zlo a s tím checknutím displaye je to u S2US velmi podobné užití jako u ne-zamykání... vzhledem k tomu, že jde S2U2 nakonfigurovat docela rozumně, tak zapnu... podívám na nadcházející událost, počty mailů / SMS / nepřijatých hovorů... pak buď odemknu a nebo zase vypnu. A to já jsem docela čuně líné a jakmile by mi mělo něco komplikovat život přespříliš, tak jsem na to pes... a věř, že S2U2 je docela schůdná varianta... nemyslel jsem si to, ale docela mne přesvědčilo... uvidím, jestli finálně;)
osch (1330)|7.4.2008 09:35
Plně souhlasím s MRH :yes:
patko226 (6)|7.4.2008 12:51
Suhlasim MRH a chcem este dodat ze na tomto softe je podla velke plus (okrem toho ze dobre vypada a ked chcem cheknut hovory tak ho nemusim odomykat), ze sa mi na mojom TOUCHe zmenilo prostredie prijimania hovorov. Konecne vidim fotku volajuceho pekne velku. A dalsie plus je zadarmo...:)
Martin Ráž Hoch (1832)|7.4.2008 13:50
Tak, přesně to je také ono - mám skoro u každého kontaktu fotku (i u kolegů) a takhle se mi to docela hezky roztáhne na celý screen a vypadá to epesně. Popravdě to HTC theme není špatné.
osch (1330)|7.4.2008 14:01
Já v S2U2 používám toto témátko:
JabbaBes (43)|7.4.2008 21:27
[QUOTE="MRH"]V pohodě, osobně jsem se nad tímhle také zamýšlel, než jsem se rozhodl používat zamykání, protože mě to věčné odemykání taky prostě šíleně štve;)[/QUOTE]No ... kdyz se nad tim zamyslim, tak sice nocim artemise v pouzdru, ale jak u nej tak u mdaccka se mi stavalo, ze mi po vyndani bezel fotak, mel jsem otevreny poznamky, stahnutej zvuk a pod... a to mam samozrejme locknuty buttony.

Vlastne... mozna na tom neco bude. Ted je otazka - je to tim, ze S2U2 je vychytanej, nebo proste obecne zamykanim? Ja nejak 1) nechci prijit o today ;) a za 2) obecne nemam rad softy co si uzurpujou horni listu (pokud jsou systemovy - samozrejme - jinak pryc s ni). Ted jsem si totiz vzpomnel, ze tusim uz v Touch Romce WM5, WM6 a ted nove i v WM6.1 je v HTC Home pluginu rovnou defaultne "Lock" .. ikona zamecku - pak nefunguje nic krome poweru a na L SoftKeyi je "Unlock" .. pak se to odlockovani musi jeste potvrdit a teprva potom vsechno funguje jak ma. Pointa je, ze je ale porad videt Today tak jak ho clovek ma.

Ted ta otazka ;) - Ma smysl zkouset tenhle zpusob lockovani, nebo rovnou dat sanci S2U2, protoze je s ta jeho varianta slidovani proste rychlejsi?
osch (1330)|8.4.2008 00:53
Zamykání je součást WM už od verze 05. Ale nepotkal jsem nikoho, kdo by ho používal. Ten S2U2 je opravdu přívětivější. Jen posuneš prstem (nebo podržíš D-pad doprava) a jsi na today. jednoduché. A jak už bylo napsáno. Pro rychlou kontrolu stavu (nepřijaté hovory, přijaté sms) ani nemusíš odemykat. "Ukáže" následující úkoly, za jak dlouho bude zvonit budík i to počasí (tady ale nejsem spokojen se zdrojem a proto nepoužívám).
Dreix (56)|8.4.2008 01:01
Mam to na svem pda jeden den a jsem s tim spokojen, jen me trosku stve, ze kdyz mi napr vyskoci upominka v kalendari, tak ze levy a pravy cudl (takove to zavrit, nabidka ci co to tam je :D ) tak ze to prebije to zamknuti a normalne to reaguje.

Zkousel jsem v settings nastavit disable soft keys, ale to mi pak zmizel ten "odemykaci" posuvnik a musel nasledovat restart telefonu...

Co delam spatne, ci jak to nastavit prosim? Rad bych proste absolutne zamkl vsechny klavesy at se deje cokoli (krome prichoziho hovoru samozrejme) do doby, nez posunu ten posuvnik doprava...
Mach.003 (17)|8.4.2008 14:45
Mam problem když mi někdo volá zvednuho tak po vypnutí se telefon zasekne. A to i když je hovor zmeškaný.
Má někdo stejný problem?
sikula05 (272)|8.4.2008 16:25
Tohle dělalo kámošovi, pokud používal zobrazení fotky na obrazovce.Mě to ale naštěstí nedělá:))
Kolda.o (114)|8.4.2008 20:02
[QUOTE="dreIx"]Mam to na svem pda jeden den a jsem s tim spokojen, jen me trosku stve, ze kdyz mi napr vyskoci upominka v kalendari, tak ze levy a pravy cudl (takove to zavrit, nabidka ci co to tam je :D ) tak ze to prebije to zamknuti a normalne to reaguje.

Zkousel jsem v settings nastavit disable soft keys, ale to mi pak zmizel ten "odemykaci" posuvnik a musel nasledovat restart telefonu...

Co delam spatne, ci jak to nastavit prosim? Rad bych proste absolutne zamkl vsechny klavesy at se deje cokoli (krome prichoziho hovoru samozrejme) do doby, nez posunu ten posuvnik doprava...[/QUOTE]

staci povypinat upozorneni :-)
Nastaveni -> Osobni -> Zvuky a upozorneni -> Tady je nutne na zalozce upozorneni odskrtnout zatrzitko "Zobrazit zpravu na displeji" u vsech pozadovanych - ja mam nastaveno vsude
papik.i (171)|8.4.2008 22:33
to dreIx: Když sis nechal nastavit zmizení posuvníku pro odemknutí,
tak nemusíš resetovat telefon, ale stačí podržet hardwarovou klávesu
doprava a ono se ti to odemkne aspoň u mého Vária to tak funguje.
JabbaBes (43)|9.4.2008 00:22
[QUOTE="papik.i"]to dreIx: Když sis nechal nastavit zmizení posuvníku pro odemknutí,
tak nemusíš resetovat telefon, ale stačí podržet hardwarovou klávesu
doprava a ono se ti to odemkne aspoň u mého Vária to tak funguje.[/QUOTE]To se vam to posunuje kdyz nemate Artemis ;) Ne ze bych na nej nadaval - pri prechodu z MDAc ani ted neni imho designove lepsi kousek, ale ten trackball s tim prstencem je fakt k !@*&^$#. Ale vsechno zle je k necemu dobre, a tak jsem se alespon konecne naucil poradne pouzivat display ;)

ehm.. jen takova vsuvka ;)
Zax_ce4you (222)|10.4.2008 22:45
Uzasny program, pouzivam jej uz docela dlouho, jeste z dob, kdy to umelo "jen" zamykat PDA :)
Urcite muzu jedine doporucit, neznam lepsi soft na zamykani.
mcquack_ce4you (40)|11.4.2008 08:03
Absolutne souhlasim. Absence takovehoto reseni zamykani displaye byl duvod proc jsem pred 2 roky prodal Varia a docasne presel na Tornado.
papik.i (171)|13.4.2008 16:22
Nezobrazuje se mi na obrazovce S2U2 počasí, používám SPB Shell, takže v nastavení S2U2 mám nastaveno SPB Weather...ale to nefunguje. Nevíte jak na to? Popřípadě jak to upravit třeba v registrech? Díky...
RadekM_ce4you (13)|13.4.2008 16:35
Aby se ti zobrazovalo počasí SPB Weather, tak to musíš nastavit - jinak jde o první možnost v nastavení počasí (podobně je tam volba PocketWeather od SBSH) - jinak i já mám s ním velmi dobrou zkušenost.....
papik.i (171)|13.4.2008 16:49
RadekM: jj to vím a nastavené to tak mám, ale asi to fungovat jen s Shellem nebude, budu muset nainstalovat asi normální SPB Weather...myslel jsem, že by to šlo nějak úpravou registrů a S2U2 by si vzalo ty informace ze Shellu...
Kolda.o (114)|14.4.2008 08:44
to nepujde - opravdu je nutne nainstalovat SPB weather - navic kdyz si porovnas predpovedi z shellu a pote z SPB Weath zjistis zajimave rozdily.

SPB Shell je super ale pro pocasi v nem pouzivam rozsireni prave o SPB Weather, no a jeste doporucim (sice trochu off) SPB Phone Suite - rozsirujici moznost nastaveni profilu a taky jde implementovat primo do Shellu
pfemir (44)|30.4.2008 17:40
Zdravim,
chtel jsem se zeptat, da se nejak nastavit velikost fotky v kontaktech? Protoze kdyz tu pidifotecku dam zobrazit na celou obrazovku tak ten xicht nejde ani poznat jak je to rozmazane. Nebo da se nejak nastavit aby se brala jina fotka nez co je v kontaktech?
Zdeno_ce4you (291)|30.4.2008 22:08
no já si nedávno přiřadil fotky pomocí Adresbook od Inesoftu a i když jsem už flashnul na jinou rom a ani adresbook už nepoužívám, zustali ty fotky pořád velké a kvalitní.
Takže nějak to jít musí.
Třeby by to šlo přes Outlook.
Martin Ráž Hoch (1832)|30.4.2008 22:47
Ano, osobně mám fotky přiřazené v MS Outlook k většině kontaktů a je to super - zobrazují se mi jak obrázky u mailů atp., ale i zároveň se pak automaticky přenášejí do MDA.
pfemir (44)|1.5.2008 09:43
Ja se zeptam asi uplne blbe, protoze Outlook nepouzivam. Nicmene jsem si ho pustil a hledal kde se tam prirazuji fotky ke kontaktum, resp. kde se tam vubec edituji kontakty. No a zjistil jsem, ze Outlook si bere stejne kontakty jako kdyz volam, proste ty kde je ta pidifotecka. Delam neco blbe?
gorge_No.1_ce4you (191)|1.5.2008 16:18
Fotku v nepoměrně lepší kvalitě, jak to dělá (przní) Outlok, navíc přes celou obrazovku, lze k jednotlivým kontaktům přiřadit přes prográmek S2V
ftakgabo_ce4you (0)|1.5.2008 18:00
S2U je pre mna nutnost :) Najhlavnejsie je ze mi to neblbne narozdiel od inych lock aplikacii... Ale zaujimava vec. Keby neprisiel iPhone tak ovladanie WM by bolo stale take ubohe a s touto aplikaciou by asi nikto neprisiel..
DrakMrak_ce4you (4)|3.5.2008 19:06
No měl sem to v HTC Touch Cruize :-) a bylo to super pokud mi ale někdo při zamknutém někdo nezavolal pak se to kouslo.... obzvlášť když tam byl obrázek u kontaktu... už sem se z toho nevymotal ... takže sem tomu zase udělal papa :-) možná sem něco nepostřehl ale tohle fakt byl potíž...
gorge_No.1_ce4you (191)|3.5.2008 19:16
mám to vyzkoušené a funguje to moc hezky
Martin Ráž Hoch (1832)|3.5.2008 21:59
[QUOTE="DrakMrak"]No měl sem to v HTC Touch Cruize :-) a bylo to super pokud mi ale někdo při zamknutém někdo nezavolal pak se to kouslo.... obzvlášť když tam byl obrázek u kontaktu... už sem se z toho nevymotal ... takže sem tomu zase udělal papa :-) možná sem něco nepostřehl ale tohle fakt byl potíž...
[/QUOTE]Napadá mě leda vypnout v aplikaci Caller ID... protože pak se přijímá hovor přes aplikaci S2U2 a to může sekat phone. Mě osobně funguje skvěle.
Martin Ráž Hoch (1832)|3.5.2008 22:02
[QUOTE="gorge_No.1"]Fotku v nepoměrně lepší kvalitě, jak to dělá (przní) Outlok, navíc přes celou obrazovku, lze k jednotlivým kontaktům přiřadit přes prográmek S2V[/QUOTE]Hele a máš s tím praktické zkušenosti? Přiřadí lepší fotku normálně ke kontaktu, aby se pak synchronizovala do Outlooku? Já potřebuju funkcionalitu fota používat pak i na PC, ale je pravda, že Outlook to trochu przní:)
gorge_No.1_ce4you (191)|4.5.2008 11:46
Přiznám se, že jsem zatím neodhalil, jak to funguje. Hledal jsem v Outlooku kde to tam může být nastavené, ale nenašel jsem to... Přeinstalaci jsem ještě nedělal, ale v Outlooku tu fotku vidím...
libor_m (1026)|5.5.2008 16:54
[QUOTE="osch"]Já v S2U2 používám toto témátko:[/QUOTE]
Můžeš sem prosím hodit celé téma... :yes:
osch (1330)|5.5.2008 17:24
Jak to myslíš? Celé téma?
libor_m (1026)|5.5.2008 22:27
No ne jen pozadí, ale i např. grafiku hodin apod.
osch (1330)|6.5.2008 00:36
Tady to máš. Je to osekaný .cab. Obsahuje jen to, co pořebuju. Aby neinstaloval zbytečnosti navíc. Skin na hodiny je jen clockH. Zkus. :yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|6.5.2008 16:44
S2U2 v1.01

- přidána animace nabíjení baterie
- přidáno DPADu Nahoru/Dolu (vedle snížení / zvýšení hlasitosti) funkce ztlumení příchozího hovoru
- Pokud S2P běží, tak po odemknutí S2U2 se právě S2P maximalizuje
- některá vyladění spolupráce s S2P
- některé drobné chyby opraveny

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=381588
libor_m (1026)|6.5.2008 20:32
[QUOTE="osch"]Tady to máš. Je to osekaný .cab. Obsahuje jen to, co pořebuju. Aby neinstaloval zbytečnosti navíc. Skin na hodiny je jen clockH. Zkus. :yes: [/QUOTE]dik
DrakMrak_ce4you (4)|11.5.2008 21:02
[QUOTE="MRH"]Napadá mě leda vypnout v aplikaci Caller ID... protože pak se přijímá hovor přes aplikaci S2U2 a to může sekat phone. Mě osobně funguje skvěle.[/QUOTE]

Vypnutí Caller ID pomohlo a pak ještě pomohla novější verze 1.01 :-) prostě teď už to šlape
:-)

MRH edit: Přečti si pravidla, speciálně sekci o citacích!
caran (37)|12.5.2008 11:14
Mne tento soft ide na Kaiserovy OK, ale ked chcem aby mi zobrazoval Caller ID tak sa pri prichodzom hovore vzdy sekne. :(
Martin Ráž Hoch (1832)|12.5.2008 11:32
Ano, občas se toto někomu děje. Zkusil bych za a) nainstalovat nejnovější verzi 1.01, za b) použít jiný skin, za c) popřemýšlet, jestli není nainstalovaný nějaký plugin, který by se s CallerID mohl prát.
Kolda.o (114)|12.5.2008 13:07
za a) ani za b) to nebude - to vse jsem testoval

no a plugin ktery by S2U nemelo rado taky pokud vim zadny nemam - je to tezka pisemka
pokazde se pri prichozim hovoru zasekne a pomuze az SR