Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC kaiser a časove pasmo+dalši věci ktere nejsou jasne

bomber666 (87)|2.4.2008 07:32
Asi mám laicky dotaz ale vždy po chvili se mi na mem HTC KAISER přepne čas o hodinu vic na časove pasmo MINSK....nechapu proč...mně to dožralo jak jsem si nastavil budik a po par minutach zjisitl že je vlastně o hodinu mene...taky mám doptaz co se nastaveni budiku tyče jestli musi byt cele zařizeni zapnuto což je docela opruz protože jsem byl zvykly na muj mobil kde jsme nastavil jen budik a telefon normalně vypnul a se mi v nastveny čas sam zapnul a začal budit...je to hlavěn kvuli tomu at mně někdo nebudi když mám zapnuty mobil večer a rano potřebuju vstavat v určitou hodinu diky za nazory třeba něco dělám špatně.
hujer_ce4you (142)|2.4.2008 09:02
Nevím jak je to s tím časovým pásmem a co tam vlastně provádíš, ale k druhé části tvé otázky mám silné nutkání se vyjádřit. Takže:

HTC Kaiser a ostatní podobná PocketPC zařízení jsou vlastně malé počítače, to především. A tak se na ně musíš dívat.
Tvoje PC ti taky neoznámí nový e-mail nebo jinou událost když ho vypneš, ne?

U těchto zařízení se ani nepředpokládá, že se budou vypínat, jelikož mají PowerManagement stavěný na nepřetržitý provoz. Po (krátkém) stisku tlačítka POWER se zařízení vlastně jen uspí, není nikdy zcela vypnuté.
V tu chvíli je pozastaveno CPU, vypnutý displej (nejen podsvětlení) a jiné periferie. Spotřeba je v tomto stavu zcela minimální.
Samozřejmě, že špatně napsaný software třetí strany může solidně tento stav rozhodit a normální uživatel ani nepozná, zda jeho zařízení "spí" a nebo má třeba jen vypnutý displej.
Ale to je jiná story...

Navíc, můžeš (třeba na noc) vypnout GSM radiovou část (tzv. mod Letadlo - FlightMode) a tím ušetřit ještě o něco více šťávy a navíc nebýt rušen hovory atd.
V tomto stavu je zařízení prakticky jako vypnuté - s tou výhodou, že kdykoliv si umaneš něco si přečíst, zahrát hru atd. máš svůj kapesní počítač rychle k dispozici.

Tak asi tolik. Pokud ti toto "chování" nevyhovuje, doporučuju si raději pořídit nějaký solidně vybavený, ale klasický mobil.

Doporučené čtení:
Proč si pořídit chytrý telefon a jaký vybrat
Začínáme s Windows Mobile