Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Wizard - vylomen(uvolněn) USB konektor

raven13 (14)|31.3.2008 20:40
Zdravím, potřeboval bych poradit. Včera jsem jako každých pár dní zapojoval mojeho Wizarda do nabíječky Normálně se rozsvítil a nabíjel. Po pár minutách před spaním jsem se ještě chtěl podívat na hodiny a cítím že kabel v konektouru nějak plave a tak koukám a on je jaksi uvolněný, tak jsem vyndal kabel, ale konektor se zdá být uplně odlomen od základní desky. Když s mobilem klepu a otáčím zároven, tak v něm usb lítá a lze ho i otáčet. Pro ujasnění informace přikládám fotku konektoru.

Měl někdo podobný problém? Lze to opravit??
Miloš Strouhal (3997)|31.3.2008 20:50
Zkus si to nechat v GSMobilu pripajet zpet na desku. Umeji to.
sirandrew (210)|3.4.2008 16:29
Opravu zvladnes sam :) Par podminek

- Nemit uz zaruku (prijdes o ni, ale jde to zamaskovat. Ja jsem prekrytoval MDA Compact - rozebrany na nejmensi kousky a jeste mi pri reklamaci vratili penize)
- Mit mikropajku
- Trocha sikovnosti

Stahni si servisni manual (googli HTC Wizard Service Manual). Tam se dozvis jak to rozebrat a pak jiz staci pripajet.

Nejsi-li chudy student a prezijes az 30 dni bez Varia tak GSMobile...
raven13 (14)|3.4.2008 18:21
No, problém je že nemám mikropájku - vše ostatní bych splňoval. Kolik může stát ta oprava v GSMobile?
sirandrew (210)|3.4.2008 19:09
Myslim, ze kolem 300. Nekde na gsmobile.com by mel byt jejich cennik.
Do 500,- se snad vlezes.
Miloš Strouhal (3997)|3.4.2008 21:57
To asi bude drazsi, zkus si tam zavolat a uvidis, reknou ti na pockani pribliznou castku. Pripajeni konektoru u MDA II me kdysi v GSMobilu vyslo na zhruba 1600,-, ale je to uz davno.
sirandrew (210)|3.4.2008 22:01
Tak to opravdu bude drazsi:

Ceník GSMobile service

650 + 50 + 120 = 820,-
pri osobnim predani/vyzvednuti "jen" 650,-

Jeste se zkus zeptat v MobilASKu. Sice to neni autorizovany servis HTC (je hlavne na mobily, ale PDA je stejna elektronika), ale nejde o zarucni opravu tak je jedno kdo to udela.
raven13 (14)|3.4.2008 22:03
za co těch 50,-? Já vidím ted v ceníku pouze 650,- za pájené opravy. Naštěstí jsem z prahy, takže to tam hodím osobně a uvidíme jak se s tím vypořádaj.
Miloš Strouhal (3997)|3.4.2008 22:05
Pak sem napis, co to doopravdy stalo, osobne tipuji, ze to bude jeste o malinko drazsi, oni jsou to totiz malinkou "kouzelnici", jak jde o placene opravy.. :)
sirandrew (210)|3.4.2008 22:05
50,- je balik do servisu a za 120,- ti to poslou zpet.
Jakozto prazaka te to ale nemusi trapit.

To Miloš: Mno, presne! Kdo vi co vsechno najdou :) Aby nakonec kolega nezjistil, ze je potreba vymenit uplne vsechno :)
A snad nebudou chtit jeste 260,- za diagnostiku.
raven13 (14)|3.4.2008 22:07
Ok, zítra se tam nejspíš zastavím. Ještě jedna otázečka - máte někdo zkušenosti jak dlouho jim takováto oprava může zhruba trvat?
raven13 (14)|4.4.2008 15:57
Tak jak jsem řekl - dnes jsem se stavil v GSMobile. Překvapila mě nevstřícnost obsluhujícího. Koukal na mě jako když mu nesu jakýsi neopravitelný vrak, který už dávno dosloužil. Nakonec mi oznámil, že tuto závadu nejsou schopni vyřešit jinak než výměnou základní desky, což by stálo prý cca 9000,-Kč. Ted opravdu nevím jak tedy tento problém vyřeším. Je to opravdu v zásadě v pohodě to spájet pomocí mikropájky?
sirandrew (210)|4.4.2008 18:06
Ano, je to takto jednoduche.
Kdyz to budes delat tak si dej bacha at nerozhavis moc desku - mohly by se roztopit dulezite spoje, ktere by mohly zapricinit zkrat cele desky.

Jeste to zkus v MobilASKu
raven13 (14)|20.4.2008 16:53
Zdravím.
Po tom co se mi vysmáli v GSMobile, jsem nějak neměl chuť zkoušet další servis a tak jsem se rozhodl, že se tomu podívám pod kapotu. Teď to mám v podstatě rozebrané až k místu, kde je závada. Ovšem, spoje jsou menší než jsem očekával. Mikropájku snad v týdnu budu mít zapůjčenou, ale chci se zeptat - myslíte, že stačí, když připájím postraní čtyři spoje(tím dolehnou konektory usb na sebe, ale nebudou spájené - ty jsou ale tak malé a navíc se nachází pod celým tím konektorem, takže se k tomu nedostanu.)??? Pro představu jsem to celé vyfotil:
(ovšem berte v úvahu, že toto je měřítko cca 6:1)

Díky za rady
Dreix (56)|20.4.2008 17:06
Ne, pripajej i ty konektory - jednou ti jeden nedolehne poradne a muzes si tam neco zkratovat ci ti to vypne nejaky dulezity spoj (pokud se nepletu, v USB je to +5V, zem data tam data sem a ten patej uz sem pozapomel :D ) proste kazdopadne ty spoje musis mit spojene, jinak by to jednou mohlo dopadnout zle.
sirandrew (210)|20.4.2008 17:08
Ten pátý je záhadny, protože z počítače jdou jen 4 :)

EDIT: Našel jsem jen chéma, které toho ale moc neobjasňuje - možná jen to, že ten páty je tam nej tak :)



raven13 (14)|20.4.2008 17:13
No, moc si nedokážu představit - jak se k těm spojům dostanu - myslíte že stačí, když připájím ty velké čtyři držící spoje a ty konektory v podstatě jenom nahřeju pájkou(zeshora), aby se spojily?

EDIT: pro ujasnění, že se k tomu v podstatě obravdu nedá dostat:
h4wk3y_ce4you (15)|20.4.2008 20:26
hlavne to nejdriv trochu vycisti.. mas tam bordelu :D

a myslim, ze kdyz se jich aspon jen trochu dotknes (tech kontaktu), aby se roztavil cin, tak se chyti...
jurig (27)|21.4.2008 10:39
Tak presne tohleto se nedavno stalo znamemu :-) Ale mikropajkaa trosicku zrucnosti to jistii :-)