Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jaká SD karta ?

fishman_ce4you (68)|26.5.2004 20:18
Zdravím,
chtěl bych si koupit pamětovou kartu SD o kapacitě 512 MB. Jaký výrobce je podle vás dobrý v parametrech kvalita/cena? ...SanDisk,Lexar,Pretec? Ceny jsou dost různé, kdo je vaším favoritem?
díky za rady.
;)
Šeba_oldd (1184)|26.5.2004 20:44
PRETEC- doživotní záruka!!!!!!!Mám ji a jsem s ní spokojen i když jen 256 - měl jem nějakou NO name ve foťáku také 256 a fotky z loňské dovolené jsou v ní nelze otevřít tak čekám až mi někdo poradí.
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 20:52
Uz pul roku pouzivam Lexar Media 512MB, naprosta spokojenost. Testovano v iPAQ nekolika typu, Dellech, LOOXech, MDA II...
ipf (2136)|26.5.2004 21:29
[QUOTE="seba"]PRETEC- doživotní záruka!!!!!!!Mám ji a jsem s ní spokojen i když jen 256 - měl jem nějakou NO name ve foťáku také 256 a fotky z loňské dovolené jsou v ní nelze otevřít tak čekám až mi někdo poradí.[/QUOTE]

Ale řekl bych, že řeč je o 512MB. Já používám KINGSTON a jsem naprosto spokojený (vejde se mi tam víc záloh pro HARDreset :D ).
windmaster (307)|26.5.2004 21:42
[QUOTE="seba"]PRETEC- doživotní záruka!!!!!!!Mám ji a jsem s ní spokojen i když jen 256 - měl jem nějakou NO name ve foťáku také 256 a fotky z loňské dovolené jsou v ní nelze otevřít tak čekám až mi někdo poradí.[/QUOTE]

Nedobytnou SD kartu se mi podařilo oživit v Notebooku pomocí ScanDisk. Za zkoušku by to stálo.
fishman_ce4you (68)|26.5.2004 22:46
Tak jsem z toho tumpachovej. Asi je tedy jedno, zda si vyberu:Lexar,Kingston,Pretec. Vyhraje asi nejnižší cena z těchto 3 karet. A propo nevíte někdo, kde je na webu srovnání výrobců SD karet?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|12.7.2004 18:55
Tak jsem dnes odešel reklamovat SD kartu LEXAR High Speed 256MB.

Soubory nešly smazat ( nebo se to tvářilo jako, že to smazalo ale bez úspěchu ), nešlo na ní nic nahrát a ani nešla zformátovat.
Ani programy Pocket Mechanic a StorageTools nebyly úspěšné.
Čtečka karet u stolního PC taky nepomohla.

Odešla už někomu jinému taky karta používaná pouze v DATAPHONE2/MDA2 a né ve foto do věčných lovišť ??
Melkor Nemesis (64)|19.7.2004 13:31
pul roku mam secure digital 256 MB,nestezuju si,zadne problemy
váňa (242)|19.7.2004 14:42
[QUOTE="fishman"]Tak jsem z toho tumpachovej. Asi je tedy jedno, zda si vyberu:Lexar,Kingston,Pretec. Vyhraje asi nejnižší cena z těchto 3 karet. A propo nevíte někdo, kde je na webu srovnání výrobců SD karet?[/QUOTE]

Porovnání cen paměťových karet zveřejňují stránky SvětPDA, tady je květnový přehled, zatím poslední :disgusted:
jerzy_ce4you (230)|19.7.2004 19:25
Dneska mi došla karta 256kB Kingston. A hned jsem ji otestoval (Pocket Mechanic). Protože je to moje první zkušenost, tak zírám. Čtení 0.8-0.9MB/s, zápis 0.02-0.04MB/s. Co, to je? 20k přenosová rychlost při zápisu mi přijde nějak málo. Nebo je to v pořádku? Čtení mi přijde dobré (není HS).
taja_ce4you (127)|21.7.2004 01:09
Nevíte někdo, bude v MDA fungovat SD karta 1GB? Děkuji
Pavel Koza (4761)|21.7.2004 08:11
[QUOTE="jerzy"]Dneska mi došla karta 256kB Kingston. A hned jsem ji otestoval (Pocket Mechanic). Protože je to moje první zkušenost, tak zírám. Čtení 0.8-0.9MB/s, zápis 0.02-0.04MB/s. Co, to je? 20k přenosová rychlost při zápisu mi přijde nějak málo. Nebo je to v pořádku? Čtení mi přijde dobré (není HS).[/QUOTE]

Koukni se na stranku Spb Software, vyber par zarizeni a v sekci Storage Cards si trochu pohraj. Uvidis, ze 30KB/s neni spatny vysledek:)
Pavel Koza (4761)|21.7.2004 08:13
[QUOTE="taja"]Nevíte někdo, bude v MDA fungovat SD karta 1GB? Děkuji[/QUOTE]

Mela by, tak na 95%. SD karty maji radic v sobe, takze by to zarizenim melo byt jedno (snad jsou nejake problemy u karet 2GB a vys kvuli file systemu, ale to se Vas stejne netyka:)
Eloherd (88)|1.8.2004 17:14
Mam ted HP jornada 568 ale na podzim budu mit iPAQ 2210 a zajimalo by mne, jesi se vyplati jedna vec, ja mam nyni 1GB CF kartu a do tohoto PPC zvazuju pridat bud 512 SD nebo 256, pripadne 1GB, zajimal by mne vas nazor na to, jestli je opravdu moc podstatne, co tam bude, jelikoz ja CF karty pouzivam na MP3 a mapy... tudiz na SD bych mel vsechny programy a nejkaou hru.. . Pouze jestli si opravdu myslite, ze je to nutnost, mit jistou kapacitu, nebo naprosto postaci 256, diky.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.8.2004 16:35
[QUOTE="JirkaP."]Tak jsem dnes odešel reklamovat SD kartu LEXAR High Speed 256MB.

Soubory nešly smazat ( nebo se to tvářilo jako, že to smazalo ale bez úspěchu ), nešlo na ní nic nahrát a ani nešla zformátovat.
Ani programy Pocket Mechanic a StorageTools nebyly úspěšné.
Čtečka karet u stolního PC taky nepomohla.

Odešla už někomu jinému taky karta používaná pouze v DATAPHONE2/MDA2 a né ve foto do věčných lovišť ?? [/QUOTE]
Tak jsem poslední možný den ( dle zákona ) dostal tu stejnou ( typ velikost ) kartu výměnou. A zatím běhá. :D
Dnes bych za ty kačky co mne stála měl víc jak 1 GB. ;)
ipf (2136)|11.8.2004 18:24
[QUOTE="Eloherd"]Mam ted HP jornada 568 ale na podzim budu mit iPAQ 2210 a zajimalo by mne, jesi se vyplati jedna vec, ja mam nyni 1GB CF kartu a do tohoto PPC zvazuju pridat bud 512 SD nebo 256, pripadne 1GB, zajimal by mne vas nazor na to, jestli je opravdu moc podstatne, co tam bude, jelikoz ja CF karty pouzivam na MP3 a mapy... tudiz na SD bych mel vsechny programy a nejkaou hru.. . Pouze jestli si opravdu myslite, ze je to nutnost, mit jistou kapacitu, nebo naprosto postaci 256, diky.[/QUOTE]

To máš stejné, jako to bylo s pamětí a HDD u PCéček. Čím více paměti budou výrobci vkládat do cihel a čím větší karty budou jiní výrobci chrlit, tím více se tvůrci SW přestanou omezovat ve svém snažení o minimalizaci prográmků, takže je dost dobře možné, že si stejně k vánocům 1GB koupíš ;) .