Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení emailového účtu- WM5

stris (98)|28.3.2008 22:29
Čest
nezbláznil jsem se a vím, že je zde tohle téma již probíráno mockrát, ale jsem natvrdlý a nebo se zase projevuje nomálie, kdy všem vše funguje jen kromě mě.
Jde mi o emaily. Potřebuji dostat do MDA emaily z emailového účtu na centrum.cz. Nyní tam mám uloženo cca 1200 mailů, z toho je tak polovina důležitých, které bych měl rád u sebe. Dle návodu jsem se pokusil nastavit ukládání emailů na Storage card, což se mi snad povedlo, ale nyní přemýšlím, jak je do MDA dostat. Mám thunderbird, takže synchronizací to nejde, zřídil jsem si teda účet a stahuji to klasicky z internetu přez WiFi. Ať hledám jak hledám, nenašel jsem volbu aby se stahovaly emaily celé a ne jen hlavičky. Potřebuji i přílohy (problém to není. Na kartě je místa dost a linka dostatečně rychlá), takže předpokládám, že je to jen o nastavení.
Druhá věc je šifrování dat. Na svých NTB používám TrueCrypt. Šifrování karty ve WM5 funguje na podobném principu?
Zdenek Malinsky (9781)|29.3.2008 00:37
Hrmici ptak samozrejme syncovat jde - viz +Komunikace & synchronizace

Velikost mailu jde nastavit v AS v PDA - menu-options-e-mail-settings-limit e-mail size to


Nechapu jednu vec. Pokud mas mraky mailu, z toho je pulka smrtelne dulezita, vse kryptujes a kodujes, nejsi nahodou James Bond? A myslis, ze freemailovy ucet je bezpecny? Je to podivna kombinace, asi jako dat si do Trabanta volant z Ferrarri nebo na formuli nazout ojete OR 34. O Exchange serveru jsi zjevne jeste nikdy neslysel.
stris (98)|29.3.2008 14:56
no, ono je to jinak.
Jsou to dvě roviny:
1) mít maily u sebe v PDA: zde nejde tak úplně o důležitost mít tyto emaily ochráněna kryptováním. Zde jde pouze o samotnou možnost mít emaily u sebe. Již mnohokrát mi právě informace z obdrženého emailu pomohla v situaci, kdy jsem to potřeboval a bylo fuk, zda je ten email třeba rok, nebo dva, starý.
2) Kryptování: Ano, mám u sebe na NTB data, která by ve chvíli, kdy se k nim dostane cizí člověk, "mohly" mi a mé činnosti způsobit nemalé problémy (jistě by tdy vadilo více lidem, kdyby se dostaly k cizím lidem jejich výpisy účtů, soukromá komunikace a podobně, takže nemyslím, že by kryptování bylo otázkou jen pro 007).
Každopádně, že je možnost synchronizovat s Thunderbirdem, jsem netušil, tudíž děkuji za info. jdu se kouknout

Edit: Tak jsem nainstaloval BirdieSync a je to super. Maily už mám na kartě, kalendář v mozzile taky synchronizuje (jen s tím musím zabojovat, protože to jede jen po kabelu. BT sice ActiveSync spojí, mohu na kartu, ale nesynchronizuje)
Takže děkuji, za radu