Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA ve filmech a televizních seriálech

Michal Jelínek (220)|3.5.2002 08:21
Od té doby, co mám PDA, daleko víc si všímám, pokud ho někde použijí ve filmu nebo v seriálu.
Do teď si vzpomínám, jak HP založil prodejní akci své HP 430 Jornada na řekněme 10 vteřinovém účinkování v Bondovce. Nemůžu říct, že by mě to donutilo okamžitě vystřelit z kina a běžet si jí koupit, ale sledoval jsem to se zájmem.

Rozhodně nejsem skalním příznivcem seriálů, ale jsou jisté vyjímky.
Velice rád sleduji Crichtonovu E.R., neboli Pohotovost. Musím přiznat, že scénaristé jdou striktně s dobou a mají rádi WinCE.

Pokud jste totiž pravidelně sledovali, v minulosti se tam mluvilo o HP 620 Jornada a včera vypadl na zem (rozbitý displej) dokonce iPAQ, o kterém mluvili jako o Palmtopu.
Zajímavé je, že si oba zahráli miniroli. Zatímco Jornada prozradila Carterovi, že je hnusný na mladé doktory, iPAQ odhalil svým zvoněním na prášky svému majiteli zloděje.

Tak nevím, zajímalo by mě, zda za účinkování Compaq zaplatil, jestli někdo udělal výběrové řízení mezi všemi PDA na trhu, nebo se jen scénarista chlubí, co má práve za PDA :-)
Wuffi (1599)|3.5.2002 09:46
Mno to je sice krasne, take jsem na to koukal se zajmem, ale vadilo mi ze "do ust" iPAQovi vlozili zvuk alarmu z konkurencniho Palmu!!! [:sarcastic:]
Michal Jelínek (220)|3.5.2002 09:48
No mám sice Stereo TV, ale Prima zrovna duálně nevysílá, tak nevím, jak to znělo v originále.

Nicméně chci věřit tomu, že to byla chyba, nebo spíše žertík českého dabingu [:)]
Tomjin (15)|11.6.2002 09:37
V neděli jsem sledoval sci-fi seriál Krajní meze. Nějaký člověk z budoucnosti - od naší doby za sto let - se vrátil do koncetračního tábora Birkenau a dělal si poznámky do PDA. Docela mě pobavila absence fantazie tvůrců. PDA vypadalo jako PDA dneška, bylo tak zhruba stejně veliké, mělo stylus a display byl dvoubraevný a zeleně podsvícený... Takhle nějak vypadala moje stará Cassiopea E-15. iPaq oproti tomu vypadá značně futuristicky. Třeba to má být výsledek fúze a vzniklého monopolu Compaqu a HP ;)