Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 a BT GPS modul

johnee_r (290)|28.3.2008 11:08
Zdravím,
ve svém PDA s WM6 jsem našel v nastavení volbu pro nastavení GPSky (External GPS) a z možností, které to skýtá jsem pochopil, že je možné to nastavit tak, aby systém sdílel GPS data z modulu pro více různých aplikací zároveň (mapy, kompas etc.), aniž by musely být všechny aplikace kromě jedné vypnuty. To by se mi dost líbilo, ale netuším, jak to nastavit. Můžete mi někdo prosím poradit?
Díky
PhSnake (872)|28.3.2008 11:37
myslim ze to nejde priamo vo WM, musis pouzit GPSgate alebo nieco podobne.
xtonda (811)|28.3.2008 16:21
Na první záložce jsem nastavil COM9, na druhé COM6, což je dle výchozího nastavení odchozí sériový bluetooth port, rychlost 38400, což je ověřená optimální rychlost pro SirfStar III přijímače, na třetí záložce je zaškrtnuto "Manage GPS automatically (recommended)", což je pokud se pamatuju výchozí nastavení. Aplikace pak připojují na COM9, funguje mi to, ale připojit víc programů naráz jsem zatím nezkoušel. Přijímač mám Nokia LD-3W.

Některé softy se k Bluetooth GPSr chovají speciálně a nastavení přes sériový port (ani tento virtuální) mi nechodilo, bylo nutné zvolit "Bluetooth GPS", konkrétně sem na to narazil v Garmin Mobile XT.

Předpokládám, že se jedná o iPAQ 214.
ipacker (1)|22.5.2008 21:36
Externi GPS jde pripojit pres (virtualni) COM. Da se to nastavit i v Garminu XT a pripojeni pak trva jen zlomek casu oproti vyhledavani Bluetooth GPS. Chce to jen nastavit ve vlastnostech BT sluzby seriovy port. A pak je vhodne udelat softreset.
xtonda (811)|22.5.2008 21:56
Já na iPAQu 214 s Nokií LD-3W v Garmin Mobile XT používám Bluetooth GPS, připojení programu k GPS je okamžité. Pokud to nastavím přes COM port, jak ten sdílený tak i přímo BT port, tak mi to GPSku kousne, nelze se k ní nijak připojit dokud ji nerestartuji. Přitom jiné programy (OziExplorer, PathAway, VisualGPSce) se připojí na sdílený i BT port v pohodě. iGo 8 se připojí na BT port, ale ne na sdílený port.

A ten sdílený port s programy, které jsou schopné s ním pracovat, opravdu funguje, lze mít spuštěno a připojeno více programů zaráz.