Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ext GPS modul s TMC-RDS a jeho využití v praxi

kocisjirka (2)|28.3.2008 06:41
1/ nesnáším "tisíce krabiček" proto se snažím mít v autě co nejméně "nutných" věcí.
Protože vozím notebook, napadlo mě pořídit si ext GPS modul.
Software mám IGO8.
Bylo mi doporučeno, abych si pořídil Bluetooth modul už s TMC-RDS
A teď dotazy:
1/ Jak to vlastně funguje?
2/ Existuje software do PC který umí pracovat s TMC?
3/ Do budoucna bych chtěl mobil, do kterého půjde nahrát navigace. Bude to fungovat?
4/ Dá se s tím pracovat i v přírodě?

Díky za rady
JK
tortoise (546)|1.4.2008 09:35
1) K bluetooth modulu je připojena anténa a informace o dopravě modul chytá z rádia. K tomu, aby to fungovalo, musí RDS/TMC umět využít aplikace a zároveň mít aktuální lokalizační tabulky. iGo 2006 obojí mělo, u verze 8 netuším. Jenom bych rád upozornil, že co jsem RDS/TMC testoval, tak výsledky byly prachbídné, často to hlásilo problémy, které už vůbec neexistovaly a nebo naopak nehlásilo problémy, které to hlásit mělo. A to jak u nás, tak v západní Evropě. Dle mého GPS+RDS/TMC za zhruba dvojnásobnou cenu než samotná GPS nestojí.

2) Co to je "umí pracovat"? Existují nástroje, které z modulu RDS/TMC vytáhnou vysílané informace a dokáží je zobrazit/předat dál.

3) Otázka je na úrovni "do budoucna bych chtěl auto, ve kterém budu moci vozit větší věci, půjde to?". Odpověď je ano i ne. Pokud tím auto myslím Citroen C1 a těmi věcmi třeba klavír, tak ne. Pokud tím autem myslíš Ford Mondeo a těmi věcmi tři rybářské stoličky, tak ano. Obecně do mobilů se Symbianem či WM jde nahrát řada navigačních aplikací. Řada ale také ne, protože např. smartphony s WM nemají dotykové displeje, na které však některé programy spoléhají. Pokud máš na mysli "půjde nahrát navigace" nějaký konkrétní SW, ptej se přímo na něj.

4) Co tím myslíš? Samozřejmě, že když budeš v lese, mobil se asi nevypne. Jestli myslíš, zda autonavigace podporuje turistické trasy apod., tak samozřejmě nikoliv. Na to jsou jiné aplikace, např. Smartmaps.
kocisjirka (2)|3.4.2008 07:07
Díky za vyčerpávající odpověď.
JK