Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa z mapy.idnes.cz

vpeterka (4)|27.3.2008 23:09
Ahoj, omlouvám se že zákládám diskuzi která se tu už x krát probírala ale: Mám mapy ČR z mapy.idnes.cz spojené pro celou čr do jednoho souboru (mapu mám max. v předposledním detailu zoomu a gif soubor má asi 4Omb, velikost je 19800px na 11400px). OziExplorer CE ji bez problému zvládá celou najednou načíst a pracovat s ní, nicméně nezdařila se mi zcela kalibrace. Nevím totiž v jakém souřadnicovém formátu mapa je, a také, jelsti vůbec lzte takto vekou mapu kalibrovat najednou aniž by došlo k nějaké zásadně velké odchylce.

Mapu používám pro létání, takže ochylky v řádu několika desítky metrů nehrají roli. Uvítám radu někoho zkušenějšího.

Skenoval jsem si také letecký atlas LAA

kde po kalibraci po listech nebyl vůbec problém, vše sedí na metr přesně. Atlas byl ale s rastrem a k tomu ve wgs84 a každý list jsem vykalibroval na min. 6bodů. Je ale nepříjemné že pokud přelétáte z jednoho listu do druhého tak nevidíte prostě co je dál.

Pokud by byl někdo schopen poradit jak vykalibrovat mapu celé čr ( nebo třeba čechy - morava zvlášť), uvítám jakoukoli radu.

xtonda (811)|28.3.2008 10:17
ČR už je poměrně velké území, takže záleží na správně nastavené projekci.

Pokud jde o ty listy, zkoušel si to spojovat přes mapmerge?
vpeterka (4)|28.3.2008 16:03
JJ zkoušel ale výsledek nebyl moc dobrý, možná jsem to něměl uplně správně nastavené. kdyžtak to ještě zkusím, nebo pokud by se našel někdo kdo je v tom zkušenější muzu poskytnou ty zkalibrované listy.

jinak ta čr z mapy.idnes.cz je zrejme zdroj podkladu shocart. typ bych ze spravne bude pulkovo 1942. problem je ze se neda pouzit jeden uzemni pas protoze je to uzemi uz pres vice pasu naraz. :disgusted: