Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: IPAQ 214 a USB host

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Tak to já kutil jsem ,ale trochu jsem to podcenil napájet čtyři drátky jsem si říkal to bude v poho :yes: ...jenže nebylo ....postup jsem zvolil podle této stránky http://rayer.ic.cz/hardware/ppc_ipaq.htm#214 popsáno to je hezky , takže doporučuji :yes: jen mi chyběl obrázek se zapojením usb konektoru který jsem si našel zde http://www.slander.borec.cz/index.php?page=Case_usblampa2 a teď k problému který se mi stal po napájení usb samičky jsem zjistil že došlo ke spojení pinů 5 a 6 bohužel nebylo vidět kde nejspíš se dostal cín mezi piny jsou od sebe jen pár desetin milimetru........ odpájel jsem tak tištěný spoj od pinů a pak jsem se chtěl pokusit prohřát piny a cín sklepnout ale spojil jsem i další okolo nezbylo mi tak nic jiného než vytahat všechny piny z konektoru. Spájené jsem vyhodil .....zpět jsem vsadil piny ,které jsem potřeboval tedy napájení piny 1 a 24 usb host piny 5,6,7,8 napájel jsem zpět tištěný spoj a přiletoval kabel se samicí usb znovu jsem proměřil jestli nejsou zkratované (kontrola se nejlíp dělá multimetrem se zvukovou signalizací za pomocí druhé strany usb prodlužovačky zasunete samečka do samičky a proměříte zkrat na odholených koncích kabelu) vše bylo ok tak jsem připojil usb disk a ono nic :!: :!: :!: pak jsem si pořádně prohlédl tištěný spoj u konektoru a zjistil jsem že nestačí zapojit piny 1,5,6,7,8 a 24 ale i zbylé napájecí piny....... tedy i 2,3,4, to jsou zbylé plusy a také 13 a 20 to jsou kostry u mě to znamenalo odpájet znovu tištěný spoj a doplnit i tyto piny pak už to šlapalo . Proč to píši ? vím že vám kteří to napájí hned napoprvé se nemůže stát, že by nekterý z těch pinů tam chyběl .....konektor je osazen všemi čtyřiadvaceti piny.....tedy to píši pro ty kteřím se to nepovede a nechtějí se hned vzdát a konektor zahodit i s rukama těm chci ušetřit jedno odpájení tišťáku a dodávání tech zbylých napájecích pinů . Pro zpětné zadělání do plastové krytky jsem nedělal žádné úpravy na kovových částech jen jsem u konektoru pro napájení odcvakl štípacími kleštěmi jednu stranu vnitřní části je tam totiž obdelníkový tvar který ten konektor tam drží ale drží i po ucvaknutí jedné strany a na té straně jsem hned vedle vyvrtal otvor do krytky pro kabel od usbčka a slepil obě půlky krytky epoxydovým lepidlem....... ufff a je to
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nevite nekdo, zda se nekde neprodava ten samotny konektor? Ja jsem postupoval podle navodu raynora a povedlo se mi to zbastlit. Vsechno chodilo, ale zacalo to delat problemy po pripojeni externiho (adapterem napajeneho) hdd. Takze jsem ho znovu rozebral s podezrenim, ze se nekde uvolnil nejaky kontakt, ale nic jsem nenasel, vse bylo spajeno v poradku. Dokonce flashdisk chodil, ale ten hdd proste zlobil. Kopirovat mp3 do pda z nej slo, ale jakmile jsem primo z nej spustil prehravani, tak to chvili hralo a pak umrelo. Takze jsem konektor rozebral a hledal vadny kontakt (to by ale pak nemel chodit ani flashdisk), ale nic jsem nenasel. Tak dlouho jsem se v tom stoural, az jsem cely ten konektor proste uplne oddelal. Nevite nekdo, zda je u nas k sehnani? Nasel jem na http://www.expertshop.cz/KeywordPage.aspx?SortProperty=Price&SortOrder=Asc& Page=1&keyword=ipaq&PageSize=36 za vice nez 500 nabijezi a synchro kabel, kde ten konektor je, ale nechci platit zbytecne za kabel, kdyz ho stejne ustrihnu. Jinak si vsimete te tusim prvni polozky - synchronizacni usb kablik. Zcela obycejny usb kablik, ktery kdekoli stoji 20-30 kc, hp za nej chce desetinasobek. Magori. A posledni dotaz - nevideli jste treba v nemecku ten enhanced sycnro kabel prodavat? Nebo na rakouskych serverech... Proste nekde v okoli, odkud by se to dalo prinejhorism objednat a nechat dodat?

Nováček
    Registrace
    May 2008

Pro info, na ipaqchoice.com se dá koupit za 22 EUR+9EUR poštovný, pokud si koupíte i nějaké body, je poštovné zdarma. Fa sídlí v Německu, dodání je cca 10 dní. Osobně vyzkoušeno, nejsem tak zdatný kutil, v ČR jsem ho nemohl sehnat.

--
    Martin

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Mě se podařilo ten USB-host kabel koupit v čechách, ale záhy z nabídky toho obchodu zmizel - asi jsem byl jediný kdo to u nich koupil.
    Přitom kdyby se obecně vědělo že to umí USB host hned při uvedení n trh byl by o ten kabel určitě celkem velký zájem.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-04-2008, 19:17
  2. USB host
    Od quick_pd v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 06-03-2008, 10:41
  3. USB Host na HP iPaq 2210
    Od Jaroslav Dvoracek v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 1