Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IPAQ 214 a USB host

okoun_ce4you (17)|27.3.2008 22:26
nekde jsem slysel ze USB host na tomto zarizeni je, ale je pouze ve 24 pinovem konktoru, redukce pry neexistuje, nevim proc. Zajimalo by mne jestli se ta redukce neda nejak vyrobit. U toho pda by byla fakt skoda kdyby usb host nebyl oziven :(
Pokud by nekdo znal jak jinak udelat USB host pomoci nejakeho jkineho konektoru nebo neceho, budu rad. nerad bych daval velke penize za modrou klavesnici.
DaggyMAC (8)|3.4.2008 22:33
Ano, iPaq 214 podporuje funkciu USB host!!! Je to potvrdene! Je realizovane cez seriovy konektor a redukciu. Bolo to oficialne predstavene v japonsku. Podporuje periferie ako je mys, klavesnica, usb kluce, externe hdd na USB 1.1, usb hub, citacka kariet atd...
Redukcia v predaji uz coskoro.

Vyzera to tak, ze z iPaq 214 sa stalo bezkonkurencne zariadenie. Pomer cena/vykon teraz vdaka USB host vzrastol o neuveritelne cisla, preto vsetci, ktori cakali na tuto skvelu funkciu sa dockali.








tyctor (1)|16.4.2008 16:50
[QUOTE]Redukcia v predaji uz coskoro.[/QUOTE]

da sa uz niekde ta redukcia kupit?
e-mote (2)|8.6.2008 15:09
Podle informací, které jsem četl redukce stále ještě není součástí českého trhu. Snad se brzy dočkáme. Je to v každém případě super věcička.
Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2008 15:32
A ono je dneska problém něco koupit přes net ze zahraničí? :O
e-mote (2)|8.6.2008 23:46
No jasně, že není. To, že kabel není na našem trhu není pravda. Podařilo se mi ho najít. Mrkněte třeba sem:
http://www.expertshop.cz/hp-ipaq-200-series-1

Tady se můžete mrknout na použití v praxi:
david.pokorny (0)|28.6.2008 13:13
Ahoj, nevíte někdo, kde by se dal sehnat USB host kabel za slušnou cenu? HP neví, co za ten metr kabelu s pár konektory chtít :))
Easton (11)|29.6.2008 18:44
670,- Kč za USB host kabel od HP se někomu zdá moc? :sarcastic: Tak to už vážně nevím, co byste chtěli. Není to tak dávno, co stálo kvalitní PDA 20000,- a kabely běžně přes 1000,- i víc. ;)
david.pokorny (0)|29.6.2008 22:45
Samozřejmě, že je to moc.. nevím, proč zbytečně platit polovinu z ceny kabelu jenom za to, že je na něm logo HP!!!! Teď mě prosím opravte, pokud se mýlím, ale v kabelu nejsou žádné aktivní součástky => výrobní cena kolem 100Kč? Maximálně 150. Zbytek si přirazí HP a dodavatelé.
Třeba na Acery se dal sehnat neoriginální USB host kabel do 300Kč v Sunnysoftu.

Jsem tu snad jediný, komu se příčí zbytečně platit za kabel, který tu cenu nemá?
RayeR (31)|30.6.2008 00:45
Ten kabl je kapanek predrazenej vzhledem k cene konektoru...
No kdyby chtel nekdo bastlit (zatim sem nezkoumal, jestli je ten konektor na USB/nabijecim kabelu nedestruktivne rozebiratelnej) tak prosim, tady je zapojeni konkektoru na ipaqu:

24-Pin Docking Connector:
Pin Signal Names Function
1 ADP_IN 5 Vdc 2A – Adapter input - part number 395250 Output connector need to modified to mate with new I/O sync connector.
2 ADP_IN
3 ADP_IN
4 ADP_IN
5 VBUS_FS 2.0 USB Full Speed Host
6 D+HHS
7 D-HHS
8 GND System Ground
9 D+OTG 2.0 USB High Speed On-The-Go
10 D-OTG
11 VBUS_OTG
12 ID_OTG
13 GND System Ground
14 ID_READ Accessory Identification – Connect GPI to ID_READ and GPO to ID_POWER.
15 ID_POWER
16 AGND Audio Head Set Connection
17 HeadSetAudioLeftOut
18 HeadSetAudioRightOut
19 HeadSetMicIn
20 GND System Ground
21 Reserved1 Reserved for future use – No Connect
22 Reserved2
23 Reserved3
24 GND System Ground
Shell GND System Ground

piny 8-11 by melo stacit vyves na klasickou USB zasuvku. Vice na http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=256487&page=3
freddy_ce4you (9)|15.8.2008 20:25
[QUOTE="david.pokorny"]Samozřejmě, že je to moc.. nevím, proč zbytečně platit polovinu z ceny kabelu jenom za to, že je na něm logo HP!!!! Teď mě prosím opravte, pokud se mýlím, ale v kabelu nejsou žádné aktivní součástky => výrobní cena kolem 100Kč? Maximálně 150. Zbytek si přirazí HP a dodavatelé.
Třeba na Acery se dal sehnat neoriginální USB host kabel do 300Kč v Sunnysoftu.

Jsem tu snad jediný, komu se příčí zbytečně platit za kabel, který tu cenu nemá?[/QUOTE]

Urcite nie, ja s tebou plne suhlasim! Za znacku sa vzdy priplaca:$: :no:
RayeR (31)|16.8.2008 04:58
Urcite ne, kutil si dycky poradi :)
viz thread
moorfeus (3)|28.8.2008 20:31
Kutil si poradí :-D přesně tak ale ona ani jiná možnost není protože sice to mají v katalogu ale nikdo to nemá skladem :-D a naletovat tam ty drátky šlo poměrně dobře... Jen to pak nějak dovyřešit aby se to nevytrhlo ...
Zaratan (7)|8.10.2008 14:25
Má už někdo originál kabel tj. HP iPAQ 200 Series Enhanced Sync/Charge Cable (FB112AA) a případně, kde jste jej kupovali? Dle info HP podpory jej v ČR nemají a ani nebudou dovážet...
Aic_ce4you (0)|12.10.2008 23:24
Nejsem kutil, přesto jsem si to zbastlil sám, praskla na to jedna prodlužka USB a je to.
Časová náročnost asi 40 min. S obyč. pájkou trochu problém, ale podložená ruka a lupa na lampě to spravila.
Skutečně jsem netušil, jaké pohodlí pro práci mi to přinese.
Používám to výhradně doma, mám k tomu připojenou klávesnici, myš a čtečku karet přes USB HUB.
Ten jsem musel připojit k napájení a už se to rozjelo.
Myš potřebovala ovladač z ruských stránek, protože nebyl vidět kurzor.
Po instalaci ovladače už vše korektní.
Vřele všem doporučuji - Aic
marek.technik (2)|19.10.2008 22:33
Tak to já kutil jsem :D ,ale trochu jsem to podcenil napájet čtyři drátky jsem si říkal to bude v poho :yes: ...jenže nebylo ....postup jsem zvolil podle této stránky [color=blue]http://rayer.ic.cz/hardware/ppc_ipaq.htm#214[/color] popsáno to je hezky , takže doporučuji :yes: jen mi chyběl obrázek se zapojením usb konektoru který jsem si našel zde [color=blue]http://www.slander.borec.cz/index.php?page=Case_usblampa2[/color] a teď k problému který se mi stal po napájení usb samičky jsem zjistil že došlo ke spojení pinů 5 a 6 bohužel nebylo vidět kde nejspíš se dostal cín mezi piny jsou od sebe jen pár desetin milimetru........ odpájel jsem tak tištěný spoj od pinů a pak jsem se chtěl pokusit prohřát piny a cín sklepnout ale spojil jsem i další okolo :mad: nezbylo mi tak nic jiného než vytahat všechny piny z konektoru. Spájené jsem vyhodil .....zpět jsem vsadil piny ,které jsem potřeboval tedy napájení piny 1 a 24 usb host piny 5,6,7,8 napájel jsem zpět tištěný spoj a přiletoval kabel se samicí usb znovu jsem proměřil jestli nejsou zkratované (kontrola se nejlíp dělá multimetrem se zvukovou signalizací za pomocí druhé strany usb prodlužovačky zasunete samečka do samičky a proměříte zkrat na odholených koncích kabelu) vše bylo ok tak jsem připojil usb disk a ono nic :!: :!: :!: pak jsem si pořádně prohlédl tištěný spoj u konektoru a zjistil jsem že nestačí zapojit piny 1,5,6,7,8 a 24 ale i zbylé napájecí piny....... tedy i 2,3,4, to jsou zbylé plusy a také 13 a 20 to jsou kostry u mě to znamenalo odpájet znovu tištěný spoj a doplnit i tyto piny pak už to šlapalo . Proč to píši ? vím že vám kteří to napájí hned napoprvé se nemůže stát, že by nekterý z těch pinů tam chyběl .....konektor je osazen všemi čtyřiadvaceti piny.....tedy to píši pro ty kteřím se to nepovede a nechtějí se hned vzdát a konektor zahodit i s rukama ;) těm chci ušetřit jedno odpájení tišťáku a dodávání tech zbylých napájecích pinů . Pro zpětné zadělání do plastové krytky jsem nedělal žádné úpravy na kovových částech jen jsem u konektoru pro napájení odcvakl štípacími kleštěmi jednu stranu vnitřní části je tam totiž obdelníkový tvar který ten konektor tam drží ale drží i po ucvaknutí jedné strany a na té straně jsem hned vedle vyvrtal otvor do krytky pro kabel od usbčka a slepil obě půlky krytky epoxydovým lepidlem....... ufff a je to:D
icecat (156)|17.11.2008 21:43
Nevite nekdo, zda se nekde neprodava ten samotny konektor? Ja jsem postupoval podle navodu raynora a povedlo se mi to zbastlit. Vsechno chodilo, ale zacalo to delat problemy po pripojeni externiho (adapterem napajeneho) hdd. Takze jsem ho znovu rozebral s podezrenim, ze se nekde uvolnil nejaky kontakt, ale nic jsem nenasel, vse bylo spajeno v poradku. Dokonce flashdisk chodil, ale ten hdd proste zlobil. Kopirovat mp3 do pda z nej slo, ale jakmile jsem primo z nej spustil prehravani, tak to chvili hralo a pak umrelo. Takze jsem konektor rozebral a hledal vadny kontakt (to by ale pak nemel chodit ani flashdisk), ale nic jsem nenasel. Tak dlouho jsem se v tom stoural, az jsem cely ten konektor proste uplne oddelal. Nevite nekdo, zda je u nas k sehnani? Nasel jem na http://www.expertshop.cz/KeywordPage.aspx?SortProperty=Price&SortOrder=Asc&Page=1&keyword=ipaq&PageSize=36 za vice nez 500 nabijezi a synchro kabel, kde ten konektor je, ale nechci platit zbytecne za kabel, kdyz ho stejne ustrihnu. Jinak si vsimete te tusim prvni polozky - synchronizacni usb kablik. Zcela obycejny usb kablik, ktery kdekoli stoji 20-30 kc, hp za nej chce desetinasobek. Magori. A posledni dotaz - nevideli jste treba v nemecku ten enhanced sycnro kabel prodavat? Nebo na rakouskych serverech... Proste nekde v okoli, odkud by se to dalo prinejhorism objednat a nechat dodat?
MartyXR (4)|12.1.2009 14:08
Pro info, na ipaqchoice.com se dá koupit za 22 EUR+9EUR poštovný, pokud si koupíte i nějaké body, je poštovné zdarma. Fa sídlí v Německu, dodání je cca 10 dní. Osobně vyzkoušeno, nejsem tak zdatný kutil, v ČR jsem ho nemohl sehnat.

--
Martin
Scorpio_cz (2)|20.1.2009 22:10
Mě se podařilo ten USB-host kabel koupit v čechách, ale záhy z nabídky toho obchodu zmizel - asi jsem byl jediný kdo to u nich koupil.
Přitom kdyby se obecně vědělo že to umí USB host hned při uvedení n trh byl by o ten kabel určitě celkem velký zájem.