Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

editace textu

virago666 (3)|26.3.2008 13:00
Prosim poradite nekdo soft na editaci textu - korektury ebook? Potrebuji zachovat formatovani a Word mobile mi beznou 3megovou knizku bud vubec neotevre nebo se v ni prakticky neda editovat pro "rychlost" a padani programu. Nebo mam neco spatne v pda a jinak funguje normalne?
diky
PhSnake (872)|26.3.2008 13:21
Napis v akom formate ebook mas. Je ich dost. Ale ja osobne by si myslim ze na editaciu ebooku PPC stacit nebude. Este keby to bolo v txt. :-) Nejde len o CPU ale aj RAM....
virago666 (3)|26.3.2008 14:17
[QUOTE="PhSnake"]Napis v akom formate ebook mas. Je ich dost. Ale ja osobne by si myslim ze na editaciu ebooku PPC stacit nebude. Este keby to bolo v txt. :-) Nejde len o CPU ale aj RAM....[/QUOTE]
ebooky mam v doc - v txt, pdb apod. je to prave na houby, protoze prijdu o formatovani... a html, pdf apod. ktere mi zachovaji formatovani zas nejdou editovat...
asi mam fakt smulu, s pameti pda toho na tomhle poli moc nenadelam:(
vyresila jsem to zatim "hrubou silou" a doc rozsekala na kousky:))
presto kdyby jste nekdo mel najaky napad... kazda rada dobra...
// EDIT - nemate nekdo zkusenosti se Softmaker?
DD_ (331)|26.3.2008 16:29
No 3MB ebook musi byt uz celkem maso. Ja mam ebooky v .pdb formatu (kam si je pripadne i na PCcku prevadim) a tam mam vsechno tak max do 0.5MB.
Knizky jako Sifra mistra leonarda, jednotlive dily Uzasne zemeplochy a tak maji vsechno pod 500kb.
Problem je ze PDB je Palm format takze nejakej editor na PocketPC bych asi necekal.
Na editovani .txt bych zkusil najit neco jineho nez je Word protoze ten sam osobe je desnej zrout pameti.
Co se .doc tyce tak tam se obavam ze jina moznost jak Word nebude. Prece jen je to Mrkvosofti format.
PhSnake (872)|27.3.2008 08:50
jj. To rozsekanie je celkom dobry napad. BTW. s pdb suhlasim aj ked mam jednu cca 1.2MB. Inac si myslim ze pdb priamu editaciu nepodporuje. Ak ano tak nevidim dovod preco by nebol soft pod PPC.
virago666 (3)|27.3.2008 11:02
jo jasne, knizky, co jen ctu, mam take v pdb a ctu v mobipocket readru (prip. je hodim do html a zachovam si formatovani, ale uz nezedituju) - ale pokud potrebuji udelat korektury na doc dokumentu, kde je dulezita kurziva (pripadne jine formatovani), tak jsem nahrana...
na palmu jsem pouzivala WordSmith, ale bohuzel nativni format evidentne dela word mobile daleko vetsi problem:( ono se neni co divit i blba synchronizace je delako vetsi problem win - win mobile nez byval win - palm...
proste jsem to s tou PoPelniCi fakt vyhrala:?
ted jsem dostala jeste na jinem foru radu, ze to mam zkorekturovat v txt a pak pres "Porovnat a sloucit dokumenty" dat zpatky do doc, takze vyzkousim...
kazdopadne diky za snahu a rady
DD_ (331)|28.3.2008 14:54
[QUOTE="PhSnake"]jj. To rozsekanie je celkom dobry napad. BTW. s pdb suhlasim aj ked mam jednu cca 1.2MB. Inac si myslim ze pdb priamu editaciu nepodporuje. Ak ano tak nevidim dovod preco by nebol soft pod PPC. [/QUOTE]

No tak minimalne DocReader na PC editaci v PDB zvlada. Nevim co je tady mysleno primou editaci, ale soubor v pohode otevre jde upravit a zase ulozit. Jestli to importuje a pak zase exportuje nevim kazdopadne to pracuje primo s .pdb ale na PPC jsem zadnej takovej program nenasel.