Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-mate Ultimate 9502....dnes naskladněn !

milennium (336)|25.3.2008 22:33
Dlouho očekávaný "i-mate Ultimate 9502" byl dnes dopoledne naskladněn na devicewire
Ráno bylo skladem asi 10ks a teď momentálně 0...
A i cena je docela dobrá,je nižší než u i-mate Ultimate 8150...
yndor (222)|23.4.2008 16:52
Ultimate 9502 už pár dnů používám - kdybyste chtěli něco konkrétního vědět, klidně se ptejte.
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 18:00
Jak ti bezi video , v plnem rozliseni ? Me pouze strankuje .... V CorePlayeru i TCMP ....
yndor (222)|23.4.2008 18:10
V Coreplayeru filmy v plném rozlišení stránkujou, ale ve WMP mi tytéž filmy jedou plynule. Jakoby WMP uměl použít akceleraci H264.
Neměl jsem zatím čas to detailně zkoumat, ale chystám se v nejbližší době vyzkoušet, jestli opravdu akceleruje - a které kodeky.
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 18:37
ty prehrajes ve wmp nekonvertovany divx ??????
yndor (222)|23.4.2008 18:48
Ve WMP přehraju plynule nekonvertovaný MP4 s kodekem H.264 (FOURCC: AVC1) s datovým tokem přes 1500kbps. Coreplayer ten samý film s bídou stránkuje.

Když v Coreplayeru přepnu do QTv, vidím jen černo - dělá ti to taky?
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 20:07
QTv jsem nezkoušel , jestli to prehrava H.264 je mozna hezke , ale naprd . Bez DivX v plnem rozliseni je to zase jen dalsi zarizeni na dve veci .... navic mam problem treba i s TomTomem , v landscape se skoro nehne ...
yndor (222)|23.4.2008 21:29
H264 není naprd, v poslední době je v něm čím dál víc filmů, za chvíli v něm budou všechny.
Každopádně jestli je to skutečně akcelerací, tak ten chipset umí hardwarově jenom některé kodeky - viz
data sheet (viz druhá strana). Jenom nevím, co všechno počítaj pod "MPEG-4".

U TomToma je v landscapu vidět, jak překresluje zleva doprava... ale to dělal i na PDA, kde všechno ostatní bylo rychlý. Takže myslím, že je to problém Tomtoma. Tuším, že úplně první verze 6 to nedělala, ale od 6.0x to v landscapu začalo takhle blbnout.
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 21:40
Podle specifikace chipsetu by na tom melo chodit bez problemu asi vsechno , z nejakeho duvodu je ale skutecnost jina (nejen na VGA)

Ten TomTom se takhle prasí na všech MDA s VGA .... zatim tedy e-tenech , DivX v plném rozliseni tam taky nejde ... vypada to ze proste VGA ten HW nezvládne . Mám pochybnosti po zkušenostech že by nastala nějaká změna . Výhody VGA se tady také degradují pouze na excel a ebooky :-( No nic , jeste si s tim chvili pohraju nez to vyhodim oknem :-D A potvrdím svojí roli zde - jak mi ji tady prisoudil administrator :
cituji :-) "OT Losos je náš Jára Cimrmann - mistr slepých uliček, který koupí, vyzkouší a pak ohlásí: "tudy ne, přátelé, tudy cesta nevede". Koukám, že i po E-tenu i LG. "

No , zatím to vypadá i na i-mate :-D

Na rozdil od e-tenu se tady ale da bez problemu delat se zakladnimi funkcemi , video by se dalo ozelet , ale jedna s veci proc chci VGA je navigace - no a to se zatim moc nedari .... jinak je to ale zajimavy stroj , ale HTC asi fakt vi proc nikam VGA zatim nedava :-(

Jeste jsem objevil problem - pri prejizdeni s 3G do GSM mi vzdycky padne hovor ...
yndor (222)|23.4.2008 22:16
No, já se na to dívám trochu jinak: po krátké odbočce ke Kaiserovi jsem štěstím bez sebe, že mám zase jako hlavní příruční stroj něco s VGA. V dodávané Javě (JBlend) mi nějak nešel fullscreen a fonty byly moc velké, tak jsem nahodil Esmertec Jbed (má mnohem menší fonty) - a Opera Mini 4.1 ve fullscreenovém VGA je teď podle mýho gusta :) Taky vzdálená plocha je teď konečně zase použitelná. A to jsou pro mě dvě nejdůležitější věci: použitelnej browser a remote desktop. Při jízdě autem je mi v Tomtomu VGA celkem ukradená, odbočky vidím úplně stejně i na QVGA.

Celkově mi na 9502 připadá VGA tak užitečná, že mu jsem ochotnej odpustit i těch 30MB RAM a nepodporu SDHC (i když doufám, že to opravěj). SDHC-fix jsem radši ani nezkoušel, po čtení diskuzí.

Vypadávání hovoru při opuštění 3G jsem si zatím nevšiml, zkusím na to dát pozor.
htcjirka (1875)|23.4.2008 22:41
[QUOTE] HTC asi fakt vi proc nikam VGA zatim nedava :-([/QUOTE]

jak nedává..HTC Advantage je toho dukazem,jen to chce pouzit jiny procesor nez Qualcomm a zahrnout podporu ATI.Ted se bavime obecne,ne jak je Advantage velky apod.Proste VGA jde,ale minimalne s procesorem Intel(nyní Marvell)
A na Advantage se Tom Tom používá hlavně v Landscape režimu a problém se sekaním není
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 23:04
No,ono se ale o velikosti bavime ,nemuzeme motat hrusky s jablkama ! Na Dellu mi TomTom jede v landscape take bez problemu , bavime se o all-in-one v kompaktnich rozmerech , tomu samozrejme odpovidaji i moznosti pouziteho HW .... Takze prosim drz se v mezich tematu

Mimochodem ..... na techhle zarizenich TomTom v landscape VGA nejede ani na Samsungu (e-teny) , ani na Intelu (Asus)
htcjirka (1875)|23.4.2008 23:09
[QUOTE]Takze prosim drz se v mezich tematu[/QUOTE]

O rozmerech to bohuzel neni,je to o pouzitem procesoru a tim je bidny Qualcomm.Aha ja zapomel,on je procesor od Intelu(Marvellu) s podporou ATI tak velky,ze by se do i-mate ultimate nebo Kaisera nevesel ?? :D Ostatní jiste vedi jak jsem tuto vetu myslel...
Eteny sem ani natahej,na tech nejede vice veci.Tam se maji jeste co ucit.

SMAZAT
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 23:13
OT SMAZAT
na takovouhle kravinu se tezko hleda odpoved na urovni :-D
Do technickeho vykladu abych ti vysvetlil "co vsechno" znamenaji pismenka Qualcom nemam naladu a zda se ze bych ani nepochodil , to same plati o vztahu minimalni rozmer , vykon a nutna vydrz u "telefonu" , resp.XDA/MDA ... takze to nechavam jako OT
Losos_ce4you (1147)|23.4.2008 23:26
yndor: jak ti dlouho vydrzi baterka ? Ve srovnani s tim co jsi mel predtim , mam to v behu teprve dva dny a prvni den jsem to dost "trapil" takze jsem to vystavil raz-dva , ale dneska uz jsem to pouzival beznym zpusobem a lehlo to celkem brzy ..... treba Kaiser , Cruise mi chcipal az tak v 10 vecer , tohle jsem umrtvil asi v 6 ....
yndor (222)|24.4.2008 00:15
Ještě jsem jí nedal příležitost chcípnout, každou chvíli ultimata strkám do nějakého usb.. Ale podle ukazatele to opravdu vypadá, že ubejvá dost rychle.
yndor (222)|24.4.2008 18:03
Pro zajímavost: psal jsem si se supportem i-mate, abych jim omlátil o hlavu to SDHC, nedostatek volné RAM a ruční zapínání GPS. Ujistili mě, že všechno z toho řeší nová ROM, kterou ještě testují a bude ke stažení ze stránek i-mate.
Losos_ce4you (1147)|24.4.2008 19:46
No,u i-mate by se tomu mohlo dat i snad verit , nejake zkusenosti s tim maji .... navic se snazi vratit zpatky na trh s temihle zarizenimi takze by se tomu mohli venovat ...
paolin (3)|26.4.2008 12:52
Uvazuji o koupi tohoto zarizeni a chtel bych se zeptat, jak je to u nej s podporou ceskych znaku. Vy, kdoz ho jiz mate zakoupen, jste ho asi nekupovali v CR. Predpokladam, ze to byl import z UK a proto se radeji ptam.
Je tedy treba mozne je psat cestinu do sms nebo treba v textovem editoru je font, ktery podporu stredoevropskych znaku ma?
Diky za odpoved...
Zdenek Malinsky (9781)|26.4.2008 16:46
Tak cekam na nejakou souhrnou lososi recenzi po prvnim tydnu uzivani. Take o tomto "sidekicku" uvazuji, tak zda mam koupit nebo si radeji za ty prachy koupit nejakou dobrou lahev whisky a pockat si na SonikaErika.

ad sms
Psani s sms s diakritikou je kravinismus. Akorat se tak okradas o vic jak pulku delky sms. Ale snad neni problem doinstalovat nejakou klavesnici, treba Resco a pod.
Losos_ce4you (1147)|26.4.2008 18:41
paolin : tady s podporou ceskych znaku muzes asi pocitat pouze se softwarovou klavesnici (treba Resco) , podpora HW klavesky predpokladam ze nebude

Zdenek M. - no moc k tomu bohuzel asi nenapisu , chova se to zhruba jako e-ten M800 , jedine snad tam pamet nemizi na kritickou mez , ackoliv je ji tedy i po resetu pomerne malo , asi nejaka zrada pri praci s pameti tam nekde bude :-( , ale nevykopava mne to do resetu , da se s tim normalne pracovat .
Vzhledem k tomu ze tomu preci jen chybi vykon na plne vyuziti VGA tohle zarizeni "propoustim" , dostane padaka :-)

Zatim trenuju Samsunga i780 , ta vypada nadejneji :-) ... tedy zatim .... :-D
paolin (3)|27.4.2008 00:01
Moc dekuji za odpovedi..
I kdyz jsem puvodne nemyslel, ze bych psal diakritiku do sms s hardwarovou klavesnici. I kdyz by to bylo taky fajn, abych mohl psat do nejakeho dokumentiku, ale nevadi.

Puvodne jsem ale myslel dotaz tak, jestli kdyz nahraji nejaky dokument s diakritikou (at uz pdf, doc nebo txt), tak mi ho ten imate otevre i s tou ceskou diakritikou.
Diky...
yndor (222)|27.4.2008 01:12
České dokumenty jsou bez problémů, softwarové klávesnice s češtinou taky. Hardwarová klávesnice by měla jít na češtinu snadno přemapovat třeba pomocí AE Keyboard Mapper - ale zatím jsem to nepotřeboval.
paolin (3)|27.4.2008 02:15
Diky moc, objednam co nejdrive ;)
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2008 06:16
[QUOTE="Losos"]chova se to zhruba jako e-ten M800[/QUOTE]:oops: :( Pochopil, diky. Jdu koupit tu lahev. ;)
yndor (222)|27.4.2008 07:00
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Losos"]chova se to zhruba jako e-ten M800[/QUOTE]:oops: :( Pochopil, diky. Jdu koupit tu lahev. ;) [/QUOTE]
Nono, M800 mi připadala v praxi nepoužitelná, kdežto tohle se prostě chová jako rychlejší Kaiser s VGA displejem. Takže jestli někdo vydrží bez rozšlapání používat Kaisera, tímhle si polepší (zatímco s M800 by si mohl naběhnout).
9502 se po týdnu jeví jako naprosto stabilní (nechci zakřiknout), příjemně mě překvapuje i rychlostí (a to i přes minimum volné RAM, což slibují opravit).
Naštve akorát nepodpora uSDHC, nutnost ručního zapínání GPS a rušivé zvuky při telefonování přes Fring, ale to vše má být v první ROMce údajně opraveno.
Předběžné resumé pro mě je, že se jedná o první prakticky použitelný komunikátor s VGA. Zájemcům o koupi bych doporučil počkat na tu opravenou ROM, jestli i-mate splní sliby.
Losos_ce4you (1147)|27.4.2008 08:18
Urcite to je rychle zarizeni - pri bezne praci , ale to M800 (kdyz si odmyslim problem s pameti) relativne take,obecne to ma nektere mouchy - v pripade treba SDHC spis cmelaky :-) , ale to verim ze i-mate vyhmatne , v tom problem nevidim . Hlavni nedostatek je (pro mne) ze nelze vyuzit VGA k prehravani videa v rozliseni v jakem by to bylo diky nemu mozne , navigace to same , hry ve VGA ... (zkousel jsem jen neco) se take moc nehybou . Pro beznou praci ale vynikajici stroj (samozrejme za predpokladu ze i-mate opravdu zafunguje , v tuto chvili je to bida ) . Na video na tom moc sice nekoukam,ale to ze to nejde by mi iritovalo :-) Dalsi vec je take spotreba , pohybuju se dost v terenu , v aute a musim mit display na max podsviceni ... no a za meho prumerneho vyuziti mi baterka lehla okolo 14-15 hodiny :-( Pro nekoho kdo nema prilis hovoru a potrebuje "kancelarske" VGA (excel,word,e-booky,internet atd.) to nema chybu . Klavesnice take pomerne vyvedena ........
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2008 14:26
Kvalita displeje mě zase tak netrápí ( i když QCIF+ =176 x 220 bodů, jako na HP 514 bych už fakt nemusel). Spíš mi jde o velikost displeje (240x240 na Treu stačí pro telefon, pro komunikátor zoufale málo) a paměti RAM, abych při spuštěném Outlooku (sync s exchange), RSS, IM, PIE (s 1-4 okny) nemusel každou chvíli restartovat nebo vypínat jednotlivé aps a aby to trošku vydrželo (ne půl dne). To už můžu nosit Latitude X1 s rezervní baterkou a nabíječkou. :?
Takže to spíš vidím na jetého Kaisera nebo další čekání.
Losos_ce4you (1147)|27.4.2008 15:19
Zatim doporucuji Samsunga i780 !! Kupodivu nevidim zadny problem , display "dostacujici" 320x320 taky bez zavaznych starosti , prinejhorsim resi realvga , na 96dpi uplne super !! .... Vykon optimalni , prace s pameti nejlepsi , respektive 80Mb volnych po resetu je myslim take rekord , gps nabiha jeste rychleji nez treba u Cruise (jen se zatim musim spokojit s Garminem , Toma jsem jeste nemel cas rozbehat ...) no ... proste zatim to vypada z toho co je k dispozici asi nejlepe ...
snakewinter (17)|3.5.2008 18:11
Samsung mi tiež z toho všetkého vychádza asi naj. Rozhodujem sa totiž práve čo kúpiť, a zostali mi 3 veci v poradí imate 8150, 9502 a i780. Najviac by sa mi hodil asi 8150, ale nie som si istý jednou vecou či by na tom chodila a to je písanie pomocou HW klávesnice T9 v slovenčine. Nesmejte sa pls, som tým zvyknutý písať veľmi rychlo a píšem veľa, ale zase aby som rád plnú Qwerty tak to nemusím. Tá 8150 aj podľa hw špecifikácie vyzerá veľmi dobre. Ak tam nepôjde tá T9 tak asi pôjdem do i780... Tak babo raď... Za prípadov odpoveď a radu dik.
ipf (2136)|16.5.2008 08:31
tak už mám od pondělka taky svůj ajmejt a jsem až na drobnosti spokojen.
např. mne štve dost hlasité upozornění na příchozí poštu a SMSky a absence profilů pro mobil.
jak to řešíte?
karlic (707)|28.5.2008 10:58
Ahoj, po vrácení Eten M800 zvažuji nákup tohoto stroje. Mám několik dotazů?
Jak na něm běhá nové iGO 2008?
Jak na něm běhá TomTom?
Kolik je volné RAM po resetu?
Jak je to s rychlostí?
Jaká je stabilita?
Jaká je výdrž?
Jaké má Ultimate problémy?

Díky