Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario nebo PDA Loox N560+ tel

Strake (10)|23.3.2008 12:58
Ahoj přátelé,
omlouvám se, ale jsem úplný začátečník. Stále se neumím rozhodnout mezi MDA Vario (bazarový model) nebo svým nově koupeným PDA FS Loox N560.
PDA je skvělé, jen mi vadí "tahání 2 přístrojů". Vario je z tohoto důvodu fajn, ale je to již bazar a vadí mi poměrně malý displej.
Můžete mi poradit?
Díkes
Honza
P.S. Rozhodnul jsem se prodat PDA a nechat si Vario, ale teď jsem po přečtení příspěvků zde zase zviklanej :(
Rosie (63)|23.3.2008 13:41
No ja teda nevim, ale Vario je podle me porad jenom telefon. Sice trochu chytrejsi, ale na tak malym displeji toho clovek moc neudela... Osobne sem Vario mel asi 2 mesice a pak me fakt prestalo bavit. Dokonce mi prislo, ze moje Nokia N70 pro me udela lepsi sluzbu...
Pak sem si k N70 pridal iPAQ hx4700 a myslim, ze je to dost dobra sestava:) Telefon mam u sebe porad na zakladni veci a PDA si vezmu jenom kdyz potrebuju. A nevidim v tom zadnej problem. Ale je to ciste muj osobni nazor a nikomu ho nechci vnucovat...
Strake (10)|23.3.2008 14:27
to je právě i můj názor, měl jsem n73 a PDA a bylo to ok, pak jsem si ale řekl, že ho prodám...nesleduju filmy, používám ho jako kancelář a mp3 + příp. jako knihu, co mám furt sebou nebo hraju sudoku, nebo navigace, toť vše.
nevím, co mě to popadlo s tím variem, ale podlehl jsem názoru, že trend 2 v 1 je lepší.
fakt ale je, že to pda je dobrý a nejspíš vrátím to vario...:-)
Každopádně díky za názor a budu rád za každý další.
Rosie (63)|23.3.2008 15:11
Osobne fakt trend All-in-One nemam rad. Dokonce i GPS modul sem chtel samostatne, protoze ho muzu pouzit jak s telefonem, tak s PDA. To samy s bluetooth klavesnici. Proste co potrebuju si vezmu a co ne, tak zustane na policce...
Navic si nedokazu predstavit, jak na Variu pisu nejaky delsi text. Takhle si rozlozim HP klavesnici a pisu jak na notebooku (a to opravdu se vsim komfortem.)...
Strake (10)|23.3.2008 15:43
No to je pravda, souhlasim.tak díky,zase jsi rozšířil můj boleklav.... :-)
ba ne, vážně díky za názor.
H.
Zdenek Malinsky (9781)|23.3.2008 15:46
Nejlepší zařízení je to, co už máš doma, protože za něj nemususíš platit.;)
A otázka all-in-one nebo dělená verze, to záleží vždy na osobních preferencích (a na co všechno to chceš používat), co je pro tebe menší zlo, protože fyzika se stále ještě nedá mnoho ošidit. Nesmíš zapomínat, že PDA není a ani nikdy nebude plnohodnotnou náhradou za PC nebo notebook.
Strake (10)|23.3.2008 17:29
No to já ani nechci, ntb mám a nejde mi ani tak o jeho tahání. Já si PDA koupil, protože mě došla trpělivost s papírovým diářem ADK. Zpravidla okamžitě po zapsání schůzky nebo úkolu došlo k jeho přesunu, čímž mi vznikaly škrtance, nepřehledný systém, zapomínáńí věcí, atd...navíc zapisování si termínů do denního a pak týdenního diáře, přepisování nesplněných věcí na další den...hrůza.
Jsem papírovej člověk, ale PDA mě nadchlo do doby, než jsem zapoměl večer synchronizovat a druhý den přišel někam, kde jsem být neměl, ale to je o mé blbosti. U toho Varia se mi líbila možnost klávesnice, ale je fakt, že je to dosluhující model. Tak nevím. Líbí se mi HTC Kaiser, ale nechce se mi vyndavat takový prachy...
Souhlasím s tím, že jde o to, co mě nejvíc vyhovuje, ale u mě je problém, že je to každou chvíli jinak. Na běžnou denní práci poznámek o úkolech, atd. je tužka a papír to nejlepší, ale kdo to má pak večer zapisovat do ntb a synchronizovat. Na druhou stranu v papírech je bordel...:-)
No nic, díky za názory. Mě by spíš pomohly příklady z praxe zaměstnaného manažera$, protože jak jsem psal...nejde mi o výkon nebo možnost koukání na filmy.... :-)
Strake (10)|23.3.2008 17:31
btw co používáš ty?
Honza-R (34)|23.3.2008 20:57
Co koupit bylo i moje "trápení" asi před rokem a půl.
Protože jsem chtěl pouze a výhradně přístroj s VGA, tak moje volba padla i vzhledem k příznivé ceně na Fujitsu Siemens C550 a jsem naprosto spokojený. PDA jsem chtěl jako přenosnou Windows kancelář, databanku technických výkresů v PDF, fotek, diář, přenosnou knihovnu, atd.
Mobil mám služební, tak byla moje volby snadnější, ale stejně bych si 2 v 1 nekoupil. Navigaci nepotřebuji a ještě jsem nezabloudil :)
Do PDA jsem si nainstaloval sadu free programů a nyní, když se mi podařilo najít způsob jak synchronizovat kalendář z PDA s kalendářem na Google je všechno v pořádku.
Ještě si chci koupit BT klávesnici a to bude všechno. :yes:
Strake (10)|23.3.2008 21:04
No, to je to, oč tu běží...já to taky potřebuju hlavně jako mobilní kancelář s uloženými xls a doc soubory, pdf, atd....
ach jo...leží mi to tu na stole a čumím na obě. to pda je good...
Rosie (63)|23.3.2008 22:47
Tak pokud to mas vedle sebe, tak mam jednoduchou pomucku na rozhodovani:)
Nahod do obou cihel to, co tam potrebujes mit - takze nejaky ty tabulky a texty a obrazky a buh vi co... Pak se na to koukni na Variu a na N560. Osobne myslim, ze na Variu toho moc neuvidis. Naopak na N560 by to mohlo byt o poznani lepsi:)
P.S. Sem hroznej rejpal, takze pokud uz by ti moje sileny rady stacily, tak se ozvi:)))
Honza-R (34)|24.3.2008 00:22
Tak neváhat a pustit se do užívání kouzelné mašinky FS Loox N560. VGA je kouzelná vlastnost a na kancelář v kapse to je neocenitelné.
Ještě posílám odkaz, kde jsem uvedl co jsem si do svého PDA ještě naládoval za free software.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26520&dd=0&fi=40
Strake (10)|24.3.2008 08:39
Ahoj chlapi, asi máte pravdu. Ještě mi řekněte, jak se vypořádáváte s mailama, netem, atd tak, kde není wifi? klasicky BT+mobil+GPRS?
Díky za pomoc

honza
Zdenek Malinsky (9781)|24.3.2008 08:53
BT+Palm Treo 750v+UMTS ;)
Strake (10)|24.3.2008 09:34
poslední blbje dotaz - jak rozchodit ten google sync?
mám aktivní účet jak na googlu, tak vše dle instrukcí a stále mi to hlásí chybu 403...k netu jsem tedy napojenej teď přes NTB...
Zdenek Malinsky (9781)|24.3.2008 10:29
A nepatri tehle dotaz uplne, ale upne nekam jinam?:?
Strake (10)|24.3.2008 10:47
to bezesporu patří, ale když jste mi radili ohledně pda, potažmo sw, tak jsem se jen zeptal.omlouvám se.

Nejde o to, že se ptáš, ale na kterém místě. Když by to pak někdo jiný hledal, tak určitě ne tady. Sice to souvisí s PDA, ale to by pak stačilo jen jedno forum na všechno, ve kterém už by se nikdo nikdy nevyznal. admin
Honza-R (34)|25.3.2008 15:24
[QUOTE="Strake"]poslední blbje dotaz - jak rozchodit ten google sync?
mám aktivní účet jak na googlu, tak vše dle instrukcí a stále mi to hlásí chybu 403...k netu jsem tedy napojenej teď přes NTB...
[/QUOTE]

Používám GooSync z http://www.goosync.com/Default.aspx a šlo to synchronizovat na poprvé až jsem se tomu sám divil.
Strake (10)|26.3.2008 20:21
tak rozhodnuto, vrátil jsem se k n560 a N73....dobrá kombinace.
díky všem poradcům... :-)