Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Route- přeskakování bodů

Esprit (6)|22.3.2008 15:42
Ahoj, pořebuju pomoci. Udělal jsem si v Ozim cestu- rote asi z deseti bodu. Trasa meri celkove asi jeden kilometr. Takova zkouska. No a nekdy mi nasledujici bod to preskoci a naviguje mne /spoji se/ az s druhym v rade a ten prvni v rade tedy ignoruje.
Na rovine to nevadi, ale pokud je tam zatacka, tak by me to naviguje ne pres zatacku, ale jakoby sikmo prez ni zkratkou. Proste jde o to ze nenaviguje na nasledujici bod, ale jeden, dva vynecha.
No a kdyz jsem byl nakonci, tak cil mi oznacil misto na poslednim bodu na predposlednim. To jsem taky nepochopil.
Diky za rady.
Vladimír Krejčík (80)|24.3.2008 09:59
Nevím, jestli je to správné vysvětlení, ale možná je to tento problém.
OZI má v nastavení Route (v české verzi Trasa) položku Proximity (Okolí), což je poloměr fiktívní kružnice okolo každého bodu, jakási potřebná přesnost navigování. A pokud je v nastavení Waypoints (Waypointy) zaškrtnuta položka Check Proximity (Ověřit okolí), funguje OZI následovně. Naviguje Tě na příští waypoint. V momentě, když vstoupíš do již zmíněné kružnice okolo tohoto bodu, začne program hlídat Tvoji vzdálenost od tomuto bodu. Dokud se zmenšuje (blížíš se k lomovému bodu), je stále vše při starém. V momentě, kdy se poprvé vzdálenost proti poslední hodnotě zvětší, má program za to, že jsi bod legálně minul a přejde na následující waypoint. Je to naprosto nutná funkce, jinak by si musel každý bod trefit úplně přesně, což je blbost. Jen to chce nastavit velikost té kružnice úměrně konkrétní potřebě přesnosti dosažení lomových bodů (určitě jiná, když jdeš pěšky a potřebuješ najít v lese studánku, jiná když naviguješ jachtu na moři).
A teď asi to nejdůležitější. Předpokládám, že jsi zkušební trasu absolvoval pěšky (vzhledem ke vzdálenosti a počtu bodů). Takže asi dost pomalu. Při chůzi může snadno nastat problém, že nepřesnost GPS v určení okamžité polohy je větší než rychlost pohybu a tak klidně nastane stav, že ačkoli se stále ještě fyzicky blížíš k waypointu, program spočítá, že už se vzdálenost poprvé zvětšila, no a poslušně jak má, přejde na další waypoint. V kombinaci s velkým poloměrem kontrolní kružnice z toho může být slušný chaos.
Zkus zkontrolovat nastavení a dát rozumně malou kontrolní kružnici.
Esprit (6)|24.3.2008 21:19
dekuju na stotisickrat