Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-Fi SD karta nabídne i 256MB paměti

Pavel Koza (4761)|25.5.2004 16:27
Nejeden koupěchtivý uživatel PDA si před pořízením nového zařízení položí otázku, zda mu bude stačit jeden IO slot, nebo jestli by nebylo lepší mít v zařízení sloty dva. Paměť v zařízení totiž stačí jen málokomu, a tak je paměťová karta více méně standardním doplňkem každého zařízení. Takže pokud má zařízení jen jediný SD slot (což minimálně polovina zařízení má), tak máte problém. Chystaná SD karta od firmy SanDisk by měla být první SD kartou, která nabídne řešení, minimálně pro uživatele WiFi.



Přečtěte si více.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|25.5.2004 17:04
Nespletl jsi se v ceně ?
Ta cena 129$ mi připadá podezřele nízká.
Pavel Koza (4761)|25.5.2004 18:24
No, jak Brigthand, tak InfoSync (ktery pry tu zpravu prinesl jako prvni a ma info z prvni ruky) uvadeji 129USD... U nas to v kazdem pripade bude minimalne dvojnasobek. Bez DPH:evil:
Arkobad (134)|26.5.2004 10:05
Problem je, ze WM2003 neumi adresovat dve zarizeni v jednom slotu. Takze to proste na PocketPC, ani na WM2003 nebude fungovat. Mozna ve WM2003SE, nebo s nejakym specialnim patchem...
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 10:41
[QUOTE="Arkobad"]Problem je, ze WM2003 neumi adresovat dve zarizeni v jednom slotu. Takze to proste na PocketPC, ani na WM2003 nebude fungovat. Mozna ve WM2003SE, nebo s nejakym specialnim patchem...[/QUOTE]

Ze by SanDisk vedome klamal? A nebo je mozne, ze pujde v jednu chvili pouzivat jen jednu vec, coz by ovsem bylo dost velke minus...
Arkobad (134)|26.5.2004 10:55
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Arkobad"]Problem je, ze WM2003 neumi adresovat dve zarizeni v jednom slotu. Takze to proste na PocketPC, ani na WM2003 nebude fungovat. Mozna ve WM2003SE, nebo s nejakym specialnim patchem...[/QUOTE]

Ze by SanDisk vedome klamal? A nebo je mozne, ze pujde v jednu chvili pouzivat jen jednu vec, coz by ovsem bylo dost velke minus...[/QUOTE]


No a nebo to fyzicky na trh uvedou az v okamziku, kdy se bezne budou prodavat PDA jiz vyhradne s WM2003-SE a proste na to napisou, ze to funguje bud s nove koupenymi PDA, nebo ze je potreba se obratit na vyrobce PDA a chtit upgrade na SE. A nebo je teoreticky mozne, ze budou spolu s kartou dodavat nejaky patch ci "ServicePack"...
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 11:16
Ne, v textu je vyslovne uvedeno, ze to ma fungovat i na Pocket PC 2002.
Arkobad (134)|26.5.2004 12:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Ne, v textu je vyslovne uvedeno, ze to ma fungovat i na Pocket PC 2002.[/QUOTE]


No tak uvidime, treba jsem opravdu prehnanym pesimistou...
limon (148)|26.5.2004 15:19
Takze s techto nazoru jsem pochopil, ze karta pujde na jakekoliv zarizeni, na kterem je nainstalovany OS Pocket PC 2002 nebo 2003. Ja jsem si totiz chtel ted kupovat dalsi SD kartu (256 MB) pro Acer n10. Ted se asi vyplati pockat, protoze jsem chtel stejne za nejakou dobu koupit i Wifi kartu. :!: :$: Ta cena neni zas tak strasna.
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 15:36
Nema nahodou n10 jen SD slot? V tom pripade tam totiz ta karta (alespon jeji Wi-Fi cast) bude jen na ozdobu...
blackdot_ce4you (139)|26.5.2004 16:26
asi se me to nezda ze je ta karta asi 2x vetsi nez jr normalmi, ze? nebo me neco uniklo? co prenaseni atd...
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 16:32
[QUOTE="blackdot"]asi se me to nezda ze je ta karta asi 2x vetsi nez jr normalmi, ze? nebo me neco uniklo? co prenaseni atd...[/QUOTE]

SDIO karty byvaji delsi, nez klasicke pametove. Pokud ma zarizeni slot na horni strane zarizeni, tak neni problem. V pouzdre tooasi pujde spatne, ale stejny problem budete mit i s CF.
blackdot_ce4you (139)|26.5.2004 16:52
tak to je skoda. jestli to dobre chapu tak i kdybych si koupil samostatnou wifi kartu tak to bude vetsi? na kolik tak takova samostatna wifi vyjde?
limon (148)|26.5.2004 17:07
[QUOTE="Pavel Koza"]Nema nahodou n10 jen SD slot? V tom pripade tam totiz ta karta (alespon jeji Wi-Fi cast) bude jen na ozdobu...[/QUOTE]
Tak tomu nerozumim, ktery slot je potreba na tuto kartu????? n10 ma SD slot a slot na CFka.
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 17:13
[QUOTE="limon"][QUOTE="Pavel Koza"]Nema nahodou n10 jen SD slot? V tom pripade tam totiz ta karta (alespon jeji Wi-Fi cast) bude jen na ozdobu...[/QUOTE]
Tak tomu nerozumim, ktery slot je potreba na tuto kartu????? n10 ma SD slot a slot na CFka. [/QUOTE]

Ten slot vypada stejne jako SD, ale "uvnitr" je jiny. Rika se mu SDIO a maji ho jen nektera zarizeni. n10 ne.
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 17:13
[QUOTE="blackdot"]tak to je skoda. jestli to dobre chapu tak i kdybych si koupil samostatnou wifi kartu tak to bude vetsi? na kolik tak takova samostatna wifi vyjde?[/QUOTE]

Nevim, na kolik vyjde, ale na 99% bude vetsi nez pametova.
Arkobad (134)|27.5.2004 08:51
Je sice skvele, ze do jednoho slotu dam jak WiFi, tak i pamet (mam MDA2), ale na druhou stranu to reseni stale neni idealni.
Klasicka SD pametova karta je cela zalezla v pristroji a v nicem neprekazi. Kombinovana karta vycuhuje ven. WiFi pouzivam jen nekdy, ale pametovou kartu pouzivam stale - pokud tedy mudu mit tuto dvojkombinaci, bude mi stale z MDA vycuhovat kousek karty, bude hrozit jeji ulomeni, nebudu moct pouzivat originalni pouzdro, v ledvine si mi o kartu bude MDA furt nejak zasekavat, atd....
Jedine, co me napada jeko reseni, je mit jeste klasickou pametovou kartu, obsah mezi obema kartami nejak "mirrorovat" a pri normalnim pouzivani tam mit klasickou SD a jen pri potrebe WiFi komunikace ty karty prehodit. Ale stejne to je opruz, protoze i kdyby byl obsah obou karet vicemene shodny, kdyz na karte budu mit otevreny nejaky soubor, WM to prohozeni nerozdejchaj.
Takze nakonec mozna nebude o moc vetsi problem misto teto univerzalni karty holt v ledvine jete nosit BackPack s CF WiFi kartou :((
limon (148)|27.5.2004 13:25
Existuje ktera nejaka wifi karta, ktera by sla na Acer n10??????
Pavel Koza (4761)|27.5.2004 13:32
Acer n10 ma CF slot, ne? Takze trebas tahle.
limon (148)|27.5.2004 13:59
[QUOTE="Pavel Koza"]Acer n10 ma CF slot, ne? Takze trebas tahle.[/QUOTE]
No CFko ma. Ale je tahle karta u nas vubec v prodeji????? Na kolik by tak asi vysla????
st.tom_ce4you (365)|27.5.2004 16:45
Docela mne ta karta laka, mam totiz doma jeden nevyuzitej wi-fi access point, 129 USD neni spatna cena. Jsem zvedav kolik bude stat v CR.:?:
Arkobad (134)|27.5.2004 18:56
[QUOTE="st.toma"]Docela mne ta karta laka, mam totiz doma jeden nevyuzitej wi-fi access point, 129 USD neni spatna cena. Jsem zvedav kolik bude stat v CR.:?: [/QUOTE]


Me taky laka, taky mam v pocitaci nevyuzitou WiFi kartu.

Hodila by se mi, protoze obcas jsem strasne linej sedet u PC a tak browsuju, majluju a ICQuju z MDA v posteli ci v obyvaku.

Ale utracet za GPRS (nemam neomezeny tarif, jen ten za 200 mesicne), kdyz v PC mam rychlej pausalni internet od kabelovky, to je docela plejtvani (i kdyz je otazka, za jak dlouho se mi investice do te karty vrati - tipuji tak za 10 let :(( ).

Kdyz browsuji v obyvku, tak je to v pohode, protoze tam mi od PC dosahne bluetooth, takze mam internetovou konektivitu pres ActiveSync.

Ale do loznice mi uz BT nedosahne.

Navic kdyz se misto pres GPRS pripojim pres WiFi (ci BT), tak vedle WWW, SMTP a ICQ mohu pouzivat i napriklad TerminalServices (pustit si cokoli vzdalene na svem PC), sahat si pro soubory na HDD, atd... Dokonce i internetova televize bezi takto podstatne mene trhane, nez pres GPRS (uz jste to nekdo zkousel? Je to docela sranda - vsichni se ptaj: "jeeee, ty mas v PDA i televizi?").

Me ale na te karte stve to, ze vycuhuje. Pokud bych ji pouzival zaroven jako pametovou kartu, tak bych ji tam musel mit porad, takze by se mi MDA ruzne zadrhavalo o vnitrek kapsy ci ledvinky a nemohl bych pouzivat originalni pouzdro. Takze zatim fakt nevim, jestli to ma vubec cenu.
eXEden_ce4you (811)|27.5.2004 22:02
[QUOTE="limon"]Ale je tahle karta u nas vubec v prodeji????? Na kolik by tak asi vysla???? [/QUOTE]
V prodeji je. V Praze ji prodává autorizovaný distributor pro ČR, ale kdybys mě zabil, nevzpomenu si na jméno. Zkus ho najít např. přes Centrum - prodává vše od D-Linku. Kdyžtak můžu pomoct s Delcomem, od kterýho tu kartu mám a kterej je zmíněnej v recenzi...;)
ArnieX (272)|13.11.2004 19:41
podle me docela fajn vecicka asi nebudu pořizovat wi-fi sd zvlas ale rovnou s pameti vzdycky me trápilo jak budu mit pamet a wi-fi dohromady.
A taky by me zajimalo kde jinde wi-fi vyuziju nez doma?

A vyčuhující část no problem pokud mate pouzdro s tema malejma pouzdyrkama na SDčka tak vypnout šup do toho pouzdyrka a potom az zapnete tak zase do PDA jednoduchy jako facka me by to fubec nevadilo.

Asi do toho pujdu.:yes:
kopec_ce4you (236)|30.3.2005 16:55
nebo si v tom pouzdre muzes vyriznout otvor 2*20 mm, nebo kolik ta SD ma a je to uplne idealni.. ;)

nevim o kolik je to delsi, ale ten slot je tlustej, takze by se to mozna nemuselo prorezavat uplne naskrz a karta bude navic chranena.