Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

samsung sgh i780 gps?

kpapik (9)|19.3.2008 18:40
zdar. koupil jsem ho a nemohu zprvoznit gps. klavesa s radarkem neni nikam namapovana.

neni tam zadna gps aplikace, je tam jen ext. gps kde si mohu nastavit zda chci stahovat data, coz ale stejne nejde.

v krabici neni manual, na nemeckych strankach jsem ho stahnul a pisou tam, ze gps nemusi but vsude k dispozici, ze je to podle zeme. nevim jestli mysli hw nebo i sw?

btw slovenska 780 gps nema podle hotline samsungu.

takze mam ji jen zalokovanou, nebo ji ten moh pristroj nema vubec?

POMOOOC!!!
Losos_ce4you (1147)|19.3.2008 20:19
No,co ja vim tak i780 nema standardni GPS ale chip , ale pouze A GPS , tedy informace nebere ze satelitu ale s GSM,pripadne 3G site . Nelze tam zprovoznit bezny navigacni software , ale myslim ze jen upraveny Navigon .... mozna google-map budou fungovat .....
kpapik (9)|19.3.2008 20:22
pokud se nepletu tak asistovana gps je gps ktera umi brat data I z gsm site, cili je rychlejsi na vyhledavani satelitu. s gpsgate by to melo chodit i s tomtomem atd.

cili ma nekdo nejake opravdu rozumne informace?
milennium (336)|19.3.2008 22:01
i780 samozřejmně má GPS !!!
Mám tento přístroj od minulého pátku a můžu to potvrdit. Nainstaluj Google Maps a uvidíš.
Jediný problém je v tom,že GPS běží na jiném portu než je obvyklé (asi na GPD1), takže zatím vím asi jen o dvou navigačních softech kteří pracují s interní GPS i780. A to je:
1. GarminXT
2. Sygic - ten,ale nedoporučuji,protože kvůli rozlišení i780 320x320 je uobrazení špatné a téměř nepoužitelné. Navíc je Sygic stále beta.
Doporučuji Garmin a ten běží zcela bez problémů...
To co jsem napsal platí pro i780 s normální prodejní distribuce. Pokud máš i780 jako testovací kus (v menu chybí nastavení A-GPS),tak tam navigace opravdu nefunguje. Pár takových přístrojů se tu u nás na trhu objevilo (měl jsem taky to "štěstí").
Pokud by jsi chtěl rozjed na i780 i jiné navigační softy (TomTom),tak musíš použít aplikaci GPSgate která ti vnitřní port GPS přesměruje na třeba COM4. Pak jede i TomTom. Instalovat iGO2006 nedoporučuji,protože nechodí (zase to rozlišení 320x320) a nechodí ani Navigation. Další jiný soft jsem nezkoušel.
Toť vše...
Losos_ce4you (1147)|19.3.2008 22:01
Co jsem nasel v recenzich tak je popisovana vlastnost tak jak pisu ... s pouzitim zatim pouze Navigonu .... ale pokud ho mas a beha to i jinak tak super ....

The communicator makes use of the gpsOne chip, bundled in the Qualcomm MSM 6260 platform, supporting A-GPS technology (tracks your location through the carrier’s network). However, this chip doesn’t get along with third-party applications, as all GPS-enabled solutions, including the Samsung i780 are bound to deal with only one application – Navigon, also dubbed as Mobile Navigator in the Windows Mobile environment. While you can actually install some extra navigation software, rest assured, it won’t be able to employ the built-in chip, and thus, won’t track your location on the map.

We got our hands on the unit with disabled GPS, however Google Maps successfully identified the bundled GPS chip and tried to locate some satellites… for like 30 minutes, but sadly, to no avail.

cela recenze zde
milennium (336)|19.3.2008 22:02
i780 obsahuje chip od Qualcomu. Mám doma jednu mrtvolu,takže jsem ji rozebral...
kpapik (9)|19.3.2008 22:07
jardo, dik za zpravu. je nemuzu rozjet ani ty pitomy google maps. v menu v settings mam enhanced gps, plus je tam jeste external gps.

co sakra delam spatne? nenaleza mi to zadny satelity. ale zkousel sem to jen na balkone...

milennium (336)|19.3.2008 22:08
To: Kvapik

Pokud jsi s Prahy můžeme si dát zítra sraz a já na to mrknu.
milennium (336)|19.3.2008 22:12
Jinak po Hard-resetu nemusíš vůbec nic nastavovat. Jen tu A-GPS kde povolíš stahování dat.
Pak nainstaluješ Google Maps a zatrhneš Use-GPS a čekáš. Můžeš čekat i 10 minut a v pravo nahoře vidíš stav Sat. V mém případě až 8 SAT...
P.S. Snad jsem to napsal dobře,teď mám momentálně SIM v HP iPAQ614c,takže to lovím po paměti...
kpapik (9)|19.3.2008 22:20
tak ja nevim clovece, nejak mi to nejde. napise mi to ze hleda satelity a najde hovno. ja to zejtra zkusim nejak vic venku. zkousel jsem ti psat na mail z profilu a nejak se mi to vratilo. teda me dneska fakt nejde nic.
milennium (336)|19.3.2008 22:24
No nevím. Vyzkoušej to venku a pak uvidíš...
Losos_ce4you (1147)|25.4.2008 22:53
Rozbehl jste uz nekdo TomToma ? Nejak se mi to nedari , bez problemu jede treba Garmin , ale jsem zvykly na Toma .... :-(
Jeste jeden dotaz ... jak vam to dobiji s USB ?? Me to moc neleze , strasne slabe a pomalililnku,spise teda VUBEC .. :-(
XTR_ce4you (52)|28.4.2008 06:45
A já mám taky jeden dotaz na uživatele:

mám kus z distrubuce Expansys, takže full verzi, GPS jede OK, ale co me vazne stve, obcasne zatuhnuti, prevazne pri prechudu ze sleep modu, kdy jen vyhledani kontaktu je otazkou minut a pak to stejne nevydrzim a jdu do resetu. Mate nekdo podobnou zkusenost? a pripadne i reseni?
Losos_ce4you (1147)|28.4.2008 07:25
To neznam,ale predpokladam ze mam jinou ROM
Tuhle
XTR_ce4you (52)|28.4.2008 07:43
[QUOTE="Losos"]To neznam,ale predpokladam ze mam jinou ROM
Tuhle[/QUOTE]

Tak tuhle tam mam presne taky :o(

uz jsem laboroval s instalacemi a skoncil jsem jen u:

- saman smsfix
- today agenda 1.1
- spb weather
- spb finance
- Agenda One
- cesky "fonty" na HW klavesnici


A stejne, pul dne v pohode, a pak se muzu behem 10min zblaznit

A jeste jeden dotaz:

- signalizuje ti nejak zapnuti BT (modra dioda, ci symbol na liste)?
kpapik (9)|28.4.2008 11:32
ja mam rom puvodni, repspektive kupoval jsem to u toptelefonu. gps tam nebylo, cili jsem si to doinstaloval sam. garmin jede v pohode. pres usb mam pocit, ze to snad nenabiji vubec :( pri prechodo ze sleep modu mi to nechcipa.

znicehonic se mi stalo, ze se vypinal telefon (ne uplne off, ale jakoby flight mode), nakonec jsem odinstaloval touch commander a zase to funguje. touch commander sem mel novou betu od jejich supportu.

chtelo by to neco jako touchcommander, docela mi to chybi.

ale NEJVETSI pruda je pouzivat to na slunicku :) to je fakt peklo, nikdy mi to nejde poradne odemnkout....
Losos_ce4you (1147)|28.4.2008 17:39
Jupiky !! :-) TomTom na tehle ROM jede uz bez zasahu zvenci , super ! Odemykani na slunicku ? Nechapu .......
Jinak kupodivu nevidim zadny problem , ani zavazny , ani mene zavazny , to se mi stava malokdy ... tedy pokud problemem nevidim ze LEDky nesignalizuji zmeskany hovor atd ....nevim jestli je to problem nebo vlastnost :-)
CO je prijemne ... funguje nahravani hovoru !!!!
CO je neprijemne ... pouziti jako diktafon , proste nahravani je oproti treba HTC ukrutne .... HTCka mi berou perfektne hovor na porade treba na 15 metru a nepoznam jestli mluvil nekdo sedici naproti me nebo 10 metru daleko , tady za 2metrama uz nebere nic :-( Tedy... mozna je to i programem , musel jsem pouzit VitoAudioNotes , neb se mi nerozbehl RescoAudioRecorder ktery bezne pouzivam ....
Mimochodem .... nemate nekdo povedomi o : "nabijecim" USB kabliku a pripadne redukci na 3,5 jacka ??
XTR_ce4you (52)|28.4.2008 19:04
[QUOTE="Losos"]Jupiky !! :-) TomTom na tehle ROM jede uz bez zasahu zvenci , super ! [/QUOTE]

Jak si to nastavil? Jakou mas verzi TomTom?
Losos_ce4you (1147)|29.4.2008 08:27
GPS program port na COM6 ..... a to same samozrejme v Tomovi
XTR_ce4you (52)|29.4.2008 09:08
[QUOTE="Losos"]GPS program port na COM6 ..... a to same samozrejme v Tomovi[/QUOTE]

Tak to jsem neuspesny ...

Co si vybral v Tomovi? Jine NMEA GPS?
Jakou mas verzi Toma?
Losos_ce4you (1147)|29.4.2008 09:47
Jasne,Jina nmea , myslim 4800 baudu , com6 ...a musi to jet !

Par sikovnych udelatoru a vylepseni
tady

nejde mi nainstalovat PQzII ... jak jste kdo na tom ??

a jeste neco .... kdyz mam pripojene BT sluchatko , ale hovor chci vzit do pristroje nefunguje klasicke prijeti hovoru na pristroji - i tak se to spoji do sluchatka :-( nekdo napad ???

a jeste neco :-) s tou novou ROM se pristroj uz celkem normalne nabiji s USB
...

a jeste :-) nevite jak zrusit automaticke vypnuti gsm casti pri poklesu kapacity baterie (myslim ze to vypina na 10%) a oznameni o stavu baterie (mam dojem ze jeci uz na 30%) ????? Nejaka uprava v registrech , nebyl by navod ? :-)
snakewinter (17)|4.5.2008 16:42
Mám dotaz na spokojných (dúfam) majiteľov i780, trocha OT. Som už asi na 90% rozhodnutý že pôjdem do tohto stroja, ale rád by som vedel ako sa správa hw klávka čo sa týka hluku, píšem dosť, aj v noci napr v posteli, a ked na niektorých tlf stlacate klávesy tak to puka tak že to počujú az susedia cez stenu.. Ako sa vám to javí na tomto zázraku? Dik za odpoveď.
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 20:56
Ten COM nastavte radsi na 7 , nechapu proc ale lepe si rozumi jak s Garminem tak TomTomem .....
XTR_ce4you (52)|6.5.2008 04:47
[QUOTE="Losos"]Ten COM nastavte radsi na 7 , nechapu proc ale lepe si rozumi jak s Garminem tak TomTomem .....[/QUOTE]

Diky, je to tak. Na jinych COMportech trva fixace pozice nekolika nasobne dele, jestli vubec. Po nastaveni 7 to slo jako po masle ...

-------------------

Edit: takze prd, chova se mi to stejne, proste prvni spusteni po zmene portu a nastaveni je super, hned fixne pozici a jede se. nicmene po vypnuti TomToma a naslednem spusteni jiz jen "vytuh" :?
Mate nekdo podobne zkusenosti?
Losos_ce4you (1147)|8.5.2008 22:13
Dalsi ... nova ROM (dokonce snad "oficialni" ......)
ZDE

Snazil jsem se jezdit s Garminem XT ... posledni verze , TOPO Czech 1.2 ..... pri sebelepsi vuli je to pro autonavigaci nepouzitelny software (jede perfektne - do prvni zmeny , jakmile zacne prepocitavat je konec a jede do riti) . Jeste ze beha ten Tom , zase si ho vazim i s chybickami ktere ma :-D
Losos_ce4you (1147)|10.5.2008 10:25
K nove ROM v predchozim prispevku jeste nova PDA cast
ZDE

Nejdrive flashnout DXHC4 (kompletni update) a pak teprve DXHD1(pouze PDA)

Rozbehl jste nekdo MMS ?? Me se nejak nedari :-(
XTR_ce4you (52)|12.5.2008 17:35
[QUOTE="Losos"]K nove ROM v predchozim prispevku jeste nova PDA cast
ZDE

Nejdrive flashnout DXHC4 (kompletni update) a pak teprve DXHD1(pouze PDA)

Rozbehl jste nekdo MMS ?? Me se nejak nedari :-([/QUOTE]

MMS mi fungují u O2 ok, ale stále se peru s tou GPS, bez dalšího softíku (nejlépe mi funguje GPS proxy) to proste nespustím :o(

Zkoušel si ty nové ROM?
kpapik (9)|12.5.2008 17:37
mne ty mms taky nejdou :sarcastic: poradite mi nekdo jak to sakra nastavit? diiik!

jinak gps mi beha v pohode, ale pouzivam garmin, s tim je to mnohem znazsi.
kpapik (9)|12.5.2008 17:38
co presne vlastne umi ta nova romka? je to jen ten upravenej today screen a lepsi driver na mys?
Losos_ce4you (1147)|17.5.2008 22:10
Rozchodil jste nekdo iGO 8 ? Me to porad vyhazuje ze nemuze loudnout nejaky soubor - 160_160 ..... nemuzu na to prijit :-(
hoper_ce4you (3)|17.5.2008 22:18
viem, ze to sem celkom nepatri, ale nechcem zakladat nove vlakno.
mam zaujem kupit samsung i780, ale vela som cital o kompatibilite programov. chcem ho vyuzivat pracovne a potreboval by som vyskusat program urceny na skladovu evidenciu. mozem poprosit niekoho z majitelov i780 o vyskusanie tohoto programu:
[CODE]http://exalogic.sk/default.asp?p=599&file=205[/CODE]
program je free a komunikuje s uctovnictvom "oberon".

myslite ze kompatibilita sa da vyriesit novou rom-kou? mam sluzobny sw igo 2007 a skoda ho nevyuzit.
XTR_ce4you (52)|18.5.2008 07:31
[QUOTE="Losos"]Rozchodil jste nekdo iGO 8 ? Me to porad vyhazuje ze nemuze loudnout nejaky soubor - 160_160 ..... nemuzu na to prijit :-([/QUOTE]

Ne, stejna hlaska ... podarilo se mi spustit je nejakou betu, ktera ale bezela v LANDSCAPE modu a 240*320

Je to ale celkem skoda, proto podle testovani i ta beta perfektne spolupracovala s interni GPS, zadne dalsi softiky jako TomTom :?
Losos_ce4you (1147)|18.5.2008 08:30
TomTom beha bez problemu bez jakychkoliv softiku,fixuje se do 10sec , iGo podporuje i 320x320 , jen to spustit :-) Je pravda ze iGo je zatim vubec nejaky zahadny program - obecne ,nejenom na i780 ....
Zkusil jsem iGo osalit a 160_160 mu tam nasimulovat , tak sice na tohle skocil ale prisel zase s tim ze nema jinou databazi :-)
HUdasp (29)|23.5.2008 11:46
Začínám mít v tom bordel. Na XDA je spousty ROMek a nevyznám se v tom, dle mě má tam každá nějakou chybu. Poradí někdo plně funkční a vyzkouŠenou ROMku, kde bude v pohodě GPS ( TomTom, NMEA protokol) a pošlape to v pohodě?
HUdasp (29)|23.5.2008 12:05
Začínám mít v tom bordel. Na XDA je spousty ROMek a nevyznám se v tom, dle mě má tam každá nějakou chybu. Poradí někdo plně funkční a vyzkouŠenou ROMku, kde bude v pohodě GPS ( TomTom, NMEA protokol) a pošlape to v pohodě?
HUdasp (29)|23.5.2008 12:13
Začínám mít v tom bordel. Na XDA je spousty ROMek a nevyznám se v tom, dle mě má tam každá nějakou chybu. Poradí někdo plně funkční a vyzkouŠenou ROMku, kde bude v pohodě GPS ( TomTom, NMEA protokol) a pošlape to v pohodě?
Losos_ce4you (1147)|23.5.2008 14:47
Osobne pouzivam "I780-splitted-XIHA7_IT_GEneric" .... a k tomu PDA cast "i780DXHD1_PDA"
kpapik (9)|23.5.2008 20:12
maji ty romky nejakou vyhodu krome toho ze s nimi, mozna, funguje tomtom? ja pouzivam garmin, cili tohle je mi jedno. dik.
Losos_ce4you (1147)|23.5.2008 20:50
radio je lepsi urcite , pda tezko rict , bez problemu byla i puvodni rom
kpapik (9)|23.5.2008 20:53
radio? tam je radio? to sem uplne blbej? btw co me na 780 opravdu stve je prijem, jak neni dobre, telefon vypadava.
XTR_ce4you (52)|24.5.2008 20:17
[QUOTE="Losos"]TomTom beha bez problemu bez jakychkoliv softiku,fixuje se do 10sec , iGo podporuje i 320x320 , jen to spustit :-) Je pravda ze iGo je zatim vubec nejaky zahadny program - obecne ,nejenom na i780 ....
Zkusil jsem iGo osalit a 160_160 mu tam nasimulovat , tak sice na tohle skocil ale prisel zase s tim ze nema jinou databazi :-)[/QUOTE]

Takže jsem iGO8 rozchodil a paráda!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=391465
Losos_ce4you (1147)|24.5.2008 22:00
Me chodi uz dlouho,jsem o krok dale :-) ted zas hledam skin ktery by zvetsil ty informacni blechy ....