Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA jako dar / nedar?

mrmich_ce4you (0)|19.3.2008 12:20
Přeji hezký den!
Hned na úvod dávám vědět, že jsem na poli PDA zelenáč.
Dostal jsem za nulovou cenu tento přístroj :

Kamarád si ho nechal poslat přímo z Asie, ale jak to tak bývá nějak se mu přestal líbit. A není divu. Obě dvě baterie, které byly přiloženy, velice rychle ztratily kapacitu. Vydrží tak 20minut, ale bez SIMky. Telefonovat se s tím nedá, protože vždy zabliká display a telefon se vypne. S vloženou SIM se bez napájení po kabelu nezapne.
Z krabice ani z těla přístroje jsem nezjistil o přístroji žádné podrobnosti. Našel jsem sice na netu tuto
stránku, podle které jsem usoudil, že se asi jedná o přístroj Cool A818 PDA nebo DOPOD A818.

Sice se na stránkách výrobce se píše, že vše funguje bez ovladačů, ale moje WinXP po připojení pomocí microUSB kabelu nějaký ovladač požadovaly. Nějaký jsem tedy na netu našel (TECNO USB Driver), se kterým se zařízení nainstalovalo. Pak jsem se TO pokusil připojit k PC, abych to zkusil s MicrosoftActiveSync, ale bez úspěchu - žádné spojení se nepodařilo navázat.
Zatím mi funguje jen posílání souborů do paměti přístroje (kartu v něm nemám) přes BlueTooth nebo ve vypnutém stavu při napájení přes USB.

Chtěl bych se tedy optat, zda má někdo nějaké zkušenosti s tímto přístrojem?

Uvažuji o tom že bych si k tomu pořídil paměťovou kartu, předělal to na nabíjecí mikrotužky a používal to jako přehrávač. Ale kdyby fungovalo spojení přes ActiveSync bylo by to lepší.
:)
PhSnake (872)|19.3.2008 12:35
moze to byt HTC Magician teda ak je to Dopod 818.
Ale toto vyzera ako klasicky cinsko/korejsky fake (Dopod A818 neexistuje pokial viem a na nete som nasiel toto http://snmobile.en.ec21.com/product_detail.jsp?group_id+...+ra_DV_Bluetooth
Cize si myslim ze tam asi WM ani nie je a teda Async je ti na 2veci..... :-( Kamarat sa ojebabral lebo chcel asi usetrit. Podla mna je to mobil s touchscreenom miesto klaves a nejakym nativnym systemom. Ak sa mylim som rad aj za teba
mrmich_ce4you (0)|19.3.2008 12:49
Systém se při spuštění hlásí nápisem Microsoft Corporated s vlaječkou podobnou z Visty a při vypínání propluje po displeji trojité BYE.

PhSnake (872)|19.3.2008 13:10
a adibas co si kupis na trhu ???? "Microsoft Corporated" som este v spojitosti s WM, xp, vista, w95, w98 nevidel.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.3.2008 13:13
Je to prakticky MDA Magician... a ten splashscreen je super - mám ho taky, akorát trochu modifikovanej a je to dílo XDA-Developer komunity, takže bych řekl, že je tam leccos pokradenýho kde se dalo (ostatně krásný příklad je nedávný klon iPhone na WM - to je komplet vykradené XDA) a nebo je to prostě jen asijskej model známého zařízení:)

Ovladače nejsou třeba, jak zde bylo řečeno nainstalovat poslední verzi ActiveSync 4.5 a jako WM zařízení by to mělo běhat na XP bez zaškobrtnutí.

Rozhodně se nejedná o nový typ přístroje, je to výběhovka, ale pokud funguje a vrzneš tam novou baterku, tak já jsem si svého času MDA Compact nemohl vynachválit... rychlé by to mělo být (pokud je opravdu 416 MHz procesor Intel, tak se dá skvěle taktovat i výš) a praktické taky.

Pošli když tak fotky rozhraní, jestli to je Windows Mobile a má to dotekovou obrazovku, tak je to dobré znamení, jestli ne tak to potěš... no vypadá to tak nějak podivně:)
PhSnake (872)|19.3.2008 14:10
MRH: nechcem byt otravny ale ak ma na krabici napisane Cool A818 dam krk na to ze je to fake. Pozri si ako vyzera Cool(Ktech) N77
a toto je stranka predajcu
stoji za pozretie, mozes si kupit Cool999 iphone beziaci na WM6(so zabudovanym s2u2)....



takze by som sa nedivil ak by to cool a818 malo touch screen ale nie WM a len nejaky nativny system
mrmich_ce4you (0)|19.3.2008 14:12
Dotykový displej to má. Je k tomu i tužka! :D

Takže si myslíš, že ta neschopnost připojení k ActiveSync může být způsobena tím, že moje XP mají za dva roky náročného provozu bordel v ovladačích, protože ASync se nechytne, ani když odstraním ten ovladač který jsem dal já. V systému pak zůstává dál "Neznámé zařízení". :?:

Zřejmu tedy budu muset rozdělit disk a přidat ještě jeden čistý XP systém. Do velké přeinstalace si mi zatím nechce.

Chápu dobře zkratku WM jako " Windows Media"?

profator (49)|19.3.2008 14:36
Neschopnost připojení přes Active Sync je způsobena jedinou věcí a to, že to co ti v rádoby pda běží rozhodně není Windows Mobile a tudíž je to zase jedna Čínská blamáž. Ahoj
Martin Ráž Hoch (1832)|19.3.2008 14:38
FUJ, to jsem si nedokázal představit, že je to takový hnus... přeci jen jsem takové zařízení ještě naživo neviděl, ani po něm nepátral, ale tohle předčilo mé nejhorší obavy:)... To si snad ani nikdo nemůže koupit;)... vpravdě danajský dar:D[QUOTE="PhSnake"]MRH: nechcem byt otravny ale ak ma na krabici napisane Cool A818 dam krk na to ze je to fake. Pozri si ako vyzera ...[/QUOTE]No vždyť já netvrdím, že není... bylo by super, kdyby to mělo WM, ale takhle je to useless crap.
PhSnake (872)|19.3.2008 14:39
WM - Windows Mobile.
WMP - Windows Media Player
------------------------------
Ak su hento screeny z toho PDA tak nemusis sa zatazovat, async ti nepojde lebo to nema win.mobile. Skus napisat soukromou spravu MRH, ale velmi pochybujem ze to co je vidiet je WM. Fake na 99%. Posli este screen ako to vyzera ked ho len zapnes - tj ked nastartuje, be spustania akychkolvek aplikacii.....
Martin Ráž Hoch (1832)|19.3.2008 14:41
Ne, ne, máte pravdu, tohle nemá s WM nic společného... dokud nebyli sceeny ze zařízení, tak jsem tomu i věřil, ale takhle nikdo WM snad zprznit neumí:D

Chtělo by to nějaké Device Info implicitně ze systému...
mrmich_ce4you (0)|19.3.2008 14:55
Dal jsem do něj SIMku a zapnul ho.
Screeny :




Kvalita fotek je mizivá. Vím o tom.

zivan (615)|19.3.2008 14:55
Podle toho odkazu to ma 1MB RAM. Tam opravdu WM nepojedou :-)
PhSnake (872)|19.3.2008 14:57
spocitane, podciarknute - danajsky dar(dufam ze si to nedostal k narodeninam). Ale vhodne napr ukazat sa na pive ze si taky bohaty a bez problemov namocis pda akoze za xyz CZK do piva a vobec to s tebou nepohne....

Sorry za smutne info

PS: kua ze sa niekomu vobec chcelo kopirovat ikony.....design homescreenu z WM - ved mu t muselo trvat.... ci to vobec na seba zarobi
mrmich_ce4you (0)|19.3.2008 15:06
Tak to tedy asi nahlásím do SOS (Sdružení Ochrany Spotřebitelů).
:D :D :D
Opravím si sluchátka (teď mi jde jenom jedno) a budu alespoň poslouchat hudbu a hrát si MegaSushi (=hra co je v to naistalovaná).
Zdenek Malinsky (9781)|19.3.2008 20:47
Mě to přijde spíš na nějaký proprietální systém nebo něco ala symbian či linux než WM. Není to třeba nějaká kopie všeho možného Made in China?

Taky se zeptám: o co se tady soutěží a co získá vítěz - království a půlku princezny.-
PhSnake (872)|19.3.2008 22:38
zdenku: sutazi sa o to kto namoci do piva "PDA" skor. Ci niekto kto si kupil Magician-a alebo ten co ma Cool Dopod a818 :-) ale mohol by si to dat niekam nech sa nenajde nejaky dalsi "setrilek" co sa ojebabre. A mne nikto nechcel verit ze MRH.... (inac je ten fake korejsky...)
Martin Ráž Hoch (1832)|19.3.2008 23:20
No jo no, prostě se mi nechtělo věřit, že by někdo koupil tak špatnou věc... tak jsem doufal, že to bude alespoň nějaká levnější plečka na WM... no nic, diskuze je asi u konce. WM to není, tak to sem moc už nepatří:D