Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Pocket Programming Language

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Až do nedávné doby bylo programování bez přítomnosti jednoho z produktů firmy Microsoft naprosto nepředstavitelné. "Tabu" v této oblasti nedávno prolomil až produkt ForwardPass pracující na základě JavaScriptu (či VBScriptu). No a dnes tu máme další produkt, který může být velice mocným nástrojem - Pocket Programming Language (PPL)

Přečtěte si stručnou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2004

Clanek upozornuje na zajimavou vec, ale ty informace jsou chude! Na webu PPL je download betaverze zaheslovany a nikde jsem nenasel zadny udaj, zda to prodavaji, kde a za kolik. Neni to nakonec jenom nejaky hoax a reklama na jine produkty?
    Samotny clanek obsahuje rozpor: nejdrive tvrdi "zadne typy" a pak vychvaluje typ "list". Bohuzel, o duvod vice domnivat se, ze je to jen reklamni trik ze strany "tvurcu" PPL.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od e.kocourek
    Clanek upozornuje na zajimavou vec, ale ty informace jsou chude! Na webu PPL je download betaverze zaheslovany a nikde jsem nenasel zadny udaj, zda to prodavaji, kde a za kolik. Neni to nakonec jenom nejaky hoax a reklama na jine produkty?
    Samotny clanek obsahuje rozpor: nejdrive tvrdi "zadne typy" a pak vychvaluje typ "list". Bohuzel, o duvod vice domnivat se, ze je to jen reklamni trik ze strany "tvurcu" PPL.
    Reklama to není v žádném případě a měl byste opatrně volit svá slova. A s těmi typy ... v pojetí PPL (tak jak jsem jej pochopil) list není typem ale pouze kolekcí a tím i rozšířením ve smyslu např. hashovacích tabulek známých z Javy apod... Víc informací k dispozici není... Článek měl být pouze upozorněním na nový zajímavý produkt, žádná recenze apod... Instalační soubor je samozřejmě zaheslovaný přesně jak je napsáno na jejich webu: This file is password protected. Only the selected beta testers can extract files from this archive. If you have previously installed PPL on your device, please uninstall it first and delete the folder it was installed in. This step is very important since PPL auto-creates compiled files that might not be compatible with newer releases. To znamená přesně to, co to znamená ... pouze vybraní betatesteři mají heslo k dispozici.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od eXEden
    Reklama to není v žádném případě a měl byste opatrně volit svá slova. A s těmi typy ... v pojetí PPL (tak jak jsem jej pochopil) list není typem ale pouze kolekcí a tím i rozšířením ve smyslu např. hashovacích tabulek známých z Javy apod... Víc informací k dispozici není... Článek měl být pouze upozorněním na nový zajímavý produkt, žádná recenze apod... Instalační soubor je samozřejmě zaheslovaný přesně jak je napsáno na jejich webu: This file is password protected. Only the selected beta testers can extract files from this archive. If you have previously installed PPL on your device, please uninstall it first and delete the folder it was installed in. This step is very important since PPL auto-creates compiled files that might not be compatible with newer releases. To znamená přesně to, co to znamená ... pouze vybraní betatesteři mají heslo k dispozici.

Hoax to není, sám se od ranných verzí účastním betatestingu, ale heslo vám bohužel sdělit nemohu. Více informací se dozvíte v tu pravou dobu, možná už příští týden. Nevím jak je to tu s odkazem na konkurenční weby, takže raději nebudu uvádět kde, kdyžtak pište PM.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od djax
    Nevím jak je to tu s odkazem na konkurenční weby, takže raději nebudu uvádět kde, kdyžtak pište PM.
    Za kazdy odkaz na konkurenci nasleduje pokuta ve vysi 1 PDA, 25 ran holi a machani v kosi ve Vltave Ne, vazne, az na vyjimky, kdy se v kazdem foru a u kazdeho prispevku objevi odkaz na nejakou super novou stranku, aplikaci ci recenzi je odkazovani na cokoliv k tematu nejen dovoleno, ale i vitano. Takze odkazy na MobilManii, SvetPDA, zahranicni servery, servery prodejcu, to vsechno neni, pokud JE to k tematu, skutecne nikterak omeznovano.

Nováček
    Registrace
    Jan 2004

Hoax to není, sám se od ranných verzí účastním betatestingu, ale ...
    Diky za info, djaxi! Dobra, pockame a uvidime. Jste-li v kontaktu s vyrobci PPL, poradte jim, prosim, at si na web nejak VIDITELNEJI umisti kontaktni adresu. Takhle ten jejich sajt vypada ponekud - opatrne volim slova - neuplne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Je tedy mozne programovat, navrhovat formulare a kompilovat primo na PDA, nebo je na PDA pouze nejaky editor zdrojaku a kompilace musi probehnout na PC?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od Arkobad
    Je tedy mozne programovat, navrhovat formulare a kompilovat primo na PDA, nebo je na PDA pouze nejaky editor zdrojaku a kompilace musi probehnout na PC?
    Programovat je možné na PDA, kompilovat taktéž. Stolní PC verze vznikla nedávno, dříve se vše psalo na PDA. PC verze editoru je však mnohem pohodlnější, chcete-li smysluplně pracovat v PPL na PDA, potřebujete hardwarovou klávesnici.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Mne to prijde spis jako kuriozita, je sice hezky, ze mohu kompilovat programy na PDA. ale nevidim prilis duvodu, proc to delat.
    Predci to v necem compact .Net Framework? IMHO je lepsi psat veci v C# nez v dalsim proprietarnim jazyku, ktery nikde jinde nevyuziji.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Hoax to není, sám se od ranných verzí účastním betatestingu, ale ...
    Diky za info, djaxi! Dobra, pockame a uvidime. Jste-li v kontaktu s vyrobci PPL, poradte jim, prosim, at si na web nejak VIDITELNEJI umisti kontaktni adresu. Takhle ten jejich sajt vypada ponekud - opatrne volim slova - neuplne.
    Staci kliknou na odkaz Support :-). Vyrobce = jedna osoba :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Jak se muzu stat testerem a ziskat heslo?????:?:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Také jsem se zájmem prošel informace o PPL. Vychází mi následující:
    1. kompilát různých jazyků, myslím, odradí již zajeté programátory zvyklé na C, Basic nebo Javu... Ale třeba je silný, nikde jsem nenašel podrobnější informace.

2. Postřeh o tom, že tvůrce je jedna osoba vyplývá i z odpovědí diskuzního fóra 'kornalius'. To solidního začátečníka musí přeci odradit. Pokud ale nezastupuje nějaký skrytý tým. Nějak se mi nezdá, že by takovou věc zvládl jeden člověk.

3. Dost významným atributem je ale cena. Je přeci k dispozici řada vývojových prostředí "za hubičku" a tady to asi tak nebude. Nikde ani zmínka o cenové politice.

4. Dost blbé může být, pokud by s tím člověk začal, že není možné na ničem stavět. Musíte vše udělat od píky. Tedy nevím, z příkladů není jasné, jak moc bude struktura jazyka odlišná.

Nicméně i mně to zaujalo a budu postup produktu sledovat, člověk nemá odsoudit nic předem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

A ví někdo, kdy bude uveřejněna oficiální verze? A jak to bude s cenou? Na freeware to opravdu nevypadá a taková sranda může taky dost stát .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od Adam Motvička
    A ví někdo, kdy bude uveřejněna oficiální verze? A jak to bude s cenou? Na freeware to opravdu nevypadá a taková sranda může taky dost stát .
    Stát to asi opravdu něco bude, což je vzhledem k free dostupnosti např. MS balíku dost na škodu... No však uvidíme...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od jerzy
    Také jsem se zájmem prošel informace o PPL. Vychází mi následující:
    1. kompilát různých jazyků, myslím, odradí již zajeté programátory zvyklé na C, Basic nebo Javu... Ale třeba je silný, nikde jsem nenašel podrobnější informace.

2. Postřeh o tom, že tvůrce je jedna osoba vyplývá i z odpovědí diskuzního fóra 'kornalius'. To solidního začátečníka musí přeci odradit. Pokud ale nezastupuje nějaký skrytý tým. Nějak se mi nezdá, že by takovou věc zvládl jeden člověk.

3. Dost významným atributem je ale cena. Je přeci k dispozici řada vývojových prostředí "za hubičku" a tady to asi tak nebude. Nikde ani zmínka o cenové politice.

4. Dost blbé může být, pokud by s tím člověk začal, že není možné na ničem stavět. Musíte vše udělat od píky. Tedy nevím, z příkladů není jasné, jak moc bude struktura jazyka odlišná.

Nicméně i mně to zaujalo a budu postup produktu sledovat, člověk nemá odsoudit nic předem.
    Mimo recenze zkusím psát i nějaké tutoriály o programovaní. Mimochodem už vyšla verze 0.4, která má mít zase o hodně víc vylepšení. Když to porovnám s verzí "nula nula nic", jde o výborný pokrok.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Česká lokalizace Language Extender Czech
    Od Petr Hájek_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 19-08-2005, 09:54
  2. Ako zakúpiť Language Extender for Jornada 680 ?
    Od SlovakSoft v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-03-2005, 00:51
  3. Cestina Language Extender
    Od Pheek v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-08-2002, 20:42