Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ako vypnut HTC Cruiser na noc??

Janikkk (31)|18.3.2008 09:42
asi blba otazka..ale ako sa da vypnut HTC Cruiser nan noc?


nejde mi to jednoduche vypnutie kde sa len zhasne displej...ked mi niekto v noci zavola tak to HTC proste zije...chcem klasicky vypnut zariadenie tak ako ked som mal normalny telefon a na noc som hovypol a nik ma nerusil :evil:
PhSnake (872)|18.3.2008 09:50
stlacis dlhsie power button (cca 3-5sec) vyskoci ti obrazovka ci chces naozaj vypnut, kliknes ano......
Alekss_ce4you (43)|18.3.2008 10:10
Ovsem potom te ceka minutova nebo delsi startovaci procedura... Je lepsi si na noc v profilu (rucne nebo automaticky) vypnout vyzvaneni a mas klid... Ty 2-3 % baterky, co to pres noc zhltne, za vypinani rozhodne nestoji...
PhSnake (872)|18.3.2008 10:16
staci v commmgr vypnut telefonnu cast(pripadne nastavit flight mode)
Čiko_ce4you (78)|18.3.2008 12:18
jj..ja to resim na Kaiserovi stejne jako PhSnake tzn. vypinam GSM cast
Alekss_ce4you (43)|18.3.2008 13:11
Taktez jsem chtel puvodne vypinat GSm, ale nekde testovali, ze to neprinasi vubec zadnou usporu baterie, takze jen vypinam vyzvaneni, teda automaticky v profilu SPB Phone Suite
hujer_ce4you (142)|18.3.2008 13:56
Tak to je pěkná blbost.
Mám z vlastní zkušenosto ověřeno (na starém Qteku 8310 i na HTC Cruisovi), že vypínání GSM části tj. tzv. Phone-off resp. FlightMode (mod V Letadle) přináší podstatnou úsporu energie. Jako příklad:
GSM aktivní: večer 90% - ráno 82%
GSM vypnuto: večer 92% - ráno 90%

Ostatně neexistuje snad lepší způsob než právě vypínat GSM + evt. přepnout na Tichý režim. Stále tak totiž můžu zařízení používat (kalendář, hry, hudba, wifi atd.), ale navenek se telefon tváří jako vypnutý a navíc šetří baterku.

I právě proto vznikl můj prográmek DontForget, který pro výše jmenované úkony používám... (verze pro PocketPC bude k dipozici během několika dnů)
Janikkk (31)|18.3.2008 14:34
ok super tak staci dat Flight Mode a je to :)


este mam ale iny problem ktoremu neviem prist na zubok...obcas ked som na skype/MSN alebo pozeram maily..proste netujem...tak sa mi vtedy nevedia ludia dovolat..je to len obcas..na par minut..neviete preco???
Alekss_ce4you (43)|18.3.2008 14:46
To hujer:
Nevim uz na kterem foru to bylo, ale je to opravdu tak, ostatne na mem Cruise ubydou za noc jen 2% se zapnutym GSM, s vypnutym jsem to ani nezkousel, protoze proste neni proc.
Honza Kulíšek (73)|18.3.2008 17:57
>>Alekss: staci bydlet nekde, kde se prekryvaji BTSky a telefon se bude cas od casu prehlasovat a to na baterce rozhodne poznas. Krome displaye jsou myslim radio moduly temi nejvetsimi zrouty - jeden cas jsem pouzival SP Mpx200 jenom jako takove "radobyPDA", tedy jsem mel vypnoutou telefonni cast (vlozena nefunkcni SIMka) a cetl ebooky a poslouchal muziku. Uz u toho cteni (ktere jinak diky podsviceni displaye zere dost) byl videt narust vydrze a to asi prave diky te vypnute GSM casti.
PhSnake (872)|18.3.2008 18:00
Janikk: zalezi na tom ake mas pokrytie, ci ides cez gprs/umts(to sa tu uz rozoberalo par krat aj pri inych PPC).... Ak ides cez wifi tak sa mi to nezda....
hujer_ce4you (142)|18.3.2008 18:33
[QUOTE="Alekss"]To hujer:
Nevim uz na kterem foru to bylo, ale je to opravdu tak, ostatne na mem Cruise ubydou za noc jen 2% se zapnutym GSM, s vypnutym jsem to ani nezkousel, protoze proste neni proc. [/QUOTE]

Opravdu záleží a to dost hodně na kvalitě signálu. K mé smůle máme na střeše Vodafone a já mám TDebile a navíc v pěkně blbém místě - v kuchyni jiná BTS a v ložnici zas druhá.
Věřím, že málokdo má tak kvalitní signál, aby se jeho hledání atd. na baterce neprojevilo. To co jsem psal je prostě u mne pravda - rozdíl je fakt solidní.

A navíc, kdo by chtěl být v noci rušený ... takový závislák nejsem a nerad bych si zadělal na další děcko když mi při tom u postele začne řvát mobil, to fakt ne...:)
vlhana (39)|18.3.2008 20:21
Asi nesu dříví do lesa, ale jedna zkušenost tu je, používám prográmek Power Schedule, který zapíná a vypíní BT a GSM. Fungoval na starém MDA Compakt a funguje i na mém novém HTC TC. Vláďa. PS: prodloužil jsem život svého mobilu o jeden den za jedno nabití.
Alekss_ce4you (43)|19.3.2008 09:18
Tak je pravda, ze doma asi kvalitni signal mam a BTS urcite neni vic, nebydlim v Praze :-) PDA mam kratce, takze jsem byl zvykly jen vypnout zvuk, jako na mobilu. A nebude zapnuti GSM modulu vetsi zahul pro baterku, jak 8 hodin v podstate odpocinku?
Zdenek Malinsky (9781)|19.3.2008 09:30
Myslim, ze nebude na skodu si osvojit tento pravidelny "hyginicky" navyk: vecer pred spanim dat cihlu na nabijecku a hodinu pred vstavanim spustit automatickou zalohu PDA zakoncenou soft resetem. Pak clovek muze vyrazit do reality vsedniho zivota vyzbrojen plne nabitou cihlou po SR v kondici.

PDA pouzivam na praci, takze se mi jeste nestalo, ze bych mohl dobijet obden.
Honza Kulíšek (73)|19.3.2008 09:41
Jo, tenhle postup muzu vrele doporucit - uz par let pravidelne uleham vedle mobilu/SP/PDA na nabijecce, od objeveni PIMBackupu navic s nastavenym backupovanim na patou hodinu ranni. Akorat si rikam, ze by obcas nebylo od veci zalohovat denne radeji dvakrat - takhle rano a pak nejak behem odpoledne.
Nicmene asi i tenhle postup ma dve mince a to je zivotnost baterky - na mpx200 jsem nakonec tocil tri ruzne, protoze "drzely" tak nejak podivne
Martin Ráž Hoch (1832)|19.3.2008 12:03
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Myslim, ze nebude na skodu si osvojit tento pravidelny "hyginicky" navyk: vecer pred spanim dat cihlu na nabijecku a hodinu pred vstavanim spustit automatickou zalohu PDA zakoncenou soft resetem. Pak clovek muze vyrazit do reality vsedniho zivota vyzbrojen plne nabitou cihlou po SR v kondici.

PDA pouzivam na praci, takze se mi jeste nestalo, ze bych mohl dobijet obden.[/QUOTE]Popravdě já mám ještě jedno doporučení - cihlu na noc rovnou vypnout:), protože se vyčistí bordel v paměti a pak to jede zase chvilku jako víno - alespoň tohle mi funguje u Hermese - sám jsem tomu dříve nevěřil, ale asi je to fakt;) a navíc se mi nikdo nedovolá, což má za následek, že se nerušeně vyspím (malý, ale podstatný bonus).
Backup s Exchange serverem není prakticky třeba - všechno potřebné se mi replikuje v půlhodinových intervalech na server a SMSky atp. vem čert:)
Jinak ale se zdrojem napětí je to pravda - sice nenabíjím každou noc, ale kolébka v práci to bohatě vynahradí... navíc teda pro sichr sebou vždycky tahám svinovací USB kablík a nabíječku od BoxWave na 4 AAA baterie... to jen aby fail-over řešení bylo učiněno zadost... takové nahrávání 4hodinového jednání dokáže MDA spolehlivě vyždímat:)... stejně jako Zdeněk se mi taky moc nestává, že bych nabíjel ob den - spíš naopak pokud možno co nejčastěji, aby bylo zařízení kdykoliv ready nahrávat, přehrávat, volat, surfovat a synchronizovat... a jakmile mi nesvítí v kolébce zelená dioda, jsem nervózní:D
Honza Kulíšek (73)|19.3.2008 12:58
Jo, porovnavat Flight Mode vs vypnute zarizeni stran uspory atd., jasne vyhrava vypnuta cihla. JENZE - kdyz potrebuje byt na prijmu (krizova situace apod.) tak nepripada v uvahu ani jedno. A kdyz se cihlou nechava budit, tak nepripada v uvahu vypnuti.
Ale potreby a naroky si musi kazdy zhodnotit sam :) - tady toho myslim bylo osvetleno dosti.
Janikkk (31)|20.3.2008 08:54
PhSnake = jj pouzivam GPRS/edge cez T-mobile...
cize ak sa chodi cez GPRS tak zvykne vypadavat GSM signal???? to je normalne??
Janikkk (31)|20.3.2008 08:56
a dalsia vec...


niekedy deaktivujem GPRS/edge nechcem sa pripajata na net...a ten dilino sa po pol hodk pripoji ( kontroluje zrejme emaily) to sa neda na tvrdo vypnut aby nechodil na net len ked fakt ja chcem?