Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 9 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 133

Téma: Dynavix 7 verze 2.3 - obecné zkušenosti, rady...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Mám rovněž verzi Evropa 2.2, takže jsem stáhnul příslušný soubor. Aktualizace proběhla bez jediné chybové hlášky, ale při spuštění Dynavix spadne během startu se šílenou chybovou hláškou (text drobným písmem přes celý displej). Tak jsem se nevzdal a stáhnul verzi updatu pro mapu Holiday. Aktualizace opět O.K. a dokonce i spuštění. To jsem se radoval! Bohužel ale předčasně. Pokud jsem dal spočítat trasu mezi dvěmi body, vzdálenými od sebe 2 km (!!!), tak Dynavix spadne při výpočtu trasy přesně na 42%. Totéž u jiné trasy, se všema možnýma kombinacema nastavení, map, po SR, volné paměti pro programy 70MB...

Tak jsem se pěkně poslušně vrátil k verzi 2.2 a zase všechno funguje. Už jsem chtěl asi po měsíci intenzivního ježdění s verzí 2.2 začít Dynavix opatrně chválit (ani jeden pád, po nastavení na 2D pohled a velkého náhledu odbočky je to opravdu slušné), ale aktualizace 2.3 mě opět rychle vrátila do reálu...

Zprávu jsem předal na support a uvidím, co se bude dít dál. Asi opět něco sešito hodně horkou jehlou.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

tak jsem dnes s verzí 2.3 najel cca 250 km bez jediného pádu, či jiné nedostatečnosti. Setrvává tedy problém jisté lability v procesu bez připojení GPS, v reálu pohoda. Čemu nerozumím, ještě ráno se TMC události zobrazovaly v angličtině, ale nyní jsou lidsky cesky – je to nad mé chápání a mrzí mě, že jsem si neojel obrazovku…
    Alternativní hlas Lišky se mě poměrně líbí, je tam zvolen celkem rozumný kompromis mezi předáním potřebných navigačních informací a snaha o pobavení. Zajímavost – upozornění na radary s Liškou – je jich tam více, takže jednou to řekne „Pozor švestky“, podruhý, myslím, „Dej pozor na radar“ atd. Přesto ale Liška nakonec skončil v nepoužívání, hlasitost je za jízdy opravdu tak nízká, že to je nepoužitelný (mám tam nastavenou fixně maximální hlasitost).
    Objížďky se na rozdíl od lokalizace TMC informací nespravily.
    to Milan Kvasnica: mě se události TMC zobrazují naprosto v pohodě jak v 2D, tak i v 3D

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Tak já jenom krátký test dneska ráno při cestě do práce
    - Hlas Pavla Lišky, jednou stačilo. Hrozně tiché, takže občas v cizím terému může být problém. Vrátím se k původnímu. Na druhou strany mi to během cesty hlásilo i nastavené průjezdní body, takže odpoledne uvidím jak dál.

- Pád systému se nekonal, ale to jsem nemíval ani u verze 2.2

- Chyby v navigací jsou stejné jako u předchozí verze /na T křižovatce hlásí jeďte rovně, na více komplikovanější křižovatce vynechá hlasovou navigací T křižovatky úplně/.. obě tyto křižovatky konkurence hlásí správně.

- Až budu mít více času, tak si s tím pohraji více.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Já jsem ještě nevyjel a už mě verze 2.3 zklamala. Při instalaci se odinstalovala předchozí verze (2.2) a nová se už nenainstalovala - hodilo to chybovou hlášku. Musel jsem z CD nainstalovat verzi 2.1 a poté se mi verze 2.3 podařila nainstalovat. Po spuštění a provádění nastavení - se navigace sama ukončila (1. pád programu od koupě v květnu 2007). Po druhém spuštění už navigace fungovala. V nastavení mi nejde změnit velikost názvů ulic v 3D pohledu, při úpravě vlastních POI bodů nemůžu zadávat písmena s českou diakritikou, nejdou mi přiřadit radary dané k dispozici na CE4YOU kolegou "Mudrunkou" - chybová hláška - ve verzi 2.2 to bylo v pohodě. Přestože se Telematix snaží, této verzi dávám zatím :no:

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Já měl taky problém s instalací verze 2.3, ale nějak jsem to nesvaloval na Dynavix, možná v tom měly prsty i Visty... Pokaždé, když se ukončil nějaký krok, tak se Dynavix manager ukončil, nebo jak píše systém, přestal pracovat a bude ukončen. Pak jsem tedy upade spustil znova a došlo to k dalšímu kroku, po ukončení opět chyba. Asi na počtvrté po nahrání nové verze se to sice opět ukončilo, ale už to šlo normálně spustit a prozatím funkční.

Teď jsem zkoušel změnu velikosti písma i diakritiku ve vlastních POI a u mně bez problému...

Jinak, mně velmi potěšila možnost vypnutí POI v mapě, ve městech to bylo dost nepřehledné, takže s tím spokojenost.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

u mě změna velikosti názvů komunikací v 3D taky funguje bez problémů, naopak nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal. Instalace byla bez problémů, instaloval jsem rovnou na kartu.
    Ty radary dával k dispozici kolega Méďa – jednalo se o upravené radary z poi.cz. Problém byl a setrvává, že Dynavix umožňuje pouze 200 kusů radarů, kdežto v ČR jich je necelých 1500 -). No, a já nepoučitelný jsem si myslel, že vypnutí POI na mapě dělají kvůli řešení problémů s radary…..
    Co se mi nelíbí, je to, že mě nefunguje „Hledání POI kolem trasy“ a protože pozoruji, že jsou věci, které někomu jsdu a jiným ne mám dotaz – funguje to někomu?

s tím Liškou problém nevidím, chce to u daných souborů zvětšit hlasitost. Problém je to, že se jedná o poměrně dost souborů, nehledě na to, že pokud se to udělá doma "na koleně" částečně to ztratí kvalitu... Skoro bych to očekával od výrobce. Zatím je opravdu škoda, že poměrně dobrá věc je prakticky nepoužitelná.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Takže po bližším zkoumáním, jsem objevil českou diakritiku. Velká omluva Telematixu. Prosím o radu ohledně změny velikosti názvu ulic v 3D režimu. V nastavení jdu na uživatelské nastavení, kde je standardně nastavena velikost písma ve 3D na 14. Po tapnutí na číslovku by se měla zřejmě objevit klávesnice na změnu velikosti. Ta se neobjeví. Je jiný postup? Děkuji
    Dotaz ohledně radarů nechám na jindy, až se více rozběhne diskuze.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Takže, POI kolem cesty je u mně šedé, takže použit nelze. Jinak co se týče změny velikosti názvy ulic, tak popis je přesně jak je uvedeno. Po kliknutí do pole s velikosti fontů /standar 14/ se zobrazí klavesnice a je možno změnit i uložit...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    ... nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal ...
    Můžete prosím potvrdit, že to je obecný problém? Pokud je nefunkční velké schéma odbočení, tak se nebudu o upgrade ani pokoušet.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od kopacek
    Citace Původně odesláno od Mudrunka
    ... nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal ...
    Můžete prosím potvrdit, že to je obecný problém? Pokud je nefunkční velké schéma odbočení, tak se nebudu o upgrade ani pokoušet.
    Aha, tak jsem si to pohnojil...
    Měl jsem tam standardně střední zobrazení. Když jsem to chtěl teď testnout, tak už se to nedá nijak jinak než na malé nastavit. Teda nastavit ano, ale stejně se to vrátí zpět na malé. Ale toto platí pro 3D zobrazení, při 2D jsem měl dojem, že to funguje....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Omlouvám se, že v zájmu odpovědět na moji otázku jste si rozhodil nastavení... Jestli i přesto můžu poprosit, zajímá mě náhled odbočky ve 2D, 3D zobrazení jsem úplně přestal používat především kvůli velkému "poskakování" při překreslování mapy. - Zlepšilo se to verzi 2.3?

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Já použival 3D mód, takže jestli se to zlepšilo nemůžu posoudit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Karel Chaloupka
    Po tapnutí na číslovku by se měla zřejmě objevit klávesnice na změnu velikosti. Ta se neobjeví.
    Taktéž u mne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2006

Tak já jsem dnes najezdil s Dynavixem cca 300km a bohužel 3 pády. Musím ale říct, že jsem regulérně neinstaloval, protože byl problém s tím, že updater pro verzi evropa byl nějaký zmršený, tak jsem jenom nakopíroval soubory s updateru pro mapy Holiday. Tam by mohl být zakopaný pes, takže stabilitu zatím nehodnotím. Co se týká radarů, tak já jich tam vidím cca 1400, takže Mudrunka nemá pravdu s těmi 200. Díval jsem se do vyhledat bod zájmu a v položkách mobilní a stacionární radar dohromady cca 1400 radarů. Kniha jízd je dobrá věc, ale nenašel jsem možnost jak jízdu uložit aniž bych musel projet cílem naplánované trasy. Navíc při pádu systému se jízda neuloží. Co se týče hlasu Pavla Lišky tak jsem se dost pobavil. Je to funkční a vtipné, jen zbývá ještě srovnat hlasitost.:yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to Méďa:
    můžu se zeptat, jaký soubor radarů jsi použil? Já konkrétně jsem použil ten, co jsi před časem tady pověsil a import kleknul na záznamu 199. Jelikož se jedná o číslo blížící se původnímu limitu nic jsem nezkoumal…

Strana 3 z 9 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 323
    Poslední příspěvek: 18-10-2011, 07:53
  2. Dell X51V - obecné zkušenosti, rady...
    Od iron side v sekci Dell
    Reakcí: 401
    Poslední příspěvek: 22-04-2011, 22:38
  3. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-12-2008, 14:14
  4. Dynavix - rady, tipy, zkušenosti
    Od Telematix Software v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 81
    Poslední příspěvek: 17-01-2006, 18:45
  5. Dynavix - releasy, rady, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 673