Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 7 verze 2.3 - obecné zkušenosti, rady...

Mudrunka (547)|17.3.2008 10:01
Na webu fy Dynavix se objevila nově stránka s informacemi o nové verzi daného programu. Dynavix Manager však zatím danou verzi nenabízí.

Slibují mnoho novinek a zvýšení stability programu i na starších PDA.
- Zakázané úseky v mapě
--Výpočet alternativní trasy
- Volba zobrazení POI v mapě (vybraným kategoriím, možnost zakázat zobrazení v mapě)
- Hledání POI podél trasy + rychlé ovládací menu
- Konsolidace DB radarů
- Vyřešeno omezení počtu importovaných POI
- Záznam projeté trasy - Logovani Trasy - podklady pro knihu jízd (přepínání/služební soukromá)

Co k tomu dodat? Pokud to bude fungoval dobrý a jen tak dál.
Grachus_ce4you (81)|17.3.2008 10:39
Hmm koukal jsem.... je tam, ale napsano ze ji pripravuji, takze tipuju ze jeste neni upgrade pripraven. Kazdopadne maji kladne body :D hlavne jsem zvedav na tu jejich knihu jizd.
weszter (231)|17.3.2008 21:41
na druhou stranu... "nikdo vám nemůže dát tolik, co my vám můžeme slíbit" :D

počkáme, uvidíme... snad se dočkáme
HELEKAL PETR (195)|27.3.2008 05:05
tak tak, jelikož od prvního příštího měsíce začínám pracovat jako řidič kamionu, nabídl jsem se jako betatester navigace ( což stejně dělám od samého vzniku navigace) a minulý týden jsem se ptal kdy by byla verze pro testování. Byl jsem odkázán na tento týden, je už čtvrtek a zatím nic, takže dneska jim zkusím poslat mail jak to s betaverzí vypadá a popřípadě kdy by byla k testování. Uvidíme co mi odpoví, ale vypadá to že konečně snad začali zase makat na vylepšování naší navigace. Jako řidič kamionu jsem hlavně zvědavý na tu knihu jízd kterou slibují implementovat do navigace a jsem i zvědavý ( a to hlavně) jak se bude chovat navigace na mém upraveném PDA, hlavně aby už byly mapy bezešvé a aspoň trochu aktualizované či byla možnost upravit mapu dle aktuálního stavu na způsob mapshare, jak již bylo v nové verzi slibováno, ale nejsem si jist jestli to bylo slíbeno pro verzi 2.3 nebo až 2.4. No rozhodně tentokrát dostane navigace pořádně zamakat, včetně TMC, které je již doufám také funkční, abych nedojel někam do zácpy a TMC v navigaci o tom sice vědělo ale navedlo mě přímo do ní. Jelikož budu ve světě sem tam na příjmu internetu, budu občas podávat hlášení a zprávy
Mudrunka (547)|27.3.2008 08:06
Vážený pane Helekale,
přeji Vám mnoho radostných zážitků s daným softem při cestování po Evropě. :))
Docent (1234)|27.3.2008 08:56
Ovšem papírový autoatlas raději s sebou...;) . Neboť jistota je jistota, jak pravila ta jeptiška, co navlékala přes svíčku třetí igeliťák :D .
Yankee.106 (231)|27.3.2008 12:11
Mňo, já má teď divného smolíka, páč jsem provedl HR na E-Tenu a prý jsem překročil počet aktivací. Poslal jsem e-holuba na support, tak uvidím. Nicméně jsem také natěšen na novou verzi :D Doufám, že nebude natolik padací jako všechny předchozí verze. Hlavně jsem zvědav na "alternativní trasy" a "zakázané úseky", tato funkce mi celkem dost chybí. Když jedu do rozkopané silnice či uzavřeného mostu a při sjetí z trasy mě to pořád žene na neprůjezdnou cestu ...... no nic. Uvidíme, řekl slepý....
Mudrunka (547)|27.3.2008 12:21
Yankee.106:
ono to chce po HR jiný aktivační kód? To jsou tedy věci….
Ano, taky jsem natěšený. Vzhledem k tomu, že nová verze je na webu slíbena už dlouho a neustále není, taky doufám, že dané novinky budou pracovány natolik dobře a originálně, že všem natrhnou tričko…. a zlým konkurentům zůstanou jen oči pro pláč ;)
HELEKAL PETR (195)|27.3.2008 16:51
Díky za přání pane Mudrunko, i když je zněj cítit trocha ironie, je mi to jasný,ale kdo nám má pomoct s vylepšením navigace když ne my sami? Když je tu příležitost, tak proč ji nevyužít, dostat se k novým verzím o něco dřív a pomoci s jejich odladěním a vychytáním much. Jenom brblání na fóru na internetu ničemu a nikomu zatím nepomohlo, byť by to bylo myšleno v dobrém slova smyslu. Je mi jasný, že Dynavix bude mít spoustu chyb a bude potřeba ještě spousta času aby se podařilo navigaci přivést k dokonalosti a plné funkčnosti, ale mapu s sebou určitě potřebovat nebudu, z toho strach mít nikdo nemusí, jednak proto že bude v autě ještě navigace firemní ( zatím nevím která) a jednak si myslím že po zvýšení velikosti paměti PDA již pády které jsem popisoval v jiné diskusi tohoto fóra již nehrozí. Nějaké kilometry jsem s mojí navigací najel a krom několika doposud neodstraněných vad, se navigace velice stabilizovala ku prospěchu jí i mě.

Ještě bych chtěl naťuknout příspěvek o aktivaci, nevím proč ale po výměně desky při přechodu na 128 MB RAM se mi stal stejný problém při aktivaci, kdy mi ze serveru Dynavixu přišlo hlášení že jsem překročil limit aktivací ačkoliv jsem bezpečně věděl že mám ještě jednu aktivaci v záloze, po kontaktu supportu Dynavixu se vše upravilo a mohl jsem provést třetí aktivaci. Problém zřejmě mají nebo měli na serveru Dynavixu, takže je potřeba tento problém urgovat na podpoře.

Ještě jsem se ptal zda bude nový update k testování ještě tento týden a bohužel mi přišla odpověď že nejdřív příští týden, ale jestli v pondělí ( kdy odjíždím) či později zatím nikdo nechce specifikovat ( asi právě kvůli remcalům) i když chápu že na tento další update již čekáme dost dlouho
Mudrunka (547)|27.3.2008 17:36
Vážený pane Helekale, pokud jste cítil nějakou trochu ironie věřte, nebyla tam. Opravdu Vám přeji to, co jsem přál, a to bez jakýchkoliv možných i nemožných postranních úmyslů.
S pozdravem
DYNAVIXU ZDAR !!
HELEKAL PETR (195)|27.3.2008 17:51
tak se pane Mudrunka omlouvám jestli jsem měl podezření na ironiii a velice Vám děkuji za projevené přání, samozřejmě je mi jasný že Dynavix bude mít nějaké mouchy a chyby, ale je to teď hlavně a zase na nás uživatelích co budeme požadovat, aby se v navigaci změnilo k lepšímu, ale to neplatí jen o navigaci ale všeobecně v životě. Tak ještě jednou díky za přání a jak jsem již psal, budu se snažit pravidelně referovat o mých cestách a chování Dynavixu
HELEKAL PETR (195)|1.4.2008 15:07
Tak jsem se ještě zeptal jak to bude s updatem map a bylo mi řečeno že s verzí 2.3 bude možno zakoupit ( bohužel asi zdarma žádná mapová aktualizace již není a asi ani nebude) nové mapové podklady s aktualizací k 1/2008, tož jsem na to velice zvědavý protože jsem zkusil navigaci Sygic Drive a ta již má aktualici za sebou tedy má poslední mapové podklady a i další vychytávky jako volba vozidla ( osobák, náklaďák) atd., bohužel mi nevyhovuje z důvodu že jako vlastník kombinovaného BT zařízení ( GPS + TMC) nejsem schopen obojí používat zaráz, respektive toto neumožňuje samotná navigace, protože není schopna číst ze dvou zařízení na jednom COM portu zaráz. Ještě by mě zajímalo co ze softwarovýho vybavení navigace Delta ( jednoúčelovka) budeme mít my v aktualizaci na 2.3 viz zde
Yankee.106 (231)|10.4.2008 22:59
tak co, furt nic?
HELEKAL PETR (195)|11.4.2008 00:52
neříkám že není nová verze, je ale zatím ji testujeme a vychytáváme mouchy, takže zatím nemá cenu cokoliv říkat ke kvalitě navigování nebo grafiky. I když grafika je v podstatě stejná jako je u jednoúčelovky Delta. Velice neotřelý a trochu netypický je hlas Pavla Lišky, který je možno zadat místo původního hlasu. Trochu mi to připomíná alternativní hlas "Ostravaka" z Tomtomu. Ne že by teda mluvil podobně, hlas Pavla Lišky je opravdu nezaměnitelný, ale je to skutečný a typický Pavel Liška s jeho typickou mluvou, no však za čas pozná každý sám. Mapy budou bohužel zatím dále rozděleny, nicméně budou již ve větších celcích, tedy ne jen jednotlivě státy, ale třeba centrální Evropa se skládá z ČR+SK+PL+A+Ge+průjezdní Evropa. no řekl bych po osobních zkušenostech že navigace se snaží trasu propočítat rychleji než původní verze 2.2 to samo se týká navigace I když na druhou stranu mi neustále zůstává to proklatě zpoždění navigace proti reálu, nevím jestli je to softem nebo tím že mám kombinovanou GPS a port nestačí chroustat zároveň data z GPS a TMC, no každopádně tuto věc dále referuju jako chybu, tak uvidíme jak to pojede po vydání oficiálního updatu. Ještě uvidíme co se podaří dále vylepšit, hlavně aby se zlepšila řádně stabilita a celková rychlost navigace
mstenchl (132)|11.4.2008 07:29
Hm, mi včera technická podpora sdělila, že oficiální verze 2.3 bude dostupná dneska, nejpozději začátkem příštího týdne. Spíše, co tam chtěji pořád měnit, když nová navigace už obsahuje verzi 2.3 a na shopu Dynavixu je už tato verze pro PDA k dispozici taky. Cena Holiday, kterou jsem kupoval v únoru je nyní o dost levnější...
MIlan Kvasnica (88)|11.4.2008 08:44
[QUOTE="HELEKAL PETR"]I když na druhou stranu mi neustále zůstává to proklatě zpoždění navigace proti reálu, nevím jestli je to softem nebo tím že mám kombinovanou GPS a port nestačí chroustat zároveň data z GPS a TMC, no každopádně tuto věc dále referuju jako chybu[/QUOTE]

Podle mne to je tím, že ta gps má zapnutou statickou navigaci, takže jakoby pořád průměruje pozice a je tedy pozadu.

Zpozoroval jsem to při přechodu na Váš gps modul z modulu, který statickou navigaci neměl a to zpoždění je patrné i u ostatních navigačních programů. TMC (které mi mimochodem v dynavixu 2.2 nefunguje vůbec-zprávy načítá, ale události nezobrazuje) na to nemá vliv. Není to zase až tak hrozné, jezdit se podle toho pořád dá, jen by to chtělo, aby se instrukce hlásily dřív.
HELEKAL PETR (195)|11.4.2008 15:59
[QUOTE="mstenchl"]Hm, mi včera technická podpora sdělila, že oficiální verze 2.3 bude dostupná dneska, nejpozději začátkem příštího týdne. Spíše, co tam chtěji pořád měnit, když nová navigace už obsahuje verzi 2.3 a na shopu Dynavixu je už tato verze pro PDA k dispozici taky. Cena Holiday, kterou jsem kupoval v únoru je nyní o dost levnější...[/QUOTE]

Jde hlavně o to vychytat mouchy které se objeví těsně před či těsně po vydání verze s tím aby byly v další verzi ( buď 2,4 nebo Dynavix 8) již ošetřeny a upraveny ku prospěchu uživatelů. Tedy pokud se zkrátka vyskytnou problémy po vydání nové verze aby tyto byly podchyceny pro další update a mohly se upravit či vysledovat proč k nim dochází
Mudrunka (547)|11.4.2008 16:42
to HELEKAL PETR:
nějak jsem nepochytil myšlenku. Když už jste tiskový mluvčí Telematixu, nemohl by jste to vysvětlit nějak lidsky, srozumitelně? Děkuji
HELEKAL PETR (195)|11.4.2008 16:52
nejsem tiskový mluvčí nikoho, jen říkám že navigace je pořád ve fázi testování, protože s ní jezdím a samozřejmě pády a chyby hlásím dál, no a hold když se napíše verze navigace, vydá se tak se hold musí posbírat i data s problémy aby byla možnost je v dalším updatu spravit.

Viz mail pana Tvrzského

"Vím, že jsem Vám sliboval vydání nové verze dříve, dopadlo to řekl bych klasicky, ale tentokrát spíše zafungovala salámová metoda, kdy jsme vždy chtěli ještě něco dodělat a pak nám to celé trvalo o dva měsíce déle. Snad to zdržení bude stát za to. Nová verze má oproti minulým:

- nový hlas namluvený hercem Pavlem Liškou
- manažer zakázaných bodů na trase (body mohou být zakázány jen "pro tentokrát" nebo trvale; ulice, kde se takové body vyskytují pak Dynavix bere jako neprůjezdné)
- funkci objížďka (najít alternativní) - Dynavix přepočítá trasu tak, že cca 2,5 km z předchozí trasy považuje za téměř neprůjezdné
- body zájmu na trase - lze vyhledat jakýkoli předinstalovaný bod zájmu "v okolí" vypočtené trasy
- jiný způsob ovládání navigace v simulačním módu - nyní se po vypočtení trasy objeví v layoutu tlačítko, kterým se simulační průjezd spustí rychle, spustí pomalu nebo zastaví
- Dynavix obsahuje volbu záznamu trasy, kde lze odlišit služební a soukromou jízdu; log trasy se pak uloží do souboru *.csv, který lze snadno dále zpracovat v excelu či lecčem jiném
- nastavení, které druhy POI se budou zobrazovat
- rychlejší výpočet trasy
- mapa Evropy má teď standardně nainstalované mapové seskupení CZE+SK+PL+A+GE+MRE, zbytek je na DVD; tohle sice stále není ideální, nicméně je slušná šance, že hodně uživatelů nebude muset drtivou většinu času mapy přepínat. DNX8 problém jistě vyřeší, nebo ho vyřeší ještě jedna meziverze DNX7:-(
- voda v 2D mapě má vlnky :-)
- a taky jsme podle mého spravili dost chybek předchozích verzí, zdá se mi, že Dynavix teď vydrží déle:-)

Zachovejte nám přízeň, s pozdravem

Ing. Tomáš Tvrzský"

doufám že je to srozumitelné a pochopitelné pro všechny

PS: Sorry že se někteří snaží pomoci a druzí z nich hned kriticky dělají tiskové mluvčí ( zažádám si aspoň o toto místo, dále čekám že budu nařčen že vlastním v a.s. Dynavix podíl)
Mudrunka (547)|11.4.2008 17:09
Vážený pane Helekale,
děkuji za vysvětlení, lépe předání e-mailu pana Tvrzského. Nějak mě prakticky není jasná funkce objížďka, taktéž jsem nepochopil, že není ani slovo k dodělání upozorňování na radary. No, uvidíme až bude vidět co.
Ale já měl na mysli něco jiného a pokud to bylo pochopeno za neomalenost, omlouvám se, nebylo to tak myšleno. Nějak jsem nepochopil a potřeboval jsem vysvětlit skutečnost, že verze 2.3 v PNA byla venku na Apríla (přitom to prý apríl nebyl) a pro PDA se neustále ladí a piluje.
Jinak, abych pravdu řekl, když už není diskuse s výrobcem, díky Bohu alespoň za tiskového mluvčího, lépe řečeno předávače e-mailů. Tedy ještě jednou, děkuji -)
HELEKAL PETR (195)|11.4.2008 18:46
asi takto řekl bych. dokonce to už bylo na některěm vláknu napsáno a nebylo to zrovna z navigace Dynavix ale jině, Vašimi slovy, prěmiové navigace. Verze pro PNA je dodělána podstatně rychleji z toho důvodu, že PNA má jen velmi málo dalších programů kterě mohou program navigace ovlivnit, tedy jaksi je již počítáno s množstvím a velikostí paměti kterou která aplikace spotřebuje. To ale není u verze pro PDA až tak možně protože do PDA si každý nainstaluje svě oblíbeně programy a jak známo co uživatel to jiná kombinace aplikaci , že jo. No a proto asi je verze pro PNA již venku, kdežto aplikace pro PDA se neustále vylaďuje aby fungovala na všech možných PDA a s různými programy, přece nechcete aby Vám někdo nakazoval jakě PDA si máte koupit. To by jsme za pár let taky mohli všichni jezdit jedním typem auta s jednou motorizací a výbavou. Ale stěžujete si tu na Dynavix a mě by zajímalo jestli takto diskutujete I o navigaci TomTom, že ještě není v oběhu verze 7 pro PDA, když verze pro PNA je již dost dlouho v oběhu.
Mudrunka (547)|11.4.2008 18:55
Vážený pane Helekale,
musím Vám sdělit, pro Vás možná novinku. Velký Tomík mě, na rozdíl od Dynavixu, nezajímá, a to ani trochu.
S pozdravem
Dynavixu zdar!!:D
Méďa (69)|11.4.2008 19:02
No o tom, že Dynavix padá opět od verze 2.1 se ví již dlouho. Musím říci, že verze 1.6 nepadala. Verze 2.2 padá dále, já jsem to přikládal tomu, že jsou větší mapy a že s těmito mapami by padala i verze 1.6. Včera si kolega koupil a nainstaloval upgrade s novou mapou pouze ČR. Jezdí z Kladna do Prahy a byl zklamán, že navigace spadla. Podotýkám, že přecházel z verze 1.6. Já uvidím až bude nová verze 2.3 venku a budu si ji moci vyzkoušet.
Co se týká radarů, tak jich tam kolega nahnal asi 1500. Co bych viděl jako trabl je, že bohužel při pádu dynavixu se jízda neuloží do knihy jízd.
Jinak podle některých informací které byly zveřejněny na tomto fóru bude mít Dynavix 8 přepracované navigační jádro, takže chápu, když programátoři makají na novém Dynavixu a verzi 7 vylepšují, ale nemají jako prioritu.
Docent (1234)|11.4.2008 19:48
[QUOTE="HELEKAL PETR"]- funkci objížďka (najít alternativní) - Dynavix přepočítá trasu tak, že cca 2,5 km z předchozí trasy považuje za téměř neprůjezdné[/QUOTE]
Tak to teda srozumitelné fakt není... Co je to "téměř neprůjezdné"? Z hlediska navigování buď něco je průjezdné nebo není, ale "téměř neprůjezdné" je IMHO kokotina.
Zdenek Malinsky (9781)|11.4.2008 21:43
Asi tak, že a angličákem tam projedeš, ale normálním autem nebo tirákem ne. ;)
Docent (1234)|12.4.2008 10:46
No tak to jsem rád, že na nás nemajetné Dynavix taky myslí ;) . Tak až se tu dočtu, že to konečně přestalo padat, tak třeba prubnu trial verzi. Zatím ale jako perspektivnější vidím Sygic Drive, resp. jeho novější variantu McGuider.
Mudrunka (547)|12.4.2008 17:34
tož vážení přátelé a uživatelé navigačního softu s názvem Dynavix, na web stránkách stejnojmenného výrobce jsem objevil ke stažení update na verzi 2.3. Konečně, jdu na věc a zítra testnu.
Jenom mě překvapuje, že e-holub nic, asi se mu nechce lítat….
Mudrunka (547)|12.4.2008 19:43
takže jsem nahrál a nějak nevím.
Několikrát mě to zatuhlo, sice jsem byl v režimu, kdy jsem si s tím jenom hrál a to i dříve bylo méně stabilní, ale pak jsem šel do auta se napojit na anténu TMC. Taky jsem zatuh, stačilo dát „alternativní trasu“. Když jsme u této funkce – považuji řešení za dobré, ale ve své podstatě nevyhovující. Potřebuji zadat vzdálenost zakázaného úseku – tato možnost není. A když jsem se zmínil o TMC – taky nedostatek. Popis událostí to píše anglicky (ne, že by mě to zas až tak moc vadilo, ale když cizí navigace mě toto píši hezky cesky, tak aby česká navigace psala anglicky..). Z režimu simulace mě to nepustilo až pomohl soft reset……
Je tam možnost „zakázané úseky“ – nějak tomu nerozumím. Nic to nedělá, nic to nenabízí, nápověda taky nic (možná, že jsem to tam v zápalu boje přehlédl). Slibovány byly POI na trase a nějak nic. Sice volba tam je, ale nepřístupná byť trasa je spočítaná…., dokonce ani ve „zkrácené volbě“ se s tímto atributem jaksi nepočítá… Zda se něco udělalo s upozorňováním na radary není zřejmé. Úpravy zobrazování ikon funguje, sice to není zrovna uživatelsky moc příjemné, ale vzhledem k tomu, že člověk s tím laboruje jen občas – budiž. Nový hlas jako alternativa asi jo. Jenom jeho hlasitost je trochu níž (nebo to alespoň na mě dělá takový dojem) než u Marušky (tak jsem překřtil stávající).
Zatím jsem rozpačitý…. Uvidím zítra v reálu, budu to trápit a trápit…

K radarům můj názor je, pokud to nebude fungovat totálně uživatelsky příjemně s možností aktualizace z nějakých veřejných zdrojů v lidským formátu (třeba ov2) např. z POI.cz to bude funkce jenom pro to, aby se mohlo říkat, že danou funkci soft podporuje. Stejně, jako objížďky, pokud tam nebude možnost volby vzdálenosti to bude prakticky obtížně použitelné.

EDIT 1: takže zakázané úseky – nápověda je, ne že ne a funguje to dobře. Dokonce se jedná a zajímavou a jistě užitnou funkci. Drobný nedostatek je ten, že při navigaci v 3D daný úsek není nijak označen, ale výpočet se mu opravdu vyhne. Vlastní funkce je zpracována programátorsky na jedničku, chce to jenom promačkat různé možnosti a přístupy - manuál je v tomto směru až neuvěřitelně odbytý.
Tentokrát jsem se ze simulace dostal bez problémů. Tedy, že před tím to nešlo ani náhodou vidím jako nestabilitu softu..
MIlan Kvasnica (88)|13.4.2008 08:36
2.3:
- TMC stále zprávy načítá, ale události nezobrazuje.
- nejde editovat velikost písma ve 3D
- software padá i když má dostatek volné paměti (před pádem 12MB)
- POI na trase jsou zašedlé a nerozkliknutelné
- soft opakovaně spadl při oddálení ve 2D a posunování mapy

HW: FSC Loox C550 + Navilock 453TE
Méďa (69)|13.4.2008 14:09
Zkoušel někdo update verze mapy evropy? Mně to řve, že nejsou skiny a při přepnutí displeje najede obrazovka dynavix Theta a pak to spadne.
kopacek (466)|13.4.2008 15:20
Mám rovněž verzi Evropa 2.2, takže jsem stáhnul příslušný soubor. Aktualizace proběhla bez jediné chybové hlášky, ale při spuštění Dynavix spadne během startu se šílenou chybovou hláškou (text drobným písmem přes celý displej). Tak jsem se nevzdal a stáhnul verzi updatu pro mapu Holiday. Aktualizace opět O.K. a dokonce i spuštění. To jsem se radoval! Bohužel ale předčasně. Pokud jsem dal spočítat trasu mezi dvěmi body, vzdálenými od sebe 2 km (!!!), tak Dynavix spadne při výpočtu trasy přesně na 42%. Totéž u jiné trasy, se všema možnýma kombinacema nastavení, map, po SR, volné paměti pro programy 70MB...

Tak jsem se pěkně poslušně vrátil k verzi 2.2 a zase všechno funguje. Už jsem chtěl asi po měsíci intenzivního ježdění s verzí 2.2 začít Dynavix opatrně chválit (ani jeden pád, po nastavení na 2D pohled a velkého náhledu odbočky je to opravdu slušné), ale aktualizace 2.3 mě opět rychle vrátila do reálu...

Zprávu jsem předal na support a uvidím, co se bude dít dál. Asi opět něco sešito hodně horkou jehlou.
Mudrunka (547)|13.4.2008 18:42
tak jsem dnes s verzí 2.3 najel cca 250 km bez jediného pádu, či jiné nedostatečnosti. Setrvává tedy problém jisté lability v procesu bez připojení GPS, v reálu pohoda. Čemu nerozumím, ještě ráno se TMC události zobrazovaly v angličtině, ale nyní jsou lidsky cesky – je to nad mé chápání a mrzí mě, že jsem si neojel obrazovku…
Alternativní hlas Lišky se mě poměrně líbí, je tam zvolen celkem rozumný kompromis mezi předáním potřebných navigačních informací a snaha o pobavení. Zajímavost – upozornění na radary s Liškou – je jich tam více, takže jednou to řekne „Pozor švestky“, podruhý, myslím, „Dej pozor na radar“ atd. Přesto ale Liška nakonec skončil v nepoužívání, hlasitost je za jízdy opravdu tak nízká, že to je nepoužitelný (mám tam nastavenou fixně maximální hlasitost).
Objížďky se na rozdíl od lokalizace TMC informací nespravily.
to Milan Kvasnica: mě se události TMC zobrazují naprosto v pohodě jak v 2D, tak i v 3D
mstenchl (132)|14.4.2008 10:43
Tak já jenom krátký test dneska ráno při cestě do práce
- Hlas Pavla Lišky, jednou stačilo. Hrozně tiché, takže občas v cizím terému může být problém. Vrátím se k původnímu. Na druhou strany mi to během cesty hlásilo i nastavené průjezdní body, takže odpoledne uvidím jak dál.

- Pád systému se nekonal, ale to jsem nemíval ani u verze 2.2

- Chyby v navigací jsou stejné jako u předchozí verze /na T křižovatce hlásí jeďte rovně, na více komplikovanější křižovatce vynechá hlasovou navigací T křižovatky úplně/.. obě tyto křižovatky konkurence hlásí správně.

- Až budu mít více času, tak si s tím pohraji více.
Karel Chaloupka (15)|14.4.2008 11:27
Já jsem ještě nevyjel a už mě verze 2.3 zklamala. Při instalaci se odinstalovala předchozí verze (2.2) a nová se už nenainstalovala - hodilo to chybovou hlášku. Musel jsem z CD nainstalovat verzi 2.1 a poté se mi verze 2.3 podařila nainstalovat. Po spuštění a provádění nastavení - se navigace sama ukončila (1. pád programu od koupě v květnu 2007). Po druhém spuštění už navigace fungovala. V nastavení mi nejde změnit velikost názvů ulic v 3D pohledu, při úpravě vlastních POI bodů nemůžu zadávat písmena s českou diakritikou, nejdou mi přiřadit radary dané k dispozici na CE4YOU kolegou "Mudrunkou" - chybová hláška - ve verzi 2.2 to bylo v pohodě. Přestože se Telematix snaží, této verzi dávám zatím :no:
mstenchl (132)|14.4.2008 12:26
Já měl taky problém s instalací verze 2.3, ale nějak jsem to nesvaloval na Dynavix, možná v tom měly prsty i Visty... Pokaždé, když se ukončil nějaký krok, tak se Dynavix manager ukončil, nebo jak píše systém, přestal pracovat a bude ukončen. Pak jsem tedy upade spustil znova a došlo to k dalšímu kroku, po ukončení opět chyba. Asi na počtvrté po nahrání nové verze se to sice opět ukončilo, ale už to šlo normálně spustit a prozatím funkční.

Teď jsem zkoušel změnu velikosti písma i diakritiku ve vlastních POI a u mně bez problému...

Jinak, mně velmi potěšila možnost vypnutí POI v mapě, ve městech to bylo dost nepřehledné, takže s tím spokojenost.
Mudrunka (547)|14.4.2008 12:45
u mě změna velikosti názvů komunikací v 3D taky funguje bez problémů, naopak nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal. Instalace byla bez problémů, instaloval jsem rovnou na kartu.
Ty radary dával k dispozici kolega Méďa – jednalo se o upravené radary z poi.cz. Problém byl a setrvává, že Dynavix umožňuje pouze 200 kusů radarů, kdežto v ČR jich je necelých 1500 -). No, a já nepoučitelný jsem si myslel, že vypnutí POI na mapě dělají kvůli řešení problémů s radary…..
Co se mi nelíbí, je to, že mě nefunguje „Hledání POI kolem trasy“ a protože pozoruji, že jsou věci, které někomu jsdu a jiným ne mám dotaz – funguje to někomu?

s tím Liškou problém nevidím, chce to u daných souborů zvětšit hlasitost. Problém je to, že se jedná o poměrně dost souborů, nehledě na to, že pokud se to udělá doma "na koleně" částečně to ztratí kvalitu... Skoro bych to očekával od výrobce. Zatím je opravdu škoda, že poměrně dobrá věc je prakticky nepoužitelná.
Karel Chaloupka (15)|14.4.2008 12:46
Takže po bližším zkoumáním, jsem objevil českou diakritiku. Velká omluva Telematixu. Prosím o radu ohledně změny velikosti názvu ulic v 3D režimu. V nastavení jdu na uživatelské nastavení, kde je standardně nastavena velikost písma ve 3D na 14. Po tapnutí na číslovku by se měla zřejmě objevit klávesnice na změnu velikosti. Ta se neobjeví. Je jiný postup? Děkuji
Dotaz ohledně radarů nechám na jindy, až se více rozběhne diskuze.
mstenchl (132)|14.4.2008 13:26
Takže, POI kolem cesty je u mně šedé, takže použit nelze. Jinak co se týče změny velikosti názvy ulic, tak popis je přesně jak je uvedeno. Po kliknutí do pole s velikosti fontů /standar 14/ se zobrazí klavesnice a je možno změnit i uložit...
kopacek (466)|14.4.2008 13:28
[QUOTE="Mudrunka"]... nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal ...[/QUOTE]
Můžete prosím potvrdit, že to je obecný problém? Pokud je nefunkční velké schéma odbočení, tak se nebudu o upgrade ani pokoušet.
mstenchl (132)|14.4.2008 13:57
[QUOTE="kopacek"][QUOTE="Mudrunka"]... nemůžu změnit velikost symbolu odbočení – je tam furt malý symbol bez ohledu na to, co jsem zadal ...[/QUOTE]
Můžete prosím potvrdit, že to je obecný problém? Pokud je nefunkční velké schéma odbočení, tak se nebudu o upgrade ani pokoušet.[/QUOTE]

Aha, tak jsem si to pohnojil...
Měl jsem tam standardně střední zobrazení. Když jsem to chtěl teď testnout, tak už se to nedá nijak jinak než na malé nastavit. Teda nastavit ano, ale stejně se to vrátí zpět na malé. Ale toto platí pro 3D zobrazení, při 2D jsem měl dojem, že to funguje....
kopacek (466)|14.4.2008 14:07
Omlouvám se, že v zájmu odpovědět na moji otázku jste si rozhodil nastavení... Jestli i přesto můžu poprosit, zajímá mě náhled odbočky ve 2D, 3D zobrazení jsem úplně přestal používat především kvůli velkému "poskakování" při překreslování mapy. - Zlepšilo se to verzi 2.3?
mstenchl (132)|14.4.2008 14:20
Já použival 3D mód, takže jestli se to zlepšilo nemůžu posoudit.
MIlan Kvasnica (88)|14.4.2008 16:02
[QUOTE="Karel Chaloupka"]Po tapnutí na číslovku by se měla zřejmě objevit klávesnice na změnu velikosti. Ta se neobjeví.[/QUOTE]

Taktéž u mne.
Méďa (69)|14.4.2008 18:03
Tak já jsem dnes najezdil s Dynavixem cca 300km a bohužel 3 pády. Musím ale říct, že jsem regulérně neinstaloval, protože byl problém s tím, že updater pro verzi evropa byl nějaký zmršený, tak jsem jenom nakopíroval soubory s updateru pro mapy Holiday. Tam by mohl být zakopaný pes, takže stabilitu zatím nehodnotím. Co se týká radarů, tak já jich tam vidím cca 1400, takže Mudrunka nemá pravdu s těmi 200. Díval jsem se do vyhledat bod zájmu a v položkách mobilní a stacionární radar dohromady cca 1400 radarů. Kniha jízd je dobrá věc, ale nenašel jsem možnost jak jízdu uložit aniž bych musel projet cílem naplánované trasy. Navíc při pádu systému se jízda neuloží. Co se týče hlasu Pavla Lišky tak jsem se dost pobavil. Je to funkční a vtipné, jen zbývá ještě srovnat hlasitost.:yes:
Mudrunka (547)|14.4.2008 18:17
to Méďa:
můžu se zeptat, jaký soubor radarů jsi použil? Já konkrétně jsem použil ten, co jsi před časem tady pověsil a import kleknul na záznamu 199. Jelikož se jedná o číslo blížící se původnímu limitu nic jsem nezkoumal…
Docent (1234)|14.4.2008 18:51
Teda pánové, já zírám... Dělám betatestera navigace McGuider (dříve Sygic Drive), a fakt jsem si od nich ten soft nemusel nejdřív koupit (na rozdíl od betatesterů Dynavixu ;) ).
Méďa (69)|14.4.2008 18:58
Tak ten jsem nejprve použil taky. když se objevila chybová hláška tak jsem dal že nechci ukončit import a pak se to zbořilo někde u čisla 1365. Tak jsem to zkusil několikrát a radarů jsem tam měl přes 3000:D . Tak jsem všechno smáznul a rozdělil jsem ten soubor na 2.
Mudrunka (547)|14.4.2008 19:29
to Méďa:
ano, po rozdělení souboru se to opravdu postupně naimportuje a dokonce v režimu simulace to vypadá použitelně. Problém však je, že metoda je prakticky nepoužitelná. Normální uživatel potřebuje poměrně často stáhnout třeba z poi.cz aktuální radary (změny skoro každý den) a ty si před cestou naimportovat. A pokud si stáhnuté soubory musí ještě nějak upravovat, rozdělovat apod. je to k ničemu. Já sice mapu Evropy nemám, ale pokud by byl Dynavix abonentem i na zahraniční jízdy, se tento požadavek znásobuje. A pokud neumí nahrát najednou mrzských 1300 kousků radarů, co by potom dělal s takovou Itálií -)
Pravdou však je, že pokud i toto Telematik vyřeší + dořešení zatím nefunkční objížďky určitě si Dynavix se mnou zajede častěji. A když nezesílí Lišku, udělám si to pak sám.
Méďa (69)|14.4.2008 19:43
To Mudrunka: Máš velkou pravdu. Od té doby co jsem vyexportoval radary z poi.cz jich tam velmi mnoho přibylo. Problém je v tom, že do každé řádky nakonec jsem musel dokopírovat slovo radars, takže to bylo velmi časově náročné a hlavně nudné. Proto čekám co vypadne od Dynavixu oficiálně. Opravdu by bylo lepší kdyby to fungovalo tak, aby člověk mohl z nějakého webu stáhnout databázi a nainstalovat do Dynavixu nějak jednodušeji.
mstenchl (132)|15.4.2008 09:19
Dneska jsem jel do práce jako spolujezdec a tak jsem si trochu pohrál. Nastavování velikosti zobrazení průjezdem křižovatky dělá velké problémy a prakticky pořád tam je malé. U 2D tam byla úspěšnost nastavení větší. Zřejmě to nějak souvisí s nastavením Zapnout/Vypnout automaticky zoom. Zkoušel jsem více možnosti, ale vlastně je to nepoužitelné. POI při vypočtené trasy mám šedé, takže taky nefunkční...

Nápovědu jsem si pročetl, ale nic, proč by to nemělo fungovat jsem tam nenašel, takže asi nějaký bug. Jak to tak vidím, tak asi brzy bude Dynavix 2.4...