Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO 701 sa sprava akoby k nemu boli pripojene sluchatka

Feroo13 (10)|17.3.2008 06:27
Zdravim PDA-ckarov....MIO je moje prve PDA (po niekolkych smartphonoch) a sluzi perfektne az do vcera kedy sa mi stala zaujimava vec...V praci som skusal reproduktory k PC a ako zdroj hudby som pouzil nejake MP3 co som mal v MIU...nakolko ma MIO 2,5mm jack tak som este pouzil redukciu a zapajal jednotlive repro a testoval....nerobil som to prvy krat takze rutina....az vecer ked som isiel z neho volat som si vsimol ze ked som vytocil cislo a priloil MIO k uchu tak bolo stale hluche....pozrel som na displej a tam mi uz bezali sekundy hovoru a tak mi bolo jasne ze nieco nie je v poriadku...Po dokladnom testovani som prisiel na to ze sa stale sprava akoby k nemu boli pripojene sluchatka...Viete mi niekto pomoct s tymto problemom nakolko by som to nerad niesol na reklamaciu lebo uz mi kus za kus nemozu vymenit a to by ma mrzelo....vopred diky a dufam ze som problem opisal dos podrobne
Petr L. (29)|17.3.2008 07:16
Pravdepodobne ti zustal sepnuty (nebo rozepnuty nejaky kontakt v sluchatkovem konektoru - nevim jak je to uvnitr zapojene) takze vyzkousej parkrat zasunout a vysunout konektor. Redukci si predpokladam pajel mimo telefon a mas ji zapojenou spravne. Pak by to mohl byt softwerovy problem (i kdyz tomu moc neverim), takze softreset, popr. hardreset a pokud nepomuze, tak uz jen servis.
Feroo13 (10)|17.3.2008 10:34
nepomohlo :-( HR asi robit nebudem lebo to bude chyba hardwarova tak asi by to na 100% nepomohlo....
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2008 11:36
Zkus uskutečnit hovor pomocí HF (pokud máš). Samozřejmě "drátového", BT nám je v tomto případě na nic.

Já bych to tipnul na problém v tom konektoru v PDA. Zkus ho profouknout (přiměřeně silně!!! - ne kompresorem :D ), popř.se podívat dovnitř, zda tam není "něco špatně" ( sepnuté kontakty, něco ulomené, špína, prach, něco zanesené...), co zbůsobuje, že zařízení mylně rozpoznává, že jsou sluchátka/HF zapojené.

Možno zkusit HR (samozřejmě před tím zazálohovat) a vyzkoušet jak na prázdné cihle tak i po obnově. Pokud problém přetrvává i při prázném zařízení máš 2 možnosti - buď se s tím smířit nebo zajít do servisu.
Feroo13 (10)|17.3.2008 12:24
no zmierit sa s tym asi neda....to je pochopitelne...jaj no moc ho do servisu nechcem davat....mesiac bez PDA na ktorom si denno denne prikraslujem den :-)
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2008 13:39
Tak vyzkoušej výše uvedené, ale já si stejně myslím, že tě návštěva servisu nemine. Je to jako se zubařem :sarcastic:
Feroo13 (10)|17.3.2008 16:38
No tak sa to este zhorsilo....Uz nejde zvuk ani cez sluchatka...takze pojde pod skalpel....som zvedavy ci to vyreklamuju v pohode a ci to budu opravovat...