Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poloviční kapacita 2GB SD karty...

glorindelf (1)|15.3.2008 18:17
Zdravim, potřeboval bych prosím pomoct s SD kartou. Jedná se tedy spíše o micro SD používanou přes redukci na mini SD (2Gb).
Mám ji teď pár dní novou. Ovšem když jsem ji normálně přes pocket mechanic v MDA naformátoval a kopíroval na ni přes čtečku karet v notebooku věci, nešlo tam nakopírovat víc než přibližně 950 Mb. To samé i když jsem ji naformátoval ve winech na notebooku.
Teď jsem vyzkoušel to naformátovat programem SDformatter přímo od panasonicu a když formátování doběhlo, napsalo mi to že kapacita karty je jen těch 950Mb. Je to vada karty?

Navic mi ji vubec ani nedetekuje pocket mechanic... ale v jinak v mda jede v pohode... (tedy az na tu polovicni kapacitu :/ )

Předem díky za jakoukoli pomoc...
Kubak_ce4you (17)|15.3.2008 20:47
Ahoj,
taky se mi to stalo u karty Corsair, zkoušel jsem všechno možné, ale nic. Tak se ji šel reklamovat a dostal se hned novou. Takže doporučuji reklamaci.
DuckDaffy (51)|9.4.2008 09:58
Zdravím, setkal jsem se s tím, že je může být čistě SW problém - je datově poškozený obsah partition tabulky (PT) v prvním sektoru na začátku karty. Reklamace je tím pádem bezpředmětná, ale z neznalosti to valná část prodejců uzná.
Náprava - zkuste se programem s přímým přístupem na disk (např. WinHex) podívat na obsah PT a pak také na skutečné počty cylindrů (C), hlav (H) a sektorů (S), zda odpovídá celkový počet sektorů karty.
Pokud mi dodáte "fyzické" parametry CHS a akutečný počet LBA sektorů, jak je hlásí karta, tam mám program, který vypočítá nejlepší kombinaci virtuálních CHS parametrů do PT, aby se plně využila kapacita karty. Je to sice spíše kosmetická úprava, ale z důvodu kompatibility a bezpečnosti dat je vhodné mít PT v pořádku.
Karta se nechá používat (ve Windows) i tak, že PT tabulku smažete a kartu přímo naformátujete, ale mnoho přenosných zařízení to špatně snáší, očekávají v prvním sektoru PT a nikoliv boot sektor FAT.
Také se mohlo stát, že vyrobili 1 GB a potiskli a prodali ji jako 2 GB. :)