Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

samovolné vybití baterie

bass_ce4you (105)|24.5.2004 10:41
Vyvstal mi drobný resp. velký problém. Měl jsem zapnutý PocketKim. Po dojetí do cíle jsem vypl MDA vypínačem. Baterka byla 100% nabitá. Cca po 9 hodinách jsem znovu sedl do auta a hle MDA nenaskočilo. Po připojení na nabíječku na chvíli naskočilo ale než se korektně nastartovalo tak zase chcíplo. Už jsem to nezkoušel. Doma pořád nic takže jsem testl hard reset. Samozřejmě data v ..... (naštěstí jsem dělal den předtím zálohu). MDA furt nic tak jsem jej dal na nabíječku. Cca po 2 minutách se najednou zaplo s informací že baterie je slabá a v nastavení jsem zjistil že je hlavní baterie n 0%. Jinak baterka chodí normálně. Pokud MDA používám jen jako telefon tak mi vydrží i 2 dny.
Dík
Wuffi (1599)|24.5.2004 10:48
Zkus ted par dni normalni provoz a uvidis... Rekl bych ze se tam natvrdo "sekla" nejaka aplikace a zarizeni se nemohlo vypnout a bezelo dokud si do dna "nevycucalo" accu...
ipf (2136)|24.5.2004 11:14
..po dojetí do cíle...
A to bylo kde? Měl jsi tam dost signálu? Moje zkušenost s rychlým vybíjením tzv. "někdy" je většinou způsobena tím, že v daném místě je slabý (nebo žádný) signál a MDÁčko hledá a hledá a hledá a baterie je cca za 4 hodiny na nule (obzvlášť pozor, pokud máš nastavený automatický příjem pošty).
A jak říká kolega, zálohovat, zálohovat a zase zálohovat.
PS.
Stejně se to vždycky po.... ve chvíli, kdy zapomeneš na zálohu :D .
bass_ce4you (105)|24.5.2004 12:28
Cíl byl ZOO Troja. Nesmějte se. Z Budějovické tam trefím i bez GPS ale zkouším to. Taky jsem zase v PocketKimu objevil další chybičku. zamyslel jsem se, spolehl se na techniku a málem jsem za mostem Barikádníků zapomněl odbočit. Informace o odbočce byly trochu nepřesné. Naštěstí to i ten za mnou dobrzdil.
Jinak zálohy dělám každý týden a pro jistotu vždy full;) .

PS.Kde se nastavuje to automatické stahování pošty.
Wuffi (1599)|24.5.2004 12:40
Automaticke Stahovani Posty:

Start=>Inbox=>Options=>menu Accounts=>polozka Accounts=>vyberes pozadovany ucet=>tlacitko Next=>tlacitko Next=>tlacitko Next=>tlacitko Options=>a tam uz mas zaskrtavaci policko pro zapnuti automatickeho stahovani posty a pod nim policko pro zadani casoveho intervalu...

Snad to pomuze:D
windmaster (307)|24.5.2004 22:32
[QUOTE="bass"]Vyvstal mi drobný resp. velký problém. Měl jsem zapnutý PocketKim. Po dojetí do cíle jsem vypl MDA vypínačem. Baterka byla 100% nabitá. Cca po 9 hodinách jsem znovu sedl do auta a hle MDA nenaskočilo.[/QUOTE]

Mě se už několikrát stalo, že se PocketKim po vypnutí vypínačem, ale bez ukončení navigace po chvíli zase sám aktivoval. Souvisí to s vlastností programu, která brání vypnutí PDA pokud je nastaveno automatické vypínání v nečinnosti. PKim se sám postará aby se PDA nevypnulo.
Je vždy lepší běh programu ukončit a nespoléhat na vypínač. Potom se nemůže stát, že PDA nekontrolovatelně běží až do úplného vybití baterie.