Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

připomínání úkolů pomocí polohy GPS

Liborek_ce4you (2)|12.3.2008 08:27
Existuje software (nebo nějáký plugin do stávajících PIM), který mi bude připomínat úkoly, které souvisí s danou oblastí. Příklad udělám si databázi míst, kde se pohybuju (práce, obchod,kamarád,pošta,...) a při tvorbě nových úkolů si zadám i místo. př. úkol: koupit žárovky, místo: obchod a jakmile přijedu do obchodu (hypermarket) k jinému účelu než koupit žárovky (na které jsem dávno zapoměl), tak mi to podle polohy GPS (obchodu) připomene, že mám koupit mimo jiné i ty žárovky...
Díky
zuzkys (356)|12.3.2008 12:16
Hmmm to zní velice zajímavě... taky by mě to zajímalo zda to jde. Ale musel bys asi mít celou dobu zapnuté gps a to nevím jak daleko bys došel s baterkou..
Xerxes Artifex (56)|12.3.2008 12:20
Něco takového jsem viděl na jakémsi symbianovém mobilu a fungovalo to ne pomoci GPS ale pomoci pripojeni ke konkretnimu GSM vysilaci popripade jejich kombinaci a vzdalenost coz zjistuje MDA bez nejakeho zvyseni pozadavku na baterie...
Honza Kulíšek (73)|12.3.2008 12:58
Na SP Mpx200 jsem si hodne zvykl na profily rizene podle polohy, brane podle BTSek. Na PPC mi to ted docela chybi a to co jsi navrhl ty zni jako velmi zajimava featura, urcite bych ji uvital.
No, treba se toho napadu chytne nejaky schopny programator - myslim, ze by to urcite melo kladnou odezvu.
PhSnake (872)|12.3.2008 13:14
derek - profil mozes podla BTS menit cez Phonealarm (www.pocketmax.net) nepouzivam ho teraz(som v stadiu "varenia ROM") ale ked sa pamatam mohzno by to mohlo aj upozornovat na veci podla BTS (tusim ma moznost spustit app pri zmene profilu) pripadne skusit napisat autorovi....
Honza Kulíšek (73)|12.3.2008 14:02
>>PhSnake: Jenze PhoneAlarm je na me moc komplexni krava. Je mi jasne, ze ovladani profilu jako na SP je na PPC problem kvuli neexistenci systemovych profilu, ale to se bez toho radeji obejdu.
A upominka na zaklade zmeny profilu je sice funkcni, ale to uz musim mit neco co bude zaroven ridit profily podle polohy, navic ne vzdy budu chtit v zavislosti na lokalite menit i profil, ale budu chtit pouze upozornit na udalost/pripominku, jak to nastiniíl na zacatku Liborek. Tady by takovy problem byt nemusel.

Tady je ten CellProfileSwitcher pro smartphony, jako pripadna inspirace.