Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký handheld, komunikátor nebo cokoliv vhodného pro časté psaní novináře?

pe3czech (1)|11.3.2008 23:47
Zdravím, jsem pisálek a uvažuju o variantě za notebook. Základní parametry, které vyžaduji je wifi (pokud možno i g.. i když pokud bude kvalitní wifina "béčko", která najde i zabezpečené sítě a nenachytám se jako u svého starého notebooku, do kterého jsem si koupil usb wifi a v návaznosti na to si řekl, že by bylo fajn dědouška použít občas i doma a pořídil si wireless router, který mi notebook dokáže rozeznat jenom pokud je síť nezabezpečená, z čehož mají určitě obrovskou radost všichni sousedi v okolí), GSM(stačí jenom klasický telefon a sms, možnost EDGE jako záložní zdroj připojení k internetu je jen lahůdkou navíc, dokážu se bez EDGE obejít). Dále pohodlná klávesnice, se kterou se pokud možno co nejvíce přiblížím stadnardu psaní na počítačové klávesnici(a na klávesnici bych rád kladl důraz a zvýraznil samostatnou otázku, protože jsem se ještě v praxi s podobnými zařízeními nesetkal, jak se vůbec dá rychle na takovýchto zařízeních obecně psát? Počítám s jistou dobou tréninku.)

A další věc je displej. Půjde-li o dotekový, vítám rozlišení 640x320, jinak se spokojím i s nižším.

sám jsem dneska přečetl snad desítky recenzí a zaujal mě hlavně tenhle rok a půl starý HP iPAQ hw 6900 . Není to teda žádný z technologických trháků(to ani nevyžaduji), ale pokud by měl někdo veskrze kladné zkušenosti s klávesnicí, určitě bych se na něj nechal přemluvit, bude pro něj rozhodně mluvit i cena, což mě přivádí k otázce, jestli se dá ještě sehnat nový a kde? google mi nedokázal rychle pomoci.

jsem přístupný jakýmkoliv návrhům a budu vám vděčný za každou pomoc!!


==============================================================================================
editováno 12.3.08 v 0:12
JÉÉÉÉŽIŠMARJA já jsem ale hlupák nepozorný, hezky pohodlně si kliknu o řádek níže a otázku na zařížení jsem napsal do kategorie příslušenství!! prosím nějakého moderátora o přesun
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2008 10:52
Starší HTC Universal - nový určitě už neseženeš.
Nové HTC Advatange X7501 alias HTC Athena nebo novější X7500, HTC Kaiser.
HTC Shift (není PDA, ale něco jako UMPC s W Vista a WM 6).

Výběr je jen cca a dle hlavního požadavku větší až velké klávesnice. KLávesnice, co má tebou vybraný model (nebo třeba Palm Treo 750v, které mám), na psaní "Vojny a míru" nebo F.L.Věka" opravdu není.
PhSnake (872)|12.3.2008 11:13
Ja mam uniho je to super, teraz sa uz aj v CZ da spravit 128MB Ram (mozno nevyuzijes) a na pisanie je super. A este si spravim reklamu(resp. firme kde robim) rozbehnes na nom Adaptxt bez problemov (vylepsena T9 aj s kontextualnymi seggestions....)
Miloš Strouhal (3997)|12.3.2008 13:26
HTC Universala na psani opravdu dlouhych textu ze sve zkusenosti rozhodne nedoporucuji.. Dela to stale, problem nevyresen.. Je jedno v cem ten text pisu, muze to byt i dlouhe chatovani v ICQ nebo ve Skypu. Nakonec to vzdycky spadne, pokud vcas neudelam Soft Reset. Na druhou stranu neznam zarizeni s lepsi a pohodlnejsi klavesnici. Je to vazne skoda.