Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém se startem Qteku 9100 po hard resetu

Igracek2 (12)|11.3.2008 08:10
Dobrý den. Pořídil jsem používaný Qtek 9100. Prvních pár hodin normálně fungoval, byly tam však ještě nějaká data, proto jsem podle návodu provedl HR. Telefon od té doby naběhne jenom po modrou obrazovku s logem Qtek. Nereaguje ani na tlačítko vypnutí, SR, nový HR. Nechal jsem ho přes noc (asi 7 hodin), jestli se ještě nerozjede, ale nepomohlo to. Na displeji se zobrazuje
IPL 2.17
SPL 2.17
GSM 02.07.10
OS 2.17.7.2
Do bootloaderu se dostanu.
Prohledal jsem diskuzi, ale podobný problém po HR zničeho nic jsem nenašel. Falsh bych prováděl nerad, nechci přijít o zbytek záruky. Zatím ovšem nemám záruční list, nemůžu proto využít servisu. Proto předem děkuji za jakoukoliv radu.
peter34 (63)|11.3.2008 12:08
Tak skús flashnuť originálnu ROM, tým o záruku neprídeš.
Igracek2 (12)|11.3.2008 13:16
Právě jsem to zkoušel, přes bootloader jsem nahrál nějakou originální od Qteku (čísla IPL, SPL, GSM a OS na displeji se nezměnily, takže to možná byla stejná verze jako původní), vše proběhlo na první pohled korektně, ale stav se nezměnil. Naběhne to po modrou obrazovku a tam to visí :(
Soukynek (63)|11.3.2008 16:00
Nevím jestli to pomůže nebo ne ,ale já osobně jsem si stáhl v tomhle problému romku z

http://rapidshare.com/files/17611929/RUU_TMobile_US_226102_22610105_022511_WWE_Ship.exe.html

JEdná se o oficiální romku, z bootloaderu jsem ju nainstalil , vše proběhlo korektně, potom jsem ho nechal najet a k mé velké úlevě vše naběhlo - sice tam byla jakási romka s Woknama 5 a ještě od T-mobilu,ale hned jsem tam šoupl 6.1 - plně funkční a opravdu pohodovou.Takže jestli můžu poradit - vyzkoušej toto
Igracek2 (12)|11.3.2008 21:40
Děkuji za tip. Už se mi podařilo sehnat záruční list, tak přece jenom telefon ještě na chvíli oželím a uvidím, co mi řeknou. Přece jenom je telefon od O2 a možná by se servisu nelíbila Romka od T-mobilu. Co jsem slyšel, tak si tímto způsobem ulehčují práci a odmítají opravovat i mechanické závady kvůli softwarovým změnám. Asi by se to dalo uhádat, ale za to mi to nestojí. Pokud ho nespraví, rád radu využiji. Držte prosím palce a určitě napíšu výsledek.
Soukynek (63)|12.3.2008 10:58
No - ono takhle - já mám mobil taky od O2, ale právě tahle romka mě to zachránila, když sem tam měl neoficiální a nechtělo mě to nabehnout. Nevím čím to je a možná to je jen můj případ,ale po aplikování téhle romky, se už povedlo naflashovat další. A přitom, když sem tam měl jinou - neoficiální - a postupoval jsem přesně podle postupu na locked - CID , tak mě tam prostě zaboha nešla nahrát jiná romka, teprve po naflashování oné oficiální T-mobile romky šla flešnout jiná neoficiální romka. Uf - doufám, ež je to aspoň trochu srozumitelný :-) Právě proto bych tam nacpal tu romku od T-mobile, kdyby naběhla, tak bych tam klidně zase vyzkoušel jinou (stejně nemám rád original) no a kdyby ani to nepomohlo ,tak bych tam kopl z5 tu oficiální od O2 a šel bych to reklamovat :-)

Jinak se zárukou chápu,a držím palce ať to vyjde.
Igracek2 (12)|12.3.2008 15:45
Tak jsem telefon předal servisu v Brně a uvidíme, co s tím udělají. Asi to bude trvat než to přepošlou a v Praze opraví. Ještě jsem si všimnul, že při provádění HR se krátce vypisuje, co právě telefon dělá. Vždy mi napsal: "Format failed". Tak si říkám, zda se nejedná o nějakou HW závadu pamětí... Nevšimnul jste si, zda Vám to psal také?
stajgrpavel (10)|16.3.2008 01:31
s tejny problem jsem mel ale v zaruce uz qtek nebyl jedine co pomohlo bylo to ze jsem udelal flash z pametove karty. ale miso byt odemceny tel ma vsechny rom .
Igracek2 (12)|3.4.2008 18:34
Tak už mám telefon funkční doma. Byla to pravděpodobně HW závada, protože měnili celou systémovou desku. Naštěstí to bylo v záruce, protože deska podle papírů stála 5500 a já telefon koupil starší za čtyři a půl :D Každopádně děkuji všem za rady a podporu.