Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Clean ROM 5.2.19202 (Build 19202.1.0.0) Eval - první WM 6.1 ROM pro Qtek 8310 - praktické zkušenosti

Kyle (279)|10.3.2008 16:32
tak tady budeme pokračovat ;)

řeč je o ROM Clean 5.2.19202 (Build 19202.1.0.0) Eval
od autora - GnatGoSplat, více zde :

XDA Developers WM6.1 ROM Clean

Postup/návod při flashování, odkazy na download a první čerstvé zkušenosti naleznete zde :
Qtek 8310 s WM6 <<<--- první příspěvek je stále průběžně aktualizován!

*********************************************************
Stahovat můžete zde :

http://rapidshare.com/files/102934188/RUU_TORNADO_WM6.1_19202_Clean_0.4b.rar

*** nová verze s opravou mnoha bugů, je to pouze OS, nemění se vaše IPL, SPL, flash nebo radio ( pokud už máte WM6 )

*********************************************************
opraveny tyto chyby první verze :

Mar. 27, 2008 - Newer core OS from Moto Q8 1.07.24R. Video recording now works. Changed Bluetooth file (not sure if it fixed anything).

Mar. 15, 2008 - MMSC settings can now be changed, WiFi Status in Settings is fixed, Bluetooth Security menu option fixed, SIM Contacts show up in Contacts, added IRDA, Java changed from Jeodek to JBed, default font changed to Segoe.

Mar. 9, 2008 - Fixed System Information not working

*********************************************************
video s ukázkou práce ve WM 6.1 : http://www.youtube.com/watch?v=-Tg-gtgsHRQ
Bohumil Stejskal (414)|10.3.2008 18:18
:) jůůů a jde se flashovat ;) už ji má někdo nahoděnou ? jede ?
:? **** nechce někdo vyzkoušet ten HTC SDHC ? Já bohužel nemám takovou kartu :)
Kyle (279)|11.3.2008 00:35
Ja uz mam od vcera nahozenou prvni verzi a jede zatim bez problemu... :)
Bohumil Stejskal (414)|11.3.2008 08:07
mno je tam celkem dost bugů , hlavně mě štve, že čtení a mazání sms je nějaké celkově záhadné :D

*** a taky je zajímavé, že se mění pořadí ikon :)
Kyle (279)|11.3.2008 09:59
Pokud myslis ve start menu, tak to je nova feature WM6.1. Nejdriv se ti otevre MRU (most recent used) misto start menu. Da se to vypnout v nastaveni homescreenu... ;)

Cteni sms-ek se zase automaticky zobrazuje jako konverzace misto jedne zpravy, coz me taky zarazilo, ale casem si na to mozna i zvyknu. S tim souvisi i to mazani. Nekdy to muze byt docela sikovny.
Bohumil Stejskal (414)|11.3.2008 10:11
jo dík, tak tydle dvě záhady sou objasněné :D no a dá se nějak změnit ten font, ten se mi moc nelíbí :)

*** aha tak stačí tam fouknout tady ten Segoe font a je to :)
Ossis (13)|11.3.2008 16:01
[QUOTE="Kyle"]Cteni sms-ek se zase automaticky zobrazuje jako konverzace misto jedne zpravy, coz me taky zarazilo, ale casem si na to mozna i zvyknu. S tim souvisi i to mazani. Nekdy to muze byt docela sikovny.[/QUOTE]

Zobrazeni jako konverzace se da zrusit viz.: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=372263

// Jak se píšou znaky s diakritikou?
Ossis (13)|11.3.2008 19:41
HKLM>System>Inbox>RecipientAutoComplete změnou hodnoty MaxSuggestions na nějaké číslo n lze povolit nápovědu při zadávání adresata zpravy (až n možností) viz. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2009900&postcount=105
Bohumil Stejskal (414)|11.3.2008 23:57
nepůjdou české znaky psát po doinstalaci T9 cz ? :?
vodopadek (274)|12.3.2008 00:54
jak jste na tom s nastevenim pro MMS? at to zkousim jak to zkousim ani pres registry se mi to nedari... mam vodafone nejaky napad? na xda pisou editovat pres registry a pak to jde.. ale me zmizne zatrzitko jako predvolene a pri pokusu stahnou to hodi error...
Bohumil Stejskal (414)|12.3.2008 07:39
a proč nemám kontakty ? to je chyba moje nebo ROMky ? :?
vodopadek (274)|12.3.2008 09:21
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]a proč nemám kontakty ? to je chyba moje nebo ROMky ? :? [/QUOTE]

se ti ztratili sami od sebe ci co?:)) ja jsem ji vcera v noci taky flashnul a krome jiz zminovaneho nastaveni MMS vsechno vali jako z praku..:yes:
Venca Černík (17)|12.3.2008 11:02
Mě se taky kontakty ztratily... Ale oni tam jsou, ale zobrazí se jen když na homescreenu začnu vytáčet. Jinak v Contacts ne.

Pak Media Player je nějaký divný, občas se sekne, nefunguje ovládání joystickem

Mám pocit jako kdyby mi to udělalo něco s Mac adresou u Wifi, protože doma mám foltrování na mac adresu a to výdy to fungovalo, ale s 6.1 ne.

Celkově je na systému dost co zlepšovat, ale až se to odladí, tak to bude super.

SMS jsem ještě nezkoušel, protože mi nikdo nenapsal a už nemám moc kreditu :D

jinak pozitivně hodnotím homescreen, naposledny spuštěné aplikace, vylepšené IE, copy&paste
Ossis (13)|12.3.2008 11:21
Funguje vám připojení k internetu přes activesync, po kabelu?

// Tak mě už taky, chtělo to, abych se trochu pohrabal v nastavení připojení...
Venca Černík (17)|12.3.2008 11:55
Mě funguje :)
Ossis (13)|12.3.2008 12:16
Tak moje první dojmy po cca dnu jsou velmi pozitivní. Rozhodně bych ale pár změn ocenil:
čeština do xT9
do nastavení přidal volbu na vypnutí sms konverzací
odstranit balast - ukázkový mp3 apod.
celetask misto soucasnyho taskmanageru
nastavení MMS
...
A teď to, co se mi líbí:
rozhodně nový homescreen - ta průhlednost je fakt pěkná
menu s často používanými programy
copy & paste
Kyle (279)|12.3.2008 13:56
Cestina do xT9 samozrejme existuje, ja sem ale radsi nainstaloval starou T9 z WM5... ;)
Ossis (13)|12.3.2008 14:22
[QUOTE="Kyle"]Cestina do xT9 samozrejme existuje, ja sem ale radsi nainstaloval starou T9 z WM5... ;) [/QUOTE]
Tj, já si nainstaloval několik verzí, ale ani jedna mi nejela resp. nepovedlo se mi přepnout jazyk...
Kyle (279)|12.3.2008 14:37
A trvas na ty xT9? Me prijde takova krkolomnejsi... :?
Ossis (13)|12.3.2008 14:40
[QUOTE="Kyle"]A trvas na ty xT9? Me prijde takova krkolomnejsi... :? [/QUOTE]
No netrvam, kdyz sem ji doted nemel. Jenze jak pouzivam verzi z WM5, tak ta se trochu tluce s naseptavanim pri zadavani kontaktu ;-).
Kyle (279)|12.3.2008 15:40
To je fakt... to sem si taky vsimnul. U ty xT9 se to ale chova dost podobne...

Udelal sem ti cab, kterej prida cestinu i do ty xT9... ;) Tu verzi z WM5 staci jen odinstalovat a xT9 se zase aktivuje.
Ossis (13)|12.3.2008 15:52
Hmm, máš pravdu. Je to z bláta do louže.
Venca Černík (17)|12.3.2008 21:23
No když jsem měl WM6, tak jsem se ke skryté Wifi připojoval v pořádku.

Nyní se Qtek ke skryté Wifi nepřipojí. Když ji pouze zviditelním (je dále zabezpečená MAC adresou, šifrováním, ...),tak se připojím v pohodě. Jakmile ji zase zneviditelním, už se nepřipojím.

Nevím, proč to s WM6.1 prostě nefunguje,když to s WM6 fungovalo bez problémů... :(
Ossis (13)|12.3.2008 21:40
Venca Černík (17)|13.3.2008 08:10
Díky moc, funguje to!! :) )
Ossis (13)|13.3.2008 20:26
Tak co, máte nějaké nové postřehy?
vodopadek (274)|13.3.2008 22:02
[QUOTE="Ossis"]Tak co, máte nějaké nové postřehy?[/QUOTE] jo:)) dneska se mi stalo ze jsem telefonoval hovor normalne skoncil a pak se mi nikdo nemohl dovolat zjistil jsem to az po tom co mi volal svagr ze se mi nemuze dovolat na mobil.. U nekterych prechozich romek se to taky parkarat stalo.. Jinak porad se mi nedari pripojit na wifi.. at to skoucim nastavovat jak chci vzdy mi to hodi hlasku ze to nejde pripojit a ze neni sit ikdyz ji normalne vidim a je nezabezpecena.. s romkou s neohomescreenem jsem se normalne pripojoval.. Ale oproti te romce s neo mi tato WM 6.1 prijde ze telefon vydrzi mnohem dele na jedno nabiti.. no jeste budu testovat.. Na ty zpravy uz jsem si docela zvyknul hlavne mi to prijde docela dobry v okamziku kdyz mi chodi preposilani posty na mobil tak je to pekne pohromade a nemusim porad otvirat dalsi a dalsi zpravy.. no jinak zatim zadny novy postreh dneska skoro nebyl cas badat:)) ale o vikendu budu testovat...:yes:

EDIT: tak wifi uz vali dokopiroval jsem ten dll soubor z predchozich prispevku a uz to funguje.. tak uz jen ty mms a jsem spokojen...:yes:
Traget (1)|14.3.2008 09:43
Dobry den,Panove nevim jak vy ale ja mam docela z kazdou tou WM6 problemy v Qteku 8310.Preflashovat to jde bez problemu.Tydy ty WM6 co zkousim co tu jsou tak u vecina se stana nejaka chybicka.Vyhodi to hlasku treba ze :Aplikace nejde spustit.Nebo že nepracuje zpravze ze ji musim vypnout a zapnout znova.Zkusis to znova a zase to udela.Nebo priklad Microsoft ActiveSyns proste programek to kdo vymyslel toho bych vazne uskrtil :),propojim to ze PC mam vyply Firewall,Windousacky a Avasta Netlimiter co pouzivam.A nejsem schopen to propojit.Musim to nekolikrat zkouset.Az se podari tak se podari :(Proste WM6 pro Qtek 8310 nejsou jeste uplne vymakane nebo dokonale nebo proste funkcni an 100% a podle em to bude jeste docela dlouho trvat nez to bote uplne v pohode nez se to nekomu podari.Ja bych od vas potreboval vedet ktera ta WM6 je dobra a funkcni na co nejvice % :)?Abych ji popripade mohl vyzkouset :)Doporuceni.A ne kdyz te bezi tyden a za tyden ti vyskoci nejaka chyba a clovek nevi ani od jakyho programu to je vubec.No nic Diky za Info a vase Odpovedi a namety.Caoo Traget
Ossis (13)|14.3.2008 09:57
[QUOTE="Traget"]Dobry den,Panove nevim jak vy ale ja mam docela z kazdou tou WM6 problemy v Qteku 8310.Preflashovat to jde bez problemu.Tydy ty WM6 co zkousim co tu jsou tak u vecina se stana nejaka chybicka.Vyhodi to hlasku treba ze :Aplikace nejde spustit.Nebo že nepracuje zpravze ze ji musim vypnout a zapnout znova...t[/QUOTE]

No těžko radit. S podobnými problémy, jako máš ty, jsem se zatím nesetkal... Activesync mi jede na 100%.
vodopadek (274)|14.3.2008 10:11
to traget: no ja flashuju vzdy kdyz je na xda neco noveho a ze romek se roji jak hub po desti ale takove problemy co popisujes nemam.. flashuju pod XP a pracuju pod vistou a pripojeni pres activesync a bluetooth bez nejmensich problemu.. nejaky bugy v romkach samozrejme jsou ale co by clovek chtel, delaji to lide pro zabavu a pro komunitu a kazdy pozaduje od telefonu neco jineho aby umel.. a ne vsechny programy se kamaradi s vyssima buildama romek.. takze spise problem bude v tom.. pripojeni vzdy a bez problemu fungovalo aspon u mne:)) takze spise si myslim ze tebou uvedene problemy budou spocivat spise kvuli trosce nesikovnosti:D A nemyslim to nejak zle.. spis takovy maly popichnuticko:D
Kyle (279)|14.3.2008 10:33
[QUOTE="Traget"]A ne kdyz te bezi tyden a za tyden ti vyskoci nejaka chyba a clovek nevi ani od jakyho programu to je vubec.No nic Diky za Info a vase Odpovedi a namety.[/QUOTE]

Tak to, ze ti telefon po tejdnu provozu bez restartu nespusti nejakou aplikaci je bohuzel vlastnost vsech WM verzi pro smartphone uz od prvniho modelu. Nejak se Microsoftu ty memory leaky nedari uplne vychytat, i kdyz s kazdou verzi se trochu zlepsuje... ;)

Ty ostatni problemy sem neznamenal, rek bych, ze za problemy s ActiveSyncem muze ten firewall. ActiveSync se da nejakym tweakem prepnout do modu, kdy nejede pres IP adresu, tak jak to byl pred WM5. To by ti myslim mohlo pomoct.
Bohumil Stejskal (414)|14.3.2008 10:38
jde nějak nastavit, aby mi to ukazovalo ty sms od nejstarší ? :? se mi to otevře vždycky dole u nejnovější a musím se posunout nahoru a to mi jich někdy dojde i 5 - 6 z jednoho zdroje,což je dost problém :) no a ty Kontakty se dají nějak zviditelnit ?, mě se prostě neukazujou :? No snad se brzo objeví nějaká odladěná ROMka WM 6.1 :D

********************************************
Windows Live Mobile

1. Install Windows Live mobile
2. Change the value of HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\CHome\CWindo wsLive\Disabled from 1 to 0
3. Restart device and you will get it
Venca Černík (17)|14.3.2008 14:00


:D :D :D
Vypadá to že WM6.1 umí správně řadit SMSky :D
vodopadek (274)|14.3.2008 21:12
tak nejaky to pozadi do founu:
00269820_dark_CSDv.jpg 00269820_kostky_7WV3.jpg 00269820_flower_uG05.jpg 00269820_lupeni_Cgum.jpg 00269820_pupik_3xQp.jpg
Ossis (13)|16.3.2008 11:53
Tak vyšla nová verze romky opravující některé chybky viz. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2005261&postcount=1
maxík69 (75)|16.3.2008 13:55
Podařilo se někomu nastavit MMS u T-Mobile ?? Můžu poprosit o postup ? Předem díky... Jinak mi přijde tato ROM docela rychlá, homescreen je parádní :)
Ossis (13)|16.3.2008 22:05
[QUOTE="maxík69"]Podařilo se někomu nastavit MMS u T-Mobile ?? Můžu poprosit o postup ? Předem díky... Jinak mi přijde tato ROM docela rychlá, homescreen je parádní :) [/QUOTE]
Kterou verzi jsi použil? Zrovna se chystám na tu novou, která by měla opravit některé chyby.
maxík69 (75)|17.3.2008 15:10
[QUOTE="Ossis"][QUOTE="maxík69"]Podařilo se někomu nastavit MMS u T-Mobile ?? Můžu poprosit o postup ? Předem díky... Jinak mi přijde tato ROM docela rychlá, homescreen je parádní :) [/QUOTE]
Kterou verzi jsi použil? Zrovna se chystám na tu novou, která by měla opravit některé chyby.[/QUOTE]

No asi tu opravenou měla by snad byt z 15.3.2008
vpx (529)|18.3.2008 17:11
- nevite nekdo, k cemu je HOME.ZIP v prvnim prispevku ?
- nevite nekdo, jak nastavit, aby se fotky v home screenu ukazovaly ze Storage Card ?

Diky
VP
Bohumil Stejskal (414)|18.3.2008 18:12
;) :yes:
Milinek (54)|21.3.2008 12:27
Lidi, skoušel někdo změnu funkce prtavé soft klávesy?
vpx (529)|28.3.2008 14:42
dneska je tam nova verze ...
Kyle (279)|28.3.2008 15:31
Pred chvili sem ji nahodil. Tu predchozi verzi sem vynechal, novejsi verzi systemu jsem neodolal... :)

Pochopili jste nekdo, co myslel Microsoft tim vylepsenim Internet Exploreru? Jejich funkce Zoom in/Zoom out mi opravdu bere dech. Neco tak pomalyho sem jeste nevidel. Opera Mini napsana v jave tohle dela naprosto bez problemu a okamzite... :)
vpx (529)|28.3.2008 16:01
Ja jsem nasadil browser IbisDX Standard a je naprosto Super :yes:
vodopadek (274)|28.3.2008 23:38
ten posledni build 0,4b ma toto:odkaz? viz ty obrazky dole? tzn. ze je tam pridany panel s aplikacema a nastavenim? muzete to potvrdit kdo uz to ma nahozeny? jestli to tam je tak uz ji tam cpu taky...:D
Kyle (279)|29.3.2008 16:02
Tak to tam standardne neni, ale kdyz uz sem se tim zabejval, tak sem prisel na zpusob jak to udelat... :)

Staci modifikovat Getting Started menu v registrech:

HKLM\Software\Microsoft\CHome\CwelcomeCenter... ma to podobnou strukturu jako modul CLinks u Neo homescreenu.

klic Pages - list jednotlivych polozek (Page1;Page2.. atd.)
klic Disabled - zapina/vypina modul

klice Page1 - PageX - definice jednotlivych polozek


vodopadek (274)|29.3.2008 16:09
[QUOTE="Kyle"]Tak to tam standardne neni, ale kdyz uz sem se tim zabejval, tak sem prisel na zpusob jak to udelat... :)

Staci modifikovat Getting Started menu v registrech:

HKLM\Software\Microsoft\CHome\CwelcomeCenter... ma to podobnou strukturu jako modul CLinks u Neo homescreenu.

klic Pages - list jednotlivych polozek (Page1;Page2.. atd.)
klic Disabled - zapina/vypina modul

klice Page1 - PageX - definice jednotlivych polozek


[/QUOTE]

dobra prace:D vecer pokud bude cas tak to fashnu a budu zkouset.. mam doma i udelany ikony ktery jsem zkousel v neo homescreenu tak az to odzkousim a bude to fungovat tak to sem postu..:yes:

EDIT: tak jsem koukal do registru.. takze uz to mam na screenu zapnuty a jestli chapu dobre kdyz nastavim v ACTIONURL cestu ke spoustenemu souboru napr. tomtom melo by to fachcit ze? a kdyz nastavim v PICTURES i ikonu? bude to fungovat? napr cesta Storage card/blabla.png? jako to bylo v neohomescreenu?

EIDT2: tak je to presne tak... v ACTIONURL se nastavi cesta spousteneho souboru a v PICTURES se nastavi cesta k .PPNG obrazku ikony ja jsem delal ikony 128x128 a jde to bez problemu... a zde jsou co jsem zatim vytvoril..

EDIT3: dalsi poznatek.. kdy si pracne upravite a prepisete registry a pak treba zkusite zmenit jiny tema jestli media panel nebo jen obyc tak jsou vsechny zmeny v pr.... a obnovi se defaultni nastaveni:sarcastic: tak jako me takze muzu nastavovat znova...




00272049_tomtom_JmLv.png 00272049_tcmp_NI6T.png 00272049_tc_I8NZ.png 00272049_music_00jT.png 00272049_date_UuAR.png
vodopadek (274)|30.3.2008 11:14
a zkousel nekdo naimplantovat iconbar? odtud ja to nainstaluju prepnu v tematu ale nahore mam pusto prazdno.. ale dkyz treba pripojim wifi mam ikonky jen pulku a krci se a vykukuje v pravem rohu.. funguje to nekomu nebo je problem jen u mne?
maxík69 (75)|30.3.2008 16:14
[QUOTE="vodopadek"]a zkousel nekdo naimplantovat iconbar? odtud ja to nainstaluju prepnu v tematu ale nahore mam pusto prazdno.. ale dkyz treba pripojim wifi mam ikonky jen pulku a krci se a vykukuje v pravem rohu.. funguje to nekomu nebo je problem jen u mne?[/QUOTE]
Mě to funguje normálně. Ikonky jsou to paradní, ale jsou tam jen když se nastaví v Homescreenu Sliding Panel NRG, jenže potom tam je i položka My Photos a Play All Song, což je spíš na škodu. Já se potřebuji dostat co nejpohodlněji k panelu Settings kvůli přepínání profilů a přístupu k Task Manageru, a takhle musím přeskakovat o 2 panely víc. Mít tak možnost nějak pohodlně spravovat ty panely... nemyslím tím složitou úpravu registrů.... (jinak já mám tu verzi ROM z 15.3, takže nemám tu poslední co se objevila nedávno)
vpx (529)|31.3.2008 09:02
vodopadek: tak si tu zmenu registru napis v mortscriptu, nebo vyexportuj .reg a pak si to po kazde zmene tematu v homescreenu naimportuj. Nevim, jak casto menis "zakladni typ" homescreenu, ale ja od te doby, co mam wm6.1. tak tam mam sliding panel...
A na ten iconbar mrknu, ale nemel by v tom byt problem.