Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Wizard - totálně vybitá baterie

glogloman (173)|10.3.2008 10:41
Zdravím, včera se mi MDA Vario seklo těsně před totálním vybitím baterie tak, že vibrovalo a svítilo.. tak jsem rychle vyndal baterii a dal na nabíječku a nic.. vůbec nic! Měl jsem ho přes noc (cca 12 hodin) na nabíječce a stejně to nepomohlo.. Zkusil jsem manuální HW reset, tak to na 2 vteřinky naskočil displej s potvrzovací obrazovkou pro HW reset, hned vzápětí na to naskočila úvodní obrazovka a poté se opět vypnulo.. a zase na nic nereaguje..

Co si pamatuji, tak se mi tohle už jednou stalo, ale myslím, že jsem to rozchodil právě tím, že jsem Vario nechal přes noc na nabíječce a ráno jsem ho normálně zapnul..

Co jsem někde slyšel, tak baterie Li-ion / Li-pol se nikdy nesmí úplně vybít na 0% jinak by už nešla nabít.. Kvůli tomu je SW ochrana v zařízeních.. No a já si myslím, že jak se mi to Vario seklo, tak to "obešlo" tu SW ochranu proti totálnímu vybití baterie.. a teď už jí asi nikdy nedobiji..

Poraďte prosím, měl jste někdo obdobný problém? Je tu někdo z ČB, kdo má Vario, že bych zkusil jeho baterii v mém Variu, zda je to opravdu tou baterií nebo Variem? Nebo poraďte kde v ČB sehnat levně novou baterii (nejlépe kdybych si jí ještě před koupí mohl vyzkoušet)..

Předem díky moc za rady.. ;)
qeepo (4)|10.3.2008 18:41
měl sem to samé... pomohla mi rada od ElSofta

"Pokud se nezačne nabijet ani po delší době na síťovém adaptéru, pak bych zkusil buď tuhle baterku nahoďit na stole nějakým zdrojem. Nedávno jsem to dělal kolegovo baterce(qtek9100), zdroj nastavil na 4.8V a proudový omezení na 100mA, na cca dvě minuty přidržel drátky na baterce, pak vrazil spátky do zařízení a už se na nabiječku chytil.

Další možnost je koupit novou baterii v obchodě"
glogloman (173)|10.3.2008 18:53
Děkuji za radu, ale už jsem se vrátil z města ze servisu / obchodu MobilPohotovost.cz, kde mi baterku zdarma nabyli.. :yes: Opravdu byla podvybitá! Původně jsem si chtěl koupit novou baterku, ale nikde v ČB je nemají.. Tak jsem alespoň ušetřil.. dvojnásob.. :cool: