Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync v češtině! Konečně...

Pavel Koza (4761)|22.5.2004 21:20
Zdá se, že se někde konečně prolomily ledy, a Microsoft po měsících dohadů a odkládání konečně potěšil všechny příznivce Windows CE zařízení, kteří mají nejraději ActiveSync ve své mateřštině. Ano, plně lokalizovaný ActiveSync se včera z ničeho nic objevil na webu Microsoftu. Je sice ještě trochu ukrytý, ale je tam:) Hned jsem si jej zkusil stáhnout a nainstalovat, a o tom, jak to vypadá, vám teď něco napíšu.



Přečtěte si celý článek.
yasmeene2 (794)|23.5.2004 01:18
Takže když přeinstaluju českou verzí přijdu o seznam instalovaných programů?? To je budu muset všechny instalovat znovu, nebo je český AS rozpozná(již nainstalované programy)?
Pavel Koza (4761)|23.5.2004 10:17
Kdyz provedes instalaci pres puvodni verzi, vse zustane zachovano. Teoreticky:) Pokud se puvodni verze odinstaluje, prijdes o vsechno... Prakticky:)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.5.2004 11:01
Mno, já odinstaloval původní verzi, českou verzi kopnul do nového adresáře a do něj zkopíroval seznam programů, který zůstal v původním adresáři - ten jsem později smazal. Instalované programy proto mám v seznamu pro případnou odinstalaci, jen jsou všechny podloženy šedě, tzn. že se tváří, jako že jejich instalace nebyla provedena z PC prostřednictvím AS, ale jako když instaluji v MDA souborem CAB. Testnul jsem to, a odinstalování i takto šedě podloženého programu proběhlo OK, ale asi bude potřeba pohlídat si korektní odinstalování programů i v PC, tzn. ručně vymazat položku programu v AS. Možná dělám něco blbě, rád se nechám poučit ;) .
Jerry Salcer (197)|23.5.2004 11:56
Česká verze AS má příponu MSI , nejde mi nainstalovat, kde seženu servis pack pro instalaci ? :oops: Mám Win98SE. Může mi někdo v několika bodech pro mne tedy pro blbší lidi poradit.:O
PavelR. (2184)|23.5.2004 14:06
[QUOTE="Jerry Salcer"]Česká verze AS má příponu MSI , nejde mi nainstalovat, kde seženu servis pack pro instalaci ? :oops: Mám Win98SE. Může mi někdo v několika bodech pro mne tedy pro blbší lidi poradit.:O [/QUOTE]

... MSI je pouze balíček, který teprve rozbalí samotný instalátor s příponou exe a readme soubor do tebou zvolené složky (defautně je nastavena tuším "Active Sync 37 1" nebo tak nějak). Jakmile budeš mít soubory rozbaleny musíč ručně spustit již zmíněný exe. Pokud ti MSI nejde vůbec rozbalit (jeho spuštění končí chybou), je možné, že se soubor nestáhl celý a budeš je muset stáhnout znovu.

PavelR.
Šeba_oldd (1184)|23.5.2004 16:22
[QUOTE]Česká verze AS má příponu MSI , nejde mi nainstalovat, kde seženu servis pack pro instalaci ? Mám Win98SE. Může mi někdo v několika bodech pro mne tedy pro blbší lidi poradit. [/QUOTE]
Jsem na tom stejně jako ty.Dalo mi to taky trošku práce než jsem na to přišel.
pokud se ti to instaluje stejně jako mě tak ti určitě pomohu.
Spuštěním toho co jsi stahnul se ti nainstaluje instalační balík a to do
C:Program Files - Cze Active Sync 371otevři a normálně nainstaluj.Nebo najdi soubor Cze Active Sync 371 příkazem najít z nabídky start.
Tímto si v žádném případě nedovoluji opravovat PavlaR. velice si ho vážím a mnohokrát děkuji za pomoc která se mi od něj dostává(room 16... pěkně česky.),ale myslím že pro nás ..... jsem to napsal srozumitelněji.
PavelR. (2184)|23.5.2004 17:00
[QUOTE="seba"]
Tímto si v žádném případě nedovoluji opravovat PavlaR. velice si ho vážím a mnohokrát děkuji za pomoc která se mi od něj dostává(room 16... pěkně česky.),ale myslím že pro nás ..... jsem to napsal srozumitelněji. [/QUOTE]

... naopak, klidně opravuj ... už mnohoktát se mi stalo, že jsem si myslel, že jsem svoji odpověď napsal srozumitelně ale opak byl pravdou ... :)

PavelR.
Jerry Salcer (197)|23.5.2004 17:51
Jediné co se mi nainstalovalo, je MSASYNC .msi, nikde v počítači jsem nic nenašel, ani v Program files:oops:
z3rg_ce4you (48)|23.5.2004 22:44
Vzhledem k tomu ze mas W98 (uff) tak ani nemas windows installer, ten ke spusteni msi balicku potrebujes. Stahni, nainstaluj a spoustej ... pokud i tak to nepujde tak to budes mit spatne stazeny ... http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=CEBBACD8-C094-4255-B702-DE3BB768148F
Šeba_oldd (1184)|23.5.2004 23:15
[QUOTE]Jediné co se mi nainstalovalo, je MSASYNC .msi, nikde v počítači jsem nic nenašel, ani v Program files [/QUOTE]
Šel jsem to zkusit na 98 a je to úplně přesně jak jsem ti psal - snad ten instaler???Najdeš ho téměř u každého nového programu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.7.2004 10:08
Po přeinstalování stolního PC - WIN 2000 a instalací toho ActiveSyncu ( 4034 ) se mi vždy po vložení DATAPHONE2 do kolébky spustí Připojení k internetu. A snaží se mi stolní PC připojit k Internetu.
Dříve mi to nedělalo, neví někdo kde by se toto dalo vypnout.
strojvudce (390)|31.7.2004 10:52
Jo, to by mně taky zajímalo, mně to dělá co mám PDA. A nevím, jak se toho zbavit.:mad:
Pavel Koza (4761)|31.7.2004 11:47
...a nemate nastavenou synchronizaci se serverem?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.7.2004 12:05
[QUOTE="Pavel Koza"]...a nemate nastavenou synchronizaci se serverem?[/QUOTE]

Já osobně né. A vcelku mi to vadí, že při každém vložení přístroje do kolébky musím stornovat připojení na Internet.
Jiný TIP, jak se toho zbavit by nebyl ??
Pavel Koza (4761)|31.7.2004 12:16
...zacallbych tim, ze bych deaktivoval vsechny today screen pluginy, pripadne aplikace, co se spousteji po startu.
Milan Švec (938)|31.7.2004 12:39
[QUOTE="JirkaP."]...při každém vložení přístroje do kolébky musím stornovat připojení na Internet....
jak se toho zbavit...??[/QUOTE]
Na PDA bych mrknul v Programech na ActiveSync do Tools/Options. Na stránce PC Synchronization na první záložce PC u "When syncing remotely with a PC" u "Use this PC" by mělo být jméno dotyčného PC. Dále v Options u "When cradled" by mělo být zaškrtnuté "Enable PCsync using this connection: " USB
Aspoň takhle to chodí mně.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.7.2004 13:18
Taj jsem provedl HardReset, a na čistý systém jsem dal synchronizovat se stolním PC. Po provedené synchronizaci opět vyskočí připojení k Internetu. I jsem dal vytvořit nové partnerství. Pokusů bylo mnoho, ale pořád po to zlobí.
Nastavení v ActiveSyncu mám podle mne i podle rad správně.
PavelR. (2184)|31.7.2004 14:39
... zkus vypnout passthrough ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.8.2004 17:23
[QUOTE="PavelR."]... zkus vypnout passthrough ...
PavelR.[/QUOTE]
A to se vypíná kde ?

Moje dnešní několika hodinové snažení o zrušení ( vypnutí ) vytáčení k internetu ( stolního PC ) po vložení Dataphone2 do kolébky bylo neúspěšné.
Asi se s tím budu muset smířit. Dělá to ještě někomu jinému ??
Kámošovi ( NUNY ) to prý dělá taky hned od počátku co ho má ( WIN 2000). Mně to ovšem před tím nedělalo a mě to teď pěkně štve ( už z principu, že nevim proč to dělá ).
PavelR. (2184)|1.8.2004 18:11
[QUOTE="JirkaP."]
A to se vypíná kde ?
[/QUOTE]

... na PC, ActiveSync, Tools, Options, zalozka Rules, zmenit z Internet na Work ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.8.2004 20:10
[QUOTE="PavelR."]
... na PC, ActiveSync, Tools, Options, zalozka Rules, zmenit z Internet na Work ...

PavelR.[/QUOTE]

FOR : PavelR.
Děkuji za snahu, ale ani toto nepomohlo.

Já vím, že bych mohl nad tím mávnout rukou ( a vždy stisknout STORNO vytáčení ) , ale mne to štve z principu. A že na to nemohu ( nemůžem ) přijít .
jerzy_ce4you (230)|1.8.2004 20:26
Já vím, že to není úplně to samé, ale pokud připojím XDA pomocí sériového kabelu na sériové rozhraní nějakého zařízení, tak se snaží hned synchronizovat. Tak mi přijde, že se SW v PDA snaží při nalezení aktivního rozhraní realizovat (opravit) příslušná připojení. Nemůže to být prostě vlastnost? Taky musím pořád přiblble ťukat na storno. Mimochodem, s tou kolíbkou to mám taky - gprs se snaží a snaží a já tapuji, protože vím, že současně s ActiveSyncem to opravdu, ale opravdu nepojede. Hezký večer.