Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Wizard xda-developers WM6.1 TNT.19199.V2 ROM

anaxagoras_ce4you (87)|4.3.2008 20:15
Pro ty kteri stale hledaji nejlepsi ROM na sveho Wizarda, muzu toto vydani vrele doporucit. Doposud nejlepsi ROM, kterou jsem kdy mel! Velice rychla s TouchFLO funkci a spoustou zajimavych utilit. Jediny problem, nefunguje IR beam, pravdepodobne je to zpusobeno chybou ve WM6.1, ale ja to nepouzivam, takze me to netrapi :)
Avsak nic neni dokonale :) tlacitko zprav vlevo nad displejem is missing target. Vi nekdo, jak toto opravit? Stejne tak jako ve zpravach u MMS Options misto konfiguracniho nastroje se mi objevi okenko s nazvem Pushfilelib zapne bluetooth a chce vybrat soubor pro odeslani. Na zacatku mi to nedelalo, ale ani nevim, co to zpusobilo :( Nevi nekdo, jak se toho zbavit?

Jinak veskere dotazy ohledne teto ROM rad zodpovim :)
Andilek (173)|4.3.2008 23:56
Kdyby ty uzitecne utilitky byly spis jako samostatne caby a necpali je rovnou do ROM :-(
linuxsoft (225)|5.3.2008 00:26
si z toho vytahni extROM,ne?
Andilek (173)|5.3.2008 08:43
Jsem zkusil original verzi, tam je toho nejmene. A priznam se, ze mi to prijde rychlosti asi tak na stejno jako Slim rom.
anaxagoras_ce4you (87)|6.3.2008 01:01
TNT ma vzdy nekolik verzi, takze i bez zbytecnych programu! Nicmene me ty programy vyhovuji...delaji z varia magickou kosticku! TNT nema ext rom ;-). Na Slim rom jsem koukal a vypada velmi zajimave budu testovat :-)
Luboš Severa (13)|6.3.2008 19:42
Avsak nic neni dokonale tlacitko zprav vlevo nad displejem is missing target

- stačí v Setting - Personal - Buttons namapovat k tlačítku Button 1 program s názvem Messaging a zprávy fungují.

anaxagoras_ce4you (87)|7.3.2008 15:37
Jojo díky už jsem k tomu došel, sice jinak, řešil jsem to přes registry, páč jsem si nevšiml, že je tam opravdu nastavení buttons :-) a teda hledal jsem jak blázen :-D no nic, asi stárnu...už se ani nedivim, že mi nikdo neodpověděl...takže se za stupidní dotaz tohoto typu omlouvám ;-)
anaxagoras_ce4you (87)|7.3.2008 15:39
Jinak nové pěkné ROMky se množí jak žížaly po dešti :-) Teď vyšly dvě nová Slim a SNN V2 obě vypadají velice pěkně, každý si přijde na své...SNN V2 je obzvláště zdá se dobrá pro lidi co milují HTC pluginy a Touch Flo...Slim je zas výborná pro ty, kterí chtějí pouze základní ROM a přizpůsobit si ji podle svého apetitu...
anaxagoras_ce4you (87)|7.3.2008 15:40
Vypadá to, že WM 6.1 se docela Microsoftu podařil, skoro jakákoliv ROM slibuje velkou rychlost a výbornou stabilitu...už žádné taktování které snižuje výdrž baterky...WM6.1 rozhodně není šlápnutí vedle :-)
simir_ce4you (274)|7.3.2008 16:38
muzes sem dat link,dik
anaxagoras_ce4you (87)|7.3.2008 17:31
TNT 19199 V2
SNN V2
SLIM 19199

Jen upozornuju ROMky nejsou cesky a nikdy nebudou. Neexistuje zadna univerzalni lokalizace a nikdy ani pravdepodobne nebude :-)
Soukynek (63)|9.3.2008 17:13
Ahojky, tak TNT romku můžu jen doporučit - opravdu se mě líbí a hned - a to doslova jsem si zvykl na řazení ¨SMS jako v ICQ nebo jiných komunikačních programech!!!

No mám to jen pár dní ,ale fakt bomba - jinak jedna věc na kterou sem narazil - u O2 nevím jak nastavit MMS. Ale to jen proto, že v setupu MMS nejde vybrat (přesně tady - SMS/MMS - Menu - MMS Options... - servers - O2MMS - Connect via: ) no a tady mě nejde vybrat O2 MMS, který jsem si předtím vytvořil v connections... Takže asi budu bez MMS jestli nikdo neporadí...

Ale jinak jsem opravdu spokojenej!!!
anaxagoras_ce4you (87)|9.3.2008 17:37
Podivej se do connections jakemu pripojeni se priradilo nastaveni MMS, treba ja mam vzdy defaultne nastaveni mms pod My Work Network a to mam pak i nastaveny v MMS Options.
Soukynek (63)|9.3.2008 18:20
No já ho mám v My ISP,ale mám tam ještě taky internet, tak ,aby si to nevybralo špatně... No - asi si nechám poslat MMS :-) Ale díky :-)
Soukynek (63)|9.3.2008 18:33
No a ještě jeden detail. Stáhl sem si danou ROM, ale když chci nahrát XP_ROMUpdateUtility, tak mě to akorát tak vyhodí chybu a hotovo... Nevíte co s tím?
anaxagoras_ce4you (87)|9.3.2008 20:03
[QUOTE="Soukynek"]No a ještě jeden detail. Stáhl sem si danou ROM, ale když chci nahrát XP_ROMUpdateUtility, tak mě to akorát tak vyhodí chybu a hotovo... Nevíte co s tím?[/QUOTE]

Ja pouzivam NoID ROM update utilitu bez problemu s jakoukoliv ROM. Ziskal jsem ji z Crossbow ROMky od Jimmmmmmyho na ppctuning.org.
Soukynek (63)|9.3.2008 22:01
Nooo, tak kdybych nebyl de** , tak ybch to měl už dávno , sem přes ten ROOM _update chtěl narvat celou romku, sem si to jaksi zapomněl vyextrahovat :-D - Bože já su lama - kdybych jen četl :-)))))))
anaxagoras_ce4you (87)|21.3.2008 13:46
Taaak a je to :-) Moje cihlička konečně běží tak, jak jsem si vždy přál...stačilo počkat, až TNT vydá nový patch a všechno běží tak, jak má, velice svižně s žádnými error pop upy. Snad je to naposledy, co jsem flashoval ;-) Naistaloval jsem si spousty aplikací na které jsem zvyklej a už žádný pomalý start systému...GOD BLESS YA TNT :-)
papik.i (171)|24.3.2008 15:33
Taxem flashnul na SNN V2...a jdu testovat:)
peter34 (63)|24.3.2008 18:55
To papik.i : Mám túto ROM asi dva týždne, zatiaľ veľká spokojnosť. Výdrž batérie OK(pretakt na 247 MHz), voľná RAM po reštarte 29 MB, žiadne zmeškané hovory... Je tam síce zopár zbytočných vecí, ale nič zásadné. Jediný menší problém je so zapínaním Beam, treba ho zapnúť v nastaveniach aj v Comm. manageri.
papik.i (171)|27.3.2008 10:50
Tak nakonec jsem zůstal u této * WM6.1 Slim Edition v2.2 *....nejsou v ní žádné zbytečnosti a té paměti jéwa:yes:
Jirka_j (186)|27.3.2008 15:18
Funguje vám na romce TNT infra port?
anaxagoras_ce4you (87)|27.3.2008 15:49
[QUOTE="Jirka_j"]Funguje vám na romce TNT infra port?[/QUOTE]

Funguje, ale musis stahnout patch z xda-developers v threadu TNT.
Jirka_j (186)|28.3.2008 14:24
Nemáš prosímtě odkaz na ten patch?
dík
anaxagoras_ce4you (87)|28.3.2008 18:22
[QUOTE="Jirka_j"]Nemáš prosímtě odkaz na ten patch?
dík[/QUOTE]

REG patch

priste zkus hledat ;-)
papik.i (171)|30.3.2008 03:24
Tak tu máme další verzi SNN ROM a to SNN Edition Version 2.1 Windows Mobile 6.1 Build 19199...zatím jsem ve fázi testování:sarcastic:
anaxagoras_ce4you (87)|9.4.2008 17:16
Clovek si ani neotuka novou ROMku a uz jsou na svete dalsi a lepsi :) Wizard pomalu umira, ale s prichodem ROMek s WM6.1 se mu nastesti prodlouzila zivotnost. Novy build 19209 spatril svetlo sveta a uz je na vyber nekolik ROMek napriklad pekne vypadajici SNN 3.0 :)
papik.i (171)|9.4.2008 23:26
jj zrovna jsem ji stáhnul SNN Edition Version 3.0 LITE & FULL available NOW [WM6.1 build 19209] a jdu testovat nejprve LITE verzi a paxe uvidí:)
zybnek84 (6)|16.4.2008 18:57
[QUOTE="papik.i"]jj zrovna jsem ji stáhnul SNN Edition Version 3.0 LITE & FULL available NOW [WM6.1 build 19209] a jdu testovat nejprve LITE verzi a paxe uvidí:)[/QUOTE]
Jak je na tom je dobrá..?
papik.i (171)|17.4.2008 00:09
Není špatná, ale já jsem se opět vrátil zpět k té co mám dole v podpise...mě vyhovují ty s méně aplikacemi v základu, jsem dost vybíravý, takže si chci sám rozhodnout co si nainstalovat a co ne. Ale i tak ti ji můžu doporučit, při zkoušení jsem neměl žádný problém.
jouda111 (57)|3.5.2008 01:04
Moc vás prosím, kdo máte ROM Slim 19199 WM 6.1, nutně bych potřeboval na mail zaslat tyto soubory, které jsou ve zmíněné ROM v adresáři Windows v zařízení. Je to těchto 6 souborů:
btd.dll
bthasplugin.dll
bthpbap.dll
bthuniv.dll
25c125d4-0a18-487d-a709-9b4242bbf4c3.dsm
25c125d4-0a18-487d-a709-9b4242bbf4c3.rgu
Dělal jsem pokusy a smazal jsem si je a teď mi nejde bluetooth. Díky moc.
douda.tom@gmail.com
xxxharleyxxx (123)|3.5.2008 19:14
[QUOTE="Soukynek"]No a ještě jeden detail. Stáhl sem si danou ROM, ale když chci nahrát XP_ROMUpdateUtility, tak mě to akorát tak vyhodí chybu a hotovo... Nevíte co s tím?[/QUOTE]
Zdravím jsem nováček v zařízení s G4
podle navodu na XDA jsem provedl pomocí hard_SPL-G4.exe cid unlock a získal jsem bootloader: IPL 2.21.0001 a SPL 2.21.olip ve variu mně zustalo GSM 02.25.11 a OS 2.26.10.2
ted bych si chtěl flashnout novou rom WM6.1 at už S[1].N.N_ver._2.0 nebo TNT.19199 Professional Wizard. Při flashi mi to zustane viset v bootloaderu a pak napíše v PC Error 300 invalid update tool.
Prosím jakou dělám chybu? Musím updatovat postupně z WM5.0 na WM 6.0 a pak na WM6.1 nebo je ještě zapotřebí nějaká flash radia nebo OS.
Snažně vás prosím o radu nebo link na postup prosím pokud možno v češtině. Děkuji všem mnohokráte za rady
Soukynek (63)|4.5.2008 13:26
Ahoj, nooo já jsem postupoval přesně podle návodu na ppctuning, a nahrával jsem to na cid locked, nahrál sem to na čistej wm5 od T-mobilu. No a co víc k tm uchceš nevím :-) Prostě trpělivost :-)
xxxharleyxxx (123)|4.5.2008 15:31
for Soukynek: Já se obávám že na ppctunning není návod na CID UNLOCK pro G4!! Já použil hardSPL podle XDA. Jsi si jist že jsi se nespletl a že mi rádíš návod na G4??
PS: pokud se pletu prosím dej mi navod na PPC tunning - já na PPC tunning našel jen navod jak to oblafnout a flashovat jen OS z romky a když jsem tak zkoušel u SuperRom 1.1 od Jimmyho tak to udělalo jen napůl a třeba customizaci to provedlo ze starý romky!!!
anaxagoras_ce4you (87)|5.5.2008 15:22
Dovolil bych si uvest veci na pravou miru. Toto se tyka jen G4 zarizeni! Ja osobe nikdy nepouzil Hard nebo Soft SPL. Vyhovuje mi zdlouhavejsi, ale podle meho nazoru bezpecnejsi metoda flashovani pres Shelltool na ppctuning.org. Shelltool slouzi pouze pro flashnuti OS tzn. ze na Variu zustane puvodni splash screen, extended rom, HTC Logo a IPL a SPL.
IPL a SPL bych nedoporucoval prehravat nikomu, postup sice je, ale hrozi trvale bricknuti Wizarda.
Splash Screen, HTC Logo, Extended ROM se da bez problemu nahrat ROM Update Utilitou i na G4 Wizarda.
Originalni OS se da nahrat pres ROM Update Utilitu.
Neoriginalni OS musi se pouzit Soft ci Hard SPL a nebo Sheltool, ktery vyextrahuje a flashne POUZE OS!

Co se me tyce mam svoji vlastni Extended ROM s mymi oblibenymi programy a postup dodrzuju nasledujici:
1. Flashnu original T-mobile ROM. Pri prvnim spusteni zrusim instalaci kustomizacnich cabu! Restartuju zarizeni.
2. Zkompiluju si vlastni Splash screen, HTC Logo a Extended ROM viz. navod na ppctunning.org a pouziju na flashnuti ROM update utilitu NOID taky ke stazeni na ppctunning.org. Tim si premazu puvodni veci od T-Mobilu.
4. flahnu pres shelltool novy os viz ppctuning.org

Tento postup jsem delal uz asi 10 krat bez problemu :)
xxxharleyxxx (123)|5.5.2008 16:32
Já zkoušel tímto zpusobem přes shell tool flashnout svoje vario chtěl jsem tak udělat jimmyho superrom flashnutí proběhlo v poho ale customizaci mi to začalo nahrávat z puvodní rom tak jsem udělal hardreset a zastavil customizaci ale nemám tam češtinu. Nahrála se flash jen napůl nebo tak má být a ta customizace je jinde?? Poradíš jak tam tu customizaci od jimmyho dostanu abych využil češtinu? Děkuji pěkně za radu
xxxharleyxxx (123)|5.5.2008 16:34
Ježíš já jsem lama ta customizace je extended rom vid? Dá se nějak vyextrahovat z jimmyho superrom 1.1? A jak ji prakticky poté dostanu do varia? je nějaký link s návodem?
anaxagoras_ce4you (87)|5.5.2008 16:54
[QUOTE="xxxharleyxxx"]Ježíš já jsem lama ta customizace je extended rom vid? Dá se nějak vyextrahovat z jimmyho superrom 1.1? A jak ji prakticky poté dostanu do varia? je nějaký link s návodem?[/QUOTE]

Mas pravdu, vyextrahovat se da a pravdepodobne to bude i nejaky cab ktery pak jen nahrajes do Varia a spustis. Na vyextrahovani jednotlivych casti rom najdes navod taky na ppctuning.org a k vytvoreni sve vlastni extended rom najdes navod na googlu v cestine ;) Ale pokud ti jde o preklad tak ti vubec nedoporucuju, abys ho pouzival s jinou ROM nez s tou pro, kterou byl primarne urcen! Treba ho i nainstalujes na jiny romce, ale pak bude Vario zraly na Hard reset ;)
xxxharleyxxx (123)|5.5.2008 19:22
hardreset ve fazi testu není vubec problem mám rád MDA a pár mi jich prošlo ruama Kaisery kupuju v USA na ebay a Vario mám pro kluka tak mu ho chci trochu vytunit :)
anaxagoras_ce4you (87)|5.5.2008 20:06
[QUOTE="xxxharleyxxx"]hardreset ve fazi testu není vubec problem mám rád MDA a pár mi jich prošlo ruama Kaisery kupuju v USA na ebay a Vario mám pro kluka tak mu ho chci trochu vytunit :)[/QUOTE]

jen jsem chtěl říct, že čeština ze superrom 1.1 nebude fungovat z 99,99999% na jiných ROM. Nebo fungovat bude, ale Vario bude takřka nepoužitelné :-)
xxxharleyxxx (123)|5.5.2008 22:54
Jsem člověk co si nechá poradit asi se tedy vykašlu na češtinu pro kluka a zkusíme vyextrahovat přes shelltool nějakou wm6.1 kterou bych měl zkusit? Co ta tvoje? jsi s ní spokojen?
anaxagoras_ce4you (87)|5.5.2008 23:28
Jj, zadna cestina neni univerzalni a vetsinou zpomali nebo odrovna original OS :) A jestli chcete zkouset ROMky, tak na cestinu rovnou zapomente ;) Ja jsem na ROMky dost narocny instaluju si svoje vlastni, oblibene programy a ne v kazde romce bezi spolehlive. Taky nesnasim HTC Home plugin, ktery je skoro v kazde ROMce a zbytecne zabira pul obrazovky a hodne si nerozumi s nekterymi programy :( takze mam ted S.V.I., ktera mi vyhovuje svym obsahem :) Zatim je plynula a stabilni a nemuzu si stezovat. Ale ted zas vysly dalsi nove veci na xda-devu tak mam spadeno na budto novou Slim ci TNT. Jak jsem zjistil, tak u WM6.1 je v podstate jedno jakou ROM si vyberete, vsechny jsou dost rychle a stabilni, ja si vybiram podle vzhledu a obsahu predinstalovanych programu ;)
xxxharleyxxx (123)|5.5.2008 23:49
Nevím jak to je u varia, ale je wm6.1 rychlejší než wm5?? Možná se ptám lamovsky ale jsem spíš na hardware a tak nevím jestli ji procesor ve variu spolehlivě zvládá?
anaxagoras_ce4you (87)|6.5.2008 00:51
[QUOTE="xxxharleyxxx"]Nevím jak to je u varia, ale je wm6.1 rychlejší než wm5?? Možná se ptám lamovsky ale jsem spíš na hardware a tak nevím jestli ji procesor ve variu spolehlivě zvládá?
[/QUOTE]

Vyzkoušejte a myslím, že budete velmi mile překvapen ;-) WM6.1 jsou několikanásobně rychlejší než WM5!!
jouda111 (57)|6.5.2008 12:31
Mám 6.1 ve Variu a nemůžu si stěžovat. Trochu kravnul BT, ale za to jsem si mohl sám, teď už je to v pořádku. Je fakt, že některé aplikace, kterým se v WM5 vůbec nechtělo ve WM6.1 běží jako po másle. Mám přetaktováno na 247 (Omapclock) a fakt dobrý, naprostá spokojenost.
papik.i (171)|6.5.2008 13:01
to xxxharleyxxx:
Vyzkoušel jsem již mnoho ROMek WM 6 ve svým Variu a jsou opravdu mnohem rychlejší než WM 5...můžu jen doporučit, k WM 5 bych se zpět již nevrátil.
vlastik111 (2)|6.5.2008 13:58
Ahoj, přešel jsem taky na 6,1 a už bych taky neměnil. Nicméně, jak se vám podařilo tuto TNT romku nainstalovat? Doběhne mi vždycky na 99%, pak se to kousne a jedem do recovery. Zkoušel jsem extrahovat v ShellTolu, nebo pouštět přímo z XPromupdate, nikdy se mi ji tam nepodařilo dostat. Na té kterou používám se mi nelíbí, že pravý horní roh ( asi nejpoužívanější část displeje) není tak citlivý a kde jsem bez problémů používal k ukončování aplikací prst, mám problémy se trefit se stylusem (nebo jsem nepochopil nějakou vychytávku jak roh nepoužívat). Romka používá Xbuton - ale opět v pravém rohu. Na WM5 displej fungoval bez problémů.

Díky za radu s instalací.
Vlastik
vlastik111 (2)|6.5.2008 14:01
Ještě jsem zapomněl dopsat do minulého příspěvku - rozchodil někdo alespoň 4GB kartu na Variu s WM6.1?
Pokud ano, prosím o zveřejnění jak. O SDHC se všude píše, že na 6.1 běží bez problémů, ale já to nerozchodil ( zkoušel jsem 4GB Pretec)

Vlastik
winklis (5)|19.5.2008 17:54
Ahoj zdravím mám asi blbý dotaz ale jsou nějak ty ROMky WM6.1 rozlišené co můžu flashnout na G3 a co na G4???
Konkretně mám Wizarda G3 Cid Unlock a chtěl bych si tam falshnout TNT 19199 V2 ale nikde jsem se nedočetl pro jaký zařízení je určena jestli pro G3 či pro G4 :) nerad bych si udělal těžítko na stůl. Děkuji předem všem co mi to objasní a poradí :) Diky
Soukynek (63)|19.5.2008 21:25
jestli se nepletu je to na obě verze. koukni na ppctuning.org