Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Mobile Shell 2.0 - tipy, triky a problémy

Zdenek Malinsky (9781)|3.3.2008 21:37
Zde diskutujte pouze verzi 2.x. Diskuzi k předchozí verzi najdete zde
Zax_ce4you (222)|3.3.2008 22:24
Da se nejak zrusit nebo nahradit necim jinym stranka s kontakty? Hrabal jsem se v nastaveni jak to slo, ale zrusit se mi ji nepovedlo... je mi docela k nicemu... program spise vyuziju jako pekny stylus-free launcher..
tom028 (64)|3.3.2008 23:34
Nejde tim uplne nahradit today obraovka? Aby se to spustelo rovnou po startu do toho rezimu
Skipy (110)|4.3.2008 06:53
V nastavení zatrhnout Zobrazit Obrazovku nyní po probuzení.
mstenchl (132)|4.3.2008 07:06
Před pár dny jsem si koupil legální SPB MobileShell verzi 1,5. Trochu mně to štvalo, že vyjde verze 2,0 a mi to nepojede, ale chyba lávky. Po instalaci SPBMoobileShell verze 2,0 mi původni odstranila, ale registrace mi zůstala platná :)

Akorát si myslím, že krome designu tam snad žádné novinky nejsou, nebo jsem něco důležitého přehlídl ?
ihorak (107)|4.3.2008 07:12
Tak jsem měl nainstalovanou verzi 2.0 asi 2 dny a vše v poho. Jenže teď v neděli jsem ráno odpojil Cruise od nabíječky a večer měl už jen 10% baterie! A to jsem na telefon vůbec nesáhnul. V Pocket Mechanics bylo zatížení procesoru na 4-6%. Tak jsem odinstaloval verzi 2 a dal zpět verzi 1.5. Včera ráno jsem nabil telefon a večer si hrál s navigací a teď mám na baterce 79%. Takže to nějak zlobilo.... Teď jsem si stáhnul CZ verzi 2.0, tak ji vyzkouším. Ale nevím, nevím..... Už jsem někde slyšel, že verze 2 má problémy s baterií. A to jsem měl normální today. Takže uvidíme dál!
Lutri_ce4you (143)|4.3.2008 08:17
Mám ji nainstalovanou od večera a teď mám baterku na 92%, tak to bude snad v pohodě ;)
Furbo (323)|4.3.2008 08:59
[QUOTE="Skipy"]V nastavení zatrhnout Zobrazit Obrazovku nyní po probuzení.[/QUOTE]

tohle asi ale neřeší natažení ihned po startu telefonu. tady startuje normální Today obrazovka.
tom028 (64)|4.3.2008 09:15
[QUOTE]tohle asi ale neřeší natažení ihned po startu telefonu. tady startuje normální Today obrazovka.[/QUOTE]No ja mam problem ais jinde. Vzdy kdyz vypnu a pak zapnu Kaisra, tak se mi vse zminimalizuje a zobrazi se toady. Proste tam neni otevren poslendi program. Proto kdyz zapnu pda tak se nejprve zobrazi today a pak po sekunde az spb shell.
Vestman (31)|4.3.2008 10:24
Skusal som to nainstalovat a nedari sa mi instalacia. Vzdy mi to pri instalacii napise (na displeji ppc), ze sa instalacia nezdarila. Skusal som instalovat aj EXE (z PC) aj CAB (z PPC). Moze byt problem v tom, ze pouzivam MicroSD 4GB SDHC ? Dik!
Marian Veselý (662)|4.3.2008 11:24
Pokud to instaluješ na kartu, tak se nediv. Launchery a jim podobné programy se instalují zásadně přímo do PDAčka.
Marian Veselý (662)|4.3.2008 11:34
Jinak nainstaloval jsem, odzkoušel, po pulhodince se vrátil zpět k HTC HOME. Vadí mi tam, že to není formou přímo obrazovky Dnes, ale jako v předchozí verzi - jakási obrazovka nyní, ze které se navíc nedá ani nastavit, co se stane, když zmáčknu na kalendář a defaultně mě pořád hází do programu jednání, i když mám nastaveno jako výchozí zobrazení dne.
Furbo (323)|4.3.2008 11:42
Mám osobní zkušenost jak s HTC Home tak SPB Shell. Osobně preferuji Shell. HTC Home je taková dost chabá náhrada. Tu integraci z Today nahrazují ty tři obrazovky po tažení prstu z horní lišty. A ještě mi na Today zbyde místo na něco jiného. Ale je to spíše opravdu o vkusu a doporučuji vyzkoušet obě možnosti.
sikula05 (272)|4.3.2008 12:30
Zdravím také testuji a kromě pochvaly za pěkný vzhled:yes: jsem narazil na tyto problémy: spolehlivě mě ta aplikace znefunkčníí taskmanagera od ilauncheru a pak se nedá-pokud je třeba program pouze na kartě-použít ho v té horní liště /jak se tam mění posledně použité programy/-chtěl sem si na něm dát PIN.To samé platí i třeba pro sešit excelu-taky se mě nedaří si ho dát nastálo na tu základní obrazovku.
TheMelin (1642)|4.3.2008 13:35
Tak jsem to také instalnul abych zkusil a zajímalo by mě, jak donutit Shell aby mi skakal do PI 8, které mam nastavené jako default kalendář. Vždy když tuknu v úvodní obrazovce na nějakou schůzku, spustí mi standardní Microsoftí kalendář.
sikula05 (272)|4.3.2008 13:57
Na to jsem si stáhnul utilitku SPBmenuplugins,je na to odkaz na fóru SPB /verze pro 1.50/
Lipon (61)|4.3.2008 14:04
[QUOTE="mstenchl"]Před pár dny jsem si koupil legální SPB MobileShell verzi 1,5. Trochu mně to štvalo, že vyjde verze 2,0 a mi to nepojede, ale chyba lávky. Po instalaci SPBMoobileShell verze 2,0 mi původni odstranila, ale registrace mi zůstala platná :)

Akorát si myslím, že krome designu tam snad žádné novinky nejsou, nebo jsem něco důležitého přehlídl ? [/QUOTE]

mě tedy registrace nezůstala, v1.5 mám koupenou asi 1/2 roku ... nic závratného jsem zatím nenašel, co by stálo za upgrade za 15 USD. Furt mi chybí možnost rychlého spuštění úkolů z Today obrazovky nebo jsem nepřišel na to, jak to tam dát; nejrychlejší je vypnout today a klepnout na aktivní úkoly na homescreenu ...
TheMelin (1642)|4.3.2008 14:11
Děkuji, funguje to i pro verzi 2.0 ;)
Marian Veselý (662)|4.3.2008 16:01
[QUOTE="TheMelin"]Tak jsem to také instalnul abych zkusil a zajímalo by mě, jak donutit Shell aby mi skakal do PI 8, které mam nastavené jako default kalendář. Vždy když tuknu v úvodní obrazovce na nějakou schůzku, spustí mi standardní Microsoftí kalendář.[/QUOTE]
Kromě toho, že spustí jen pouze Microsoftí kalendář, tak navíc je schopen sputit ho pouze v režimu Program jednání, a já používám denní přehled. Další muž zde zmiňovaná věc je že na obrazovce nyní není možné přímo skočit do úkolů. Jinak jak softík oceňuji, je to líbívé a pokud si na to ovládaní člověk zvykne asi i návykové, leč pro mě z těch dvou výše uvedených důvodů nepoužitelné. Škoda.
papik.i (171)|4.3.2008 19:28
Mohl bych vědět, kde jste sehnali to SPBmenuplugins?
Hledal jsem, ale marně...
Lipon (61)|4.3.2008 19:33
no, než hodim kulomet do žita, tak to v rámci trial verze vyzkoušim, po půldenním provozu už to zas tak hrozný neni, rychlý přístup k úkolům jde vyřešit jejich "přišpendlením" na horní lištu, stejně jako další často používané aplikace;

v rychlosti jsem projel návod k nové verzi a docela se mi začínají zamlouvat gesta z horní lišty pro okamžité spuštění Today obrazovky/Shell obrazovky/Kontaktů odkudkoliv a kdykoliv;

taky jsem se na stránkách SPB dočetl, jak je to s oním placeným/neplaceným upgradem (cituji: "According to the Spb Upgrade Policy customers of Spb Mobile Shell 1.x who purchased it less than 90 days before the new major version release will get the free upgrade to Spb Mobile Shell 2.0.
You must have received an email from us that explains how to get the free upgrade. If by some reason you have not received this email please contact our support team.")

při dnešním kurzu těch cca. 16USD není žádná darda ...
kopacek (466)|4.3.2008 19:33
SPBmenuPlugins zde
toorek (251)|4.3.2008 21:33
Zkusil jsem nainstalovat zkušební verzi a vidím hned dva problémy. Rotace obrazovky opět funguje jen v jednom směru a to zcela opačném, než u svého zařízení potřebuji. A počasí u Now obrazovky ukazuje zcela jiné údaje než nainstalované SPB Weather, asi si to bere předpověď z jiného zdroje. Nešlo by to nějak sjednotit? Vždyť jsou obě aplikace od jedné firmy...
ihorak (107)|5.3.2008 07:01
Myslím, že to jde udělat na dnes - stačí to hodit do windows\starpup

[QUOTE="Marian Veselý"]Jinak nainstaloval jsem, odzkoušel, po pulhodince se vrátil zpět k HTC HOME. Vadí mi tam, že to není formou přímo obrazovky Dnes, ale jako v předchozí verzi - jakási obrazovka nyní, ze které se navíc nedá ani nastavit, co se stane, když zmáčknu na kalendář a defaultně mě pořád hází do programu jednání, i když mám nastaveno jako výchozí zobrazení dne.[/QUOTE]
ihorak (107)|5.3.2008 07:03
No ta CZ verze zatím jede - nesosá to baterku, jak ta anglická. Uvidíme dál!
zigzag (226)|5.3.2008 09:39
ja jsem nainstaloval a aztim pouzivam ke spokojenosti. vypnul jsem si HTC Home, takze s Calendar+ mam na standardni plose vsechny udalosti a SPB pouzival jako stylus free launcher. co mi torchu vadi, je napr. to, ze jsem neprisel jak zkopirovat tel. cislo z "historie" 3. stranky.
ona uz existuje i ceska verze?
hannawald (65)|5.3.2008 09:46
nemate nekdo srovnani s pointui jako bezstylusove reseni?

diky za nazory
TheMelin (1642)|5.3.2008 09:52
Českou verzi najdeš normálně na stránkách výrobce.
PQK (0)|5.3.2008 10:15
"Testuji" SPB MS 2.0.0 build 3275 CZ a mám pár poznámek/dotazů:

- aplikace poměrně často padá. Tzn. že při procházení v menu z Now obrazovky se prostě místo na další stránku nebo do další položky menu objeví Today obrazovka a nazdar v tatrách. Takže ovládání prstem místo stylusem (jako IPod, nebo HTC Touch) bezva, ale ne vždy funkční - stává se to i vám?

- kontakty s políčky na fotky/jména jako volby pro ryhlé vytáčení jsou bezva. Ale pokud chci vytočit (myslím jako volat) někoho kdo v tomto VIP seznamu není, chci aby se mi poslední ikonkou pustili Contats od SNS a ne ty SPBácký - jak to nadefinovat?

- v nastavení SPB MS, karta Animace je text "www.slovnik.cz" - nevíte proč a coto je? Skrytá reklama na slovník?

- v nastavení SPB MS, karta Rozšířené - tlačítko Nabídka - SPB Menu. Zde si mohu definovat/přidávat i vlastní Nabídky - super. Ale proč se mi tyto nabídky nezobrazují při procházení v Menu?
zigzag (226)|5.3.2008 10:29
myslel jsem ze je stale jen Eng. diky

btw: pri pokusu u stazeni CABu mne to zada o souhlas s licenscnimi podminkami. co myslite mam s nimi souhlasit? .)) viz.: Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!
Lipon (61)|5.3.2008 11:42
[QUOTE="PQK"]"Testuji" SPB MS 2.0.0 build 3275 CZ a mám pár poznámek/dotazů:

- aplikace poměrně často padá. Tzn. že při procházení v menu z Now obrazovky se prostě místo na další stránku nebo do další položky menu objeví Today obrazovka a nazdar v tatrách. ...[/QUOTE]
a nepovedlo se ti nahodou "jen" udelat gesto zavreni? tapnout na disp a pohyb dolu ma stejnou funkci jako krizek vpravo - vypnuti Today a zobrazeni homescreenu

[QUOTE] v nastavení SPB MS, karta Rozšířené - tlačítko Nabídka - SPB Menu. Zde si mohu definovat/přidávat i vlastní Nabídky - super. Ale proč se mi tyto nabídky nezobrazují při procházení v Menu?[/QUOTE]
zobrazí se jen matice se 6 položkami, ostatní ne; mám vybráno 6 nejpoužívanějších + přišpendlené ikony v horní liště
TheMelin (1642)|5.3.2008 12:26
Jasne ze musis souhlasit pokud ten cab chces stahnout. Nebo si stahni exe soubor a odsouhlaseni si odbudes pri instalaci na PC.
pekro (346)|5.3.2008 13:08
MobileShell 2.0 musel jit pryč. Baterka na mém Kaiserovi vydržela maximálně 12 hodin
Zkoušel jsem to asi tři dny cca 4x jsem skončil na 3% s baterkou

Když jsem si pustil PowerGuard tak to vybíjení bylo velmi skokové furt 98% cca hodinu a pak náhle během pěti minut 75% zase cca 30 minut bezezmněny a po té zase spadla baterka na 57% během 10 minut. Do 6 hodin jsem na nule. Odběr byl občas i přes 500 mA (bez wifi)

Vlastnosti MDA (bežně dva dny výdrž baterie nyní jen cca 10 hodin)
Zapnuté bluetooth a navázené spojení s HF.
3G sít připojení k netu aktivní
Exchange online
podsvicení 20%

Po odinstalování je již OK a baterka drží už cca 17 hodin a pokles baterky jen o 15%
Nevím proč to někumu dělá a někomu ne?
Nějaká volba v nastavení? nebo se to tluče s jinou aplikací?
luco (16)|5.3.2008 16:23
Pekna aplikace, jak ale muzu docilit toho aby na uvodni obrazovce mimo kalendare a schuzek byly i svatky. Svatky mam samozrejme uz v systemu zavedeny.
Skipy (110)|5.3.2008 16:31
[QUOTE="PQK"]

- v nastavení SPB MS, karta Animace je text "www.slovnik.cz" - nevíte proč a coto je? Skrytá reklama na slovník?

[/QUOTE]

Asi to neuměli přeložit, tak dali odkaz na slovník. Změnit si to můžeš editací souboru SpbMobileShell.txt, najdeš ho v rootu programu.
Pulec_ce4you (3)|5.3.2008 17:00
Zdravím! Mám problém se zamykáním kláves u Mobile Shell 2.0. Když chci, aby po zamknutí kláves zůstala obrazovka "nyní", stane se občas, že klávesy znovu neodemknu a musím použít reset. Místo softkey "Odemknout" se zobrazí "Heslo". Tapnutí na toto tlačítko nereaguje. Celkem mě to štve, protože jinak je program moc šikovný. Díky za rady.


přesunuto admin
zdenpok (207)|5.3.2008 17:41
Chová se to nějak divně. Já nejdřív asi třikrát resetoval, než jsem zjistil, že můžu odemykat jen klávesou. Když jsem to ale teď zkoušel, tak to jde normálně.
ihorak (107)|5.3.2008 18:17
No mně to jelo 3 dny v poho a pak se to začalo strašně vybíjet. Po odinstalaci OK. Tak jsem stáhnul CZ verzi a zatím jede. Uvidíme, kdy se to projeví. Pokud ano, tak zpět na verzi 1.5



[QUOTE="pekro"]MobileShell 2.0 musel jit pryč. Baterka na mém Kaiserovi vydržela maximálně 12 hodin
Zkoušel jsem to asi tři dny cca 4x jsem skončil na 3% s baterkou

Když jsem si pustil PowerGuard tak to vybíjení bylo velmi skokové furt 98% cca hodinu a pak náhle během pěti minut 75% zase cca 30 minut bezezmněny a po té zase spadla baterka na 57% během 10 minut. Do 6 hodin jsem na nule. Odběr byl občas i přes 500 mA (bez wifi)

Vlastnosti MDA (bežně dva dny výdrž baterie nyní jen cca 10 hodin)
Zapnuté bluetooth a navázené spojení s HF.
3G sít připojení k netu aktivní
Exchange online
podsvicení 20%

Po odinstalování je již OK a baterka drží už cca 17 hodin a pokles baterky jen o 15%
Nevím proč to někumu dělá a někomu ne?
Nějaká volba v nastavení? nebo se to tluče s jinou aplikací?[/QUOTE]
CommanderZ (1798)|6.3.2008 15:32
Taky hlasim vybijeni - za noc mi zmizelo 25%. Tyhle problemy jsem mival i s v1, podarilo se mi je ale odstranit po deaktivaci atomatickeho stahovani pocasi a nepouzivani NOW. Ta je bohuzel ted integrovana do menu :(
osch (1330)|6.3.2008 15:47
Velice nerad, ale verze 2.0 mě přesvědčila, abych MobileShell po roce opustil. Jediné co jsem v 1.5 používal byly jen SpbKontakty a grafický luncher. Ted uz je to pro mne naprosto zbytečný moloch.
Furbo (323)|7.3.2008 15:11
[QUOTE="osch"]Velice nerad, ale verze 2.0 mě přesvědčila, abych MobileShell po roce opustil. Jediné co jsem v 1.5 používal byly jen SpbKontakty a grafický luncher. Ted uz je to pro mne naprosto zbytečný moloch.[/QUOTE]

a co vám brání používat i nadále verzi 1.5?;)
osch (1330)|7.3.2008 16:25
I ta 1.5 je pro mne zbytečně zabrané místo. Trochu jsem doufal, že s novou verzí přijde možnost jednotlivé části odinstalovat tak jako to jde u SpbPocketPlus.
Nahradit Spb kontakty není žádný problém, ale co mi chybí je ten luncher. A jen kvůli něj nemá smysl instalovat SpbMobileShell jako celek. Tak to vidím já.
fandap (57)|8.3.2008 12:17
Po kompletním obnovení Windows kontaktů (což občas používám z důvodů řešení problémů synchronizace či flashování) mi zmizí kontakty z Mobile Shell. Což je nepříjemná vlastnost - netušíte někdo co s tím - kde se kontakty Mobile Shell ukládají, abych to mohl zazálohovat a obnovit ?
Pro zálohu a obnovu PIM používám free PPC PIM Backup 2.7.
sikula05 (272)|8.3.2008 18:33
Přidám další postřeh:z pozorovaní chování na dvou přístrojích mám pocit,že stažení počasí způsobí nefunkčnost spojení do netu.Začne to psát,že stránka neexistuje a pomůže až SR.Někdo s podobnou zkušeností?
zigzag (226)|9.3.2008 12:15
po te co sem preinstaloval na ceskou verzi, se mi na 3 strance s kontakty už automaticky neaktualizuji podle historie volani:( nevite jak to vratit/nastavit?
sikula05 (272)|9.3.2008 14:34
Tak jsem ten softík už odladil k mé plné spokojenosti...odinstaloval:yes: -a i to se nepovedlo napoprvé, ale po zámrzu až napodruhý:no:
Marian Veselý (662)|9.3.2008 15:22
máš před experimentováním udělat úplnou zálohu a místo odinstalování dělat jen recovery :-), pak nezůstává bordel v registrech.
strojvudce (390)|9.3.2008 15:57
Tak jsem taky vyzkoušel a super. Díky SHELLu jsem dostal záložky Pocket Plusu nad HTC, bez něj mi to nešlo. Ale už je zase pryč, jinou výhodu jsem nenašel. HTC home spolu s SPB Pocket Plus je lepší kombinace. :)
osch (1330)|9.3.2008 16:10
to strojvudce: A toto v nastavení Spb Pocket Plus nepomůže?
strojvudce (390)|9.3.2008 18:28
Právě že ne, šoupne se to sice nahoru, ale jen pod HTC a ani ručně v nastavení prostě už výš nejde. Až SHELL se při instalaci sám zařadí před HTC a potom jde i pplus nad HTC. :) Alespoň u mně.