Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Puknutá dotyková vrstva + Master reset + align screen

Toppo (10)|3.3.2008 19:45
Seruste, možno ste vydedukovali, aký mám problém možno nie. Tak už nejakú tú dobu mám puknutú dotykovú vrstvu, ale displej je v poriadku, ale tak na dotyk už nereaguje. Lenže včera sa mi stalo niečo kvôli čomu som musel spraviť Master reset. Tak a teraz prichádza problém. Pri spuštaní chce samozrejme nakalibrovať displej. Nech sa snažím ako snažím preskočiť sa to nedá. Postláčal som už všetko možné, aby som to preskočil ale nič. Dostať sa do menu nedostanem, keď musím kalibrovať. Tak ak ste sa s niečím takýmto stretli alebo máte nejaké riešenie problému budem vďačný. A dotykovú vrstvu si už meniť nejdem tak pokúste sa niečo iné :D..ešte dotatok mám MDA VARIO
Merlin_CZ (108)|4.3.2008 15:53
Opravte mě, jestli se mýlím, ale kalibraci po HR přeskočit nelze.
protože po HR se nastavení displeje smaže (jako ostatně všechno), tudíž bys dotykový displej nemohl používat. To, že to chceš používat bezdotykově, to asi inženýry nenapadlo.
PhSnake (872)|4.3.2008 16:43
Myslim ze sa da preskocit, treba si ale ukuchtit vlastnu ROM. Myslim ze som to videl niekde na xda-developers.com (je to nejake nastavenie v boot.hv/user.hv/default.hv) ale hooodne davno. Dalsia vec ze ako ho xces potom pouzivat? Moj odhad ze to zvladne vytocit hovor..... (vlastne ma tak napadlo existuju "emu." mouse modu-Artemis, aj nejake freewary takze dalo by sa to ovladat joystickom...)
pedro13 (24)|30.3.2008 17:36
Mám stejný problém,dotyková plocha ve středu displeje nereaguje,což mi pro provoz nevadí,teda nevadilo do té doby než jsem dnes flashnul ROM.
Přes kalibraci displeje (vadná oblast je přesně tam kde mám při kalibraci ťapnout stylusem) se nedostanu :mad: ,poťapu na těch 5 bodů a jelikož na ten uprostřed musím ťapnout trochu šejdrem,aby se chytl,tak to asi vyhodnotí jakože jsem neťapal přesně a vrátí se mi to zpátky na začátek kalibrace a tak pořád dokola.
Poraďte pls co s tím...
hensn_ce4you (5)|30.3.2008 19:03
ahoj mám úplně stejnej problém a už nějakou dobu ho řeším HTC SPV M650 nefunkční dotyková vrstva (neva-perfektní joystick) a nemožnost přeskočit kalibraci displeje stylusem. Hledám kde můžu a nic to je to vážně na vyhození ???

dík za snahu :?
Striker_ce4you (224)|30.3.2008 22:56
A neslo by po HR pripojit PDAcko k PC a prostrednictvim napr. MyMobileru nebo SOTI Pocket Professionalu ho zkalibrovat? Oboje jsou to programy na ovladani PDA z PC, ale nejsem si jistej jestli funguji uz pres kalibraci po HR...
SOTI se sam nainstaluje po pripojeni do PDAcka a MyMobiler (pokud si dobre pamatuju) tak neinstaluje nic. Za pokus to stoji
PhSnake (872)|31.3.2008 00:31
Striker:MyMobiler wsa instaluje automaticky (ak mas Security off) ale to nepomozze. neda sa nakonfigurovat screen. Jedina moznoznost AFIAK je vlastna ROM so zmenou hive. Lenze si nepamatam kde to je.... Bolo to pisane na xda-deve (aj preskocenie date/time, a podobnych bejkovin...)
Striker_ce4you (224)|31.3.2008 02:42
JJ, uz jsem si vzpomnel - ja mel prasklej display, ale dotykovka byla v pohode. Stejne to ale byla bojovka se trefit ;)
pedro13 (24)|31.3.2008 16:20
na fóru xda-dev... jsem našel toto:
[QUOTE]aefelix
11-10-2006, 02:54 PM
Hi, from another forum, it only help to bypass the alignement loop:


"here you go theses are simple steps to bypass the touchscreen alignment.

Install you activesyn blah blah blah when it finds it go on my computer and go into your PDA device

go to windows startup and delete the Welcome file

after that give your PPC a soft reset and BAM u by passed the screen now get a free desktop program liek pocket controller from the internet it will automatically install on your pda and BAM you can control your pda add music and whatever

but now if you want to click stuff on the road get pen irazu just search on google and send it to your PDA then go to file explorer and double click it and you got a cute little mouse program that you can use like a stylus"

also try this little soft:

http://www.codefactory.es/downloads/mobile_speak_pocket/release/MSP_RemoteAlignment.zip

Hope it helps.

MaX[/QUOTE]

Jestli jsem to dobře pochopil,tak bych měl v PDA smazat ve složce "\Windows\Po spuštění" (české WIN) soubor Vítejte.Do PDA se sice pomocí Activesync a průzkumníka dostanu,ale ten soubor mi smazat nejde - přístup odepřen.
DD_ (331)|31.3.2008 17:05
Hm v podstate jsi to pochopil asi spravne. Zkousel jsi ten MSP_RemoteAlignment - ten by to vice mene mel udelat za tebe asi tuto operaci.
juratrilobit (39)|6.4.2008 10:14
pánové sice se dostanete vymazáním velcome přes kalibraci ale stejně vám nezbyde než vyměnit dotykovku.na ebayi ji seženete za 200-300 akorát výměna je dupačka.jsou tam všechny typy jen zatím na kaisra ne-jedině celé lcd.pokud jste z ostravy tak se můžem domluvit.
pedro13 (24)|9.4.2008 16:24
Program remotealignment je řešení.
medrin (17)|21.6.2008 21:50
no a ted prichazy novej ořišek mám v pohode dotikovou vrstvu i displei ale ta masinka nechce prejit prez kalibraci musel sem provest comp reset a ted se nemohu prez kalibraci dostat pripada mi to jako by si to semnou chtelo hrat dokola porad jedno a totez ikdyz to udelam po 100 porad se to vrati zas na zacatek co mam delat a to je to v pohode jen to po me chce znovu a znovu
pedro13 (24)|21.6.2008 23:21
Jestli jsem to pochopil správně,tak po poťapání těch pěti bodů se to vrátí na začátek ťapání?

Tak to jsi neťapal přesně,pokud to neodťapeš přesně do těch bodů,tak tě to hodí na začátek.
netino (185)|21.6.2008 23:47
Mam rovnaky problem.Telefon jede v pohode len mi pukla dotykova vrstva a tym padom neprjdem po Hard Resete nikam.
Takze stojim.O oprave rozmyslam no nie su peniazky.V pode som ho ovladal cez mys.Je to HTC Artemis cize je tam mys.Keby sami spojazdnil bol by som Happy.Len tak kalibracia ma brzdi.
hensn_ce4you (5)|22.6.2008 10:27
Jo Já měl stejnej problém, vyřešeno programem remotealignment, tam jedník kliknutím přeskočíš kalibraci..
Já ho mám teď alespoň na navigaci...
pedro13 (24)|22.6.2008 12:47
Stejně jsem to nakonec vyřešil i já.
Akorát ten program nefunguje s českými WM,je třeba flashnout nějakou ang.ROM,zkoušel jsem v pohodě s WM5 - WM6.1.
hensn_ce4you (5)|22.6.2008 16:37
JJ já řešil ang. rom plus česká lokalizace a jede na plno teda co může