Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

navigace přes GPS CF

František Kubiš (20)|3.3.2008 17:53
Rád bych se zeptal, jestli někdo zkoušel v HP iPAQ 214 GPS CF. Sám mám Navilock GPS CF, který jsem používal v FJS 718 v pohodě. Bohužel ve WM 6 vypadává signál při navigaci. Marně jsem po netu sháněl ovladače, nezná někdo GPS CF už s kompatibilitou pro WM 6? nebo odkaz na stažení ovladačů?
Díky.
toja (366)|3.3.2008 22:01
[QUOTE="František Kubiš"]Rád bych se zeptal, jestli někdo zkoušel v HP iPAQ 214 GPS CF. Sám mám Navilock GPS CF, který jsem používal v FJS 718 v pohodě. Bohužel ve WM 6 vypadává signál při navigaci. Marně jsem po netu sháněl ovladače, nezná někdo GPS CF už s kompatibilitou pro WM 6? nebo odkaz na stažení ovladačů?
Díky.[/QUOTE]Moje GPS pracuje bez problémov aj v tekej zostave ako mám v pdpise.
Používam ovládač (je to toisté):[CODE]http://rapidshare.com/files/96818530/i-TEC.rar[/CODE]
František Kubiš (20)|4.3.2008 17:51
Děkuji za snahu, bohužel mě to neřeší problém. Doporučený GPS info sice lokalizuje GPS CF i číslo portu, ale neřeší nekompatibilitu modulu GPS s WM 6, instalovaný v HP Ipaq 214.
kubisz (1054)|5.3.2008 11:24
moc tento problem nechapu, take provozuji CF GPS (ale na WM5) a tam se proste v programu "zavola" dany COM port a je to...a ve WM6 je to jinak??? pri vypadcich signalu zkuste nastavit nizsi rychlost, vyrobce udava dokonce jen 4800 baudu...
František Kubiš (20)|5.3.2008 21:01
Problém je právě v tom, že výrobce CF GPS uvádí funkčnost s W 2003, WM5, ale o WM6 se nezmiňuje z důvodu, že prostě tento OS ještě nebyl.
Dnes mi výrobce potvrdil, že ovladače pro WM 6 nejsou a nebudou.
Či-li zbývá buď počkat na GPS CF jiného výrobce, který zohlední kompatibilitu s WM 6.
Díky za snahu.
kubisz (1054)|5.3.2008 22:23
vzdyt ale zadne ovladace potrebas nejsou, je se urci port a vse ostatni je uz zalezitosti aplikace...
František Kubiš (20)|6.3.2008 16:23
Asi máte pravdu s těma ovladačema, ale tento GPS CF modul prostě s Ipaqem 214 nechodí. Už při zastrčení modulu do slotu /při vypnutém PDA/ se rozsvítí ledka na modulu, a už hledá satelity. Při zapnutí TomTom či IGO skutečně najde na balkoně 6-8 satelitů, identifikuje lokalitu, výšku atd., ale jak zadám trasu s navigací a jedu v autě šipka ukazující směr zatuhává, a navigační mapa se nehýbe./GPS je stále připojeno i se satelity/
V IGO je to úplně stejné.
Externí GPS modul bluetooth funguje bez problému, CF slot v PDA také bez problému, a GPS CF ve FJS 720 s W 2003 rovněž v pohodě.
Zdravím.
kubisz (1054)|6.3.2008 20:52
pokud mate zajem, nabizim odzkouseni meho modulu ve Vasem PDA (je to nejaky itec, ci neco takoveho)...

opravdu se navigace nehybe? nebo se hybe jen po nejake dobe (jakoby aktualizace trebas po 5s...takovy mam problem totiz ja...ale jde to resit pres sirf tech a nastaveni "set NMEA message rate" u vseho na 1s...bohuzel mi toto nastaveni nejde ulozit do GPS natrvalo, ale po nahodnem poctu zapnuti GPS vzdy zmizi...

dulezita je take rychlost, vyzukousejte funkcnost na 4800 baudech (melo by bez problemu stacit na prenos vsech dat)
František Kubiš (20)|7.3.2008 17:50
Díky za nabídku, bydlím v Praze, pokud by to bylo reálné, byl bych rád vzájemně to odzkoušet. Rychlost používám 4800, při konfiguraci mi ji nahodí automaticky, změnit jsem ji nezkoušel, ale i v návodu k instalaci GPS CF je tato rychlost uváděna jako optimální.
František Kubiš (20)|3.4.2008 20:41
Po odmlce se znovu vracím k navigaci u HP iPAQ 214 přes CF GPS. Nikdo z majitelů tohoto PDA nezkoušel ještě modul přes CF slot? Já vyzkoušel Navilock i i-Tec a výsledek jen načtení až 8 satelitů, lokalizace místa, po přepnutí na podrobnou mapu navigace po několika sekundách zatuhne. Zvažuji jestli to není hardwarová záležitost PDA, proto bych se rád podělil se zkušenostmi s jiným majitelem tohoto PDA.Případně rád zapůjčím CF GPS k otestování na jiné 214.Jinak slot CF pro karty funkční.
kubisz (1054)|4.4.2008 15:10
zkuste pouzit SirfTech a v "nmea message" si pohrat s nastavenim:

GGA – 1 s
GLL – 1 s
GSA – 3 s
GSV – 3 s
RMC – 1 s

popripade GSA a GSV uplne zrusit (0 s)...mozna je to blbost, mozna pomuze...pokud se neco rozdrbe, tak je tam i moznost COLD RESET, nebo TOTAL RESET...
František Kubiš (20)|5.4.2008 18:07
Zkusil jsem si pohrát se Sirftech, jak v NMEA, ve kterém chodí TOmTom i iGO, tak i v sirtech modu /iGO/, stále stejný výsledek. Šipka dojede na první křižovatku a zatuhne, když ťuknu na displej,přepne na jinou obrazovku a když se vrátím na původní, tak šipka je zkorigovaná na aktuální polohu, chvilku jede a zase se zastaví.
Uvažuju, že zkusím SD GPS, ale mám obavy, že to bude stejné.
kubisz (1054)|5.4.2008 19:00
o pokud se hybete v sirft techu? nebo ho nechate bezet nekde na prijmu satelitu? take GPS zatuhne? pokud ano, zkusil bych tedy i jinou CF GPS...
František Kubiš (20)|5.4.2008 20:18
Na sirftechu běží v obou módech NMEA i SIRFU, v SIRFU jsem zkoušel iGO, protože TomTom nepodporuje Sirf mód, výsledek je stále stejný,pokud nehodím mapu na displej a nechal bych jen konfigurační panel se satelity, navigace bude fungovat bez problémů /hlasová/.Ale jakmile klepnu vpravo dole na hotovo, objeví se mapa se šipkou a po kátkém běhu zatuhne. Dalším klepnutím přepnu na ikony a navigace hlasová pokračuje.
Jiný typ CF GPS - tu vaši značku i-Tec jsem zkoušel, výsledek stejný, už jsem ji vrátil.Tam si myslím bude problém CF GPS nekompatibilty s grafikou PDA.
kubisz (1054)|5.4.2008 20:48
tohle spolu nijak nesouvisi :( zkousel jste i nejakou BT GPS? jestli tedy nejde o problem grafiky jako takove...
František Kubiš (20)|5.4.2008 21:56
BT navigační modul bez problémů
kubisz (1054)|6.4.2008 12:52
a zkousel jste jeste GPS pres emulaci portu WM5/6? (externi GPS)
František Kubiš (20)|6.4.2008 14:20
To jsem nezkoušel, protože zase takový expert nejsem, ani nevím jak to provést. Pro CF GPS je vyhrazen port na Com 1, 4800 baud. Teď jsem to zkoušel na úseku asi 100 km, tak po zatuhnutí navigační šipky(vypozorováno, že šipka je v pohybu pokud je silnice bez odbočky, jakmile přejíždí boční ulici, zůstane v tomto úseku stát). Po chvíli se rozběhne a bloudí mimo silnici a už původní trasu nenajde.Jedině, když klepnu na satelity, které ale stále jsou připojeny , a znovu se vrátím na mapu, tak už je šipka na aktuálním místě a tak se to opakuje pořád dokola.
kubisz (1054)|6.4.2008 14:30
a dela to teda ve vsech aplikacich? neni to jen nejakou "vylecenou" verzi? sdileni GPS portu se nastavuje pres "nastaveni" a ikonu GPS (takova modra...), tam zvolite HW port a pak virtualni port, na kterem muzou programy GPS najit...
František Kubiš (20)|6.4.2008 15:15
TomTom SW mám koupený na SD kartě, žádný crack, na iPAQ 214 je ikona externí GPS, programový port moc nechápu, ale volba rúzných portů bez reakce. Hardwarový port mám COM 1, ten je přiřazen i CF GPS. Pak je tam přístup spravovat zařízení GPS automaticky se zaškrtnutím nebo bez vyzkoušeny obě varianty- žádný rozdíl.
Stále si myslím, že je to hardwarová chyba- už to že bliká led CF GPS při vypnutém PDA svědčí o nekompatibilitě- možná 214 má jinak napájení CF slotu nebo jde o problém v tomto zařízení. I když pak by byl problém i s CF kartou a to není. Zkusím dojít do servisu HP, jestli bude svítit ledka i na jiné 214, pak CF slot CF GPS nepodporuje.
kubisz (1054)|6.4.2008 15:20
coz by byla hooodne velka ostuda...preju hodne stesti
wilco (9)|17.4.2008 14:38
mám rovnaký problém, IPAQ 214 nespolupracuje s GPS do CF slotu Haicom HI 303III, ale na HP 4700 tá istá GPSka funguje
František Kubiš (20)|17.4.2008 19:25
Už to bylo diskutováno na stránkách podpory HP, údajně by dle odpovědi ze strany HP měl být kompatibilní pouze CF GPS Globalsat, ten momentálně u nás na stránkách prodejců není.
wilco (9)|17.4.2008 19:33
žeby tento fungoval? http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/245680/navilock/navilock-nl-306c/
František Kubiš (20)|17.4.2008 21:00
Ten určitě ne, ten mám doma. Odkaz byl na i GlobalSat BC-337
fiv (17)|14.5.2008 14:56
Zdravím, mohl by mi někdo poradit? Chci koupi HP 214 a k tomu dokoupit bluetoth GPS modul na solarni dobijeni (vydrz pres 30 hodin).
Zajimalo by mne jestli máte někdo zkušenost s výdrží PDA při neustálé komunikaci přes bluetoth. Mám obavu, že GPS modul mi sice půjde hezkých 30 hodin,
ale co mi to pomůže, když se PDA díky přenosu dat přes bluetoth vybije za ...?? co já vím jak dlouho? 2 hodiny,3 hodiny? Hodinu? Nebo třeba 10 hodin při vypnutém displey?
Nebo nevíte někdo, jestli existuje GPS modul, který má sám paměť a ukládá data ze satelitů do své paměti a při zapnutí PDA je předá do PDA? To se mi zdá jako nejoptimálnější varianta.
Dík moc za každý postřeh.