Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet přes BT z PC

ali-c (5)|21.5.2004 16:14
Zdravim všechny, nevíte někdo jak nastavit v Pocketu internet z kompu přes Bluetooth? Šlo by to třeba přes BT lan? Obě zařízení tento režim podporují, ale nějak nevim jak nastavit ten net. HELP!
ydev (13)|21.5.2004 17:57
Slo by to.

V nastaveni pripojeni Pocketu si nastavis sitovou kartu BT, IP a tak.
V BT manageru si vytvoris pripojeni BT network.
Na PC si u BT network nastavis IP.
A pak uz se jen poohledni po nejake winproxy ci winroute, ktera bude smerovat komunikaci ze site BT do normalni site, kam je pripojen notebook.

Nakonec, stahni si ze stranek http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=ASU-V7001030&Type=F&PrmaId=1959
cesky navod k MyPal a tam najdes jak nastavit sitovou kartu.
ali-c (5)|27.5.2004 13:03
Tak se mi to pořád nepodařilo rozchodit.

Jde mi internet přes mobil, jde mi internet z kompu přes USB, ale přes ten BT to pořád nemůžu rozchodit.

Spojim se s kompem do síťě, ale nedaří se přesměrovat ten internet do BT sítě. Mam W-XP a tam by mělo fungovat to přemostění ale ono ne-e.

Ale nevzdám to!!!
Don_Carlos (13)|27.5.2004 13:22
Ve vlastnostech inetoveho pripojeni v kompu staci povolit "Share connection" nebo tak nejak ve prospech BT pripojeni. To je vse. Delal jsem to vcera a no problemo...

Neni k tomu potreba nastavovat bridge nebo instalovat nejaky proxy...
Pavel Koza (4761)|27.5.2004 13:35
Ted jsem prave pro svuj novy clanek zkousel pripojeni pres BT ActiveSync a bez problemu. Nebo je podminkou to udelat BEZ ActiveSyncu?
ali-c (5)|27.5.2004 13:36
To je sice fajn, ale má to jeden háček!

Máme v práci síť s ADSL a všechny kompy mají statickou IP. Server má klasicky 192.168.0.1 a to je právě ta adresa, kterou komp automaticky přiřadí adaptéru při sdílení internetu a tím dojde k odpojení od sítě, náhlásí chybu při sdílení a vše se vrátí do původního stavu.

Co dál?
ali-c (5)|27.5.2004 13:38
Tak ActiveSync přes BT jsem ještě nezkusil. Zkusím a uvidím!
Don_Carlos (13)|27.5.2004 13:51
Pres ActiveSync zapojene BT nemam. Mam to zapojene jako sitove pripojeni.

Je pravda, ze se automaticky nastavi 192.168.0.1. U me to s nicim nekolidovalo, takze jsem to ani nezkousel zmenit. Vyzkousene to nemam, ale to by snad zmenit melo jit...
ali-c (5)|27.5.2004 13:52
Tak už mi to konečně šlape.
Ta varianta s BT ActiveSync mě vůbec nenapadla. Funguje výborně!

Díky!