Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS Bubbles - zobrazení SMSek na displayi od Šamana

vpx (529)|27.2.2008 16:27
Ahoj, nevim, jestli jste si uz nekde vsimli, ale Saman vymyslel software SMS Bubbles - zobrazeni SMS zprav primo na displayi. Mam to od rana a vypada to dobre. Ke stazeni na www.saman-cz.com

To se divim, ze se tady nepochlubil :)
Kyle (279)|27.2.2008 17:07
Super... hodne uzitecna aplikace... :)) :yes:
RadimK_ce4you (223)|27.2.2008 18:41
Tak tohle zaslouzi velkou pochvalu. Na bubliny, hlavne pro dorucenky, jsem cekal opravdu dlouho, ale dockal jsem se...
Akorat se mi prestal zobrazovat vlastni text dorucenek.

Edit: Tak jsem v textu dorucenky smazal dvojtecku a uz funguji, akorat mam tel. cislo prijemce ve 2 zavorkach. Tak nevim, jestli se to nehada s SMSreceiptFixem z WM6...
vpx (529)|27.2.2008 20:49
to bude myslim tim SMS DeliveryReceiptFixem - SMS Bubbles je asi evoluci SMS DR. Uvidime co nam na to rekne Saman :)
Saman_ce4you (1451)|27.2.2008 23:06
Saman jeste nemel cas udelat post, delal web stranky a vylepsoval installer
SMS Bubbles replacuje SMSDrFix. Instalace by na to mela upozornit a nova verze ho i automaticky odinstalovat.
RadimK_ce4you (223)|27.2.2008 23:11
Ja mam ale namysli SMS Receipt Fix, ktery je obsazen v UI Tweaks v nekterych ROM s WM6. Ale kdyz jsem v nem vymazal nastaveni formatu, tak uz to jede zda se OK. Ale s tou dvojteckou je to take zajimave... Jeste by bodla volba v Bubbles aktivovat bublinu pouze pro DR :sarcastic: . Jinak skvela prace :yes:
Saman_ce4you (1451)|28.2.2008 07:30
Tak co je SMS Receipt Fix primo v ROM nevim. Jednou jsem zazil, ze do ROM WM6 pro tornado nejakej jouda nasadil muj SMSDrFix pro PocketPC. Ono to teda nejak fungovalo, ale to nastavovaci UI nebylo na smartphonu vubec ok..

Samotna DR bublina: Tak to by me vubec nanapadlo, ze nekdo bude chtit radsi videt dorucenku nez SMS :?
RadimK_ce4you (223)|28.2.2008 14:39
Font je totiz dosti malinky na moje zkazene oci, takze se mi pohodlneji cte v samotne SMS aplikaci. Jinak pokud muzu prihodit namet :oops: , tak bych uvital v Aboutu popis keyboard shortcuts. A jeste na mem Qteku8310 pokud zvolim pouze "Delete DR" bez "Mark DR read", tak take nezazni zvuk SMS, coz by se hodilo uvest v nastaveni do zavorky.
Saman_ce4you (1451)|28.2.2008 14:53
Na mym webu je help a tam je i napsany jak zobrazit seznam zkratek..
Foxcop (61)|28.2.2008 18:39
4 Saman: umí to i česky?
Kyle (279)|29.2.2008 16:59
Tak me napadlo.... neslo by to pozadi tybubliny udelat volitelny (pokud mozno v png)? Ze bych si vytvoril hezci bublinu k Neo homescreeenu... ;)

Ale jinak fakt super napad... konecne je prace s sms-kama a dorucenkama o dost prijemnejsi... :yes:
burticek (211)|8.3.2008 14:53
Vyborna app. Diky Samane :yes:
Georgo10 (10)|9.3.2008 12:20
Ahoj, používám "Automatic Keylock" a i když je klávesnice zamčená, tak jsou tlačítka na schování a další akce aktivní :( To je docela nemilé, když automaticky na rozsvícení displeje mačkám levé tlačítko, čímž se mi skryje aktivní SMS a já si ji třeba nevšimnu :(
Lupus1 (65)|10.3.2008 00:03
Je to výborná aplikace:) Jen mi z nějakého důvodu nefunguje vlastní text doručenky - po jeho zadání se přestane dekódovat smska, zůstane pouze ta standardní a když se vrátím zpět do nastavení, není tam už text žádný. Abych to znovu uvedl do pořádku musím se vrátit na nastavení standardní doručenky.

Parametr "@s" samozřejmě do textu zadávám.

Šlo by s tím něco udělat?

(Konfigurace: VOX + WM6)



UserN1 (172)|10.3.2008 10:48
Skvely programek, na neco takoveho jsem dlouho cekal.Uz ho nejakou chvili testuji a bezi skvele diky samane!
Automatic keylock taky pouzivam a nemam problem. Je vice reseni jak to osetrit laicky je nejjednodussi naucit se pouzivat jine tlacitko :))na dlsi urcite prijdes sam :)
Saman_ce4you (1451)|10.3.2008 21:06
UserN1, dik, dobrej point :yes:

Problem se zobrazenim pri locku je, ze bud se zobrazi aplikace cela, vcetne menu, nebo se nezobrazi vubec..
Verim, ze nekomu pripada nestastne, ze zrovna tam kde je unlock je volba pro oznaceni sms jako prectene. Jenze pozice tyhle volby je dana pozici pri normalnim menu, jelikoz, aspon podle me, je oznacit sms jako prectenou akce co udela clovek vetsinou. Dalsi jsou pod menu, jak je bezne. Pri locku nelze pouzit nic jinyho nez dismiss (schovat) a saveread (slo by i delete, ale nejak neverim, ze by to tam nekdo chtel). Ostatni volby vyzadujou spusteni dalsi aplikace s woknem (treba volba view - zobrazit) a to proste nejde. Samozrejme ze by vyresila moznost konfigurace (zda bubliny zobrazit pri locku, advanced by bylo moznost nakonfigurovat si vlastni menu), ale kdo se s tim ma delat?

Problem s free aplikaci je, ze vetsine lidi nedojde kolik potu stoji neco takovyho vyprodukovat, a furt si na neco stezujou, misto aby byly radi ze maj neco zadarmo a zvykli si proste na jinej zpusob pouziti, nez by zrovna vyhovoval jim.
A pak kde ma autor ziskat motivaci udelat dalsi verzi? Kdyz jemu staci to co umi prvni verze, proto to delal..

Ted hoooodne zvazuju, zda pridat lokalizaci, ale asi se na to vykaslu, nejak, ani nevim proc, se mi do toho nechce
Saman_ce4you (1451)|10.3.2008 21:10
Viking11: Aby aplikace zaregistrovala zmenu textu, musis prejit s kurzorem na jinej input. Uplne dole, kde je preview, si muzes overit jak to vypada. Pokud to stejne nejde, sdel text co nastavujes..
Lupus1 (65)|10.3.2008 23:00
2Saman: Velký dík, už to funguje jak má...:)

IMHO, tu lokalizaci bych taky viděl jako zbytečnou... spíš je tam jeden bug, který ale nejsem schopen úplně přesně zreprodukovat - jde o to, že při určité kombinaci focusů na různá okna (píšu zprávu, do toho třeba přijde doručenka, odklepnu, vrátím se do editoru atd.) přestane fungovat zadávání textu z numerické klávesnice VOXe - stisk klávesy nemá vůbec žádný efekt. Pomůže jen zadat třeba jen jeden znak z vysouvací klávesnice a pak už se to "chytí"...
UserN1 (172)|19.3.2008 13:37
Jak pise saman, nikdy se clovek nezavdeci vsem tak, aby aplikace fungovala presne podle jejich predstav. Presto je tato aplikace velice zdarila, hlavne ocenuji nahled dorucenky, moznost smazani z bubliny a to, ze nerve jako klasicka sms.
Jen me trochu mrzi to co zminuje saman a take jsem to uzivanim vypozoroval, ze v pripade kdy je klavesnice zamcena a prijde sms, je moznost jen dismiss (schovat) a saveread, v pripade odemceneho telefonu je moznost na zpravu rovnou odpovedet, volat odesilatele atd. Tyto fce by byly vyborne, hlavne kdyby byly fcni i v pripade zablokovane klavesnice. Popisu priklad: dostanu sms, prectu si ji v bubline, chci na ni hned odpovedet, ale nemuzu. Musim ji oznacit jako prectenou, odblokovat klavesnici, dostat se do zprav a pak teprve dat odpovedet a psat sms. Trochu zdlouhava procedura. Chapu ale, ze by nebylo uplne snadne to takto zakomponovat a take riziko, ze je pak mozne pokud nosite tel v kapse odeslat nechtene prazdne nebo nesmyslne smsky, pripadne se dostat az k vytaceni hovoru. Nemyslim si ale, ze by se to stavalo nejak casto.
Je to ale myslim namet na zvazeni, pokud vubec exituje moznost takoveho to reseni. Napada me i způsob jak to obejit, dat na jedno tlacitko saveread a na druhe moznost odemknuti klavesnice tak, aby se po ni aktivovala nabidka na odpoved, volani odesilatele atd. To by eliminovalo oba problemy, ale uz by to byla o dosti slozitejsi procedura….:(
UserN1 (172)|19.3.2008 13:51
Jinak ta lokalizace myslim take neni nutna, navic vetsina lidi zde asi funguje na anglicke verzi WM06.
Spise jsem narazil na vetsi problem a to u ROM s WM6.1, kde se zmenil system odesilani a cteni sms. Vypozoroval jsem, ze pokud mi prijde dorucenka a ja ji pres bublinu smazu, zustane mi i pres to v dorucenych zpravach a nepresune se do smazanych. Proc nevim, muzete to nekdo vyzkouset zda je to jen u me?Pripadne prosim samana o vyjadreni zda by sla aplikace nejak upravit. DIKY!
A jeste me napada drobnost k tomu co jsem psal vyse,nevim jakou pouzivate T9 a system na odbouravani hacku a carek v sms, ale ja vyuzival celkem ke spokojenosti UnAccent v0.5, namapovany pres Xbar, ktery uziva velikost displeje jako plochu textu kterou ma o hacky orezat. U WM6.1 se tak stava aplikace nepouzitelna :(( Kdyby slo pres SMS Bubbles jak jsem psal v prispevku vyse rovnou na sms odpovedet i pres zamknutou klavesnici a pres normalni drive klasicky okno pro psani sms, jako to je i u WM6.1 pro novou zpravu, resilo by to i tento problem a nemelo by to chybu :D
Saman_ce4you (1451)|19.3.2008 14:19
Tak jeste jednoul. Odpovedet, resp. otevrit jakoukoliv defaultni aplikaci, pri zamknutem telefonu je proste nemozny!! Aby se aplikace, resp. jeji okno, pri locku zobrazilo, musi mit specialni attribut. Bublina to ma, Inbox app ne..
Pokud neches oznacovat SMS jako prectenou, tak zvol Dismiss. SMS zustane oznacena jako neprectena..

WM 6.1 nemam, ani emulator s tim, tak to nemuzu resit..
UserN1 (172)|19.3.2008 16:18
V pohode, pochopil jsem uz u predchoziho prispevku, jen jsem polemizoval nad moznosti, kdyby to tak slo a jak to pripadne obejit (nejsem v tom uplne kovany). Možnost kombinace namapovani tlacitek saveread (lze spec.atribut) treba na prave tlacitko jako od WM u nove prichozi zpravy a unlock klavesnice (nejcasteji pravdepodobne Automatic Keylock, taky by mohl mit spec.atribut->ext.aplikace) na leve jako je standartne by mohla fungovat co myslis?Samo chapu narocnost provedeni tak aby se menu bubliny preplo po odemknuti klavesnice na to rozsirene menu a asi ne vsem vyhovujici zavislost na dalsi aplikaci k uzamykani klavesnice, ale mohlo by to byt zajimave, obchazi to problem s odemcenou klavesnici a nedostupnosti rozsireneho menu :))
U 6.1 uvidime, muze to byt treba i chyba romky, nevim, a treba se ti to i tobe casem podari odladit kdyz bude chut ;) Kazdopadne jeste jednou diky za tuto aplikaci, fakt jsem si na ni zvykl, dost navykova vec co resi neduhy WM.
TheMelin (1642)|1.4.2008 15:56
Ahoj, je možnost nějak pro delivery report nastavit zvuk? U PPC se objeví nová položka v nastavení pro zvuk, u smartu se mi to nepodařilo najít, takže když mi přijde doručenka, tak je ticho.
UserN1 (172)|8.4.2008 14:32
Já v tom vidím spíše výhodu, ale myslím že není problém tam dodělat položku s volbou zapnutí zvuku i u doručenky. Záleží na Samanovi jak se k tomu postaví a jak má čas...
Kyle (279)|8.4.2008 14:36
Microsoft uz vydal emulator WM 6.1. Nebylo by mozne dodelat podporu automatickeho mazani dorucenek i pro tuhle verzi systemu?
Saman_ce4you (1451)|8.4.2008 14:53
PPC ma uplne jiny system notifikaci. U smartphonu to defaultne nejde. Musel bych to udelat saman. To bych pak musel udelat UI pro nastaveni (zvuk, uroven, vibrace) a to zatim delat nechci..

Na WM6.1 se podivam az budu mit cas. Ted ho bohuzel moc nemam..
UserN1 (172)|8.4.2008 15:22
[QUOTE="Saman"]Na WM6.1 se podivam az budu mit cas. Ted ho bohuzel moc nemam..[/QUOTE]
Skvělé zprávy díky a budeme se tešit :))
jenda.69 (16)|6.9.2008 13:59
Neexistuje něco podobnýho, co by mi ale jenom ukázalo "Přišla nová zpráva" a za 5 vteřin nebo při potvrzení to zmizelo? Když mam vypnutý melodie a třeba čtu ebook, tak by se mi to dost hodilo, ale zobrazování zprávy v bublince mi vadí a ještě víc mi vadí to označení jako přečtený...
panoramixxxx (34)|7.9.2008 21:43
tesis tesim tesime se :) bylo by to potreba jako sul , uz mi to taky leze na nervy slozite odpovidat a lezt do zprav a odklikavat ...HELP:D
UserN1 (172)|9.9.2008 10:44
Ja se přidávám. Dlouho se tu nic nezměnilo a slíbená verze pro WM 6.1 by byla super. Pěkně prosíme o vytvoření :))
burticek (211)|15.9.2008 23:26
2Saman: Prisel jsem na jednu vec (mam pocit, ze to delal i SMS Delivery Fix). Kdyz poslu sms z T-Zones a prijde mi dorucenka, tak se spravne zobrazi pouze prvni. Kdyz pak poslu zpravu nekomu jinemu, tak mi prijde dorucenka na cislo z prvni zpravy (prestoze ji dostal adresat spravny). Kdyz posilam sms z telefonu (HP 514), tak chodi dorucenky spravny. Na ten net pomuze jen restart telefonu.
Saman_ce4you (1451)|20.11.2008 09:46
Uz jsem to psal i u SMSDRFixu, oo neni vada aplikace (nikde si neschovava zadny posledni cislo, je bez-stavova), ale t-zones. Uz jsem to s nima jendo resil. Kdyz ty bubbliny zakazes, bude to delat stejne.
burticek (211)|28.11.2008 12:31
OK, díky za odpověď. Nebudu teda koukat při posílání z netu na příjemce, ale jestli zpráva došla :)